Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Τζένη..δες εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=60545

Όλες κάνουν ένσταση μετά το αρχικό δοθεν ποσό και πaαίρνουν περισσότερα μετά! Για το επίδομα καισαρικής λέω...

Thank you! Θα το δώ αλλά είχα την εντύπωση ότι το ποσό για την καισαρική το παίρνεις κατευθείαν μαζί με τα επιδόματα...αυτό το κράτος είναι απίστευτο...:evil::evil::evil::evil::evil:

Πάντος νομίζω ότι μόνο το ΙΚΑ δίνει κάποια λεφτά για την καισαρική...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Bικάκι, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση στο θέμα ονόματος:DΤώρα προσπαθώ να ψήσω το μπαμπά μας, χαχα. Για γιο ας βρει αυτός όνομα ;);) Τζενάκι, είχες δεν είχες δεν έκατσες και σήμερα στ' αυγά σου!Κοίτα μέχρι τις 6 Δεκέμβρη να ξεκουραστείς...Να σου πω ήδη έχεις φτάσει τόσο μακριά που και τώρα να γεννούσες το μωρό δε θα είχε πρόβλημα, εδώ δε φοβάμαι εγώ που είμαι στην 30ή εβδομάδα.Καλά σίγουρα ό,τι πάρει από τον ένατο κέρδος είναι, αλλά μην το παίρνεις κατάκαρδα...Κοίτα να ξεκουράζεσαι, να κοιμάσαι και να έχεις καλή ψυχολογία για την κορούλα σου, ναι???Φιλάκια πολλά, κοιλούμπες μου!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??οι κοιλιτσες σας??εμεις ειμαστε καλα...ανεβασα μονο λιγη πιεση προχτες αλλα ολα καλα....μου ειπε ο γιατρος να σταματησω να στεναχωριεμε και οσο μπορω να μην το σκεφτομαι γιατι κανει κακο στην εγκυμοσυνη μου..!:(:(για αυτο θα παρω τον αντρουλη μου σημερα και θα παμε να ψωνισουμε για το μπεμπεκο μας να φυγει λιγο η σκεψη απο τον μπαμπακα μου...:(

επισης εχω βαρυνει πολυ εχω ψιλοπρηστει και εχω παρει 11κιλα μεχρι στιγμης:oops:το εχω ριξει στο φαγητο παρα πολυ...βασδελι μου ποτε θα γεννησεις τελικα??σε 2κλινο γιτι μου ειπε ο γιατρος οτι το πολυ μεχρι 25με βλεπει να γενναω λες να συναντηθουμε?:P

Ηλιανάκι, να βολτάρεις για να μην σκέφτεσαι και το φαί δεν είναι λύση, μόνο που βαραίνεις. Βολτίτσες με τον αντρούλη σου και θετική σκέψη για το μπεμπούλη σου.Καλέ, μήπως το φόρουμ να μετονομαστεί σε μανούλες δεκεμβρίου 2010 νούμερο 2?Θα μείνει καμιά για ιανουάριο, χαχα?Πλάκα κάνω, γερά να είναι κι ας είναι όλα Χριστουγεννιάτικα τα πουλάκια σας(καλά ρε Τζένη, και τα ανθάκια σας)!!! :P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Διαβάζω σε γενικές γραμμές όλα καλά!

Κι εγώ είμαι πολύ καλά! Έχω ραντεβού με τον γιατρό την Παρασκευή που θα είμαι στην Αθήνα και πάλι.

Μαριαέφη μου, πρόσεχε πουλάκι μου...Οι τούμπες στο τέλος είναι καθιερωμένες μου φαίνεται....Κατι μου θυμίζει!

Φωτό θα δω αργότερα από τα δωμάτια...

Τρεχω με την δουλειά μου αυτές τις μέρες. Θα κάνω αίτηση μετάθεσης στο νησί(από Αθήνα), λήγει η προθεσμία στις 30 Νοεμβρίου...

Συμπληρώνω και τον πίνακα...ό,τι έχω ξεχάσει πείτε μου....

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

mariaefi-kinder εκπληξη! ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ Κρήτης (ΠΗΤ 03.01.11)καισαρική μέχρι 20.12.10

vasdeli-αγοράκι :-PΙΑΣΩ (ΠΗΤ 10.01.11) καισαρική 27.12.10

Jenny-κοριτσάκι ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ (ΠΗΤ 06.01.11)καισαρική ή πρόκληση έως 24.12.10

Ηλιάννα-αγοράκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 10.01.11)

annete-αγοράκιΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΠΗΤ 12.01.11)

evapgf-αγοράκι ΛΗΤΩ (ΠΗΤ 20.01.11)

joa- αγοράκι ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΠΗΤ 23.01.11) καισαρική 5-10.01.11

liana87-αγοράκι ΥΓΕΙΑ Λάρισας (ΠΗΤ 23.01.11)

may23-κοριτσάκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 25.01.11)

stellinula-αγοράκι ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ (ΠΗΤ 30.01.11)

kxristina-αγοράκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 04.02.11)

