Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Γαλιαντρεεες...!!!


Koalaki

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσισα μου!Τι κανετε?Εμεις καλα!Ξυπνησα πριν καμια ωρα,εφαγα,και μαλλον θα ξανακοιμηθω!Στη δουλεια το βραδυ νυσταζα υπερβολικα!Αφου με πηρε ο υπνος στη καρεκλα για 1 τεταρτο!Οταν ξυπνησα επαθα σοκ!

Η μικρη συνεχιζει τον καλο υπνο,εχει ανοιξει υπερβολικα και η ορεξη της!Φτου φτου,να μη την ματιασω!Οχι οτι δε μου ετρωγε!Ακομη και μενα!:tongue::tongue:

Βλεπω πως πηγαινετε βολτιτσες!Καλα κανετε,ο καιρος ειναι υπεροχος!

Και μιλατε και για εκδρομουλες!Πωπωω,μακαρι να υλοποιήσετε τις επιθυμιες σας!Νομιζω πως ολες το εχετε/εχουμε/αναγκη!

Καλα να περασετε Ηλιοβασιλεμα μου!

Αγορομαμμυ μου,ειστε καλα?

Ελλη μου,ξερεις φυσικα οτι η γυναικα μετα τον τοκετο ειναι πολυ γονιμη!:tongue:Οποτε μην το γελας!:tongue:

Νgn μου,γιατι κοπελα μου δεν κοιμασαι καλα?Ο νυχτερινος υπνος δεν αναπληρωνεται!Εαν εχεις τον χρονο κοιμησου!Το ρυζαλευρο πολλα παιδακια δεν το τρωνε!Εχει βανιλια μεσα?

Ιωαννα μου,ποτε με το καλο θα πας στο νησι?Εφτασε ο καιρος!Η μικρη ειναι καλα?

Ζωη μου,καλα τρεχαματα!:tongue::tongue:

Ριτσακι που εισαι?Ολα καλα?

Θαλεια μου,πως τα παει ο μικρος?Τρωτε και οσπρια?

Ευχομαι και οποια ξεχασα,να ειναι καλα!:D

μαρακι μου καλα ειμαστε.να σ πω του εχω δοκιμασει φακες αλλα δεν του αρεσουν.θα δοκιμασω τα ρεβιθια να δω.εσεις πως τα πατε????

Ριτσακι μπραβο που ολα ειναι καλα!!!!😃😃😃😃

Γιολα μου δεν σε παρεξηγουμε..εχουμε κατανοηση!!!!!😃😃😃😃😃😃


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ... ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΦΑ ΠΑΛΙΑ... ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΗ ΔΩΣΩ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΩ ΣΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΙΡΑΖΟΜΟΥΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΜΕ ΚΑΚΙΑ Ή ΑΣΧΗΜΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΩ Ή ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ FB ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ. ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΑΣΧΗΜΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ. ΕΧΩ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ! ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΑ ΕΙΠΕ ΤΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ "ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΑΖΙ", ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΜΟΥ, ΤΙΣ ΛΥΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΑΣΧΗΜΟ ΤΡΟΠΟ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΙ ΚΑΝΩ Ή ΘΑ ΤΗΝ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ, ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙ. ΟΠΟΙΑ ΠΑΛΙ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ Ή ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΕΣ ΔΙΠΡΟΣΩΠΕΣ ΦΙΛΕΣ. ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΕΣ ΜΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕ ΜΕ ΕΚΤΙΜΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ!!!!!!!

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΑΛΛΟΥ!!!!!!!!

ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΜΙΑΣ ΑΝΑΓΩΓΗΣ Κ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΙΑΣ ΕΓΙΝΕ Ο ΚΑΚΟΣ ΧΑΜΟΣ

ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ

αγορομαμη λυπαμαι που στεναχωρηθηκες στη κατασταση που βρισκεσαι!!!

αστες να κουρευονται..........

η κακια κ ο εγωισμος ειναι κακο πραγμα!!!!!!!!

κοιτα τα παιδακια σου κ τον αντρουλη σου!!!!!!!!!

να σαι καλα


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο μένα!Τι κάνετε? Εγώ κοιμηθηκα το απόγευμα, έπειτα πήγα εκκλησία, τάισα/κοιμησα τη μικρή και τώρα χαλάρωση!

ΑΓΟΡΟΜΑΜΜΥ ΜΟΥ,σεβαστή η απόφαση σου!Και φυσικά το μήνυμα σου!

ΘΑΛΕΙΑ ΜΟΥ,η γιατρός σας είπε πως όταν χρονισει μπορεί να τρώει όλα τα φαγητά?

ΡΙΤΣΑ ΜΟΥ,τελικά έπρεπε να πάρεις σιδηρο?Παίρνεις και ασβέστιο?


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μένα!Τι κάνετε? Εγώ κοιμηθηκα το απόγευμα, έπειτα πήγα εκκλησία, τάισα/κοιμησα τη μικρή και τώρα χαλάρωση!

ΑΓΟΡΟΜΑΜΜΥ ΜΟΥ,σεβαστή η απόφαση σου!Και φυσικά το μήνυμα σου!

ΘΑΛΕΙΑ ΜΟΥ,η γιατρός σας είπε πως όταν χρονισει μπορεί να τρώει όλα τα φαγητά?

ΡΙΤΣΑ ΜΟΥ,τελικά έπρεπε να πάρεις σιδηρο?Παίρνεις και ασβέστιο?

μαρακι μου εγω απο πριν χρονισει μου ειχε πει να του δινω τα δικα μας αλλα με πολυ λιγο αλατι.απο 13 μηνων του τα δινω κανονικα σε ολα.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν ηθελα να αναφερθω σε ολο αυτο που εγινε αλλα η υπομονη εχει κ τα ορια της!!!!!!

