Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια

ειμαστε πολυ καλα αλλα με εχει πιασει μια φουρια να τα κανω ολα μαζι και ψωνια και δουλειες και τελικα χρονος μηδεν......προσπαθουσα να μπω εντωμεταξυ χθες το μεσημερι και δε με αφηνε ελεος....anyway.......πηγαμε για τον υπερηχο και μας βρηκε τη μπουμπου μας μια χαρα,ειναι 930 γρ. και ευτυχως δεν εχει επηρεαστει απο το διαβητη.Ειναι μια γλυκα εκει μεσα,κουνιεται περα δωθε και ειναι τρελα...:D:D Ευτυχως δεν βλεπει κατι ανησυχητικο κι ετσι ειμαστε πανεευτυχης.......Τα κιλα που εχω παρει παραμενουν 5 οποτε ολα καλα:) συνεχιζουμε κατα τον ιδιο τροπο και ελπιζουμε ολα να πανε καλα.....

Τρεχω τωρα να διαβασω τα νεα σας....


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Vasdeli κι εγω χαρηκα τοσο πολυ για τη Χριστινα μας...τελικα μετα απο την απεραντη λυπη πραγματικα ερχεται η απολυτη χαρα....;)

Εισαι κι εσυ πολυ κοντα στο ονειρο...τι καλα....!!!!!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Ηλιαννα οπως σου ειπε και η Fagri διαβασμα ,τηλεοραση και θα περασουν οι μερες και μετα θα εχεις τοσα να κανεις που δεν θα σκεφτεσαι τιποτα παρα μονο το αγγελουδι σου.....

Fagri μου ωραια θα 'ναι στο κουκλοθεατρο μ' αρεσει τοσο πολυ...στο σχολειο εγω το απολαμβανα πιο πολυ απο τα παιδια...!

Τζενη καλες βολτες σημερα,εχει και ωραιο καιρο ειναι οτι πρεπει....

Joa ωραια η αδεια....δε γινεται να παιρνεις κι αλλες...?

Μαρακι μ'αυτα που εχουμε περασει λογικο ειναι να 'χει ανησυχιες το πουλακι σου.....χαιρομαι που εισαι καλα κι εχεις βοηθεια απο τη μανουλα σου


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσια μου κ εγω εκει το αποδιδω μιας κ οταν χασαμε το αλλο το μωρακι μας της ειχαμε πει οτι ο Θεουλης το πηρε κοντα του κ το εκανε αγγελακι αλλα μου το ειπε τοσο μα τοσο σοβαρα....και σκεφτομουν πως την επηρεασα πολυ!

Βικυ μου εχω τρελαθει λεμε απο την χαρα μου για την Χριστινα αληθεια !! ολα να της πανε τελεια απο εδω κ περα κ να βιωσει την απεραντη χαρα της μητροτητας! μιλαμε για συγκινηση!!!

α ηρθαν τα κουφετακια (οχι ολα λοιπουν καποια αλλα μου ειπε οτι θα φερει στο μαιευτηριο) ομως κοριτσια για τοσα λεφτα ( 120 ευρω τα 100 τμχ) περιμενα κατι πιο εντυπωσιακο! Βικακυ να τα περιμενεις!

Τζενη κουκλα μου ολα καλα θα πανε ποσο καιρο αλλωστε θες να για να μπεις στο 9ο? 2 βδομαδουλες! μια χαρα θα ειναι η μπεμπα σου!

οσο για την θεση των μωρων σας περπατημα και τα μωρα μπορει να γυρισουν κ τελευταια στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα!!!

ολες καλα σας βρισκω γενικα,

καποιες ανυπομομονες, καποιες πιο ηρεμες, ολες ζουμε μια

κατασταση αναμονης παντως!!

υπομονη στα κοριτσια που πρεπει να μεινουν στο κρεβατακι για λιγο ακομα, και σε αυτα που κανουν διαιτουλες(νικακη, τζεννυ), ολα ειναι μεσα στο προγραμμα!

μαρια-εφη, τα παιδια καμια φορα ειναι απιστευτα πραγματικα!!

