Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

αν σας πω οτι γλυστρισα παλι τι θα πειτε??και αυτη την φορα επεσα κ χτυπησα το γονατο μου...........

πολυ γκαντεμια! πηγα να δωσω στην μαμα μου το rolie και τσουπ φαρδια πλατια κατω!

Ευα κ εγω το εχω αυτο δεν θελω κανεναν κ τιποτα κ η αγωνια μου στο κοκκινο ειναι φυσιολογικο πιστευω ειδικα τωρα προς το τελος! η συμβουλη μου καντε πραγματα που σας ευχαριστουν και μην δινεται σημασια σε οτι σας λενε!

και επισης συμφωνω με το Μαρακι μας! κοριτσια να στηριζεστε στις δυναμεις σας!!

σημερα εχει γενεθλια ο ανηρ μου! του πηρα μια τουρτα κ το βραδυ θα την κοψουμε....

Μαρακι να τον χαιρεσαι.σε λιγο καιρο θα του κανεις το πιο ομορφο δωρο!!!!:P:p:p:p

ξεματιασμα και ευχελαιο κατεπειγοντως!!!!!!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βικυ καλωσορισες στην πρωτευουσα και με το καλο να ανταμωσεις με τον μπεμπουλη σου.....αντε λιγα λεπτα πρεπει να εμειναν.....!

Ελπιζω να τα καταφερουμε και να σε δω απο κοντα,θα χαρω πολυ...και οποια τα καταφερει θα το χαρω πολυ.....(Αννετ,Ευα.....?)


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Τα έγραψα πρίν και τα έχασα όλα επομένως τώρα θα είμαι πιό περιληπτική γιατί βαριέμαι να τα ξαναγράφω...:tongue:

Σήμερα πήγαμε στην διαβητολόγο...δυστυχώς δεν τη γλιτώσαμε την ινσουλίνη...10 μονάδες την ημέρα 6 το πρωί και 4 το βράδυ...ευχηθείτε μου καλό κουράγιο σήμερα θα κάνω το πρωτο μου τρύπημα...

Τελικά Βίκυ και η διαβητολόγος μου είπε ακριβώς το ίδιο με τον γιατρό μου στις 40 μέρες η καμπύλη...

βρε Τζενη τι γινεται μ' αυτο το τουρκικο χαμος...20αρες,30αρες,40αρες,50αρες ολες το βλεπουν τι γινεται??????????κι αυτος ο πρωταγωνιστης εχεις καψει καρδιες βρε παιδι μου απα πα πα πα!!!!!!!

Άσε μιλάμε για σκηνές απείρου κάλους...ειδικά σήμερα που παραλίγο να πηδήξει η Τζαβιντάν από το παράθυρο...(τι να κάνω η έρμη δίπλα της κάθομαι όλο και κάτι μαθαίνω...)

Πρωτομάνες η συμβουλή μου είναι ΜΗ ΒΑΣΙΣΤΕΙΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ για το μωράκι σας, όσα περισσότερα κάνετε μόνη, τόσο περισσότερο εμπιστοσύνη θα έχετε στον εαυτό σας!Σας το λέω εγώ που τα μεγάλωσα μόνη με τον άντρα μου!Άμα καλομάθετε από την αρχή σε μάνες και πεθερές, μόλις φύγουνε από το σπίτι θα πλαντάξετε στο κλάμα γιατί δε θα ξέρετε τι να πρωτοκάνετε.

Κι εγώ αυτής της απόψεως είμαι fangri μου...έχω πεί ότι δεν θέλω καμία δίπλα μου όταν γεννήσω μακάρι να μπορέσω να το τηρήσω :mrgreen:

Καλημερααααα

Ελπιζω να ειστε ολες καλα...εμενα η διαθεση μου ειναι στο πατο αλλα απο αποψη υγειας ειμαι πολυ καλα...σημερα κανονικα με το νομο σταματαω ...Αλλα μου απομενουν αλλες επα εργασιμες...

Μακια....

Ιωάννα μου μια βδομαδούλα έμεινε!!!γιούπιιιιιιιιιιι!!!!!!!!

αν σας πω οτι γλυστρισα παλι τι θα πειτε??και αυτη την φορα επεσα κ χτυπησα το γονατο μου...........

πολυ γκαντεμια! πηγα να δωσω στην μαμα μου το rolie και τσουπ φαρδια πλατια κατω!

Ευα κ εγω το εχω αυτο δεν θελω κανεναν κ τιποτα κ η αγωνια μου στο κοκκινο ειναι φυσιολογικο πιστευω ειδικα τωρα προς το τελος! η συμβουλη μου καντε πραγματα που σας ευχαριστουν και μην δινεται σημασια σε οτι σας λενε!

