Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

Βικη εύχομαι να έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα και με το πόδι σου και με το διαβήτη!!

Σμάρα εγώ απλά κολυμπάω ανάσκελα!!! Η γνώμη μου είναι να κάνουμε πράγματα που μας ευχαριστούν!! Αν είναι να πηγαίνεις στη θάλασσα και να μην το ευχαριστιέσαι, τότε πιο το νόημα;; Βέβαια, τι πειράζει που απλά περπατάς;; Δροσίζεσαι, ξαλαφρώνεις από το βάρος της κοιλιάς και μπορείς να κάνεις λίγες ασκησούλες για τα ποδαράκια!!!

Κορίτσια πάντως με τη διατροφή ξεπρήστηκαν τα πόδια μου, νιώθω πιο ανάλαφρη και έχασα και 1 κιλάκι!!!

Φιλιά πολλά σε όλες και στις κοιλίτσες σας!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τώρα όμως κολυμπάω μια χαρά - όχι πολύ όμως γιατι έχω πάντα και την κόρη μου- κάνω και μακροβούτια. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όταν ήμουν στον 9ο έκανα συνέχεια κολοτούμπες και κατακόρυφα στο νερό μήπως και γυρίσει η κόρη μου που ήταν με ισχυακή προβολή. Βέβαια τότε είχα πιο μικρή κοιλιά. Τώρα είμαι λες κι έχω καταπιεί καρπούζι. Απο τον 7ο μήνα με είχαν για ετοιμόγεννη :shock: !!!
αχ βρε κούκλα μου, τι μακροβούτι μου λές... η άνωση δεν με αφήνει καλά-καλά ούτε το κεφάλι μου να βουτήξω... τσουπ πετάγομαι έξω :shock:

61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

εγώ απλά κολυμπάω ανάσκελα!!! Η γνώμη μου είναι να κάνουμε πράγματα που μας ευχαριστούν!! Αν είναι να πηγαίνεις στη θάλασσα και να μην το ευχαριστιέσαι, τότε πιο το νόημα;; Βέβαια, τι πειράζει που απλά περπατάς;; Δροσίζεσαι, ξαλαφρώνεις από το βάρος της κοιλιάς και μπορείς να κάνεις λίγες ασκησούλες για τα ποδαράκια!!!

Κορίτσια πάντως με τη διατροφή ξεπρήστηκαν τα πόδια μου

Δεν είναι πως δεν μου αρέσει το κολύμπι, απλά εχω στο νου μου αν αυτά που νοιώθω την κάθε στιγμή είναι φυσιολογικά. Πχ αν πρέπει να νοιώθω αυτή την πίεση στην κάτω μεριά της κοιλιάς μου οταν μπαίνω στο νερό ή αν αυτό που τρέχει ανάμεσα στα σκέλια μου οταν βγαινω απτό νερό,είναι το μαγιό που στραγγίζει ή τίποτα άλλο... Είμαι υπερβολική προφανώς...

Ευτυχώς όμως με τα μπανάκια και τα καρπουζια και τις σαλάτες έχουν κι εμένα ξεπριστει λιγάκι τα πόδια μου. Μόνο όταν κουραστώ πολύ νοιώθω τις πατούσες μου να καίνε:|


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Σμάρα απλά κάνε αυτό που σε ευχαριστεί!!! Αν είναι να αγχώνεσαι τόσο πολύ δεν αξίζει τον κόπο!

Χθες μας έφεραν κούνια, αλλαξιέρα, προίκα και καρότσι και είμαι πολύ χαρούμενη!!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σμάρα απλά κάνε αυτό που σε ευχαριστεί!!! Αν είναι να αγχώνεσαι τόσο πολύ δεν αξίζει τον κόπο!

Χθες μας έφεραν κούνια, αλλαξιέρα, προίκα και καρότσι και είμαι πολύ χαρούμενη!!!!

Καλορίζικα!!!! Να τα χαρεί το μπεμπάκι σου!

Κι εγώ τα περιμένω πως κ πως στις 5/8.


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο Άννα! Καλορίζικα! Τώρα είσαι έτοιμη κι εσύ!

Σμάρα έχεις πάρει πολλά κιλά με την εγκυμοσύνη; Σε ρωτάω γιατί εγω ανέκαθεν δεν μπορούσα να καθήσω στον βυθό της θάλασσας ενώ έβλεπα τον άντρα μου να κάθεται οκλαδόν στον βυθό χωρίς κόπο ενώ εγώ πάλευα να μείνω στον πάτο. Όταν έκανα κατάδυση πάντα χρειαζόμουν πιο πολλά βάρη απο τους άλλους για να βυθιστώ και όταν ρώτησα τον δάσκαλο κατάδυσης μου είπε οτι δεν μπορώ να βυθιστώ εύκολα επειδή στο σώμα μου η αναλογία του λίπους είναι μεγαλύτερη απο αυτήν των μυών και των κοκάλων!!!:oops: Το περίεργο είναι οτι τότε ήμουν 57 κιλά απλά το μόνο λίπος που είχα στο σώμα μου ήταν στους γλουτούς και στα μπούτια.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Άννα! Καλορίζικα! Τώρα είσαι έτοιμη κι εσύ!