Fangri1523-Kinder έκπληξη Γιαννιτσά (ΠΗΤ 04.02.11)

Νικάκι-κοριτσάκι (ΠΗΤ 22.02.11) ΓΑΙΑ καισαρική κατά τις 05.02.11

Βικάκι, να βάλουμε και την άλλη Εύα (ευα 1975) στον πίνακα, αλλά δε θυμάμαι καθόλου ημερομηνίες:?::?:


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου σας ευχαριστω...φαγκρι μου δυστυχως δεν μπορω να πηγαινω πολλες βολτες γιατι εχω ενα θεματακι αμα κουραζομαι πολυ ξεκινανε συσπασεις και θα παραστρατησω παρα πολυ κα ιμε βλεπω να γεναω νοεμβρη στο τελος:shock::lol:...πηγαμε στο ζαρα και πηρα 5φορμακια εσωρουχακια και 5ολοσωμα και ενα αγιοβασιλακη(φαγωθηκα να γεννησω πριν τα χριστουγεννα:cool:)...μετα πηγαμε στα τζαμπο και πηρα 2μπουρνουζακια 3πιπιλες και 10:shock:σαλιαρες:D!!!!!αυτα δεν ξανα ψωνιζω μετα την γεννα παλι...

Link to comment
Share on other sites

Το έσωσες fangri μου τελευταία στιγμή!!!!

Ηλιάννα μου κουράγιο...σκέψου το μωράκι σου είναι ότι πιό παρήγορο θα μπορούσες να έχεις...

Έχει και στον ζάρα χριστουγεννιάτικα φορμάκια????κι εγώ θέλω...αλλά πως θα πάω που δε με αφήνουν να οδηγώ???θα μπαφιάσω μόνη μου εδώ μέσα όλη μέρα...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....

σπτι σήμερα..πηρα αδεια να παρω επιτελους αυτο το επιδομα παιδιου απο τον οαεδ και να τελειωσω και την τελευταια μερα αδειας για το 2011...

Jennaκι κατσε και ξεκουρασου γιατι θα ερθω εκει και θα σου παρω τα κλειδια!!!!υπομονη λιγος καιρος εμεινε και θα εχεις την μπουμπου και το προφιτερολ αγκαλια...

Ηλιαννα μου ..προσπαθησε να μην στρεναχωριεσαι για χαρη του μωρου σου(οσο ειναι αυτο εφικτο)και ευχαριστησου τις τελευταιες μερες που θα ειστε μονοι σας και τα ψωνια ..Μετα το καλο με τον μπεμπη ειναι οτι δεν θα εχεις καθολου χρονο να σκεφτεις!!

Φαγκρι μου τελικα οντως πολλες δεκεμβριανες μας βγηκαν ε ???εγω παντως θα ειμαι σιγουρα γεναρη ...τα μικρα σου ειναι καλυτερα...

Καλημερα...πολλα φιλακια..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα!

Ιωάννα, καλή είναι κι η άδεια μεσοβδόμαδα ε?Τα παιδιά καλά ευτυχώς και τα 2, το απόγευμα θα τα πάω κουκλοθέατρο!Ελπίζω κι ο Χρηστάκος να είναι ντούρασελ, καλά όχι πολύ ντούρασελ;);)

Πρωί πρωί δεν κρατήθηκα κι έστρωσα το κρεβάτι που θα κοιμάμαι όταν γεννήσω, τόση πρεμούρα!!!

Τζενάκι, μακάρι να μπορούσα να πάω κι εγώ σαλόνικα όποτε ήθελα να σηκώσω όλο το ζάρα!Δε μπορεί να σε πάει κάποιος άλλος να μην οδηγήσεις εσύ?Πραγματικά τα αγιοβασιλιάτικα φορμάκια είναι όνειρο, θα προσπαθήσω να σας βάλω φωτος τα βλαστάρια μου αγιοβασιλάκια το χειμώνα του 2006 και του 2008 αντίστοιχα:D:D

Ηλιάννα, αφού υπάρχει θέμα συσπάσεων και προκειμένου να μην μετακομίσεις στις μανούλες νοεμβρίου κοίτα να ξεχνιέσαι με βιβλία, τηλεόραση και στο δωμάτιο του μπέμπη αγκαλιά με τα φορμάκια του (γιατί εγώ στο πρώτο έτσι έκανα, εσείς όχι???).


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τελείωσα με τα της μετάθεσης και πετάω....Τα καταθέτω Παρασκευή στην Αθήνα και ο Θεός βοηθός...:cool:

Φανγκρί, τι εννοείς ότι έστρωσες το κρεββάτι στο οποίο θα κοιμάσαι όταν γεννήσεις;:roll:Θα εγκαταλείψεις την συζυγική κρεββατοκάμαρα; Δεν εννόησα....για πες...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερααα!!!!!!!!

