Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Γαλιαντρεεες...!!!


Koalaki

Recommended Posts

Κι εγω για καλησπερα και καληνυχτα μπηκα μιας και λεω και σημερα να ξεραθω απο νωρις!! περασαμε πολυ ομορφα, παιξαμε πολυ στη θαλασσα κ μετα στο σπιτι.. ο μπαμπας μας ειναι για ψαρεμα αποψε! σε λιγο θα επιστρεψει.. επιχειρησα να κοιμησω τον μικρο χωρις πιπιλα και κοιμηθηκε πανευκολα. δε λεω ομως μεγαλες κουβεντες γιατι κι αλλη φορα εγινε αυτο κ μετα απο λιγο ξυπνησε με ληγμους και την εψαχνε... τωρα, την ωρα που τον εβαζα στον υπνοσακο ειχα παραδιπλα την πιπιλα και του ειπα "αγαπη μου σημερα δε θα βαλουμε πιπιλα για νανι!" και λες και καταλαβε, την εδειχνε και μου μουγκριζε με απογοητευση αλλα μεχρι εκει.. απλα ενω με την πιπιλα κοιμαται μονος του, αποψε ξαπλωσα διπλα του για να νιωθει ασφαλεια και με χαϊδευε ωσπου αποκοιμηθηκε. λενε τα πρωτα βραδια πρεπει να εισαι κοντα στο παιδι σαν παρηγορια... αυτα... τωρα θα δειξει... Ηλιοβασιλεμα! τι καλα που εκμεταλλευτηκατε κ εσεις την ομορφη μερα κ πηγατε βολτιτσα!!! κουραστηκε η Αγγελικουλα σου ε??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στεφανιανα στη πολη μας δεν νοειται να μην εχει καθε σπιτικο ενα τουλαχιστον ποδηλατο! Οι αποστασεις ειναι μικρες, δεν εχει ανηφορες/ κατηφορες. Επισης εχει περιμετρικες παραθαλασσιες και ποδηλατοδρομο και εκει ξεδινουν οι ανθρωποι ειτε περπατωντας ειτε κανοντας τζογκινγκ ή ποδηλατο...

Το πλεον χαλαρωτικο ειναι να κανεις ποδηλατο και να απολαμβανεις το ηλιοβασιλεμα!!!

Οποτε σιγα σιγα μαθαινουμε να κυκλοφορουμε με χωριστα ποδηλατα για να συνηθιζει η κορη μας την οδικη κυκλοφορια, οσο γινεται!

Στεφανιανα ο μπεμπακος σου κοιμηθηκε; τωρα ποτε θα ξαναφαει;

Αγορομαμυ και εσεις βολτα στην θαλασσα; Καλο υπνο να εχει το παιδακι σας διχως πιπιλα!!!

Καληνυχτα και σε σενα και καλη ξεκουραση!


Link to comment
Share on other sites

Στεφανιανα στη πολη μας δεν νοειται να μην εχει καθε σπιτικο ενα τουλαχιστον ποδηλατο! Οι αποστασεις ειναι μικρες, δεν εχει ανηφορες/ κατηφορες. Επισης εχει περιμετρικες παραθαλασσιες και ποδηλατοδρομο και εκει ξεδινουν οι ανθρωποι ειτε περπατωντας ειτε κανοντας τζογκινγκ ή ποδηλατο...

Το πλεον χαλαρωτικο ειναι να κανεις ποδηλατο και να απολαμβανεις το ηλιοβασιλεμα!!!

Οποτε σιγα σιγα μαθαινουμε να κυκλοφορουμε με χωριστα ποδηλατα για να συνηθιζει η κορη μας την οδικη κυκλοφορια, οσο γινεται!

Στεφανιανα ο μπεμπακος σου κοιμηθηκε; τωρα ποτε θα ξαναφαει;

Αγορομαμυ και εσεις βολτα στην θαλασσα; Καλο υπνο να εχει το παιδακι σας διχως πιπιλα!!!

Καληνυχτα και σε σενα και καλη ξεκουραση!

Ωραιες οι βολτες στη θαλασσα! Βεβαια εγω βολευομαι κ με απλεσ βολτεσ μεσα στην πολη μιασ κ επηξα το χειμωνα!

