Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

Σμαρα γιατί δεν παίρνεις μπανακι με βάση για να γλιτώσεις το σκύψιμο; Αυτά έχουν σωληνάκι που αδειάζει το νερό αν θες..! Αν δεν σε χωραει πάρε το απλό... Στην αρχή έτσι κ αλλιώς θα τα πλένουμε στο νιπτήρα...!! Εγω τουλάχιστον έτσι το χω σκεφτεί...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστω πολυ κοριτσια!τα κιλα τα εχασα λογω της πολυ αυστηρης διατροφης για το διαβητη,αλλα τις τελευταιες μερες ειναι αρκετα καλυτερες.βεβαια ειναι σαν να εχω παρει 30 κιλα,γτ επρεπε να εχω χασει πριν την εγγυμοσυνη καπου 25,οπως ημουν πριν 2 χρονια,αλλα θα συνεχισω τη διατροφη αυτη κ νομιζω θα χασω αρκετα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια!τα κιλα τα εχασα λογω της πολυ αυστηρης διατροφης για το διαβητη,αλλα τις τελευταιες μερες ειναι αρκετα καλυτερες.βεβαια ειναι σαν να εχω παρει 30 κιλα,γτ επρεπε να εχω χασει πριν την εγγυμοσυνη καπου 25,οπως ημουν πριν 2 χρονια,αλλα θα συνεχισω τη διατροφη αυτη κ νομιζω θα χασω αρκετα

Να είναι καλά τα μωράκια μας και θα τα χάσουμε τα κιλά!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ουτε που με νοιαζουν τα κιλα!μακαρι να ειχα το ελευθερο να ετρωγα περισσοτερα κ να ειχα λιγουρες,θελω μετα να κανω διατροφη για να νιωθω καλυτερα κ να εχουμε καλυτερο τροπο διατροφης οικογενειακα(αν χασω κ τα κιλα,ακομη καλυτερα).πρεπει να βαλω κ τον αντρα μου σε προγραμμα,ξεφυγε με την εγγυμοσυνη!:Dεκοψε κ τη γυμναστικη,αφου ουτε εγω κανω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;; εγω είχα αρκετές συσπάσεις σήμερα, πήγα στο νοσοκομείο κ θα πάω κ αύριο να με δει ο γιατρός μου!!! Ελπίζω να μην πάμε για πρόωρο τοκετό κ να είναι απλά περαστικές. Πάντως από τις εξετάσεις που μου έκαναν δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα, παρα μονο τις συσπάσεις...!! Ελπίζω να μην συνεχιστουν!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;; εγω είχα αρκετές συσπάσεις σήμερα, πήγα στο νοσοκομείο κ θα πάω κ αύριο να με δει ο γιατρός μου!!! Ελπίζω να μην πάμε για πρόωρο τοκετό κ να είναι απλά περαστικές. Πάντως από τις εξετάσεις που μου έκαναν δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα, παρα μονο τις συσπάσεις...!! Ελπίζω να μην συνεχιστουν!!

Άννα, τι ακριβώς νιώθεις και λες συσπάσεις? Πετρώνει η κοιλίτσα σου ή έχεις και πόνο?

Στο νοσοκομείο τι σου έκαναν, τι σου είπαν? Σε καρδιοτοκογράφο σε έβαλαν?

Μήπως μωρέ είναι αυτές οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις Brixton Hill, οι οποίες λένε πως μπορούν να γίνουν πολύ ενοχλητικές. Μακάρι κοπέλα μου να μην είναι σημάδι για πρόωρο τοκετό και μπεις σε τόσο στρεσογόνα κατάσταση. Όπως και να χει το μωράκι σου θα είναι μια χαρά. Να προσέχεις και να μας πεις τι σου είπε σήμερα και ο γιατρός σου. Καλημέρα


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;; εγω είχα αρκετές συσπάσεις σήμερα, πήγα στο νοσοκομείο κ θα πάω κ αύριο να με δει ο γιατρός μου!!! Ελπίζω να μην πάμε για πρόωρο τοκετό κ να είναι απλά περαστικές. Πάντως από τις εξετάσεις που μου έκαναν δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα, παρα μονο τις συσπάσεις...!! Ελπίζω να μην συνεχιστουν!!

καλημερα αννα!αλλα κ στις υπολοιπες!πως εισαι σημερα?πετρωνει η κοιλια σου?εχεις αρχισει διαστολη κ τετοια?ελπιζω να ξεκουραζεσαι.ποσα κιλακια ειναι το μωρακι σου?μην ανησυχεις,ολα καλα θα πανε!να εισαι οσο πιο ηρεμη γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον!!!

Μου έκαναν καρδιοτοκογραφο, υπέρηχο κ δαχτυλικη εξέταση!

