Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!τι κανετε?τα μωρακια σας?εμεις μια χαρα,μεγαλωνουμε,βαραινουμε.γινεται θηριακι κ πολυ γλυκα!οσο μεγαλωνει,γινεται πιο ευκολος ο θηλασμος.κλεισαμε κ ημερομηνια για τη βαπτιση.18/4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κάνουν τα κορίτσια μας με τα μπεμπάκια τους? Όλα καλά?

Εμείς καλά. Προχωράμε ακάθεκτες. Στις 6/1 κάναμε την πρώτη μας τούμπα από ανάσκελα μπρούμητα και μέχρι σήμερα εχουμε μάθει να κάνουμε βαρελάκια αλλά κυριώς προς τα αριστερά. Επίσης ώντας καθιστή στο καρότσι, βάζει δύναμη και ξεκολλάει την πλάτη της από το καθισμα και για μερικά δευτερόλεπτα κάθεται στο κωλί της. Εννοείται πως τώρα πια σε ρηλάξ και καρότσι την έχουμε δεμένη. Ακόμα και στην αλλαξιέρα το πρωί κάνει τούμπες.

Τις τελευταίες 1 βδομάδες μου κάνει κάτι νερά στους θηλασμούς της. Μια τρώει πολύ αραιά και πολύ λίγη ώρα (2λεπτα και 3 λεπτα), μια θέλει μόνο το 'ενα βιζί και στο άλλο πλαντάζει στο κλάμα, μια τρώει κάτι μισάωρα... Το βράδυ εξακολουθούμε να ξυπνάμε, αλλά μόλις φάει θα την ξαναπάρει ο ύπνος. Μάλιστα το βράδυ ειναι πιο καλόφαγη και το φχαριστιέμαι κι εγώ. Το σιροπάκι για ην παλλινδρόμηση μας το σταμάτησε η γιατρός μόλις μπήκαμε στον 4ο, αλλά τελευταία πάλι όλο γουλιές είναι μετά το φαγητό. Βάρος δεν έχουμε πάρει πολύ αυτό το μήνα, με αυτά τα χαζά που κάνει στους θηλασμούς. Δεν την εχω ζυγίσει αλλά καταλαβαίνω από την αγκαλιά της. Ίσως να φταίνε και οι ενοχλήσεις που έχει στα ούλα της,,, Τις σαλιάρες πραγματικά δεν τις προλαβαίνω. Οι κολικοί ευτυχώς σταμάτησαν!!!! τι ανακούφιση για το μωρό...

Στο δεύτερο εμβόλιό μας δεν βγάλαμε κιχ. Αφού νόμιζα πως δεν το είχε κάνει ακόμα η παιδίατρος.

Αυτά τα νέα της μπέμπας μας. Σας φιλώ όλες


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα!πως τα πάτε;εμείς καλά δόξα τον θεο!ανυπομονούμε να περάσει ο χειμώνας να βγαίνουμε πιο άνετα γιατί φοβόμαστε αυτές τις ιώσεις...περασαμε και μια βρογχιολίτιδα τον Οκτώβρη και τρέμει η ψυχή μου ακόμη!με τα κιλακια πως τα πάτε;εγω έχω 5 ακόμη...της εγκυμοσύνης τα έχασα αμέσως αλλά αυτά τα 5 τα είχα πριν μείνω έγκυος δυστυχώς!καλό βράδυ σε όλα τα μωράκια και τις μανουλες

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα!πως τα πάτε;εμείς καλά δόξα τον θεο!ανυπομονούμε να περάσει ο χειμώνας να βγαίνουμε πιο άνετα γιατί φοβόμαστε αυτές τις ιώσεις...περασαμε και μια βρογχιολίτιδα τον Οκτώβρη και τρέμει η ψυχή μου ακόμη!με τα κιλακια πως τα πάτε;εγω έχω 5 ακόμη...της εγκυμοσύνης τα έχασα αμέσως αλλά αυτά τα 5 τα είχα πριν μείνω έγκυος δυστυχώς!καλό βράδυ σε όλα τα μωράκια και τις μανουλες

