Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ολα ετοιμα κ καθαρα κ σιδερωμενα.θα παει ο αντρας μου σε φαρμακειο κ βιολογικα για καποια αναλωσιμα κ τζαμπο για καποια παιχνιδακια κ ψιλα που δεν επειγουν.θα πλυνουμε κ καποα δικα μας,θα ετοιμασουμε καποια χαρτια κ ετοιμη κ η βαλιτσα!οι υπολοιπες ετοιμες?βαλιτσα ποτε θα φτιαξετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Εγώ θέλω ακόμα κάποια ψώνια, αλλά λίγα!! Βαλίτσα λέω την επόμενη εβδομάδα ή τη μεθεπόμενη να τη φτιάξω...δλδ πριν το 15Αύγουστο!! Αν και στο μήνα μου μπαίνω 21/08 και γενικά από εξετάσεις και υπέρηχους δεν φαίνεται ότι θα γεννήσω νωρίς, ποτέ δεν ξέρεις!!! Ε μετά σκέφτομαι ότι μπορεί να βαρύνω, οπότε καλύτερα να ξεμπερδεύω!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, χαίρομαι που είστε σχεδόν έτοιμες. Ειλικρινά μπροστά σε εσας δεν εχω κάνει τίποτείμαι κάνειπως θα προλάβω την άλλη βδομάδα που θα είμαι Αθήνα. Ελπίζω να μην έρθει κανένας καυσωνας και δεν μπορώ να ξεμυτίσω από το σπίτι. Δεν εχω φτιάξει τίποτα από τη βαλίτσα μου (δεν εχω καν βαλίτσα:shock: ) 2 νυχτικά εχω πάρει όλα κι όλα. Ούτε κιλότες μιας χρήσης που λένε, ούτε σουτιέν θηλασμού (πως να ξέρω από τώρα το νούμερο οεο?)

Τεσπα, τα θυμήθηκα πάλι και αγχώθηκα...

όλα θα γίνουν από βδομάδα, αρκεί να είναι η μπέμπα μου καλά που θα την δω την Δευτέρα και παροτι είμαι διακοπές δεν περνούν οι μέρες με τίποτα.

Επίσης με έχει πιάσει μια τρομερή περιέργεια να μάθω πως θα είναι το προσωπάκι της. Τι χαρακτηριστικά θα έχει αυτός ο καινούριος άνθρωπος που θα μπει στη ζωή μας... Πάει... το έχω χάσει το μυαλό μου...

Κι εκτός από το πρόβλημα αυτό του μυαλού, έχω γίνει και τρομερά άγαρμπη και αδέξια. Ειδικά τώρα που με την κοιλούμπα μου δυσκολεύομαι να σκίψω, όλα μου πέφτουν στο πάτωμα. Αυτό το αντράκι μου τι επικήψεις έχει κάνει, δεν λέγεται...

Σας φιλώ για την ώρα, κι εσάς και τις κοιλίτσες σας


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι κανετε κοριτσια?σμαρα ολα καλα θα ειναι τη δευτερα κ σιγα-σιγα θα τα ετοιμασεις ολα.να προσεχεις μονο!εγω ειμαι πιο παλαβη!σκεφτομαι πως θα ειναι σαν παιδακι,προσωπικοτητα!απο σουτιεν φοραω ηδη το μεγαλυτερο,δεν ξερω που θα φτασει!πολυ φαγανη η μικρη μου,πηρε 800γρ σε 2 βδομαδες,συνολο 2740.μαλλον θα ζοριστω..κ απο χθες εχω μια αισιοδοξια αλλο πραμα,χωρις λογο!παντωε με εχει κρατησει σε φορμα!μικρη κοιλιτσα εχω!που χωραει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!!!! Εγώ τρελαίνομαι να βλέπω την κοιλιά μου να αλλάζει σχήματα!!!! Το λατρεύω αυτό το μωρό και συνέχεια την ονειρεύομαι!!!!! Και στον ύπνο μου και στον ξύπνιο μου!!!! Την περιμένω πώς και πώς!!! Και εγώ από τον αντρούλη μου δεν έχω κανένα παράπονο!!!!!

Βίκη μεγάλωσε το μωρό σου!!!!!