Το μωρό είναι πολύ ψηλά ακόμα! Η μόνη ένδειξη για πρόωρο τοκετό ήταν οι συσπάσεις (πέτρωμα στην κοιλιά & πόνος)...!! Ήθελαν να μου κάνουν εισαγωγή αλλα εγω εν τω μεταξύ ήμουν καλά κ έφυγα με την προϋπόθεση να παρακολουθώ αν έχω συσπάσεις κ ότι θα πήγαινα σήμερα να με δει ο γιατρός μου... Επιστρέφοντας σπίτι κ ολο το βράδυ δεν είχα τπτ!!! Σήμερα πήγα, μου έκαναν πάλι όλες τις εξετάσεις κ δεν είχα συσπάσεις!! Θα πάρω μαγνήσιο για άλλες 5 μέρες γτ μετά δεν κάνει λόγω προχωρημένης εγκυμοσύνης κ όλα καλά!!! Ούτε ο τράχηλος ούτε το αμνιακό δείχνουν πρόωρο τοκετό!!! Ούτε χρειάζεται ανάπαυση!! Λίγο τη διατροφή πρέπει να προσέξω μήπως έχω λανθανων διαβήτη (παρα τις καλές εξετάσεις) επειδή έχω πολύ αμνιακό υγρό!!

Τέλος καλό όλα καλά!!! Α.. Μπορεί να προέρχονταν από κούραση ή στρες!!! Εγω κ κούραση είχα κ στρες!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον!!!

Μου έκαναν καρδιοτοκογραφο, υπέρηχο κ δαχτυλικη εξέταση!

Το μωρό είναι πολύ ψηλά ακόμα! Η μόνη ένδειξη για πρόωρο τοκετό ήταν οι συσπάσεις (πέτρωμα στην κοιλιά & πόνος)...!! Ήθελαν να μου κάνουν εισαγωγή αλλα εγω εν τω μεταξύ ήμουν καλά κ έφυγα με την προϋπόθεση να παρακολουθώ αν έχω συσπάσεις κ ότι θα πήγαινα σήμερα να με δει ο γιατρός μου... Επιστρέφοντας σπίτι κ ολο το βράδυ δεν είχα τπτ!!! Σήμερα πήγα, μου έκαναν πάλι όλες τις εξετάσεις κ δεν είχα συσπάσεις!! Θα πάρω μαγνήσιο για άλλες 5 μέρες γτ μετά δεν κάνει λόγω προχωρημένης εγκυμοσύνης κ όλα καλά!!! Ούτε ο τράχηλος ούτε το αμνιακό δείχνουν πρόωρο τοκετό!!! Ούτε χρειάζεται ανάπαυση!! Λίγο τη διατροφή πρέπει να προσέξω μήπως έχω λανθανων διαβήτη (παρα τις καλές εξετάσεις) επειδή έχω πολύ αμνιακό υγρό!!

Τέλος καλό όλα καλά!!! Α.. Μπορεί να προέρχονταν από κούραση ή στρες!!! Εγω κ κούραση είχα κ στρες!!

για κανα 2 βδομαδες προσπαθησε να ηρεμησεις κ να μην κουραζεσαι,μεχρι να μπεις στο μηνα σου.ηθελα να σε ρωτησω κ για το μαγνησιο.εμενα οι ειδικευομενες που με ειδαν δε μου ειπαν να το καψω(παρολο που εκεινη τη μερα μπηκα στο μηνα μου),αλλα μετα απο 2 μερες που το σκεφτηκα ρωτησα τη γυναικολογο που πηγαινα εξω κ το εκοψα.οι υπολοιπες συνεχιζετε?

Link to comment
Share on other sites

Βικη μου το είπε από μόνος του να το κόψω αλλα αν δεν μου το έλεγε θα τον ρωτούσα γιατί έχω διαβάσει ότι στον 9ο δεν επιτρέπεται διότι στον 9ο θέλουμε συσπάσεις....για να έχουμε φτ!! Ίσως αν κάποια κοπέλα πάει για κτ να μην πρέπει να το κόψει...!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο Άννα!, όλα καλά λοιπόν... Ίσως να ήταν αυτές οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις.

Η αλήθεια, κορίτσια είναι, πως κι εγώ εδώ και κάνα 2 μέρες νοιώθω πιο βαριά, λαχανιάζω πιο πολύ, και νοιώθω την κοιλιά μου πιο σκληρη. Και όταν λέω σκληρή, εννοώ σαν να έχει κατααπλωθεί η μπάμπα μέσα στην κοιλιά μου και να τσιτώνουν και από μέσα τα σπλάχνα μου και το δέρμα μου. Αφήστε που πια σε κάθε γύρισμα με ψιλοπονάει και δεν είναι πάντα διασκεδαστικό όπως ήταν στην αρχή που άλλαζε σχήματα η κοιλιά μου.