κ γω τα κιλα της εγγυμοσυνης τα εχασα αμεσως συν 3-4 ακομη,αλλα επειδη ειχα θεμα παντα κ εχω πλεον προβλημα στη χολη πρεπει να χασω τουλ. 15-25 ακομη.ξεκινησα σημερα διατροφη.εμεις βγαινουμε πολυ συχνα.ευτυχως δεν εχει αρρωστησει ποτε,παρολο που εχουμε πολυ κρυο κ ολο κ καποιος ηταν αρρωστος.δεν της αρεσει η ζεστη.απλα οταν φτιαξει ο καιρος θα κανουμε μεγαλες βολτες για να γυμναζομαι λιγο.καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κ σ ολα τα μωράκια! Εμάς μας ενοχλούν τα ουλακια χθες πριν κοιμηθεί την έπιασε γκρίνια και με το που της έδωσα μια κρύα πιπίλα κοιμήθηκε αμέσως.το έχω ξανακάνει και πιάνει την ανακουφίζει αμέσως!vikib και θέλω να γυμναστω αλλά δεν προλαβαίνω δυστυχώς περιμένω την άνοιξη να περπαταμε με τον μπαμπά και το καρότσι μας! Φιλιαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!τι κανετε?εμεις καναμε διπλο εμβολιο κ γκρινιαζουμε λιγο.συνεχιζουμε να πινουμε μονο γαλα,αφου αναπτυσσεται μια χαρα.φρουτακια σε ενα μηνα.την αλλη βδομαδα θα παμε εκδρομη,ανυπομονω να χαλαρωσω..σε 4 μηνες περιπου περιμενουμε τον μπεμπουλη της αδερφουλας μου!οι ετοιμασιες για τη βαπτιση συνεχιζονται.κανω φιλοτιμες προσπαθειες διατροφης κ λιιιγο γυμναστικουλα.με γυμναζει πολυ η μικρη

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας,εχω και εγω ενα αγορακι 5 μηηνων.αυτο που με προβληματιζει και θα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας ειναι πως εχει ξεκινησει εδω και κανα 3 μερες και βγαζει κατι τσιριδες αλο πραμα!ενταξει λεμε τα γνωστα μπα μα και κατι τετοια αλλα αυτο με την φωνη που κανει μου φαινετεαι πως θα βραχνιασει σε λιγο γιατι δεν το κανει οταν ειναι εκνευισμενος μπορει να ρο κανει και εκει που καθετε και παιζει!το κανουν και τα δικα σας τα αστερακια?αφου σκεφτηκα να παρω τη γιατρο γιατι αγχωθηκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!

Χαίρομαι να διαβάζω νέα σας!

Κι εμείς μια χαρά πάμε απο ανάπτυξη! Ήδη έχω αντικαταστήσει 3 γεύματα την ημέρα με ξένο γάλα γιατί με το δικό μου γάλα δεν χορταίνει και θέλει να τρώει κάθε 2 ώρες. Και με το ξένο που κανονικά θα έπρεπε να τρώει κάθε 4 ώρες τον πιάνει η πείνα στις 3 ώρες!! Σ΄αυτό έμοιασε τον μπαμπά του:tongue: !!

ALEXIOA μη φοβάσαι με τις τσιρίδες του μωρού σου! Κι ο δικός μου έτσι κάνει και με πιάνουν τα γέλια! Εκεί που παίζει, αρχίζει και πατάει κατι τσιρίδες που τον πιάνει και βήχας! Απ΄ότι έχω καταλάβει πειραματίζεται με την φωνή του και όσο βλέπει οτι μας τραβάει την προσοχή αυτό τόσο πιο πολύ το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!

Χαίρομαι να διαβάζω νέα σας!

Κι εμείς μια χαρά πάμε απο ανάπτυξη! Ήδη έχω αντικαταστήσει 3 γεύματα την ημέρα με ξένο γάλα γιατί με το δικό μου γάλα δεν χορταίνει και θέλει να τρώει κάθε 2 ώρες. Και με το ξένο που κανονικά θα έπρεπε να τρώει κάθε 4 ώρες τον πιάνει η πείνα στις 3 ώρες!! Σ΄αυτό έμοιασε τον μπαμπά του:tongue: !!