Νομιζα οτι αλλος ηταν ο λογος που μπορει να σε ειχε πειραξει...τελικα ισως εκανα λαθος.δυστυχως την πληρωσαμε ολες την νυφη κ αντι να στειλεις πμ στο ατομο που σε ενοχλουσε με αυτα που ελεγες προτιμησες να μας κανεις ολες μπαχαλο!!!!παρολα αυτα ομως εμεις εχουμε μαθει να εχουμε κατανοηση μεταξυ μας κ συμπεριφορα κατι που εσυ ισως δεν εχεις.

Αυτα ηθελα να πω...κ λυπαμαι που μπλεξατε κ την αγορομμαμη σε ολο αυτο κ στεναχωρηθηκε!!!!αυτη η συμπεριφορα σας ουτε τα 10 χρονα δεν την κανουν!!!!!

αγορομμαμη μου σαγαπαμε κ το ξερεις θα τα λεμε στο φβ!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θεωρώ ότι δεν αξίζει να ασχοληθώ με την κατάσταση. Το μόνο που θέλω να πω είναι, Αγορομάμυ, ειλικρινά λυπάμαι που φεύγεις. Θα μας λείψεις πραγματικά πολύ. :(

Γιόλα, κι εγώ ψάχνω για μπομπονιέρες.. Των ενηλίκων σίγουρα από το χαμόγελο του παιδιού. Παιδικές δεν έχει, οπότε πρέπει να κοιτάξω αλλού. Έχει βρει καμιά κανένα αξιόλογο σάιτ με μπομπονιέρες;

Μαράκι, εσύ δεν τρως, τουλάχιστον τρώει η κόρη σου! Πώς πήγε ο έλεγχος που είχατε;

Ριτσάκι, αναγούλες τέλος;

Σήμερα είχα τη μικρή στην αλλαξιέρα για να της βάλω πάνα κι η κυρία αποφάσισε να κάνει γυμναστική! Έτσι όπως ήταν ξαπλωμένη πατούσε με τα ποδαράκια της, έβαζε δύναμη και σήκωνε τον πωπό - σα γέφυρα (χωρίς χέρια, προφανώς :tongue:)! Πολύ πλάκα είχε!

Καληνύχτα, κορίτσια!


p8P6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα μιλήσω και εγω.. Εξαφανίστηκα από το φόρουμ μόνο και μόνο για να μην κάνω αυτό που έκανε η Πατουσιτσα... Δεν μου άρεσε ο τρόπος που μου μιλούσαν κάποια άτομα όλο ειρωνια.. Και έφυγα χωρίς να πω τίποτα για να μην σας ανασταωσω. Ούτε στο φεισμπουκ είχα πει κάτι.. Αλλά φτάνει πια. ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ ΕΠΕΣΑΝ. Μπήκε μια μερα γιατί έτσι της ήρθε χωρίς εξηγήσεις , χωρίς τίποτα και μας έβρισε. Γιατί;; Γιατί δεν μιλούσαμε μόνο για τα παιδιά μας... Και μετά μας έβρισε και στο φεισμπουκ. Και παρόλα αυτά αντί να πείτε πως δεν είναι σωστό αυτό που κάνει την στηριξατε Γουστο σας και καμάρι σας..

Κοαλακι ότι και αν έγινε δεν εχεις δικαίωμα να βγάζεις τα προσωπικά μας στοιχεία ετσι δημόσια. Στο φόρουμ εχουμε ψευδώνυμα γιατί δεν θελουμε να ξερουν τρίτα άτομα ποιοι είμαστε. Γι'αυτό σβήσε το παραπάνω μηνυμα...

Αγορομαμυ εγώ προσωπικά δεν είδα πουθενά να αναφερθεί κάτι άσχημο για σενα...


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααα!!!!!!!

Τι κάνετε???????

Εμείς μια χαρούλαααααααα!!!!!!!!

Σήμερα λείπει ο σύζηγος και θα είμαι μόνη με τα παιδιά. Το απόγευμα θα έρθει και μια φίλη να κυνηγάμε μαζί τα παιδιά!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Τέλεια μέρα έχει!!!!!!!

Είναι για πολλές βόλτεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Τι γινεται ρε κοριτσια;; Τι εχει συμβει με την Κοαλακι; Εγω τη λιστα μια φορα τη διαβασα κ γελασα αλλα οχι με τα ονοματα,με τις ατακες. Ουτε ειδα πως με χαρακτηρισε! Κ δεν νομιζω να ειμαι ασθενησ ψυχιατρειου! Γραφουμε σε ενα φορουμ ο,τι μας ερθει.. Πως γινεται κ εδω μεσα να γινονται παρεξηγησεις δεν ξερω! Η πατουσιτσα ειπε πως εδω γραφονται ανοησιες αλλα κ στο αλλο θεμα που γραφουν δεν ειναι ολα τα ποστ σχετικα με τα παιδια τους! Θα αρχισω να πιστευω τα λεγομενα των ανδρων οτι δεν ειμαστε ικανες να κανουμε παρεες οι γυναικες! Αν γινεται τετοιο μπαχαλο εδω σε ενα απροσωπο φορουμ φαντασου τι γινεται στη ζωη! Εγω παντως θα συνεχισω να γραφω κ να διαβαζω νεα σας(αν γραφει καμια απο εδω κ περα). Θεωρω τραγικο το περιστατικο! Κ δεν παιρνω καμια θεση... Δεν υπερασπιζομαι κ δεν κατακρινω καμια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...