Όσο για το μαγνήσιο, που παίρνω 2 πρωί και 2 βράδυ, η γιατρός μου είπε να τα κόψω μετά τον 15Αύγουστο περίπου δηλ στην 37η εβδομάδα. Ίσως φοβόταν μην γεννήσω αυτή τη βδομάδα...

Και να σας πω την αλήθεια ούτε κι εγώ θέλω να γεννήσω μέσα στον 15Αύγουστο. Έχω μια φοβία πως θα υπάρχει ελλειπές προσωπικό στο μαιευτήριο, η μαία μου θα λείπει και η γιατρός μου θα είναι σε απόσταση 2 ωρών με το ιχ από την Αθήνα και όλοι οι φίλοι και οι κολλητοί θα είναι διακοπές. Μέχρι και την μάνα μου έδιωξα να πάει στο χωριό στην Εύβοια να ξεκουραστεί γιατί της έχω αλλάξει τον αδόξαστο μετά την αμνοιπαρακέντηση... Και όταν έρθει με το καλό η μπέμπα μας, μόνο σε εκείνη υπολογίζω για βοήθεια και στον άντρα μου.

Πωπω... πάλι κατεβατό έγραψα. Συγχωρέστε με...

ΥΓ. Σήμερα πήγα και παρακολούθησα το σεμινάριο της Ελληνικής Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος. Ήταν πολύ ενδιαφέρον και αποφασίσαμε να κάνουμε δωρεά το αιματάκι από τον ομφάλιο στην δημόσια τράπεζα και να κρατήσουμε για οικογενειακή φύλλαξη τα Μεσεγχυματικά Κυττάρα


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Σμαρα μπήκατε, ε;; Συγχαρητήρια!!!! Ε μωράκια κουβαλάμε, να μην έχουμε ενοχλήσεις;;;; χαχαχαχα!!! Τη συζήτηση για τα βλαστοκύτταρα την είχα χθες με τους κουμπάρους μας που γέννησαν πέρσι τον Αύγουστο στο Ιασώ. Αυτοί έδωσαν μόνο το αίμα στην τράπεζα του Ιασώ και εμείς σκεφτόμαστε να δώσουμε μόνο το αίμα στην Δημόσια τράπεζα. Εχουμε ήδη ενημερωθεί τηλεφωνικά λόγω επαρχίας...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!δ νομιζω να υπαρχει πρβλμ που πηρα το μαγνησιο στις 7 κ 8,ενα επαιρνα παντα προληπτικα.δ με χαλαει να γεννησω κ μες στη βδομαδα!αλλα δ εχω δει διαφορα.μονο που ειναι η μικρη χαμηλα κ ουτε πλευρο δ μπορω να αλλαξω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!

Αχ...χάθηκα για λίγες μέρες απο τότε που ήρθε ο άντρας μου!! Η μέρες μου είναι τόσο γεμάτες αλλά με ευχάριστα πράγματα!! Θάλασσα, βολτίτσες και παρέα με φίλους! Προσπαθούμε να εκμεταλλευτούμε όσο μπορούμε την άδεια του άντρα μου γιατί με το που θα τελειώσει επιστρέφουμε Θεσσαλονίκη και μετά τα κεφάλια μέσα και αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση!! Και επειδή η εμπειρία μου, μου λέει οτί οι πρώτοι μήνες θα είναι δύσκολοι προσπαθούμε να γεμίσουμε τις μπαταρίες μας, όσο μου το επιτρέπουν οι αντοχές μου γιατί κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα!!

Διάβασα τα νέα σας!

Άννα μου σου σταμάτησαν τελείως οι συσπάσεις; Τι περιπέτεια πέρασες!! Τουλάχιστον ξέρεις πως είναι οι συσπάσεις!! Εγώ δεύτερη εγκυμοσύνη και δεν ξέρω πως είναι ή τί να περιμένω :oops:! Και όταν ρωτάω τη γιατρό μου αν κάτι ενοχλήσεις που νιώθω που και που είναι συσπάσεις, μου λέει όχι και οτι θα το καταλάβω αν έχω συσπάσεις:confused:.

Σμάρα μου αυτά που νιώθεις τις τελευταίες μέρες δυστυχώς εγω τα νιώθω εδώ και 2 μήνες!! Πολλές φορές όταν τεντώνεται το μωρό στην κοιλιά μου με πονάει τόσο πολύ που με ακούνε όλοι τριγύρο μου:oops:. Και η κόρη μου γυρνάει και μου λέει: κλωτσάει μαμά το μωράκι; Ζωηρό είναι ε;;

Βίκη μου εσένα πλησιάζουν οι μέρες που θα πας για πρόκληση ε; Ξέρεις ποιά ημερομηνία θα είναι; Αν πας στις 23 είναι η ημερομηνία που έχει γεννέθλια η κόρη μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...