Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ....κορίτσια!! Ευτυχώς έφυγαν σήμερα!! Ησυχάσαμε! Πέμπτη και Παρασκευή τα έκανα όλα μόνη μου! Η κουνιάδα μου και η φίλη της ( ναι, έφερε και μια φίλη της :?) κυνηγούσαν τα παιδιά της που τα ρήμαξαν όλα! Ακόμη και τα παιχνίδια της κόρης μου! Να φανταστείτε στο ποδηλατάκι της κόρης μου που είναι για 3-4 χρονών ανέβαιναν τα αγόρια ηλικίας 7, 9 και 11 χρονών :evil:. Χάσανε όλες τις μπάλες της κα παραλίγο να σπάσουν τις πιπεριές και τις ντοματιές του μπαμπά μου! Ευτυχώς Παρασκευή βράδυ ήρθε η μαμά μου και με βοήθησε με τα μαγειρέματα! Κι ο άντρας μου νευρίαζε που έβλεπε τα παιδιά να τα ρημάζουν όλα και την αδερφή του να μην μπορεί να κάνει κουμάντο στα παιδιά της. Το καλό είναι οτι δεν κοιμόντουσαν μέσα στο σπίτι αλλά στήσανε σκηνές στον κήπο!!

Τώρα μόνο ένα καλό καθάρισμα να κάνω και μία καλή απολύμανση στην τουαλέτα και μετά ξεκούραση!! Ο άντρας μου ήδη εύχετε να αργήσουν πολύ να ξαναέρθουν!!! Το ίδιο κι εγώ!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρε Αμελί μου συγνώμη αλλά αυτό είναι αναισθησία!!! Δηλαδή δύο γυναίκες δεν μπορούσαν να βοηθήσουν;;; Εγώ αν ήμουν στη θέση τους θα καθάριζα κιόλας!! (Καλά εγώ βασικά δεν θα πήγαινα φιλοξενούμενη σε μία έγκυμονούσα!!)


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια κ κοιλιτσες!αμελι μου καλη ξεκουραση..να ενημερωσεις οτι η πανσιον εκλεισε!πλακα κανω.εγω πηγα σε εγκυμονουσα φιλοξενουμενη,δε με αφηνε να κανω δουλειες,προσφερομουν καθε φορα,αλλα της προσεχα το πρωτο της μωρακι.κ φυσικα δεν τα εκανα μπαχαλο.οταν ειναι κ σοι,κ οχι δικο σου,δυσκολο!εμας ηταν φιλοι.περιμενω να ερθει κ η κουμπαρουλα μου,αλλα ειναι πολυ ησυχη κ μικρουλα,απλα δε θα την παω βολτες.δε θα τη βαλω να κανει δουλειες,αλλα δεν εχει κ απαιτησεις

Link to comment
Share on other sites

Βρε Αμελί μου συγνώμη αλλά αυτό είναι αναισθησία!!! Δηλαδή δύο γυναίκες δεν μπορούσαν να βοηθήσουν;;; Εγώ αν ήμουν στη θέση τους θα καθάριζα κιόλας!! (Καλά εγώ βασικά δεν θα πήγαινα φιλοξενούμενη σε μία έγκυμονούσα!!)

Άννα μου επειδή τους έχω επισκευτεί στη Γαλλία που ζούνε μπορώ να πω οτι η καθαριότητα είναι το τελευταίο που τους ενδιαφέρει. Τα παιδιά μετά τη θάλασσα δεν τα έκανε μπάνιο!!! Τα άφηνε με την αλμύρα!! Τα έκανε μπάνιο την τελευταία μέρα πριν φύγουνε και όταν ο άντρας μου την ρώτησε γιατί δεν χρησιμοποιεί σαμπουάν είπε " εεε, βαριέμαι!!":-? . Ο άντρας μου έπαθε σοκ!! Η κόρη μου πρόσφερε γλυφιτζούρια στα παιδιά της κι αυτή δεν τα άφησε να φάνε γιατί λέει οτι μετά το βράδυ θα έπρεπε να τους πλύνει τα δόντια!!!!:?

Είπε κανα δυο φορές να βοηθήσει αλλά την είδα στρεσαρισμένη με τα παιδιά και της είπα όχι.

