Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

Γεια σας σε ολες τις μανουλες...Να σας ζησουν τα αγγελουδια σας να ειναι παντα υγειες και καλοτυχα και οτι αλλο επιθυμειτε ευχες μου...

Εγω θα γεννησω με το καλο τον Νοεμβρη και θα ηθελα να με βοηθησετε..θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο μπορειτε να μου πειτε τι χρειαζομαι μαζι μου και για μενα και για το μωρο...:confused:

Συγνωμη που μπαινω στο θεμα σας ξεκαρφωτα αν θα μπορουσατε να μου απαντησετε θα σας ημουν υποχρεη...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας σε ολες τις μανουλες...Να σας ζησουν τα αγγελουδια σας να ειναι παντα υγειες και καλοτυχα και οτι αλλο επιθυμειτε ευχες μου...

Εγω θα γεννησω με το καλο τον Νοεμβρη και θα ηθελα να με βοηθησετε..θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο μπορειτε να μου πειτε τι χρειαζομαι μαζι μου και για μενα και για το μωρο...:confused:

Συγνωμη που μπαινω στο θεμα σας ξεκαρφωτα αν θα μπορουσατε να μου απαντησετε θα σας ημουν υποχρεη...

κουτσουνι υπαρχουν αυτα τα θεματα στο παρεντς

ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ - Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=19595

Βαλιτσα μωρου για δημοσιο νοσοκομειο... - Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28266

αλλα αν θελεις σου γραφω κ αναλυτικα τι ειχα εγω.με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια

Link to comment
Share on other sites

Κουτσουνι γέννησα σε δημόσιο!! Θέλεις ρούχα για σένα κ το μωρό για όλες τις μέρες, σεντόνια για το μωρό, αποστειρωτη, βραδυνές, μπιμπερό, τα πάντα!!! Ο,τι χρειάζεται στο σπίτι!! Μέχρι φυσιολογικό ορο, μέχρι κ χαρτί υγείας!! Εμενα μου είχαν δώσει λίστα από το νοσοκομείο!! Ζητά γιατί αλλα έχουν μπιμπερό πχ κ αλλα όχι!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

κουτσουνι υπαρχουν αυτα τα θεματα στο παρεντς

ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ - Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=19595

Βαλιτσα μωρου για δημοσιο νοσοκομειο... - Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28266

αλλα αν θελεις σου γραφω κ αναλυτικα τι ειχα εγω.με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια

Σε ευχαριστω παρααα πολυ, βοηθησες παρα πολυ προστεσα πολλα στην λιστα μου και του μπεμπη...Με εχει πιασει ενα αγχος με αυτο το θεμα εχω τοσα πολλα να παρω λες και παω διακοπες χιχιχιχι

Σε ευχαριστω επισης και για τις ευχουλες σου, και εσυ να χαιρεσαι την οικογενεια σου να σαι καλα!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άννα μου να σου ζήσει το μωράκι σου!! Νά΄ναι πάντα γερό!!

Κορίτσια εγώ έπαθα μαστίτιδα κι΄όλας:-( . Χθες ήμουν όλη μέρα με πυρετό. Ευτυχώς μου έτυχε Σάββατο που είναι σπίτι ο άντρας μου γιατι αλλιώς δεν ξέρω πως θα τα κατάφερνα με 39 πυρετό μόνη μου με το μωρό και την μεγάλη μου κόρη! Τώρα είμαι με αντιβίωση και αντιφλεγμονώδη. Το ένα μου το στήθος πονάει πολύ και σε κάθε θηλασμό με πεθαίνει.

Το μωράκι μας είναι ήσυχο και κοιμάται πολύ! Μόνο που δεν του αρέσει να του αλλάζουμε πάνα!! Εκεί ουρλιάζει!!

Βρε κορίτσια, πόσες φορές την μέρα κάνουν κακά τα μωράκια σας; Εμάς 5-6 φορές τη μέρα κάνει κακά. Είναι φυσιολογικό; Μου φαίνεται οτι είναι πολλές φορές. Η μεγάλη μου η κόρη έκανε κακά μια φορά στις 10 μέρες (οχι οτι ήταν φυσιολογικό) αλλά 5-6 φορές τη μέρα μου φαινεται πολύ!

Την Τρίτη θα πάμε στην παιδίατρο και θα μου λυθούν όλες οι απορίες αλλά θα ήθελα και την γνώμη σας πάνω σ΄αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Άννα μου να σου ζήσει το μωράκι σου!! Νά΄ναι πάντα γερό!!

Κορίτσια εγώ έπαθα μαστίτιδα κι΄όλας:-( . Χθες ήμουν όλη μέρα με πυρετό. Ευτυχώς μου έτυχε Σάββατο που είναι σπίτι ο άντρας μου γιατι αλλιώς δεν ξέρω πως θα τα κατάφερνα με 39 πυρετό μόνη μου με το μωρό και την μεγάλη μου κόρη! Τώρα είμαι με αντιβίωση και αντιφλεγμονώδη. Το ένα μου το στήθος πονάει πολύ και σε κάθε θηλασμό με πεθαίνει.

Το μωράκι μας είναι ήσυχο και κοιμάται πολύ! Μόνο που δεν του αρέσει να του αλλάζουμε πάνα!! Εκεί ουρλιάζει!!

