Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

      9η μέρα είχα χοριακη 29. Μετά από 4 μέρες είχε πέσει στο 7. Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα κ αν θέλω να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά τον επόμενο κύκλο όπως και έκανα. Περασα κ εγώ παλλινδρομη στις 20 βδομάδες, μετά είχα την βιοχημικη κ μετά επιτέλους όλα πήγαν καλά. Είναι θέμα πιθανοτήτων περισσότερο, μέχρι να πετύχεις το υγιές έμβρυο. 

      Αν κ κάθε αποτυχία πονάει πολύ, σίγουρα καλύτερα να σταματήσει από τόσο νωρίς παρά να σταματήσει μετά. Εύχομαι σύντομα να τελειώσει το δύσκολο κομμάτι, κ όλα θα πάνε καλά!

      • Μου αρέσει 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να επηρρεάζει αλλιώς δεν θα μου έλεγε να την κάνω στις 40 μέρες...η διαφορά είναι λίγο μεγάλη...λέω να το ψάξω λίγο το θέμα...

Ναι, κι εγώ προβληματίστηκα λίγο τώρα...μήπως έχει να κάνει και με το πως είναι οι μετρήσεις μας;:|


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ προβληματίστηκα λίγο τώρα...μήπως έχει να κάνει και με το πως είναι οι μετρήσεις μας;:|

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με τις μετρήσεις αλλά με τον γιατρό...άν και να σου πώ την αμαρτία μου 6 μήνες μου φαίνεται πάρα πολύ...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα αχ βρε κουκλιτσες μου χαχαχχαα

κουραζομαι η αληθεια ειναι..οχι πως δεν κανω τιποτα αλλα (το ξεσκαρταρισμα εχει παει συννεφο) και μονο που δεν ξαπλωνω κανα δυο ωρες το μεσημερι με κανει κομματια...αλλα τελειωνουμε...τι εμεινε κρεβατοκαμαρα και βεραντες και μετα φεεεεεεεεεεεεταααααααααα!!!

γεια σας κοριτσαρες μου!!!θα προσπαθησω να μπω το απογευματακι!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια ευχομαι αυτη η ταλαιπωρια με το σακχαρο να τελειωσει μετα τον τοκετο και να τρωτε οσες λιχουδιες θελετε!!!

αννετακι καλο σιδερωμα βρε!!!ουτε θυμαμαι ποσο καιρο εχω να πιασω σιδερο..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια ευχομαι αυτη η ταλαιπωρια με το σακχαρο να τελειωσει μετα τον τοκετο και να τρωτε οσες λιχουδιες θελετε!!!

αννετακι καλο σιδερωμα βρε!!!ουτε θυμαμαι ποσο καιρο εχω να πιασω σιδερο..

Μακάρι Ιωάννα μου από το στόμα σου και του Θεού το αυτί...

Εγώ έχω να σιδερώσω από την προηγούμενη εβδομάδα και σήμερα λέω να κάνω τα ρουχάκια της μπεμπούλας...μπορεί να μην κάνει να κουράζομαι αλλά είναι κάτι που θέλω να το κάνω εγώ...

Κορίτσια έχετε καμιά ιδέα πως να κάνω τα έπιπλα της μπεμπούλας να ξεμυρίσουνε?έχουν μια ενοχλητική μυρωδιά σαν καινουργίλα...

Η Μαριαέφη που είναι????


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με τις μετρήσεις αλλά με τον γιατρό...άν και να σου πώ την αμαρτία μου 6 μήνες μου φαίνεται πάρα πολύ...

Ίσως θέλει να ηρεμήσει το σώμα από τις ορμόνες...τι να πω...να φανταστείς ότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που έκανα και πάλι διατροφή δεν έκανα καμπύλη μετά τον τοκετό...μόνο απλή αιμοληψία....τώρα που το σκέφτομαι βέβαια κακώς...

Κορίτσια έχετε καμιά ιδέα πως να κάνω τα έπιπλα της μπεμπούλας να ξεμυρίσουνε?έχουν μια ενοχλητική μυρωδιά σαν καινουργίλα...

Η Μαριαέφη που είναι????

Άσε ανοιχτα ντουλάπια και συρτάρια και το ίδιο τις μπαλκονόπορτες...και πέρνα τα με ένα πανάκι υγρό....τώρα να βάλεις κάτι πάνω...τι να πω, δεν ξέρω!

Εγώ πήρα κάτι αρωματικά σακουλάκια λεβάντας για την ντουλάπα του μπεμπούλη και κάθε που την ανοίγω μυρίζει φρεσκάδα!!!:tongue:

Πράγματι, η Μαριαέφη πού είναι; Για να στείλω μήνυμα...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ίσως θέλει να ηρεμήσει το σώμα από τις ορμόνες...τι να πω...να φανταστείς ότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που έκανα και πάλι διατροφή δεν έκανα καμπύλη μετά τον τοκετό...μόνο απλή αιμοληψία....τώρα που το σκέφτομαι βέβαια κακώς...

Άσε ανοιχτα ντουλάπια και συρτάρια και το ίδιο τις μπαλκονόπορτες...και πέρνα τα με ένα πανάκι υγρό....τώρα να βάλεις κάτι πάνω...τι να πω, δεν ξέρω!