το ιντερνετ μου ειχε παθει μπλακ αουτ! μου λειψατε!

ολα καλα εδω κ με την μανουλα ολα καλα ...ε κανω καμμια δουλεια ε κριμα ειναι ολα μονα της!

ολα κομπλε για το μωρακι μας...αντε να περασουν οι μερες να το δω...

α ακουστε τι ειπε η κορη μου κ τρομαξα: μαμα λες ο Θεουλης να μας παρει το μωρακι μας? κοριτσια ταμπλας μου ηρθε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Νομίζω Ιωάννα μου ότι η μόνη λύση για να παλουκωθώ είναι να μου πάρει κάποιος τα κλειδιά...:lol:

από αύριο θα έρθει η μανούλα μου να μείνει μαζί μας για να μου κάνει παρέα τις καθημερινές...η καημενούλα άφησε την δουλειά της για να με βοηθήσει...

Αυτό που λές fangri μου το κάνω κι εγώ...το ξεκίνησα με το μάζεμα των βρεφικών που δεν υπήρχε περίπτωση να μαζέψω φορμάκι χωρίς να το κολλήσω στην μούρη μου και το συνέχισα χτές με το σίδερο...νομίζω ότι παραλίγο να μαστουρώσω από τις αναθυμιάσεις και τους ατμούς :mrgreen::mrgreen::mrgreen: και τώρα μπαίνω τουλάχιστον 20 φορές την ημέρα στο παιδικό για να το χαζέψω...

Έχω κι εγώ την ίδια απορία με την Βίκυ θα εγκαταλείψεις την συζυγική κλίνη?????

Μαράκι μου η κορούλα σου με ανατριχιάζει λιγουλάκι....που τα βρίσκει όλα αυτά και τα λέει?????

Εγώ έχω τον σύζυγο εδώ έκανε κοπάνα και λέμε να πάμε καμιά βολτίτσα...ωραία είναι να έχεις παρέα!


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες, Μαράκι πίσω!Κοίτα, τα παιδιά λένε διάφορα χωρίς να τα εννοούν απλώς εμείς αναστατωνόμαστε λόγω της κατάστασης.Κι εμένα λένε τέτοια, καμιά φορά τρελαίνομαι, άλλες δε δίνω σημασία...Όσο για τη μετακόμισή μου...Στα άλλα 2 παιδιά επειδή είχα χώρο για το κρεβάτι τους τα είχα στην κρεβατοκάμαρα μαζί μας ως τους 6 μήνες και μετά πήγαιναν στο παιδικό.Στο καινούριο σπίτι επειδή επέλεξα το μεγάλο δωμάτιο να γίνει το παιδικό των αγοριών και το άλλο κρεβατοκάμαρα, δεν έχω χώρο για το κρεβάτι του μωρού.Έτσι, αφού θα το κοιμίζω από την αρχή στο κρεβάτι κι όχι σε λίκνο ή πορτ μπεμπέ (δε το βρίσκω βολικό, έτσι έχω συνηθίσει), αναγκαστικά μετακομίζω εγώ στο δεύτερο παιδικό. Με χαλάει λίγο, αλλά από την άλλη θα είμαι με το μωρό και μου φτάνει...άσε που βολεύει και τον άντρα μου, κούνια που τον κούναγε βέβαια, θαρρείς και τα ουρλιαχτά τη νύχτα δεν ακούγονται στο απέναντι δωμάτιο, χαχα!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερααα!!!!!!!!

το ιντερνετ μου ειχε παθει μπλακ αουτ! μου λειψατε!

ολα καλα εδω κ με την μανουλα ολα καλα ...ε κανω καμμια δουλεια ε κριμα ειναι ολα μονα της!

ολα κομπλε για το μωρακι μας...αντε να περασουν οι μερες να το δω...

α ακουστε τι ειπε η κορη μου κ τρομαξα: μαμα λες ο Θεουλης να μας παρει το μωρακι μας? κοριτσια ταμπλας μου ηρθε!

Επιτέλους ρε κορίτσι μου!!!:D

Ξέρεις, κι εμένα ο γιος μου έλεγε αραιά και που κάτι παρόμοια κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου...Νομίζω ότι έχει να κάνει με την στενοχώρια που πέρασαν όταν χάσαμε τότε τα μωρά μας...

Δεν με αφήνει προσωπικά να σηκώνω τίποτα και κάθε φορά λέει:"Όχι, μαμά, δεν κάνει...θα πάθει κάτι ο μπιμπίκος μας!"

Εμείς όμως βράχοι....τους καθησυχάζουμε ότι όλα θα πάνε καλά, το έχουνε ανάγκη...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...