Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

      Όχι ρε συ απτήν στιγμή που δουλεύεις αυτά είναι στην ουσία επιδόματα που δίνουν για να μην σε διώξουν απτήν δουλειά σου. Αυτά στην ουσία προστατεύουν την εργασία σου Κ δεν είναι επίδομα για ενίσχυση.

      Αυτό το έχουν κάνει για να μείνεις έγκυος ενώ δουλεύεις . Γιατί αλλιώς δεν θα έμενε καμία γυναίκα έγκυος με το φόβο της απόλυσης. 

      Οπότε στην ουσία σου δίνει ένα βασικό μισθό για 6 μήνες Κ άδεια κ δεν επιβαρύνει τον εργοδοτη για να κάτσεις στην δουλειά Κ να μεγαλώσει Κ λίγο το παιδί . 

      Στην ουσία είναι εργασιακό δικαίωμα . 

Γιατρος για δυσκολες περιπτωσεις


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.

Θα ηθελα να κανω την ακολουθη ερωτηση. Μετα απο την δευτερη αποτυχια μου να τα καταφερω σκεφτομαι να απευθυνθω σε καποιο γιατρο που ασχολειται και εχει εμπειρια με πιο προβληματικες περιπτωσεις, ωστε να με κατευθυνει καλυτερα τι πρεπει να κανω...

Καμια ιδεα για γιατρο σε Αθηνα?

Να ενημερωσω οτι η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν ανεμβρυικη (ηταν και διδυμακια) ενω η δευτερη παλλινδρομησε.

Θα ηθελα να το ψαξω αρκετα πριν ξαναπροσπαθησω για δυο κυριως λογους... Αρχικα, μηπως τελικα δεν ηταν τυχαιο γεγονος και υπαρχει οντως καποιο προβλημα... και ο δευτερος λογος ειναι καθαρα ο ψυχολογικος...

Δεν ξερω αν θα αντεξω και τριτη αποτυχια. Πλεον εχω αισθημα φοβου και αγχους μηπως και ξανασυμβει και πρεπει να σας πω οτι το σκεφτομαι αρκετες φορες μεσα στη μερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα. Για γιατρό δεν ξέρω αλλά θα σου πω να έχεις υπ'όψιν την εξής περίπτωση. Όταν γέννησα γνώρισα μια κοπέλα στο μαιευτήριο η οποία προσπαθούσε 10 χρόνια για παιδί. έμενε έγκυος αλλά απέβαλε διαρκώς μέχρι που τους σύστησαν ένα γιατρό και κάναν μια τελευταία εξέταση . Λοιπόν , απο οτι μου είπε η εν λκόγω κοπέλα που όταν γνωριστλήκαμε γέννησε το δεύτερο παιδάκι της είχαν το ίδιο dna με τον άντρα της και για να κρατήσει το παιδί κάναν την εξής θεραπεία καθ'ολη τη διάρκεια και των δυο εγκυμοσύνων της. Παίρναν λευκ αάιμοσφαίρια απο τον άντρα της και τα βάζαν σε αυτήν. Μόνο έτσι κατάφερε να έχει τελειώμηνες εγκυμοσύνες.

Βέβαια κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Δες και εδώ μήπως σε βοηθήσει καμιά κοπέλα.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=26293&page=4


Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Για γιατρό δεν ξέρω αλλά θα σου πω να έχεις υπ'όψιν την εξής περίπτωση. Όταν γέννησα γνώρισα μια κοπέλα στο μαιευτήριο η οποία προσπαθούσε 10 χρόνια για παιδί. έμενε έγκυος αλλά απέβαλε διαρκώς μέχρι που τους σύστησαν ένα γιατρό και κάναν μια τελευταία εξέταση . Λοιπόν , απο οτι μου είπε η εν λκόγω κοπέλα που όταν γνωριστλήκαμε γέννησε το δεύτερο παιδάκι της είχαν το ίδιο dna με τον άντρα της και για να κρατήσει το παιδί κάναν την εξής θεραπεία καθ'ολη τη διάρκεια και των δυο εγκυμοσύνων της. Παίρναν λευκ αάιμοσφαίρια απο τον άντρα της και τα βάζαν σε αυτήν. Μόνο έτσι κατάφερε να έχει τελειώμηνες εγκυμοσύνες.

Βέβαια κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Δες και εδώ μήπως σε βοηθήσει καμιά κοπέλα.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=26293&page=4

Αυτη προφανως ηταν θεραπεια για αντιπατρικα?? Κατι εχω ακουσει γι'αυτο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια.

Θα ηθελα να κανω την ακολουθη ερωτηση. Μετα απο την δευτερη αποτυχια μου να τα καταφερω σκεφτομαι να απευθυνθω σε καποιο γιατρο που ασχολειται και εχει εμπειρια με πιο προβληματικες περιπτωσεις, ωστε να με κατευθυνει καλυτερα τι πρεπει να κανω...

Καμια ιδεα για γιατρο σε Αθηνα?

Να ενημερωσω οτι η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν ανεμβρυικη (ηταν και διδυμακια) ενω η δευτερη παλλινδρομησε.

Θα ηθελα να το ψαξω αρκετα πριν ξαναπροσπαθησω για δυο κυριως λογους... Αρχικα, μηπως τελικα δεν ηταν τυχαιο γεγονος και υπαρχει οντως καποιο προβλημα... και ο δευτερος λογος ειναι καθαρα ο ψυχολογικος...

Δεν ξερω αν θα αντεξω και τριτη αποτυχια. Πλεον εχω αισθημα φοβου και αγχους μηπως και ξανασυμβει και πρεπει να σας πω οτι το σκεφτομαι αρκετες φορες μεσα στη μερα...

Αγαπακι μου σου εστειλα πμ τα στοιχεια του γιατρου μου !ελπιζω να σου πανε ολα τελεια και γρηγορα να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου ενα ζουζουνακι !!θα περιμενω νεα σου !!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...