Σμάρα έχεις πάρει πολλά κιλά με την εγκυμοσύνη; Σε ρωτάω γιατί εγω ανέκαθεν δεν μπορούσα να καθήσω στον βυθό της θάλασσας ενώ έβλεπα τον άντρα μου να κάθεται οκλαδόν στον βυθό χωρίς κόπο ενώ εγώ πάλευα να μείνω στον πάτο. Όταν έκανα κατάδυση πάντα χρειαζόμουν πιο πολλά βάρη απο τους άλλους για να βυθιστώ και όταν ρώτησα τον δάσκαλο κατάδυσης μου είπε οτι δεν μπορώ να βυθιστώ εύκολα επειδή στο σώμα μου η αναλογία του λίπους είναι μεγαλύτερη απο αυτήν των μυών και των κοκάλων!!!:oops: Το περίεργο είναι οτι τότε ήμουν 57 κιλά απλά το μόνο λίπος που είχα στο σώμα μου ήταν στους γλουτούς και στα μπούτια.

Ε Εντάξει, τώρα λύθηκε το μυστήριο. Εχω πάρει 10 κιλάκια και ανεκαθεν ήμουν μπουτού οπότε τα κιλά είναι κυρίως στα μπουτια, στην κοιλιά και τον πισινό. Μα δεν μπορείς να φανταστείς πόσο δύσκολο μου φαίνεται από ανάσκελα που επιπλέω χαλαρή, να έρθω ξανά σε όρθια θέση...


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Σμάρα μου!! Αλήθεια, δε σε ρώτησα...οι πόνοι έχουν υποχωρήσει;

Ναι, οι πόνοι κράτησαν δυο 24ωρα κι έλεγα πως σταματάει η καρδιά μου απδετο πόσο δυνατοί ήταν. Μετά σταδιακά ηρέμησαν. Τώρα ο μόνος πόνος που νοιώθω είναι στην μεση όταν ξαπλώνω ανάσκελα (δεν με βοηθάει και η δυσκοπάθεια που έχω). Αν κ το ανάσκελα το αποφεύγω και ξαπλώνω κυρίως στο πλάι με μαξιλαράκι κάτω από την κοιλιά...


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Σήμερα είχα 2 συσπάσεις (πέτρωσε όλη μου η κοιλιά για κάνα 5 λεπτο) που συνοδεύονταν από πόνο αρκετά χαμηλά! Το έχει πάθει καμία; Είναι ανησυχητικό; Εγιναν με 1,5 ώρα διαφορά!! Στις πόσες συσπάσεις την ημέρα πρέπει να ειδοποιήσω το γιατρό; Ξέρετε;


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εφόσον ήταν μόνο 2 και με διαφορά 1,5 ώρα, μην ανησυχείς. Ανησυχητικό είναι αν είναι όλο πιο συχνές και δυνατές. εγω παντως θα τον έπαιρνα μετά τη 2η.ποτε έχεις ξανά ραντεβου;εγω μόνο πονάκια περιόδου σχεδόν καθημερινά αλλά πολύ ήπια και για λίγο. Στο ντοπλερ η μικρή γυρισε με το Κεφαλι κατω!ολα καλά και μάλλον θα γεννήσω με πρόκληση κατά τις 18-22,εκτος αν προκύψει κτ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Σήμερα είχα 2 συσπάσεις (πέτρωσε όλη μου η κοιλιά για κάνα 5 λεπτο) που συνοδεύονταν από πόνο αρκετά χαμηλά! Το έχει πάθει καμία; Είναι ανησυχητικό; Εγιναν με 1,5 ώρα διαφορά!! Στις πόσες συσπάσεις την ημέρα πρέπει να ειδοποιήσω το γιατρό; Ξέρετε;

Λογικά δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Είναι προπαρασκευαστικές συσπάσεις που σε προετοιμάζουν για τον τοκετό, αλλά καλού κακού πάρε ένα τηλέφωνο για να το αναφέρεις στο γιατρό σου, να δεις τι θα σου πει.

Εσένα πέτρωσε όλη η κοιλιά, από χαμηλά μέχρι πάνω από τον αφαλό στο στομάχι κοντά? Κι εμένα πετρώνει αλλά κυρίως χαμηλά και μέχρι τον αφαλό. Με πιάνει αρκετές φορές, , ειδικά όταν κουράζομαι ή μετά την τουαλέτα. Δεν μπορώ να πω πως πονάω ιδιαίτερα εκείνη την ώρα. Πιο πολύ σαν δυσφορία τκ εκλαμβάνω.

Αν μιλήσεις με το γιατρό σου, πες μας τι σου είπε.


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Είχε πετρώσει όλη η κοιλιά μου και με πονούσε όπως όταν έχουμε φάει κάτι βαρύ και δεν μπορούμε να το χωνέψουμε!! Στην αρχή νόμιζα πως ήταν στομαχόπονος αλλά όταν με ξαναέπιασε κατάλαβα ότι ήταν σύσπαση γιατί ούτε βαριά είχα φάει, ούτε υπήρχε λόγος να με ξαναπιάσει μετά από τόση ώρα. Δεν πήρα το γιατρό γιατί διάβασα ότι αν δεν είναι πολλές μέσα στη μέρα δεν υπάρχει πρόβλημα, είναι κάτι φυσιολογικό, οπότε θα έχω απλά το νου μου αν ξανασυμβεί κάτι...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!γενικα για τις συσπασεις κ τα πονακια,με το που τα νιωσετε,να ξαπλωνετε.αν εχετε συσπασεις να απογευγετε την καφεινη κ να μη χαιδευετε την κοιλια σας.σιγουρα αν περνετε κ μαγνησιο,βοηθαει.ναι αννα,θα γινω μαμα αυγουστου εγω.λογω διαβ.κυησης πρεπει να γεννησω μεχρι την 38η εβδ.οι πιο πιθανες μερες ειναι εκεινες,λογικα με προκληση.ετσι κ αλλιως μετα τις 7 που μπαινω στο μηνα μου,κ αφου η μικρη την παρασκευη ηταν 2.400,δεν υπαρχει φοβος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...