Πάντως ο άντρας μου που δεν έχει πολλές επαφές μαζί της ( κάθε δυο χρόνια την βλέπει) έπαθε πλάκα με την συμπεριφορά της! Ανυπομωνούσε να φύγει! Το περίεργο είναι οτι η υπόλοιπη οικογένεια του άντρα μου που ζούνε στην Ελβετία είναι πολύ νορμάλ άνθρωποι.

vikib μου κι εγώ μπορεί να πήγαινα φιλοξενούμενη σε εγκυμονούσα αλλά μόνο αν είχαμε πολύ καλές σχέσεις και μου το ζητούσε αυτή. Και σίγουρα δεν θα έπαιρνα και κάποια φίλη μου μαζι!! Κι εμένα η κουμπάρα μου που έχει άδεια στο τέλος του καλοκαιριού σκέφτομαι να την καλέσω γιατί ξέρω οτι δεν θα με κουράσει καθόλου. Ίσα-ίσα ασχολείται πολύ με την κόρη μου και θα με ξεκουράσει κίολας. Ούτε έχει απαιτήσεις όπως λες κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμελι τέλος καλό όλα καλά!!! Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ξανάρθουν τουλάχιστον για φέτος!!! Όντως οι Γάλλοι κ γενικά οι βορειοευρωπαιοι δεν ασχολούνται ούτε με την καθαριότητα ούτε με τα παιδιά τους....!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πάντα αναρωτιόμουν πως τα καταφέρνει με τρια παιδιά, ένα τεράστιο σπίτι και τόσο ελευθερο χρόνο για τον εαυτό της. Τώρα κατάλαβα!

Anyway, πως τα πάτε οι άλλες εγκυούλες; Μπανάκια κάνετε; Εσύ Άννα ξεκίνησες τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού;

Link to comment
Share on other sites

Αμελι μου όλα πάνε μια χαρά!! Μπανακια ελάχιστα γτ τρέχουμε με τα ψώνια για τη μπέμπα...!!! Μαθήματα ανώδυνου δεν ξεκίνησα γτ δεν μπορώ να βρω τη μαία στο τηλ αλλα κ επειδή έχω ακόμα κ αλλα στο μυαλό μου (παιδευομαι με το μεταπτυχιακό) και μου τρώει αρκετό χρόνο αλλά κυρίως με ρίχνει ψυχολογικά!!

Το μπεμπέ μας είναι μια χαρά και αν εξαιρέσουμε τα κιλά που έχω πάρει όλα τα υπόλοιπα είναι οκ!!! Από την Παρασκευή ξεκίνησα διατροφή, όχι λόγω παθολογίας αλλά λόγω κιλών ... γτ ο γιατρός μου φοβάται ότι στο τέλος δεν θα μπορώ να κουνηθω!!! Εχω πάρει 17 τρομάρα μου!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο με την υπομονή σου για το μεταπτυχιακό. Εγώ δεν έχω υπομονή ούτε περιοδικό να διαβάσω. Έχω και την ενοχλητική απώλεια μνήμης λόγο εγκυμοσύνης.

Για τα κιλά μην αγχώνεσαι. Θα χαθούν μετά. Είσαι απο τις τυχερές που μπορούν να τρώνε ότι θέλουν!! Εγώ χαιρόμουν οτι η εγκυμοσύνη θα μου άνοιγε την όρεξη για φαγητό και θα έτρωγα χωρίς τύψεις, αλλά έγινε το αντίθετο. Απο την αρχή ξεκίνησε άσχημα με τα φουσκώματα και τους εμετούς που ούτε νερό δεν μπορούσα να πιώ, μετά υπήρξε ένα καλό δίμηνο που πήρα τέσσερα κιλά και μετά εμφανίστηκε η προδιάθεση για διαβήτη που πρέπει να προσέχω τι τρώω και εδώ και δύο μήνες είμαι κολλημένη στα πέντε κιλά. Το μωρό παίρνει κανονικά βάρος οπότε σημαίνει οτι εγώ χάνω βάρος. Δεν ξέρω αν είναι υγειές αυτό αλλα την άλλη βδομάδα που έχω ραντεβού με την γιατρό θα το ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Αμελί μου δεν έχω καθόλου υπομονή, το αντίθετο!! Μου έχουν σπάσει τα νεύρα και η ψυχολογία μου είναι χάλια όποτε ασχολούμαι με αυτό! Απλά δεν έχω άλλη επιλογή!! Πρέπει να τελειώσω την εργασία, αλλιώς και θα ξαναπληρώσω και θα πρέπει να την ξανακάνω και να έχω το μωρό!!

Αν οι εξετάσεις σου είναι καλές, τότε οκ για τα κιλά!! Έχω ακούσει κ άλλες μανούλες να παίρνουν τόσα λίγα!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολες τις μανουλες!

Πως εισαστε;;

Amelie χαρας το κουραγιο σου!

Looney_anna σε ποια εβδομαδα εισαι;ενταξει δεν ειναι και τραγικα τα κιλα!