Εγώ πήρα κάτι αρωματικά σακουλάκια λεβάντας για την ντουλάπα του μπεμπούλη και κάθε που την ανοίγω μυρίζει φρεσκάδα!!!:tongue:

Πράγματι, η Μαριαέφη πού είναι; Για να στείλω μήνυμα...

Θα συμφωνήσω όντως κακώς δεν έκανες καμπύλη...

έχω τόσες μέρες ανοιχτά και δεν λέει να υποχωρήσει η μυρωδιά...λές να βάλω αρωματικά φακελάκια?κάνει?

Για στείλε της και πές μας...

Κι εγώ τώρα θα φύγω...σήμερα είναι η τελευταία μέρα που οδηγώ...έχω να πάω εφορία να κλείσω κάποιες εκκρεμότητες να πάω να κάνω και τις εξουσιοδοτήσεις του ΙΚΑ μην τρέχω τελευταία στιγμή και αυτό ήταν...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά είναι με Μαριαέφη...χάλασε το ίντερνετ της, απλά. Σας στέλνει φιλιά!

Τζένη, τι εξουσιοδοτήσεις θα κάνεις; Με3 βάζεις σε σκέψεις!

Ξέρετε ότι δικαιούμαστε επίδομα καισαρικής; Όσες είναι στο ΙΚΑ σίγουρα, για το δημόσιο δεν ξέρω...

Εγώ τα φακελάκια τα έβαλα....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??οι κοιλιτσες σας??εμεις ειμαστε καλα...ανεβασα μονο λιγη πιεση προχτες αλλα ολα καλα....μου ειπε ο γιατρος να σταματησω να στεναχωριεμε και οσο μπορω να μην το σκεφτομαι γιατι κανει κακο στην εγκυμοσυνη μου..!:(:(για αυτο θα παρω τον αντρουλη μου σημερα και θα παμε να ψωνισουμε για το μπεμπεκο μας να φυγει λιγο η σκεψη απο τον μπαμπακα μου...:(

επισης εχω βαρυνει πολυ εχω ψιλοπρηστει και εχω παρει 11κιλα μεχρι στιγμης:oops:το εχω ριξει στο φαγητο παρα πολυ...βασδελι μου ποτε θα γεννησεις τελικα??σε 2κλινο γιτι μου ειπε ο γιατρος οτι το πολυ μεχρι 25με βλεπει να γενναω λες να συναντηθουμε?:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??οι κοιλιτσες σας??εμεις ειμαστε καλα...ανεβασα μονο λιγη πιεση προχτες αλλα ολα καλα....μου ειπε ο γιατρος να σταματησω να στεναχωριεμε και οσο μπορω να μην το σκεφτομαι γιατι κανει κακο στην εγκυμοσυνη μου..!:(:(για αυτο θα παρω τον αντρουλη μου σημερα και θα παμε να ψωνισουμε για το μπεμπεκο μας να φυγει λιγο η σκεψη απο τον μπαμπακα μου...:(

επισης εχω βαρυνει πολυ εχω ψιλοπρηστει και εχω παρει 11κιλα μεχρι στιγμης:oops:το εχω ριξει στο φαγητο παρα πολυ...βασδελι μου ποτε θα γεννησεις τελικα??σε 2κλινο γιτι μου ειπε ο γιατρος οτι το πολυ μεχρι 25με βλεπει να γενναω λες να συναντηθουμε?:P

Γεια σου καλή μου!

Να μην στενοχωριέσαι! Όσο μπορείς για το μπεμπάκι!

Εγώ γεννάω 27 Δεκεμβρίου!!!

Τι καλά να συναντηθούμε!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά είναι με Μαριαέφη...χάλασε το ίντερνετ της, απλά. Σας στέλνει φιλιά!

Τζένη, τι εξουσιοδοτήσεις θα κάνεις; Με3 βάζεις σε σκέψεις!

Ξέρετε ότι δικαιούμαστε επίδομα καισαρικής; Όσες είναι στο ΙΚΑ σίγουρα, για το δημόσιο δεν ξέρω...

Εγώ τα φακελάκια τα έβαλα....

Χρειάζονται εξουσιοδοτήσεις για να μπορέσει ο σύζυγος να εισπράξει τα χρήματα από το ΙΚΑ...αλλιώς δεν παίρνει μία...

Το ΙΚΑ δίνει 300? επιπλέον για καισαρική...καταξοδεύτηκαν πάλι...

Μόλις τώρα γύρισα...τι ζέστη και τι κούραση...

Καλά δεν πάω καθόλου καλά...δεν ξέρω τι έχω πάθει τις τελευταίες μέρες αλλά δεν θυμάμαι τίποτα ξεχνάω ακόμη και τα βασικά...σκέφτομαι να κρεμάσω ένα ταμπελάκι στον λαιμό μου που να λέει "Με λένε Τζένη και μένω.....άν με βρείτε επικοινωνήστε με το παρακάτω νούμερο 69....":tongue:


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το ΙΚΑ δίνει 300? επιπλέον για καισαρική...καταξοδεύτηκαν πάλι...

Τζένη..δες εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=60545

Όλες κάνουν ένσταση μετά το αρχικό δοθεν ποσό και πaαίρνουν περισσότερα μετά! Για το επίδομα καισαρικής λέω...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...