Κατα τις δυο ξυπναει κ μετα στο τριωρο! Αν ειμαι τυχερη γιατι αν τον ενοχλουν κ το βραδυ τα ουλα οπως τη μερα..

Η Αγγελικη ξυπναει ευκολα το πρωι;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε??? ολες καλα??? τα εμβρυο-μωρακιο-παιδακια σας???

Εμεις καλα ειμαστε, σημερα επλενα το καλοκαιρινο καροτσι και ΑΣΤΡΑΨΕ και ειμαι πολυυυ χαρουμενηηη γιατι ειμαστε ετοιμοι για βολτες, πηραμε και παγουρι ισοθερμικο για τη φμ και ολα οκ!!!!

ΖΩΗΤΣΑ ΜΟΥ στη θεσσαλονικη θα παμε πριν μπει το επομενο ετος, εκτος και αν αλλαξει κατι και παμε στο τελος καλοκαιριου.

Βλεπω κοριτσακια μου οτι γενικα ειστε καλα, βολταρετε και εσεις τουλαχιστον οι περισσοτερες!!!

Καληνυχτα ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ!!! Καλη βαρδια ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Στεφανιανα με τις μερες της ειναι!!!

Αλλες φορες πεταγεται νωριτερα και αλλες χτυπαει 8 η ωρα και τρεχουμε να ξυπνησει, να ντυθει και να παει σχολειο η μαθητρια μας!!!

Με τα καταλληλα κίνητρα αποκταει κινητρο για καλυτερη συνεργασια. Για παραδειγμα , αν αυριο βαριεται να ξυπνησει ή δεν θελει να παει σχολειο και μου πει μαμα παλι σχολειο; Θα της απαντησω: Ελα βρε αγαπη μου, να δωσεις τα κοχυλια που μαζεψαμε χθες το απογευμα!!! Και τσουπ θα σηκωθει και θα ντυθει με ορεξη και θα παμε στη δασκαλα μας!!!;)

Καλησπερα Κοαλακι. Καλες βολτες να εχετε!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια τωρα παω να ξαπλωσωωωωωω! επεστρεψε ο ψαρας μου με μπολικα ψαρακια, ο μικρος αυριο θα φαει ψαρακι σιγουρα!! για εμας δεν ξερω! φιλακια και κσληνυχτεςςςςς!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!! τι κανετε?? εμεις καλα! στη δουλεια, εχω φτιαξει καφεδακι και σκοτωνομαι παλι... ο μικρος ξυπνησε τη νυχτα δυο φορες, τη πρωτη εκλαιγε παρα πολυ και αναγκαστικα του εβαλα πιπιλα και ηρεμησε, μετα απο λιγο την εφτυσε και τα ξημερωματα μια απο τα ιδια αλλα τον κοιμησε ο αντρας μου χωρις πιπιλα ευκολα.. το πρωι ξυπνησε κυριος, κατεβηκε απο το κρεβατι και ηρθε στο δωματιο μας, ο καημενος ειχε ξυπνησει και δε τον ακουγαμε, τον επιασε το παραπονο και ηρθε μονος του να μας βρει!!! το θεμα με την πιπιλα θα το δουλεψουμε αυτες τις μερες και το ΣΚ θα το παλεψουμε πιο αποφασιστικα γιατι τωρα ειπαμε να μην τραβηξουμε κανενα ξενυχτι μιας και δουλευουμε το πρωι! μαλλον ομως δε θα δυσκολευτουμε παρολο που του τη βαλαμε μια φορα.. θα δουμε.. καλε τι ησυχιες ειναι αυτες???? το βραδυ εγω εκλεισα το μαγαζι κι εγω το ανοιγω σημερα??? ελπιζω να εισαστε οοοολες καλα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!

Καλά???????

Εμείς μια χαρά. Ο μικρός στον παιδικό, η μικρή στο relax της και ο άντρας μου προπόνηση μπάσκετ.

Εγώ έχω ξυπνήσει από τις 5 και έκανα ακρετές δουλειές.

Σήμερα το μενού έχει γίγαντες από χθες!

Πολλές ησυχίες βλέπω! Όλες βόλτα έχετε πάει??? Καλά κάνετε!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!

Καλά???????