και επισης συμφωνω με το Μαρακι μας! κοριτσια να στηριζεστε στις δυναμεις σας!!

σημερα εχει γενεθλια ο ανηρ μου! του πηρα μια τουρτα κ το βραδυ θα την κοψουμε....

Καταρχάς να χαίρεσαι τον σύζυγο!Πολύχρονος και καλή φώτηση που λέω κι εγώ στον καλό μου!

Καλά ευχέλαιο δεν κάνεις ένα ματόχαντρο δεν μπορείς να φορέσεις????ή έστω το βρακί σου ανάποδα????Τι πράγμα κι αυτό με σένα έχεις βαλθεί με το ζόρι να γεννήσεις μέσα στο Νοέμβριο!

Αννέτ εγώ μου φαίνεται τα έχω κάψει όλα μου τα κύτταρα γιατί δεν στροφάρει καθόλου...είναι τελείως ακατοίκητο...

Βίκυ καλή επιτυχία με τον γιατρό...περιμένουμε νέα σου!


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια....

Πάλι ξενυχτάω!!!!

Έχω ευχάριστα!!!

Όλα καλά με τον μπέμπη μας! :P

Έφτασε τα 2420 γραμμάρια και έπεσε κι' άλλο στην κλίμακα ανάπτυξης λόγω δίαιτας που αποδίδει και πολύ καλά μάλιστα!!!Είναι στο 66% πλέον της κλίμακας ανάπτυξης, σημάδι ότι δεν έχει επηρεαστεί καθόλου από το ζάχαρο κύησης!!!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος κι εγώ μαζί του....

Την γλιτώνω την ινσουλίνη μιας και οι μετρήσεις μου είναι πολύ καλές και ο μπέμπης σούπερ!!!!:P

Γέννα έως 29-12-10!!!

Όλα φυσιολογικά, Δόξα τω Θεώ!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τζένη, τώρα είδα το μήνυμά σου.

Η ινσουλίνη δεν είναι τίποτα άλλο παρά η βοήθεια που θα δώσεις στον οργανισμό σου. Κι εγώ δεν θα είχα κανένα κόλλημα να τρυπιέμαι εις διπλούν αν χρειαζόταν....

Όλα θα πάνε καλά, Δόξα τω Θεώ που έχουμε τα μέσα να το αντιμετωπίζουμε


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαρακιιιιιιιιιιιι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου κοπελα μου, πολυχρονος

εσυ κοιτα να προσεχεις πολυ και βαζε καποιον να σε ξεματιαζει καθε μερα

εγω κοριτσια σημερα εφαγα δυο δαχτυλα γλυκακι (μπαμπα σπιτικο...συγνωμη αν σας λιγωσα) και η μετρηση μια χαρα...λετε η καμπυλη μου να ειχε κανει λαθος και να στερουμε αδικα τα αγαπημενα μου γλυκακια?δεν πειραζει ομως...τουλαχιστον δεν πηρα πολλα κιλακια...σταθερη στα +13 απτον 7ο.

αν δεν ξεφυγω τωρα θα ειμαι τρισευτυχισμενη!

Από βδομάδα, Αννέτ μου....σούπερ τα νέα από ντόπλερ....εγώ σε λίγες ώρες θα τον δω....

ειμαι μεσα εκτος απο τεταρτη απογευμα οκ?

ααααχ ο μπιμπικος σου, ολοκληρο αντρακι θα ειναι πια, πολλα πολλα χαδακια!!!περιμενουμε νεα!!!

Annetaki, όλα καλά με το μπεμπαρίκο έτσι?Μια χαρά, όλες τέτοια!

Εγώ καλούτσικα!Πονάω λίγο αλλά εντάξει, τα συνηθισμένα!Στολίσαμε το δεντράκι μας κι από βδομάδα θα έχουμε και καθιστικό.Άντε οι κουρτίνες και τα χαλιά μας έμειναν:confused::confused:

Διαβάζω στα κορίτσια Νοεμβρίου και Δεκεμβρίου και μ' έχει πιάσει μια πώρωση να έρθει το νινάκι:P:p:p:p

ολες ολες μαρια μου και καλα χριστουγεννα κι εμεις απο βδομαδα θα ερθουν τα κουμπαρακια μας να μου στολισουν το δεντρο...παλι θα λιωσω στην ξαπλα ολεεεεεε!!!

εσυ κοιτα να μη κουραζεσαι πολυ οκ?

φιλια στα ζουζουνια σου!