εγω εχω κλεισει ραντεβου στη μαια μου την αλλη τριτη, θα μου δειξει ισως καποια κολπακια αναστροφης του μωρου..αν εχω καποια ενδιαφεροντα νεα θα σας ενημερωσω!!

πολλα φιλια σε ολες!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουφ θα σκασω μεχρι να γεννησω!

με τσιμπησε μαλλον αραχνη ναι ναι και αυτο σε εμενα σε ποδια κ πλατη...κ εχω γεμισει σπυρακια γμτ!

μονο Betadine βαζω και αυτο μια φορα την ημερα..ελπιζω να στρωσουν...

κ μολις ηρθε ο αντρας μου κ ο υποδ/ντης θα δηλωσει παραιτηση που σημαινει οτι θα δουλευει 12ωρα ολες τις μερες για μηνες! γιατι πρεπει να βρει κ αντικαταστατη! που σημαινει ποιος θα πηγαινει την Εφη σχολειο??οεο? εγω με το νεογεννητο? εχω σκασει σας λεω! ειμαι τοσο μα τοσο στεναχωρημενη σας λεω!

τι θα κανω ρε κοριτσια??!!!

Link to comment
Share on other sites

Φαγώθηκαν όλοι να σε κάνουν να γεννήσεις πριν την ώρα σου, αμάν πια, τώρα έγινε κι αυτό...Δε μπορεί να την πηγαίνει η πεθερά σου ή πάει πιο νωρίς δουλειά?Πεθερός υπαρχει? Ο άντρας σου απ' ό,τι είχες πει δεν πάει κατά τις 1 δουλειά?Ε, δε βολεύει να την πάει και να την πάρει αυτός?Στη χειρότερη αν τίποτα δε βολεύει θα σέρνεις εσύ και το νινί μαζί.Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία είσαι, κοπέλα μου.Όσο για την αράχνη, κάνε ευχέλαιο. 'Έλεος πια, σε φάγανε!!!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

βρε Μαρακι σε εχουν ματιασει νομιζω....

απο που να το πιασω απο αυτα που εχεις περασει ως τωρα,απο τα τσιμπηματα η απο τη δουλεια του αντρα σου??????Τι να πω...υπομονη θα βρειτε μια λυση δε μπορει,μη χανεις την αισιοδοξια σου....

Μay με το καλο να πας στη μαια να δουμε τι θα σε συμβουλευσει,σιγουρα κατι θα ξερει παραπανω...περιμενουμε νεα.....

Οσο για τη διατροφη απο υπομονη αλλο τιποτα,με φοβιζει λιγο το οτι ερχονται Χριστουγεννα και δεν θα μπορω να φαω τιποτα ιδιαιτερα μελομακαρονα τα οποια λατρευω αλλα θα κρατηθω:mrgreen::mrgreen:

μην ξεχασω να βαλω στη λιστα του νοσοκομειου και μελομακαρονα..χαχαχαχα


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Vasdeli κι εγω χαρηκα τοσο πολυ για τη Χριστινα μας...τελικα μετα απο την απεραντη λυπη πραγματικα ερχεται η απολυτη χαρα....;)

Εισαι κι εσυ πολυ κοντα στο ονειρο...τι καλα....!!!!!

Ναι...και δεν το πιστεύω!:D

Σούπερ τα νέα από την μπεμπούλα σας! Μπράβο!!!

α ηρθαν τα κουφετακια (οχι ολα λοιπουν καποια αλλα μου ειπε οτι θα φερει στο μαιευτηριο) ομως κοριτσια για τοσα λεφτα ( 120 ευρω τα 100 τμχ) περιμενα κατι πιο εντυπωσιακο! Βικακυ να τα περιμενεις!

Θα τα περιμένω Μαρία μου! Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Ποιος να το έλεγε ότι θα ερχόταν αυτή η στιγμή!:-D:grin::-D

ουφ θα σκασω μεχρι να γεννησω!

με τσιμπησε μαλλον αραχνη ναι ναι και αυτο σε εμενα σε ποδια κ πλατη...κ εχω γεμισει σπυρακια γμτ!