ALEXIOA μη φοβάσαι με τις τσιρίδες του μωρού σου! Κι ο δικός μου έτσι κάνει και με πιάνουν τα γέλια! Εκεί που παίζει' date=' αρχίζει και πατάει κατι τσιρίδες που τον πιάνει και βήχας! Απ΄ότι έχω καταλάβει πειραματίζεται με την φωνή του και όσο βλέπει οτι μας τραβάει την προσοχή αυτό τόσο πιο πολύ το κάνει.[/quote']

σε εευχαριστω που μου απαντησες,ειπα και εγω τι καινουργιο πραγμα ειναι αυτο!εγω απο 2 μηνων περιπου μου σταματησε το γαλα αν και παντα με συμπληρωμα ηταν γιατι δεν ειχα πολυ γαλα και πριν 1 εβδομαδα ξεκινησαμε φρουτακια!ασε πολυ γαλα κανει 5 γευματα καπου 200-240 συν την φρουτοκρεμα πλεον!πριν 1 μηνα ηταν καπου 7500 67 ποντους τωρα 1 μηνα μετα πρεπει να ειναι καπου 8000και σιγουρα μου εχουν βγει τα χερια ειδικα το αριστερο!αληθεια ποτε καθονται στον κολαρακο τους χωρις κατι στην πλατη?οταν τον αφηνω στα ποδια μου ή κατω καθεται για λιγο αλλα μετα τουμπαρει δεξια και αριστερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!

ALEXIOA φαγανό φαίνεται και το δικό σου το μωρό! Κι εγώ ανυπομονώ να ξεκινήσουμε τις στέρεες τροφές για να τον κρατάνε χορτάτο πιο πολλές ώρες.

Απ΄ότι θυμάμαι τα μωρά κάθονται μόνα τους απο τον 6ο μήνα.

Κι εμείς έχουμε πολλές ενοχλήσεις στα ούλα που προκαλούν γκρίνια. Ευτυχώς τη νύχτα κοιμόμαστε σερί περίπου 10 ώρες αλλά όλη την άλλη μέρα κοιμάται 3 μισάωρα ( αν είμαι τυχερή και δεν μου τον ξυπνήσει η μεγάλη μου κόρη). Περιμένω πως και πως τον Μάρτιο για να στείλω την κόρη μου στον παιδικό σταθμο για να χαλαρώσω λίγο και να έχω πιο πολύ χρόνο με το μωρό. Όλο τον χειμώνα δεν την έστειλα στον παιδικό γιατί φοβόμουνα τις ιώσεις που θα έφερνε στο σπίτι και θα κολλούσε το μωρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες!!

ALEXIOA φαγανό φαίνεται και το δικό σου το μωρό! Κι εγώ ανυπομονώ να ξεκινήσουμε τις στέρεες τροφές για να τον κρατάνε χορτάτο πιο πολλές ώρες.

Απ΄ότι θυμάμαι τα μωρά κάθονται μόνα τους απο τον 6ο μήνα.

Κι εμείς έχουμε πολλές ενοχλήσεις στα ούλα που προκαλούν γκρίνια. Ευτυχώς τη νύχτα κοιμόμαστε σερί περίπου 10 ώρες αλλά όλη την άλλη μέρα κοιμάται 3 μισάωρα ( αν είμαι τυχερή και δεν μου τον ξυπνήσει η μεγάλη μου κόρη). Περιμένω πως και πως τον Μάρτιο για να στείλω την κόρη μου στον παιδικό σταθμο για να χαλαρώσω λίγο και να έχω πιο πολύ χρόνο με το μωρό. Όλο τον χειμώνα δεν την έστειλα στον παιδικό γιατί φοβόμουνα τις ιώσεις που θα έφερνε στο σπίτι και θα κολλούσε το μωρό.