Βικυ καλωσορισες στην πρωτευουσα και με το καλο να ανταμωσεις με τον μπεμπουλη σου.....αντε λιγα λεπτα πρεπει να εμειναν.....!

Ελπιζω να τα καταφερουμε και να σε δω απο κοντα,θα χαρω πολυ...και οποια τα καταφερει θα το χαρω πολυ.....(Αννετ,Ευα.....?)

νικακι μου, εγω ειμαι μεσααααααα, ειπαμε πεταω τη σκουφια μου για τσαρκες χιχιχι!!!ποσο μαλλον να χαιδεψω κοιλουμπιτσες και να δω κοιλιτσες που κουνιουνται δεξια κι αριστερα!!!

Γειά σας!Τα έγραψα πρίν και τα έχασα όλα επομένως τώρα θα είμαι πιό περιληπτική γιατί βαριέμαι να τα ξαναγράφω...:tongue:

Σήμερα πήγαμε στην διαβητολόγο...δυστυχώς δεν τη γλιτώσαμε την ινσουλίνη...10 μονάδες την ημέρα 6 το πρωί και 4 το βράδυ...ευχηθείτε μου καλό κουράγιο σήμερα θα κάνω το πρωτο μου τρύπημα...

Τελικά Βίκυ και η διαβητολόγος μου είπε ακριβώς το ίδιο με τον γιατρό μου στις 40 μέρες η καμπύλη...

Άσε μιλάμε για σκηνές απείρου κάλους...ειδικά σήμερα που παραλίγο να πηδήξει η Τζαβιντάν από το παράθυρο...(τι να κάνω η έρμη δίπλα της κάθομαι όλο και κάτι μαθαίνω...)

Αννέτ εγώ μου φαίνεται τα έχω κάψει όλα μου τα κύτταρα γιατί δεν στροφάρει καθόλου...είναι τελείως ακατοίκητο...

υπομονη ρε τζενακι μου, δεν εμεινε και πολυ, για φαντασου να βαραγες ινσουλινες κανα διμηνο πριν.

οσο για το πρωτο τρυπημα ευχομαι να μη πονεσες καθολου

αληθεια η τζαβινταν ποια ειναι?εχω χασει επεισοδια?χμμμμμμ


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια....

Πάλι ξενυχτάω!!!!

Έχω ευχάριστα!!!

Όλα καλά με τον μπέμπη μας! :P

Έφτασε τα 2420 γραμμάρια και έπεσε κι' άλλο στην κλίμακα ανάπτυξης λόγω δίαιτας που αποδίδει και πολύ καλά μάλιστα!!!Είναι στο 66% πλέον της κλίμακας ανάπτυξης, σημάδι ότι δεν έχει επηρεαστεί καθόλου από το ζάχαρο κύησης!!!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος κι εγώ μαζί του....

Την γλιτώνω την ινσουλίνη μιας και οι μετρήσεις μου είναι πολύ καλές και ο μπέμπης σούπερ!!!!:P

Γέννα έως 29-12-10!!!

Όλα φυσιολογικά, Δόξα τω Θεώ!!!

μπραβο φιλεναδα, πολυ χαιρομαι για τον μπιμπικο σας!!!

αχ 2420 τι καλος!!!

εμενα δεν μου εχει αναφερει για κλιμακα αναπτυξης...μηπως πρεπει να το ρωτησω?μηπως το γραφει στο doppler που μπορω να το τσεκαρω?λεω εγω τωρα, μη γελασετε!!!χιχιχι γελαω μονη μου χαχαχα

ααααχ ειμαι κομματια, πριν λιγο μπηκαμε με τους γυριστρουληδες μου!!!

παω για ξαπλουλες, ελπιζω να μαφησει να ταβλιαστω ο μικρουλινος μου γιατι ειναι και βραδυνο τυπακι!!!:D:D:D

καλη νυχτα και ονειρα γλυκα!!!μουατς!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο, βικακι ποσο μηνων ειμαστε τελικα 7,5 και κατι η 8,5?

εχω χασει τη μπαλα


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

8,5 καλε φιλενάδα!!!!

Σε 2 βδομάδες μπαίνουμε στον μήνα μας!!!

Η κλίμακα ανάπτυξης εμένα μου βγαίνει στο χαρτί που μου δίνει ο γιατρός μετά από κάθε εξέταση!

Ίσως αν ψάξεις λίγο στο google κάτι να βρεις...

Από 4 Δεκέμβρη που θα είμαι μόνιμα μέχρι την γέννα θα κανονίσουμε και με τις άλλες συνάντηση...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια?με το καλο να υποδεχτητε τα πλασματακια σας!!και εσεις μανουλες του ιανουαριου.τελεια.

