Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Χρόνια Πολλά σε όλες τις μανούλες!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Χρόνια Πολλά σε όλες τις μανούλες του κόσμου.

2175560m3ttikzqo2.gif

...κ απο εμας....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά μαμά, μαμούλα (έτσι έλεγα τη μαμά μου όταν ήμουν πολύ πολύ μικρή).

Χρόνια πολλά και σε σας που είστε ή που κοντεύετε λόγω εγκυμοσύνης να γίνετε μανούλες.

Εύχομαι επίσης του χρόνου τέτοια μέρα να γιορτάσουν και όλες οι κοπέλες που περιμένουν να μείνουν έγκυες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανουλα μου χρονια πολλα....!!!!!!!!!

χρονια πολλα σε όλες που ειναι μανουλες!!

χρονια πολλα σε όσες θα γινουν συντομα!!!

και με το καλο να υπάρξουν και αλλες μανουλες στο κοσμο μας!

Link to comment
Share on other sites

εγω το παιδι σου

σου δινω μια ευχουλα

να ζησεις να ζησεις

γλυκεια μου μανουλα!!!

ηταν το πρωτο ποιηματακι που χαρισα στην μανουλα μου οταν ημουνα μικρουλα!

χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες του κοσμου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και συντομα να γεμισει ο τοπος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά εύχομαι του χρόνου όλες οι φιλες μας που προσπαθούν να είναι μανούλες....

Το ποιηματακι που έγραφε ο γιος μου στηνπρώτη του κάρτα. Είναι το αγαπημένο μου και το γράψαμε στις καρτούλες που φτιάξαμε στο σχολείο

(Δε μπορώ να βάλω φωτό)

Είναι καρδιά που ανοιγει και γίνεται μαργαρίτα

Έχω ένα φιλάκι

Αχ! πού να τ΄αφήσω

να μην το χαλάσω

να μην τ' αδικήσω;

Στην καρδιά μιας μαργαρίτας

θέλω να το αφήσω

Ελα μητερούλα

να σου το χαρίσω.

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλά μανούλες

να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας !!!!!

υπάρχει ένας διαγωνισμός για τις μανούλες εδώ

όποια θέλει μπορεί να πάρει μέρος

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000810454266&ref=profile#!/profile.php?id=100000810454266&ref=profile

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


"Και ο Θεός έπλασε τη Μάνα"

Ο Θεός κάλεσε τον πιο αγαπημένο Του άγγελο και του παρουσίασε ένα πρότυπο μητέρας. Στον άγγελο δεν άρεσε αυτό που είδε.

- Εργαστήκατε πολύ, Κύριε, δεν ξέρετε πλέον τι κάνετε, είπε ο άγγελος. Κοιτάξτε! Φιλί ειδικό, που θεραπεύει όλες τις αρρώστιες, έξι ζευγάρια χέρια για να μαγειρεύει, να πλένει, να σιδερώνει, να φροντίζει, να ελέγχει, να καθαρίζει...

Δε θα δουλέψει!

- Το πρόβλημα δεν είναι τα χέρια, αντέτεινε ο Θεός. Είναι τα τρία ζευγάρια μάτια που χρειάστηκε να βάλω: ένα, για να βλέπει το παιδί της πίσω από κλειστές πόρτες και να το προστατεύει από ανοιχτά παράθυρα, ένα άλλο, για να το κοιτάζει με αυστηρότητα, όταν πρέπει να του μάθει κάτι ουσιώδες και το τρίτο, για να του δείχνει διαρκώς τρυφερότητα και αγάπη, όση δουλειά κι αν έχει εκείνη!

Ο άγγελος εξέτασε το πρότυπο της μητέρας πιο προσεκτικά.

- Κι αυτό τι είναι;

- Ένας μηχανισμός αυτοθεραπείας. Δε θα έχει χρόνο να αρρωσταίνει, θα πρέπει να ασχολείται με το σύζυγό της, με τα παιδιά, με το σπίτι.

- Νομίζω ότι πρέπει να ξεκουραστείτε λίγο, Κύριε, είπε ο άγγελος. Και να επιστρέψετε στο κλασικό πρότυπο με τα δύο χέρια, τα δύο μάτια, κ.λπ.

Ο Θεός συμφώνησε με τον άγγελο. Αφού ξεκουράστηκε, μεταμόρφωσε τη μητέρα σε κανονική γυναίκα. Εξομολογήθηκε όμως στον άγγελο:

- Χρειάστηκε να της δώσω μια τόσο δυνατή θέληση, ώστε να νομίζει ότι θα έχει έξι χέρια, τρία ζευγάρια μάτια και ικανότητα αυτοθεραπείας. Αλλιώς, δε θα καταφέρει να εκπληρώσει το καθήκον της.

Ο άγγελος την εξέτασε από κοντά. Κατά τη γνώμη του, αυτή τη φορά ο Θεός είχε επιτύχει. Ξαφνικά όμως πρόσεξε ένα λάθος:

- Αδειάζει. Αναρωτιέμαι, Κύριε, μήπως βάλατε ξανά υπερβολικά πολλά πράγματα σε αυτό το πρότυπο μητέρας.

- Δεν αδειάζει. Αυτό ονομάζεται δάκρυ.

- Και σε τι χρησιμεύει;

- Για να δείχνει χαρά, λύπη, απογοήτευση, πόνο, θυμό, ενθουσιασμό.

- Κύριε, είστε μεγαλοφυΐα! αναφώνησε ο άγγελος. Ακριβώς αυτό ήταν που έλειπε, για να συμπληρωθεί το πρότυπο.

Ο Θεός πρόσθεσε με ύφος μελαγχολικό:

- Δεν το έβαλα εγώ. Όταν συναρμολόγησα όλα τα μέρη, το δάκρυ εμφανίστηκε από μόνο του.

Ο άγγελος συγχάρηκε πάλι τον Παντοδύναμο κι έτσι δημιουργήθηκαν οι μητέρες.

Από τροκτικό

Link to comment
Share on other sites

" Η κατάπτωση της μάνας είναι η δύση και η παρακμή του λαού. Όταν σ' έναν λαό καταπέσει η μητρότητα, σε τίποτα δεν ωφελεί όλη η παιδεία.

Γκαίτε

Χρόνια πολλά μαμά!:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...