Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!

Κι εσύ Άννα μου στις μέρες σου είσαι. Καλή λευτεριά!

Και θέλω να ευχαριστήσω όλες τις μανούλες για την παρέα σας τόσο καιρό και για την συμπαράστασή σας στις δύσκολες στιγμές που ανήκουν πια στο παρελθόν. Έχει ανοίξει ένα νέο κεφάλαιο στις ζωές μας και θά΄θελα να συνεχίσουμε να μοιραζόμαστε ευχάριστες αλλά και δύσσάρεστες στιγμές. Ο ελέυθερος χρόνος μου θα είναι πολύ περιορισμένος στην αρχή λόγο των 2 παιδιών αλλά με κάθε ευκαιρία θα σας γράφω νέα μου!!

Πολλά φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω μήπως θελήσει η μικρούλα μου να βγει στη ζωή...!!!

Αύριο θα ξεκαθαρίσει το τοπίο αφού θα κανονίσουμε να μπω προγραμματισμένα...!!!

Φιλιά σε όλες!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!! Γεννήσαμε επιτέλους!! Απο την Δευτέρα είχα πόνους και συσπάσεις ανα 10 λεπτά και απο την Πέμπτη το βράδυ έρχονταν ανά 8 λεπτά μέχρι τα ξημερώματα Παρασκευής που στις 6:30 το πρωί ένιωσα έναν δυνατό πόνο και μου σπάσαν τα νερά. Απο εκείνη τη στιγμή οι πόνοι έρχονταν ανα 3 με 5 λεπτά και ξεκινήσαμε για την κλινική. Οι συσπάσεις μου ήταν πολύ δυνατές και όλοι στην κλινική άκουγαν τα ουρλιαχτά μου μέχρι να μου κάνουν επισκληρίδιο!!! Έκανα διαστολή πολύ γρήγορα μέχρι τα 6 εκατοστά αλλά μετά κολλήσαμε στα 6 για τέσσερις ώρες και το μωρό άρχισε να δυσφορεί. Τότε αποφασίσαμε να πάμε για καισαρική. Λυπήθηκα πολύ γιατί ήθελα να ζήσω τον φυσιολογικό τοκετό αλλά η μοίρα μας τα έφερε αλλιώς!! Τουλάχιστον είναι γερό το αγοράκι μου! Ακόμη είμαι στη κλινική και πονάω πολύ όταν πάω να σηκωθώ απο το κρεβάτι. Σήμερα κατάφερε να πιάσει στήθος αν και ακόμη δεν έχω κατεβάσει κανονικό γάλα. Την Τρίτη επιστέφουμε στο σπίτι και ανυπομονώ να δω πως θα αντιδράσει η κόρη μου που θα δει το μωρό!!!Πολλά φιλιά σε όλες!!

Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει! Με το καλό να πάτε και σπίτι σας.

Η μόνη συμβουλή καθότι παθούσα, οσο πιο γρήγορα σηκωθείς από το κρεβάτι και περπατήσεις τόσο πιο γρήγορα θα σταματήσει ο πόνος.

Δεν θα χαθούμε. Σε λίγο καιρό που θα βρούμε τους ρυθμούς μας θα ξεκλεβουμε 5 λεπτάκια να γράφουμε τα νέα μας :-)


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω μήπως θελήσει η μικρούλα μου να βγει στη ζωή...!!!

Αύριο θα ξεκαθαρίσει το τοπίο αφού θα κανονίσουμε να μπω προγραμματισμένα...!!!

Φιλιά σε όλες!!!

Άννα μου, με το καλό να ρθει και το δικό σου μπεμπουλίνι... με οποίο τρόπο κι αν διαλέξει. Περιμένω με αγωνία νέα σου :-)


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Amelie να σας ζησει ! Looney_anna , με το καλο!

Ρε κοριτσια , τελικα , εχουμε πια γεννησει ολες οσες ειμασταν σε εκεινη την λιστα που ειχε γραψει τον πρωτο μηνα η marilu?θυμαστε?ποσο γρηγορα περναει ο καιρος!!

Και δεν σας κρυβω , οτι ηδη αρχιςα να σκεφτομαι και να επιθυμω και ενα τριτο παιδακι...καληνυχτα !


