Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Πως τα πάτε εσείς και τα μωράκια σας;

Βίκη μου εννοείτε θα κανονίσεις την πρόκληση όποτε βολέυει εσένα ή τον γιατρό σου και όχι στα γεννέθλια κάποιου φίλου!!

Εμείς με τους φίλους μας ήδη ξεκινήσαμε τα στοιχήματα για το ποια ημερομηνία θα γεννήσω ;)!! Συνεχίζω τα μπανάκια στη θάλασσα και όλοι στην παραλία κοιτάνε περίεργα την τεράστια κοιλιά μου σαν να λένε οτι δεν πάω καλά που πάω στη θάλασσα ετοιμόγεννη :shock:!!

Πολλά φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τις όμορφες κοιλίτσες! Κορίτσια την παλεύετε την ζέστη? Είμαι μέσα κλεισμένη εδώ κ τέσσερις μέρες. Καίει ο τόπος κ είναι αδύνατο να πάω οπουδήποτε. Ήθελα να βγαίνω για περπάτημα αλλά με αυτή την ζέστη που να τολμήσω. Αφήστε που λυπάμαι τον άντρα μου να τον τραβολογάω. Αυτός κάθεται και τρέχει ο ιδρώτας, που να περπατήσει κιόλας.

Κατά τα άλλα μια χαρά. Με έχει πιάσει άγχος για το αν θα έχει κατέβει η μπέμπα ώστε να πάμε για φτ. Έχω να την δω και 2 βδομάδες και το επόμενο ραντεβού με τη γιατρό μου είναι στις 25/8, αν δεν έχω γεννήσει... και θα είμαι στην 38η εβδομάδα. Κι όλο αναρωτιέμαι πως θα είναι όταν ξεκινήσει ο τοκετός. Και κάθε πρωί κοιταζω τα σεντόνια μήπως μου έσπασαν τα νερά στον ύπνο μου και δεν το κατάλαβα. Εχω πολύ πλάκα.

Περιμένω νέα σας και εύχομαι να είστε ολες καλά.

Αμελί, κάνε όσες βουτίτσες θες κ αντέχεις. Κάνε κ μια κ για μας :-)


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!τι κανετε?αμελι ουτε που με νοιαζει ποτε θα γεννησω,μονο ο γιατρος θα αποφασισει.καλα κανεις κ συνεχιζεις τα μπανακια σου!σμαρα μου εγω δεν την παλευω με τη ζεστη..ευτυχως εδω δροσιζει αργα το απογευμα,αλλα οχι οτι βγαινω κιολας.ελπιζω αυριο να παω στο νοσοκομειο!(για να γεννησω).φανταζομαι αθηνα..κεντρο μενετε?μην αγχωνεσαι,κ την ωρα του τοκετου μπορει να γυρισει.σημερα ο αντρας μου δουλευει νυχτα κ λιγο με αγχωνει αυτο,αλλα ολα ειναι ετοιμα,θα κοιμηθει κ η μαμα μου μαζι,κ αν γεννησω σε κανενα μισαωρακι θα μπορεσει να ερθει κ ο αντρας μου.προχθες πηγα μια βολτα μεταμεσονυκτια στο νοσοκομειο,ειχα αρκετο ζαχαρο κ ανησυχησα.αν με κρατουσαν δε θα με πειραζε,θα με ελεγχανε συχνα-πυκνα κ θα ενιωθα ασφαλης..τελικα εχουμε πολυ καλο νοσοκομειο(αφου μου αρεσει τοσο εκει!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!! Βλέπω είστε ανυπομονες!!!

Σμαρα κ εγώ ζεσταίνομαι κ με αυτό τον καυτό ήλιο δεν τολμάω ούτε στη θάλασσα να πάω!!! Μονο βραδινές βολτιτσες κάνω!!! Τι σε κανει να πιστεύεις ότι δεν θα φτάσεις τις 40 εβδομάδες; έχεις κάποιες ενδείξεις;

Κ εγώ ανυπομονώ πάντως αλλα από την άλλη σκέφτομαι ότι όσο περισσότερο μείνει στην κοιλιά μου, τόσο καλύτερα για το μωρό!!

Βικη έχει κατέβει το μωρό;; Τι σου είπαν όταν πήγες για το ζάχαρο; Ο τράχηλος σου έχει μαλακώσει;

Εγω έχω ραντεβού την Παρασκευή...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άννα έχει γυρίσει η μικρή αλλά δεν έχει εμπεδωθεί. Από τραχήλου δεν έχω ιδέα, μόνο στη β επιπέδου τον είχαν μετρήσει. Ευτυχώς ήμουν υπερβολική, και δεν ήταν ανησυχητική η τιμή του ζαχαρου

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε πως θα πας για πρόκληση; Δεν ξέρω, ρωτάω τι σου έχει πει ο γιατρος...!! Αυτο που έχω ακούσει είναι ότι αν το μωρό δεν έχει κατέβει κ δεν έχει η μαμά κ τις υπόλοιπες προϋποθέσεις πχ τράχηλο κλπ τότε η πρόκληση καταλήγει σε κτ....και η μητέρα έχει τραβήξει όλες τις οδύνες χωρίς λόγο...για αυτό σου το λέω...ο γιατρός σου τι λέει;


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε πως θα πας για πρόκληση; Δεν ξέρω, ρωτάω τι σου έχει πει ο γιατρος...!! Αυτο που έχω ακούσει είναι ότι αν το μωρό δεν έχει κατέβει κ δεν έχει η μαμά κ τις υπόλοιπες προϋποθέσεις πχ τράχηλο κλπ τότε η πρόκληση καταλήγει σε κτ....και η μητέρα έχει τραβήξει όλες τις οδύνες χωρίς λόγο...για αυτό σου το λέω...ο γιατρός σου τι λέει;