Σμάρα θα προλάβεις, μην αγχώνεσαι!! Κάνε μία λίστα και όλα θα γίνουν!!!

Φιλιά σε όλες!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα κοριτσια!αννα κ γω τη λατρευω απο 9/1 που εμαθα οτι ειμαι εγγυος κ τρελαινομαι οταν κουνιεται,αλλα ποναω κιολας γτ ειναι θηριακι.παντως εμφανισιακα θα ειναι ιδια ο αντρας μου,ειμαι σιγουρη!επισης αν ειχα παραπονο θα ημουν αχαριστη..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!! Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά!

Την προηγούμενη βδομάδα είχα ραντεβού με την γιατρό μου. Όλα καλά πάνε και ο μικρός έχει φτάσει στα 2364κ. Η γιατρός είπε οτι δεν πειράζει που δεν παίρνω βάρος αφού το μωρό αναπτύσεται κανονικά. Το μόνο κακό είναι οτι μου έπεσε πάλι ο αιματοκρίτης λίγο.

Την βαλίτσα μου εγώ την έχω έτοιμη απο τέλος Ιουνίου πριν φύγω απο Θεσσαλονικη και έρθω στο εξοχικό!!! Γενικώς όλα τα έχω έτοιμα απο τότε!

Τώρα περιμένω και τον άντρα μου να έρθει την Παρασκευή με άδεια δύο εβδομάδων για να έχω και κάποια βοήθεια. Πάλι καλά η κόρη μου έχει αρχίσει και καταλαβαίνει και δεν με κουράζει πολύ. Αν ήταν πιο μικρή θα είχα πρόβλημα.

Είναι τώρα δυο μέρες που αυτή η ζέστη με έχει λιώσει και δεν έχω κουράγιο να κάνω τίποτα. Δεν μπορώ να περπατήσω ούτε 20 μέτρα κάτω απο τον καυτό ήλιο.

Έχω βαρύνει πάρα πολύ και η κοιλιά μου είναι τεράστια εδώ και πολύ καιρό. Ανυπομονώ να έρθει ο καιρός να γεννήσω για να ξαλαφρώσω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!! Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά!

Την προηγούμενη βδομάδα είχα ραντεβού με την γιατρό μου. Όλα καλά πάνε και ο μικρός έχει φτάσει στα 2364κ. Η γιατρός είπε οτι δεν πειράζει που δεν παίρνω βάρος αφού το μωρό αναπτύσεται κανονικά. Το μόνο κακό είναι οτι μου έπεσε πάλι ο αιματοκρίτης λίγο.

Την βαλίτσα μου εγώ την έχω έτοιμη απο τέλος Ιουνίου πριν φύγω απο Θεσσαλονικη και έρθω στο εξοχικό!!! Γενικώς όλα τα έχω έτοιμα απο τότε!

Τώρα περιμένω και τον άντρα μου να έρθει την Παρασκευή με άδεια δύο εβδομάδων για να έχω και κάποια βοήθεια. Πάλι καλά η κόρη μου έχει αρχίσει και καταλαβαίνει και δεν με κουράζει πολύ. Αν ήταν πιο μικρή θα είχα πρόβλημα.

Είναι τώρα δυο μέρες που αυτή η ζέστη με έχει λιώσει και δεν έχω κουράγιο να κάνω τίποτα. Δεν μπορώ να περπατήσω ούτε 20 μέτρα κάτω απο τον καυτό ήλιο.

Έχω βαρύνει πάρα πολύ και η κοιλιά μου είναι τεράστια εδώ και πολύ καιρό. Ανυπομονώ να έρθει ο καιρός να γεννήσω για να ξαλαφρώσω!!

μπραβο αμελι για τα ωραια νεα!μια χαρα ο μπεμπακος σου!φαε λιγο παραπανω κοκκινο κρεας,σπανακι κ φακες.πολυ προνοητικη.τωρα που θα ερθει κ ο αντρας σου,θα περασετε τελεια!πλησιαζουν τα γενεθλια της κορουλας σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αμελι πολύ καλά νέα!!!!