;);)
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ!!!!

marili76...............................Π.Η.Τ. 2/9/14...Αγόρι :rolleyes:

nanouko82..........................Π.Η.Τ. 4/9/14

efi85....................................Π.Η.Τ. 4/9/14...Κορίτσι :tongue:

Cat14..................................Π.Η.Τ. 5/9/14...Αγόρι :rolleyes:

Σμάρα.................................Π.Η.Τ. 7/9/14...Κορίτσι :tongue:...ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 5/9

vikib....................................Π.Η.Τ. 7/9/14...Κορίτσι :tongue:..ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 1/9

marilu80............................Π.Η.Τ. 10/9/14...Αγόρι :rolleyes:...ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 31/8

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

tatipit..................................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik..................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Amelie................................Π.Η.Τ. 12/9/14...Αγόρι :rolleyes:...ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 19/9

Balou...................................Π.Η.Τ. 12/9/14

Koko1..................................Π.Η.Τ. 14/9/14...Αγόρι:rolleyes:...ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 29/8

Νατασούλα.........................Π.Η.Τ. 15/9/14...Κορίτσι :tongue:..ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3/9

Maraki G...............................Π.Η.Τ. 17/9/14...Αγόρι :rolleyes:

ChristinaM...........................Π.Η.Τ. 20/9/14...Αγόρι :rolleyes:....ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 6/9

aspapa.................................Π.Η.Τ. 22/9/14...Κορίτσι :tongue:

thalia81...............................Π.Η.Τ. 25/9/14

βιβακι..................................Π.Η.Τ. 25/9/14

tania g.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

mimika84.............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29..........................Π.Η.Τ. ?????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. 21/9/14...Κορίτσι :tongue:

zoe83...................................Π.Η.Τ. 27/9/14....Αγόρι:rolleyes:


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,πως τα πατε?εμεις καλα μπορω να πω,εκτος οτι τρωει πολυ,συχνα κ λαιμαργα,με αποτελεσμα να βγαζει γαλα.βγηκαμε κ βολτα!δυστυχως της δινω πιπιλα για να κοιμηθει κ ηρεμει πολυ στο κρεβατι μας,ηδη 2 βραδια την εχει βγαλει εκει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια,πως τα πατε?εμεις καλα μπορω να πω,εκτος οτι τρωει πολυ,συχνα κ λαιμαργα,με αποτελεσμα να βγαζει γαλα.βγηκαμε κ βολτα!δυστυχως της δινω πιπιλα για να κοιμηθει κ ηρεμει πολυ στο κρεβατι μας,ηδη 2 βραδια την εχει βγαλει εκει..

Πως της δίνεις πιπίλα? Έχω δοκιμάσει κι εγώ, ειδικά όταν κλαίει πολύ, χωρίς προφανή λόγω, αλλά ή την φτήνει ή αρχίζει να την πιπιλάει αλλά την πιάνει με το χεράκι της και την βγάζει με αποτέλεσμα να εκνευρίζεται ακόμα πιο πολύ και να μην ησυχάζει με τίποτα.

Στο κρεβάτι την βυζαίνω κι εγώ στο τελευταίο γεύμα της ημέρας, όπου την παίρνει ο ύπνος και μετά την βάζω στο κρεβατάκι της. Επίσης το πρώτο γεύμα, τα ξημερώματα, της το δίνω στο κρεβάτι για να ξανακοιμηθεί μέχρι τις 8-9 το πρωί και να κοιμηθώ κι εγώ λίγο.

Εμάς έχει πολλά πονάκια και κλαίει με μαύρο δάκρυ. Το μόνο που μπορεί να την ηρεμήσει καμιά φορά είναι το σεσουάρ για τα μαλλιά...


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Γέννησα κ εγω την ομορφιά μου τη Δευτέρα 3400 γρ με κτ!!! Όλα πήγαν καλα!! Όλοι οι γιατροί κ μαιες απλά τέλειοι!!!! Από χθες το απόγευμα είμαστε σπίτι μας!!!! Όλα καλά!! Φιλιά σε όλες!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Γέννησα κ εγω την ομορφιά μου τη Δευτέρα 3400 γρ με κτ!!! Όλα πήγαν καλα!! Όλοι οι γιατροί κ μαιες απλά τέλειοι!!!! Από χθες το απόγευμα είμαστε σπίτι μας!!!! Όλα καλά!! Φιλιά σε όλες!!

Άννα μου,να σας ζήσει! Γερή και καλότυχη να είναι. Καλά σαράντα και καλή ανατροφή

:-)


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...