Εγω ειμαι στην 33 και εχω παρει 14..μου φωναζει εννοειτε ο γιατρος αλλα εχω μεινει σταθερη απο τον 6ο τον 7ο εχασα και κατι γραμμαρια και προσπαθω με αυτα να μπω στον ενατο με διατροφη βεβαια..

Τα νεα μου ειναι οτι το doppler τελικα τ κανω στις 11 αυγουστου εφοσον

Εκανα παραπονα στην μαια..και με λιγα λογια με εβαζαν αργα γιατι θα ελειπαν...

Τελοσπαντων..το θεμα ειναι οτι θα το κανω μολις μπω στον 9ο οποτε ολα οκ!

Αντε περναει ο καιρος σιγα σιγα..!

Link to comment
Share on other sites

Κοκο είμαι στην 32...κ εγω με διατροφή ελπίζω να μην πάρω άλλα ή τέλος πάντων όχι πολλά! Πάντως η αλήθεια είναι ότι νιώθω λίγο πιο ανάλαφρη από τότε που ξεκίνησα τη διατροφή!! Καλά έκανες και τους έβαλες χέρι για το ντόπλερ!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,τι κανετε?μπραβο κοκο,καλα εκανες!κ γω εκλεισα ντοπλερ,την παρασκευη το βραδυ στις 9:30.να δω πως θα παω..η μπουμπου μου πηρε 100γρ σε μια βδομαδα!κ θα την ξαναδω σε 2!επισης,αν δεν ανεβασουμε πολυ τη δοση ινσουλινης,μπορω να γεννησω στην πολη μου!μακαρι..κ μακαρι να μου πουν ευχαριστα κ μεθαυριο στο ορθοπεδικο..το κακο ειναι οτι εχασα τα μαθηματα του ανωδυνου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου, χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας και τα μωράκια σας είναι καλά. Η καθεμία μας παλεύει με τους δικούς της δαίμονες, είτε είναι κουνιάδες είτε μεταπτυχιακό είτε ειδικές διατροφές είτε γύψος είτε απλά τρομερή ανησυχία αγωνία και άγχος για τα πάντα... αλλά ελπίζω και εύχομαι όλα αυτά να μας βγουν σε καλό και να μας κάνουν πιο δυνατές.

Ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που έχουν κάνει μπάνιο στη θάλασσα πως νιώθουν. Για μένα είναι λίγο άβολο. Η άνωση που λόγω μεγσλύτερης επιφάνειας του σώματος δεν με αφήνει να ισορροπίσω. Έτσι, αντί να κολυμπήσω έστω και εκεί που πατώνω καταλήγω απλώς να περπατάω μέσα στο νερό, όπως έκανε η γιαγιά μου που δεν ήξερε μπάνιο. Αφήστε που με πιάνει και μια ανασφάλεια και δεν θέλω να ανοίγω τα πόδια μου μέσα στο νερό. Μήπως είμαι πολύ υπερβολική που δίνω τόση σημασία στο παραμικρό? Περιμένω να μου πείτε τις δικές σας εμπειρίες από τα μπανάκια σας.

Προς το παρόν, φιλιά πολλά


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Άννα μου όντως πρέπει να ζοριστείς λίγο τώρα για την εργασία σου γιατί μετά όταν γεννηθεί το μωρό δεν θα έχεις χρόνο για τέτοια.

Koko1 καλά τους έκανες με το doppler!

vikib σου εύχομαι να έχεις ευχάριστα νέα μεθαύριο και μακάρι να μπορέσεις να γεννήσεις στην πόλη σου!

Σμάρα μου εγώ ήμουν πολύ φοβιτσιάρα στη θάλασσα όταν πήγαμε τον Ιανουάριο με τον άντρα μου στις Μαλδίβες και ήμουν 4-5 εβδομάδων. Τότε μου είχα πει ο γιατρός οτι έχω δίδυμα (είχε δει δύο σάκους), είχα αρκετά πονάκια και φοβόμουν το ενδεχόμενο αποβολής σε μια χώρα μακριά απο το σπίτι μου και σε ένα νησάκι χωρίς γιατρό. Όπως λες κι εσύ τότε φοβόμουν να ανοίξω τα πόδια μου στο νερο! Τώρα όμως κολυμπάω μια χαρά - όχι πολύ όμως γιατι έχω πάντα και την κόρη μου- κάνω και μακροβούτια. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όταν ήμουν στον 9ο έκανα συνέχεια κολοτούμπες και κατακόρυφα στο νερό μήπως και γυρίσει η κόρη μου που ήταν με ισχυακή προβολή. Βέβαια τότε είχα πιο μικρή κοιλιά. Τώρα είμαι λες κι έχω καταπιεί καρπούζι. Απο τον 7ο μήνα με είχαν για ετοιμόγεννη :shock: !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...