Εγω σήμερα ψωνισα κάποια χειμερινα ρουχαλάκια σε εκπτώσεις..!! Γενικά έχω τελειώσει με τα ψώνια εκτός από κάποια ψιλοπραγματα που τα αφήνω μήπως μου κάνουν τπτ δωράκια...!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε35Η1: η μπέμπα μας έχει φτάσει αισίως τα 2400γρ. (τόσο ήμουν εγώ όταν γεννήθηκα κανονικά στον 9ο!) Μέσα σε 3 βδομάδες πήραμε 800γρ. Το κεφάλι μας είναι χαμηλά και πάνω από τον οφαλό μου, το εξόγκωμα που βλέπω τόσο συχνά, είναι το τουρλωμένο μας πωπουδάκι. Κοιτούσε την σπονδηλική μου στήλη. Η γιατρός είπε ότι μπορεί να κάνει κι άλλες τούμπες αλλά είναι καλό που έχει γυρίσει προς τα κάτω :-) και είδαμε και το προσωπάκι μας και μου φάνηκε πως έχει όμορφη γαλλική μυτούλα και χειλάκια που συνέχεια κάνουν κινήσεις σαν να πιπιλάνε.

Θα κάνω και πάλι αιματολογικές και ούρων αλλά και μια καλλιεργεια κολπικού υγρού για στρεπτόκοκκο Β, που αν είσαι φορέας πρέπει να κάνεις θεραπεία με αντιβίωση πριν την γέννα.

Αύριο περιμένω τα έπιπλα για το παιδικό και έχω αγωνία να τα έχουν φτιάξει σωστά με τις διαφοροποιήσεις που τους είχα ζητήσει...

Επίσης συζήτησα με τη γιατρό μου το θέμα της συλλογής βλαστοκυττάρων και αίματος από τον ομφάλιο. Ειλικρινά οι απόψεις διιστανται και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε. Εσείς έχετε αποφασίσει αν θα κρατήσετε κάτι ή αν τα κάνετε δωρεά σε κάποια τράπεζα?

Αμελί μου, χαρηκα πολύ με τα νέα σου. Αντε να έρθει ο αντρούλης σου, να νιώσεις κι εσύ λίγο πιο άνετα. όσο για τον καυτό ήλιο, καλό θα ήταν να τον αποφεύγεις, όχι μόνο στην εγκυμοσύνη αλλα γενικώς και όχι μόνο εσύ αλλά όλοι μας... και αυτή τη συμβουλή δεν στην λέω λόγω κοινής λογικής, αλλά σαν επιζήσασα από μελάνωμα, με διάγνωση το 2008. Ένας καρκίνος που άλλαξε την ζωή μου μέσα σε δευτερόλεπτα, που με έκανε πιο δυνατή αλλά μου στέρησε μια εγκυμοσύνη πριν τα 35... Προσοχή λοιπόν σε όλες σας. Ο ήλιος δεν είναι πια φίλος μας, είναι υπουλος και οι βλάβες του μαυρίσματος συσωρεύονται με τα χρόνια!, όπως γίνεται με όλες τις καρκινογόνες ουσίες.

υγ. Ακόμα δεν εχω πάρει βαλίτσα για το μαιευτήριο. Μόνο κάτι νυχτικά και σερβιέτες!

Πάω για νάνι τώρα, μπάς και μου περάσει το κρύωμα που άρπαξα και δεν μπορώ να μιλήσω... τρελή φαρυγγίτιδα σας λέω. (για αυτό σας γράφω κατεβατά, όλη μέρα δεν μιλάω καθόλου, καπου θέλω να τα πω κι εγώ η καημένη...)


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Ε35Η1: η μπέμπα μας έχει φτάσει αισίως τα 2400γρ. (τόσο ήμουν εγώ όταν γεννήθηκα κανονικά στον 9ο!) Μέσα σε 3 βδομάδες πήραμε 800γρ. Το κεφάλι μας είναι χαμηλά και πάνω από τον οφαλό μου, το εξόγκωμα που βλέπω τόσο συχνά, είναι το τουρλωμένο μας πωπουδάκι. Κοιτούσε την σπονδηλική μου στήλη. Η γιατρός είπε ότι μπορεί να κάνει κι άλλες τούμπες αλλά είναι καλό που έχει γυρίσει προς τα κάτω :-) και είδαμε και το προσωπάκι μας και μου φάνηκε πως έχει όμορφη γαλλική μυτούλα και χειλάκια που συνέχεια κάνουν κινήσεις σαν να πιπιλάνε.