μονο Betadine βαζω και αυτο μια φορα την ημερα..ελπιζω να στρωσουν...

κ μολις ηρθε ο αντρας μου κ ο υποδ/ντης θα δηλωσει παραιτηση που σημαινει οτι θα δουλευει 12ωρα ολες τις μερες για μηνες! γιατι πρεπει να βρει κ αντικαταστατη! που σημαινει ποιος θα πηγαινει την Εφη σχολειο??οεο? εγω με το νεογεννητο? εχω σκασει σας λεω! ειμαι τοσο μα τοσο στεναχωρημενη σας λεω!

τι θα κανω ρε κοριτσια??!!!

Ε μα έλεος πια....αράχνη; Ελπίζω να ηρεμήσουν τα σπυράκια με το μπεταντίν...τι να πω κορίτσι μου...

Όσο για τα νέα από την δουλειά του συζύγου....μην τα σκέφτεσαι όλα μαζί, προς το παρόν. Θα βρεθεί λύση... Συγκεντρώσου στην ηρεμία που πρέπει να έχεις τώρα πριν την γέννα και-προς Θεού- ζήτα βοήθεια από τα πεθερικά σου...Βέβαια είναι και η οδήγηση στη μέση(ζείτε παραέξω από ότι έχεις πει) αλλά όπως είπε και η Μαρία, στη 1 δεν ξεκινά δουλειά ο σύζυγος;Εν ανάγκη και πρωί να ξεκινά πρέπει να γνωστοποιήσει εκεί το πρόβλημα και να δείξουν κατανόηση...Ας πηγαίνει 15' αργότερα...νεογέννητο θα υπάρχει στο σπίτι....:roll:

Εγώ από την άλλη είμαι όλο λίστες....

Τι θα βάλω στην βαλίτσα του μαιευτηρίου που θα κατεβάσω από αύριο στην Αθήνα, τι θα πάρω μαζί μου όταν θα έρθω μόνιμα μέχρι τη γέννα στις 4 Δεκεμβρίου, τι θα πάρω για τον μπέμπη....Ουφ!

Πόσο πιο ξέγνοιαστα είναι όταν γεννάς στην πόλη σου...αλλά ας μην γκρινιάζω...όλα καλά να πάνε και αυτά θα ξεχαστούν.


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Αμάν βρέ Μαράκι άλλο κακό να μη σας βρεί...νομίζω ότι χρειάζεστε ένα ευχέλαιο επειγόντως...Πάντως ηρέμησε γιατί δεν πρόκειται να γίνουν καλύτερα τα πράγματα άν αγχωθείς φρόντισε να κρατήσεις το κιντεράκι μέσα σου όσο το δυνατόν περισσότερο μπορείς...

Εδώ ζορίζομαι εγώ βρέ Βίκυ μου με μια βαλίτσα πόσο μάλλον εσύ που έχεις να κάνεις ολόκληρη μετακόμιση...Αλήθεια στην Αθήνα που μένεις?έχεις συγγενείς?

Μπήκαμε στην 35η εβδομάδα!!!άλλαξε και το τικεράκι μου έγινε ολόκληρο μωράκι!!!!10 μερούλες μείνανε για να πάρω αγκαλιά το μωράκι μου και το προφιτερόλ (έτσι για να μην ξεχνιόμαστε...)!!!!


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αθηναίες και προσωρινές Αθηναίες, 10-12 δεκεμβρίου θα είμαι κι εγώ Αθήνα, οπότε κανονίστε μαμαδοσυνάντηση!!Καλημέρα, πάω για σίδερο!

Δεν το στρέω...θέλω κι εγώ να κατέβω στην Αθήνα...:cry::cry::cry::cry:


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε χαζούλικο, εσύ μέχρι τότε θα έχεις το μπεμπάκι σου...:P:p:p:p Καλά, θα κάνουμε άλλη συνάντηση στην Αθήνα με τα μπεμπέ μαζί, τι φοβάσαι???Καλέ γιατί ο Γρηγόρης βγήκε μικρός σαν κουνούπι??Τι έκανα πάλι λάθος?


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...