αννετακι μου τι κανεις?ποσο καιρο εχουμε να τα πουμε?ολα καλα ετσι?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8,5 καλε φιλενάδα!!!!

Σε 2 βδομάδες μπαίνουμε στον μήνα μας!!!

Η κλίμακα ανάπτυξης εμένα μου βγαίνει στο χαρτί που μου δίνει ο γιατρός μετά από κάθε εξέταση!

Ίσως αν ψάξεις λίγο στο google κάτι να βρεις...

Από 4 Δεκέμβρη που θα είμαι μόνιμα μέχρι την γέννα θα κανονίσουμε και με τις άλλες συνάντηση...

εχω καταμπερδευτει ρε βικακι, η κουμπαρα μου μου λεει πως ειμαι 7,5 εχω χασει τη μπαλα λεμεεεεεε χαχαχα

γεια σας κοριτσακια?με το καλο να υποδεχτητε τα πλασματακια σας!!και εσεις μανουλες του ιανουαριου.τελεια.

αννετακι μου τι κανεις?ποσο καιρο εχουμε να τα πουμε?ολα καλα ετσι?

καλως το κοριτσι!!!καλα ειμαστε κουκλα μου, εσεις τι κανετε?ο γατζουλης σου μεγαλωνει και σε τρελενει ε?καμια νεα φωτο εχεις βαλει να τον καμαρωσουμε?

να μου τον φιλησεις οσο πιο γλυκα και τρυφερα μπορεις!!!και ζουμπηχτα αν θες...δεν με πειραζει!!!χιχιχι

πολλα φιλακια και σε σενα

θα βγω ομως τωρα γιατι ειμαι λιγο ταλαιπωρημενη σημερα!καθως δεν μαζευτηκα καθολου σπιτι :tongue:

πολλα φιλια και καλο σ/κ κουκλιτσες μου


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε καλα και ο γατζος μια χαρα τρελοπαιδο εχει γινει.χαιρομαι που εισαι καλα!καλο ξημερωμα να εχετε καλο μου!!

επισης ρε κοριτσι, χαρηκα πολυ που τα ειπαμε εστω για μια στιγμη

την κυριακη ο καλος μου δουλευει οποτε θα το ξενυχτησω, ελπιζω να σε πετυχω να τα πουμε καλυτερα!

φιλια πολλα


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

Βικυ μου τελεια τα νεα σας!! μπραβο παιδι μου!

να δεις που δεν θα το στερηθεις καθολου τον μπεμπη σου!

Τζενη τωρα τον εφαγες τον γαιδαρο στην ουρα θα κολλησεις βρε θηριο?!!

Ανετ παιδι μου σε βλεπω να γεννας σε κανα after!! χαχα!!

Εριαντανακι μου συμμαθητρια μου (κοριτσια μου με την Εριαντον πηγαιναμε μαζι σχολειο Λυκειο) αντε βαλε κανα βιντεακι απο τον γιο σου στο fb! θα τα πουμε σε καμμια συνομιλια ελπιζω συντομα...

γενεθλια θα κανετε εε????

α γεννησε μια φιλη μου απο το καφε Δεκεβρη σημερα θα παω να την δω!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερες σε μανουλες και κοιλουμπες-πλεον!!

τι κανετε??

τζεννυ μου,

δεν ειναι τιποτα η ινσουλινη, πραγματικα μη φοβασαι, ουτε να στεναχωριεσαι, ειναι αλλωστε ζητημα 10 ημερων μονο!

vasdeli,

τελεια τα νεα απο το μωρακι μας, ολοκληρο παιδακι κ υγιεστατο, μπραβο!!

αννετ,

με το καλο το σαφαρι των εξετασεων, ειναι ολες για καλο σκοπο κ θα σε φερνουν ενα βημα ολο και πιο κοντα στο νινακι σου!!

joa,

και εμενα τα κεφια ακροβατουν τον τελευταιο καιρο..

εχω ενα αγχος οτι δεν εχω οργανωθει αρκετα κ αντι να κινητοποιουμαι,

διαρκως αναβαλω πραγματα..

αυτα τα σελτεδακια θελω μερες να παω να τα παρω και ακομα δεν εχω παει...

επισης μου εχουν καθυστερησει τα επιπλα κ εχω καπως αγχωθει,

η αλλαξιερα λεει ειχε καποια ελλειψη κ ελπιζω να μη βρεθω προ εκπληξεως τελαυταια στιγμη...

κοριτσια να σας πω..

η παντα κ το "ντυσιμο" της καλαθουνας πλενονται??


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...