Θα κάνω και πάλι αιματολογικές και ούρων αλλά και μια καλλιεργεια κολπικού υγρού για σταφυλλόκοκο Β, που αν είσαι φορέας πρέπει να κάνεις θεραπεία με αντιβίωση πριν την γέννα.

Αύριο περιμένω τα έπιπλα για το παιδικό και έχω αγωνία να τα έχουν φτιάξει σωστά με τις διαφοροποιήσεις που τους είχα ζητήσει...

Επίσης συζήτησα με τη γιατρό μου το θέμα της συλλογής βλαστοκυττάρων και αίματος από τον ομφάλιο. Ειλικρινά οι απόψεις διιστανται και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε. Εσείς έχετε αποφασίσει αν θα κρατήσετε κάτι ή αν τα κάνετε δωρεά σε κάποια τράπεζα?

Αμελί μου, χαρηκα πολύ με τα νέα σου. Αντε να έρθει ο αντρούλης σου, να νιώσεις κι εσύ λίγο πιο άνετα. όσο για τον καυτό ήλιο, καλό θα ήταν να τον αποφεύγεις, όχι μόνο στην εγκυμοσύνη αλλα γενικώς και όχι μόνο εσύ αλλά όλοι μας... και αυτή τη συμβουλή δεν στην λέω λόγω κοινής λογικής, αλλά σαν επιζήσασα από μελάνωμα, με διάγνωση το 2008. Ένας καρκίνος που άλλαξε την ζωή μου μέσα σε δευτερόλεπτα, που με έκανε πιο δυνατή αλλά μου στέρησε μια εγκυμοσύνη πριν τα 35... Προσοχή λοιπόν σε όλες σας. Ο ήλιος δεν είναι πια φίλος μας, είναι υπουλος και οι βλάβες του μαυρίσματος συσωρεύονται με τα χρόνια!, όπως γίνεται με όλες τις καρκινογόνες ουσίες.

υγ. Ακόμα δεν εχω πάρει βαλίτσα για το μαιευτήριο. Μόνο κάτι νυχτικά και σερβιέτες!

Πάω για νάνι τώρα, μπάς και μου περάσει το κρύωμα που άρπαξα και δεν μπορώ να μιλήσω... τρελή φαρυγγίτιδα σας λέω. (για αυτό σας γράφω κατεβατά, όλη μέρα δεν μιλάω καθόλου, καπου θέλω να τα πω κι εγώ η καημένη...)

καλημερα!σμαρα τελεια τα νεα σου!αφρατουλα κ σενα κ εχουν ακριβως την ιδια θεση με τη δικια μου.με το καλο να φταξετε κ το δωματιακι να βαλετε το μωρακι σας.περαστικα.γραφε να ξεσπας.για τα βλαστοκυτταρα πιστευω οτι ειναι καλυτερα η δωρεα.συγκλονιστικη η εμπειρια σου κ ολα οσα λες πολυ σωστα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Σμαρα πολύ χαίρομαι για την κοειτσαρα σου!!! Εμείς τώρα έχουμε ραντεβού πολύ μετά κ δεν θα ξέρω λεπτομέρειες να σας πω!! Ξεκίνησα σήμερα μαθήματα με μαία γιατί δεν θα κάνω επισκληριδιο κ θέλω να ξέρω πως να διαχειριστω τον πόνο!!! Η μικρή ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω δεξιά κ ελπίζουμε να πάρει κάποια στιγμή την σωστή θέση!!! Σημερα έπεσε πολύ πλύσιμο των μωρουδιακων αλλά έχω κ αλλα πολλά!!!

Χαίρομαι επίσης που είσαι καλά κ που θα κάνεις το όνειρο σου πραγματικοτητα!!!

Περαστικά κ για το κρύωμα!!!

Βικη κ μένα πιστεύω θα μου κάνουν δώρα αλλα καλώς ή κακώς οι ανάγκες του μωρού δεν τελειώνουν ποτέ οποτε ολο κ κάτι θα βρω να ψωνίσω αλλάζοντας τα δώρα...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...