φανταζομαι θα μου βαλουν ορο με ωκυτοκινη για να ξεκινησουν οι συσπασεις κ μπορει κ προσταγλανδινη,μαλακωνει ο τραχηλος κ διαστελεται(αν δεν κανω λαθος)ειναι ενα ρισκο,ειδικα στις πρωτοτοκες,η προκληση να οδηγησει σε καισαρικη κατα 50%,αλλα λογω ινσουλινης-ζαχαρου δεν μπορουμε να την αφησουμε παραπανω.αλλοι θα με εβαζαν κατευθειαν καισαρικη,δεν ξερω τι ειναι καλυτερα..:?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Σμάρα μην αγχώνεσαι για το αν θα κατέβει το μωρό γιατί η εμπέδωση μπορεί να γίνει και με το που θα ξεκινήσει ο τοκετός. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήμουν στην 39η βδομάδα και δεν είχε εμπεδωθεί ακόμη το μωρό. Βέβαια μετά έκανα καισαρική λόγο ισχιακής προβολής. Κι εγώ πιστεύω οτι θα γεννήσω πριν την 40η βδομάδα. Το μωρό ειναι τόσο ζωηρό, με πονάει τρομερά και πιέζει συνέχεια απο κάτω σαν να ψάχνει την έξοδο. Όλοι μου λένε οτι η κοιλιά μου κατέβηκε χαμηλά τελευταία και ώρες ώρες νιώθω λες και θα μου βγει κανένα χέρι απο κάτω :shock:. Όλα αυτά μάλλον σημαίνουν οτι το μωρό εμπεδώθηκε:confused:. Κι εγώ έχω το επόμενο ραντεβού στην γιατρό μου στις 27 όπου θα γίνει και η κολπική εξέταση για να δούμε που βρισκόμαστε!

Βίκη θα συμφωνήσω με την Άννα. Ζήτα πιο πολλές πληροφορίες απο τον γιατρό σου και να σου πει τι πιθανότητες έχεις για φυσιολογικό τοκετό. Μετά αποφασίζεις. Πάντως αν έχεις έστω και 50% πιθανότητες να γεννήσεις φυσιολογικά εγώ λέω να το προσπαθήσεις. Στο λέει κάποια που έφαγε το μαχαίρι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βίκη μου, ρώτα το γιατρό σου μήπως και γλυτώσεις το μαχαίρι. Και 50% να έχεις πιθανότητα να γεννήσεις φυσιολογικά αξίζει να προσπαθήσεις. Βέβαια εξαρτάται και από τις αντοχές σου. Μια καισαρική δεν σε κάνει λιγότερο μάνα, απλά η ανάρρωση θέλει λίγο περισσότερο χρόνο...

Αμελί, δεν ξέρω γιατί έχω την εντύπωση πως θα γεννήσω πριν την ΠΗΤ μου. Μάλλον είναι το άγχος μου που με κάνει να σκέφτομαι τα πιο ακραία πράγματα. Ήδη σκέφτομαι αύριο να παρω τηλ στο μαιευτήριο για να παω να δω πως η μπέμπα είναι καλά. Μπορεί α την καταλαβαίνω συχνά (εχθές πχ με τάραξε και την ένιωθα πολύ χαμηλά αλλά σήμερα ηταν πολυ πιο υποτονική και ήμουν σε αναμμενα κάρβουνα) αλλά θέλω και κάποιον να με βεβαιώνει πως είναι καλά, πως έχει αρκετά υγρά, πως η καρδούλα της χτυπάει μια χαρά... Είναι που ακούω και από άλλες κοπέλες πως στον 9ο τις παρακολουθούν οι γιατροί τους κάθε εβδομάδα και λέω τι στο καλό εμένα από την 35 θα με δει ξανά στην 38? Από την άλλη δεν θέλω και να την πάρω τηλέφωνο χωρίς να υπάρχει λόγος σοβαρός...

Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας. Σας στέλνω Όλη τη θετική μου ενέργεια :-D


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

αμελι κ σμαρα ο γιατρος αυτος το προσπαθει κ μαλιστα πολυ για φτ,δυστυχως δεν μπορεις να ξερεις τι πορεια θα εχει ομως κ ο τοκετος.αμελι,ισως κ να πλησιαζεις..παντως σμαρα,οι πρωτοτοκες μπορει να ξεπερασουν κ την πητ!τωρα ειναι πολυ μεγαλα τα μωρακια μας κ δεν εχουν χωρο για τουμπες!περασε κ ο 15αυγουστος,εισαι κ στο μηνα σου,απο κιλα θυμαμαι ειστε καλα,δεν εχεις λογο να αγχωνεσαι.δεν μπορει να μου πει πιο ακριβες ποσοστο,αλλα η καλη θεση του μωρου ειναι ενα +.αυτο το εχουμε.θα το προσπαθησω για φτ,λογω πιο γρηγορης αναρρωσης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Ο καιρός πλησιάζει κ τα άγχη επίσης!!! Εγω έχω λιώσει στον ύπνο αυτές τις μέρες κ δεν έχω διάθεση για δουλειές...που παρόλα αυτά πρέπει να κάνω...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι κανετε?αννα μου σιγα-σιγα τις δουλειες κ δε θελει αγχος.εγω εκλεισα ραντεβου για τις 5:30,θα με δει κ θα δουμε τι θα πει.εκτος αν παω νωριτερα γτ εχω λιγο πιεση(κ τη μετραω καθε ωρα).καθε μεσημερι μια βδομαδα τωρα κοιμαμαι στον καναπε!ειναι για να ξεκουραστουμε τωρα που μπορουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...