μωρε μια χαρα τα λες ακριβως τα ιδια στον υπνο καπου 3με4 μισαωρα τη μερα και απο 12 μεχρι 9 το πρωι!εμας η φρουτοκρεμα δεν μας εκανε τιποτα παντως 5 γευματα ετρωγε και πριν αλλα πιστευω πως οταν βαλουμε και την απογευματινη φρουτοκρεμα θα κοψει ενα γευμα!καλα εκανες με τον παιδικο που λες γιατι και μια φιλη μου που εχει νεογεννητο και ενα μεγαλητερο τις φερνει συνεχεια ιωσεις και κολλησε και το μωρο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.κ μενα ξελαρυγγιαζεται απο τις φωνες η μικρη μου.καθεται αρκετα στον ποπο της κ το χαιρεται πολυ.εμεις δεν κοιμομαστε.τη μερα σχεδον καθολου κ το βραδυ στην καλυτερη ενα 6ωρο,συνηθως 4,κ αν δ ειναι καλα καθε 2 ωρες.κανει περιπου 10 γευματα τη μερα,μπορει κ παραπανω,θηλαζει αποκλειστικα.τον αλλο μηνα θα δοκιμασουμε στερεες.με το διπλο εμβολιο ανεβασε λιγο πυρετο κ ειχε πολυ γκρινια,αλλα ευτυχως ειναι καλα τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Τι κσνετε;εχω πολυ καιρο να γραψω που ελευθερος χρονος..!

Ελπιζω να εισαστε ολες κσλα!εμεις ειμαστε 5 μινων και 10 ημερων και θυλαζουμε αποκλειστκα.εδω και 10 μερες τρωμε φρουτα το πρωι και απο την πεμπτη απογευμα ρυζαλευρο βανιλια.. Δεν το πολυτρωει σαν τα φρουτα..το θεμα ειναι οτι δεν το πολυθρλω γιατι εχει ξενο γαλα μεσα αλλα ο γιατρος λεει οχι υο σκετο γιατι κσνει δυσκιλιοτητα,..ελεγα μηπως εβαζα λιγο αχλαδι στο σκετο και το δοκιμαζα...

Εσεις τι κανετε;δινει κσμια ρυζακευρο;

Ρυζαλευρο εννοειτε εχω παρει βιολογικο frezydetm και ενα σκετο της holle.

Του εμποριου εχουν ζαχαρη κ γλυκαντικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Τι κσνετε;εχω πολυ καιρο να γραψω που ελευθερος χρονος..!

Ελπιζω να εισαστε ολες κσλα!εμεις ειμαστε 5 μινων και 10 ημερων και θυλαζουμε αποκλειστκα.εδω και 10 μερες τρωμε φρουτα το πρωι και απο την πεμπτη απογευμα ρυζαλευρο βανιλια.. Δεν το πολυτρωει σαν τα φρουτα..το θεμα ειναι οτι δεν το πολυθρλω γιατι εχει ξενο γαλα μεσα αλλα ο γιατρος λεει οχι υο σκετο γιατι κσνει δυσκιλιοτητα,..ελεγα μηπως εβαζα λιγο αχλαδι στο σκετο και το δοκιμαζα...

Εσεις τι κανετε;δινει κσμια ρυζακευρο;

Ρυζαλευρο εννοειτε εχω παρει βιολογικο frezydetm και ενα σκετο της holle.

Του εμποριου εχουν ζαχαρη κ γλυκαντικα.

κοκο αρχικα θα μπορουσες να καθυστερησεις τις στερεες αν δ συντρεχει καποιος λογος.λαχανικα ποτε θα δωσεις?εγω δεν εχω σκοπο να δωσω καθολου ετοιμη κρεμα,της χολε ειναι οι καλυτερες πιστευω,αν κ θα μπορουσες να κανεις μονη.μπορεις να το κανεις με δικο σου γαλα η να το δοκιμασεις σκετο κ μπορει να μην υπαρχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα εθες καναμε το 3 μβολιο μας και η γιατρος μας εβγαλε 8300 και 70 ποντους και μας ειπε να ξεκινησουμε και φαγητακι το μεσημερι εκτος απο τη φρουτοκρεμα.αληθεια εσεις εχετε προβλημα με το χερι σας?εμενα το αριστερο μου εχει πιαστει και δυσκολα μπορω να το σηκωσω!για πειτε τα νεα σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...