Εμείς μια χαρά. Ο μικρός στον παιδικό, η μικρή στο relax της και ο άντρας μου προπόνηση μπάσκετ.

Εγώ έχω ξυπνήσει από τις 5 και έκανα ακρετές δουλειές.

Σήμερα το μενού έχει γίγαντες από χθες!

Πολλές ησυχίες βλέπω! Όλες βόλτα έχετε πάει??? Καλά κάνετε!!!!!

Καλημερουδια!!! ξυπνια απο τις 5??:confused::confused::confused: ω ρε μανα μου!!!!!! ουφ κι εγω πρεπει να ασχοληθω με δουλιτσες σημερα ή αυριο, κανονικα τα κανω Σαββατο αλλα τωρα που ανοιγει ο καιρος θα αλλαξει το προγραμμα για να εχουμε ελευθερο χρονο το ΣΚ!!! Τα ζουζουνια σου καλα ειναι ε??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!! ξυπνια απο τις 5??:confused::confused::confused: ω ρε μανα μου!!!!!! ουφ κι εγω πρεπει να ασχοληθω με δουλιτσες σημερα ή αυριο, κανονικα τα κανω Σαββατο αλλα τωρα που ανοιγει ο καιρος θα αλλαξει το προγραμμα για να εχουμε ελευθερο χρονο το ΣΚ!!! Τα ζουζουνια σου καλα ειναι ε??

Καλημέραααααααααααα!!!!!!!!

Ξύπνησε η μικρή στις 5 ε μέχρι να φάει, να ετοιμάσω τον μικρό για τον παιδικό πήγε 7!30 οπότε ξεκίνησα δουλειές!!!!!

Τι να κάνουμε αυτά έχουν τα 2 παιδιά. Πρέπει να τα κάνεις όλα εις διπλούν αλλά ευτυχώς είναι για λίγο. Μετά θα ετοιμάζονται μόνα τους και θα τελειώνει η υπόθεση.

Πώς τα πήγατε με την πιπίλα???? Θέλει υπομονή στην αρχή. Εμείς ευτυχώς μια νύχτα δεν του την δώσαμε και δεν την ξαναζήτησε. Είναι και στο παιδί φυσικά.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέραααααααααααα!!!!!!!!

Ξύπνησε η μικρή στις 5 ε μέχρι να φάει, να ετοιμάσω τον μικρό για τον παιδικό πήγε 7!30 οπότε ξεκίνησα δουλειές!!!!!

Τι να κάνουμε αυτά έχουν τα 2 παιδιά. Πρέπει να τα κάνεις όλα εις διπλούν αλλά ευτυχώς είναι για λίγο. Μετά θα ετοιμάζονται μόνα τους και θα τελειώνει η υπόθεση.

Πώς τα πήγατε με την πιπίλα???? Θέλει υπομονή στην αρχή. Εμείς ευτυχώς μια νύχτα δεν του την δώσαμε και δεν την ξαναζήτησε. Είναι και στο παιδί φυσικά.

σιγουρα ειναι ζορικα με δυο παιδια αλλα καλυτερα ετσι κοντα-κοντα να ξεμπερδευουμε!!! πολυ συντομα θα αυτονομηθουν τα ζουζουνακια μας!!! με την πιπιλα νομιζω καλα τα πηγαμε απλα του την εβαλα μια φορα το βραδυ επειδη εκαψε πολυ, μετα ομως που το ξαναεκανε αποκοιμηθηκε χωρις πιπιλα.. οποτε μπορει να τα καταφερουμε οπου να'ναι:tongue::tongue: πρεπει να γινει μια και εξω και οχι αυτο που εκανα το βραδυ που του την εβαλα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Σημερα χαθηκα ολη μερα αλλα βρε κοριτσια παρολο που ειμαστε στο ποδι απο τις 6.30 το πρωι, η μερα δεν φτανει!!!

Πηγαμε βολτιτσα για ψωνια, για καφε με τον αντρα μου και το παιδι εμεινε με τον παππου και την γιαγια....

Της λειψαμε και μας ελειψε φυσικα πολυ αλλα αυριο θα κανουμε οικογενειακη βολτα και οι 3 μας και θα αναπληρωσουμε τις κοινες στιγμες μας!!!


Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα!! καλεεεε τι ερημιες ειναι αυτες??? να σημανω ΑΜΒER ALERT??? Εξαφανιση γαλιαντρων?? ελπιζω να ειστε ολες καλα και απλα να σας τρεχουν λιγο παραπανω τα νινακια σας ή απλα να εκμεταλευεστε τον ανοιξιατικο καιρο με καθε τροπο! Εμεις ειμαστε πολυ καλα! Ξυπνησαμε πολυ χαρουμενοι!! Εχθες πηξαμε στις δουλειες παλι γιατι μαζεψαμε και την κουνια! τι συγκινηση βρε κοριτσακια!!! το παιδακι μου μεγαλωνει και η κουνια του μαζευτηκε για να υποδεχθει τον επομενο!! μαζεψα και τα σεντονια της κοιυνιας και εκανα και ενα ξεσκαρταρισμα στα συρταρια του με τις πετσετες του κλπ και τα εβαλα στην ακρη για τον μπεμπακο μας!! Κατα τ'αλλα εκτος απο δουλειες βρηκαμε και χρονο για βολτιτσα στη θαλασσα οπου μπορω να πω φαγαμε μερικα χαλικακια απο τη χαρα μας... αντισωματα λενε... αντε να δουμε αμα θα μας βρει κανενας ερπης!! αυταααα τα νεα μας! αντε ελατε!!!!!!!!!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςς!!!!!!

Πωπω άνοιξε ο καιρός και εξαφανιστήκαμε??????

Εγώ μάλλον θα πάω για καφεδάκι με μια φίλη μου και ο άντρας μου θα μείνει με την μικρή.

Ο μικρός κλασσικά παιδικό!

Παιδιά έχω μειώσει απίστευτα τις ώρες που κοιμάμαι και την ώρα που σηκώνομαι κουτουλάωωωωωωωωωωωω!!!!!! Μετά βέβαια με πιάνει μια ενέργεια τρελή!!!!! Να δω για πόσο θα αντέξω ακόμα!!!!!!

Όλες καλά????????

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΔΡΟΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!

ΑΓΟΡΟΜΑΜΜΥ συγκινήθηκες που μάζεψες την κούνια εεεεεεε???? Λογικό είναι!!!!! Και εγώ στεναχωριέμαι που μεγαλώνει τόσο γρήγορα η μπέμπα και που πια δεν θα έχω άλλο μωρό αλλά τι να κάνουμε?????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα NGN!! Ναι συγκινηθηκα που μαζεψαμε!! αλλα ξαλαφρωσα κιολας γιατι ανοιξε ο τοπος και το καθαρισμα θα ειναι πιο ευκολο χαχαχα! Καλα κανεις και θα πας βολτιτσα!!! Κι εγω εχω λυσσαξει για εκδρομουλα!!!!!!! μαλλον το αλλο Σαββατο θα παμε με τον αντρουλη μου τα δυο μας στη Μονεμβασια!!! Ελεγε να παμε απο Παρασκευη και να μεινουμε ΣΚ μαζι με τον μικρο σε καποιο ξενοδοχειο που να εχει απ'ολα μεσα αλλα λεω καλυτερα να παμε πρωι και να γυρισουμε μεσημερι και να μεινει με τους δικους μου ο μικρος αλλιως δε θα ευχαριστηθουμε τιποτα! Η Μονεμβασια δε προσφερεται για παιδακια μιας και δεν μπορεις ουτε καροτσι να βαλεις, ειναι ολο πετρινα σοκακια, δεν εχει δρομους μεσα στο καστρο! δε το εχουμε κανει ποτε μεχρι τωρα να αφησουμε τον μικρο για εκδρομουλα και ειναι ευκαιρια τωρα που δεν εχω φουσκωσει ακομα αρκετα και δεν εχει και τρομερες ζεστες.. μετα οταν γεννησω θα ειναι αδυνατον να κανουμε μια τετοια εκδρομη... Εχεις μειωσει τις ωρες του υπνου ε? λογω της μικρης ή απλα απο συνηθεια? τωρα ξημερωνει και νωριτερα και λιγο να μπει ηλιος στο σπιτι ξαγρυπνας πιο ευκολα..


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...