Βρε κορίτσια' date=' πόσες φορές την μέρα κάνουν κακά τα μωράκια σας; Εμάς 5-6 φορές τη μέρα κάνει κακά. Είναι φυσιολογικό; Μου φαίνεται οτι είναι πολλές φορές. Η μεγάλη μου η κόρη έκανε κακά μια φορά στις 10 μέρες (οχι οτι ήταν φυσιολογικό) αλλά 5-6 φορές τη μέρα μου φαινεται πολύ!

Την Τρίτη θα πάμε στην παιδίατρο και θα μου λυθούν όλες οι απορίες αλλά θα ήθελα και την γνώμη σας πάνω σ΄αυτό.[/quote']

Amelie μου, Περαστικά. Ελπίζω να την παλέψεις με την μαστίτιδα. Εμένα έφτασε σε σημείο να έχει ματώσει η ρόγα μου και κάθε που πρέπει να ταΐσω την μπέμπα από εκείνο το στήθος παρακαλώκτο θεό να μου δίνει δύναμη και κουράγιο να μην τα παρατήσω.

Όσο για τις κενώσεις των μωρών που θηλάζουν, η παιδίατρος μου είπε πως μπορεί να τα κάνουν κάθε φορά που τρώνε ή και μια φορά κάθε 4-5 μέρες. Είναι φυσιολογικό. Εμάς μέσο όρο 6 φορές την ημέρα και προχθές που μέχρι το βράδυ τ είχε κάνει μόνο 3 φορές πηρα τη γιατρό τηλέφωνο γιατί ανησυχησα. Εκλαιγε κ πάρα πολύ... Αλλά είτε πολλά ειτε λίγα είναι φυσιολογικά. Παντως όταν εμας δεν τα κάνει πολλές φορές έχει πονάκια και κλαίει και ουρλιάζει ατελείωτα...


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Αμελι περαστικά. Μην ανησυχείς για τις κενωσεις, μια χαρά φυσιολογικό είναι. Εμένα δεν μου πάει η εγγυμοσυνη, εμφανίστηκε και πόνος στη χολή, κτ τρανσαμινασες ανεβασμένες, που ίσως ξέμειναν από ίκτερο κύησης που δεν είχε εντοπιστεί. Από βδομάδα θα κάνω υπερηχο κοιλιάς να δω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Οπότε να μην ανησυχώ για τις κενώσεις. Κι εγώ νόμιζα οτι κάτι έχει το γάλα μου και του προκαλεί τόσες πολλές κενώσεις. Άυριο έχουμε την πρώτη μας επίσκεψη στην παιδίατρο.

Βίκη μου κι εμένα δεν μου πήγε καλά αυτή η εγκυμοσύνη! Μου έρχονταν όλα το ένα πίσω απ΄το άλλο. Κι ακόμα συνεχίζει...να δω πότε θα σταματήσει αυτό. Περαστικά σου και εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!χθες απο τις 8 ως τις 3.30 ηταν μια πολυ δυσκολη βραδια.καθε μιση ωρα στο στηθος,ακομη κ εκει κλαμα..σημερα εχει φαει ελαχιστα,ποναει το ζουζουνι μου,μονο 1 φορα εκανε κακα εδω κ 9 ωρες.ο συζηγος αρρωστος κ σαν να ξεκιναω κ γω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουράγιο Βίκη μου. Κι εμείς μια απο τα ίδια. Η μεγάλη μου η κόρη εδώ και 5 μέρες είναι συναχωμένη και την έχουμε σε απόσταση απ΄το μωρό. Αλλά απ΄ότι φαίνεται δεν τη γλιτώσαμε. Το μωρό έχει λίγες μυξούλες και εμάς απο σήμερα μας ξεκίνησε συνάχι:? .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!χθες απο τις 8 ως τις 3.30 ηταν μια πολυ δυσκολη βραδια.καθε μιση ωρα στο στηθος,ακομη κ εκει κλαμα..σημερα εχει φαει ελαχιστα,ποναει το ζουζουνι μου,μονο 1 φορα εκανε κακα εδω κ 9 ωρες.ο συζηγος αρρωστος κ σαν να ξεκιναω κ γω..

Η παιδίατρος, για τα πονάκια, μου είπε να δώσω στην μπέμπα 50ml χαμομήλι μαζί με γλυκάνισο (για να είναι καλύτερη η γεύση) μέχρι 2 φορές την μέρα. Ρώτα τον παιδίατρο μήπως μπορέσεις να ανακουφίσεις το μωρό σου.


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια, εγώ μάλλον την γλιτώνω μόνο με τα λαιμά μου και η μικρή δεν νομίζω ότι κόλλησε. Όσο λιγότερο τα κάνει τόσο πιο πολύ πονάει.κ όταν πονάει θέλει να είναι συνέχεια στο στήθος. Σμαρα δεν ξέρω αν θα της δώσω κτ άλλο. Έχει μεγαλώσει τόσο πολύ! Την άλλη βδομάδα έχουμε και γιατρό και εγώ αύριο υπέρηχο να δω τη χολή, μακάρι να είναι όλα καλά.. Νωρίς είναι αλλά ποτέ σκέφτεστε για βαφτίσια ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλιτσες!!!! Σας διαβάζω αλλα δεν προλαβαίνω να απαντήσω!!!

Αμελι όλα καλα με τη μαστιτιδα;

Βικη καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου!!

Εμείς είμαστε καλά!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες! Εγω είμαι μέλλουσα μανούλα Νοεμβρίου. Μπήκα στο καφέ σας γιατι θέλω να σας ρωτήσω αν κάνατε μαθήματα ανώδυνου τοκετού και αν σας βοήθησε στο τοκετό. Να σας ζήσουν τα μωράκια


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...