Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν γνωρίζω για πιο φθηνές αλλά εδώ στην Αγγλία δουλεύουν τις q10 αλλά είναι ακριβές δυστυχώς κ εμείς τέσσερεις μήνες λύγισαμε οικονομικά όμως στα φόρουμ του εξωτερικού εδώ διάβασα πολύ  καλές κριτικές για σπερμα κ ωάριο και σκέψου Ελλάδα είχε το πακέτο 70 κάτι κ Αγγλία 45 κ πάλι για εμάς που θέλαμε δυο κουτιά ο καθένας κάθε δεκαπέντε άστο 

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Βικυ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες θα τα διαβασω με ηρεμια για να βγαλω ακρη γιατι με μια γρηγορη ματια που εριξα μπερδετηκα!Εσυ τι θα κανεις τελικα???Παντως αυτο με το χειροποιητο ρυζαλευρο ακουγεται ενδιαφερον λες να 'ναι δυσκολο??

Οσο για τον ανασχηματισμο τον αφηνω ασχολιαστο...!Για τα χαρτια θα ξαναπας απο Δευτερα??Τελικα πως βρεθηκε ο πεπε διπλα σου,τον ειχε φερει ο αντρας σου??

Μαρουσκακι μου με φρουτακια θα ξεκινησετε δηλαδη??Τελικα ειναι και τα βιολογικα υποπτα??Και πως να τα ελενξεις??

Ηλιαννα πολυ χαιρομαι που ειστε καλα και εισαι οντως πολυ τυχερη που σε βοηθαει η μαμα σου...ευχομαι να ξαναμεινεις γρηγορα εγκυος και να 'ναι ολα υπεροχα οπως τωρα.Φιλακια.

Αννετακι μου αντε για να δουμε στις 20 τι θα σας πει ο γιατρος και να δουμε πως παει ο ζεβρακος με την αναπτυξη του!Αν και τι να δουμε μια χαρα ειναι ο κουκλος μας, αντε να βγουν κ τα δοντακια και να ηρεμησει ο γλυκουλης μας....Εμεις καναμε καροτσαδα πρωινη γιατι ξυπνησαμε με κλαματα!Μα αυτα τα δοντια δεν εχουν το θεο τους τελικα ακομα και πρωι πρωι να μας βασανιζουν!!!!!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημεραααα

Ηλιαννα μου!!!!!!!ολα καλα βλεπω με τον μπεμπαρο!!!μπραβο το αγορι μου..και αφου το θελετε τοσο με το καλο και ενα δευτερο μωρο και πολυ πολυ πολυ γρηγορα..\

Vasdeli μου μανα με 3 παιδια και αντρα διορισμενο στο νησι και σε τρεχουν τοσο συνεχεια ...ελεος ρε παιδι μου....

Αννετακι και νικακι μαρτυρατε με τα δοντια ε ??και που ειστε ακομη.....που να βγουν οι κυνοδοντες...απαπαπα τι θυμηθηκα...ο μπεμπουλης ακομη τιποτα απο δοντακια

Αυριο λεμε για μπανακι...καλο ΣΚ σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσάρες μου!Είμαι μόνη με το γιοκαρίνι που κοιμάται μιας και τα μεγάλα πήγανε στα παππούδια τους κι ο μπαμπάς όξω.Κορίτσια, περνάμε μια χαρά με Γρηγόρη και Αντρίκο σπίτι!

Το πρόγραμμα πάει ως εξής...

7.30 ξύπνημα όλων (από μόνοι τους, δεν είμαι τρελή) γάλα και πρωινό μεγάλων και τζιτζί μικρού, μετά Φάνης παιδικό και εμείς?Πεναλτάκια με το Γρηγόρη και παιχνίδι με μωρό.Μετά κοιμάται το μωρό, ο μεγάλος βλέπει παιδικά κι η μαμά πίνει καφέ ή μαγειρεύει ή κάνει άλλες δουλειές.Ξύπνημα μωρού και...γκρινιάρης με το Γρηγόρη και μωρό να βλέπει.2 γύροι γκρινιάρη, το οποίον 1,5 ώρα περνά!Μετά το νινί πάει γαι νάνι μεσημεριανό-αν είμαστε τυχεροί 2ωρο-κι εμείς φαγητό κι εγώ νανάκια, ναι ναι, κι ο Γρηγόρης παίζει ήσυχα στο δωμάτιό του!Μετά έρχεται ο Φάνης κι αρχίζει η τρέλα!Αχ κοριτσάκια εσείς που τα θέλετε κοντά κοντά τα νινάκια σας, αχ!

Α, το μικράκι τρελό μάσημα από οτιδήποτε το δόλιο!Τζιτζί ανά 2 ώρες ευτυχώς μόνο τη μέρα...με αποτέλεσμα ενώ τρώω ως και 5 φέτες ψωμί με βιτάμ και μαρμελάδες έχασα κι άλλο κιλό και είμαι πλέον 52, το οποίον 3 μείον από πριν την εγκυμοσύνη!!!Αυτά τα χαρωπά νέα μας...

Νικάκι, θα δώσω φρούτα και σουπίτσες στον έκτο κλεισμένο, αφού αποφάσισα να θηλάσω (ως καρότσα της Βίκυς:tongue::tongue::tongue:)κι εγώ για 6 μήνες αποκλειστικά!Το σπιτικό ρυζάλευρο δε νομίζω να είναι δύσκολο αν έχεις καλό μπλέντερ, απλώς εγώ δεν το κάνω προς το παρόν τουλάχιστον.Όσο για τα βιολογικά, άμα δεν είναι από τον κήπο σου ή πολύ δικός σου, μην εμπιστεύεσαι εύκολα κανέναν.Στο λέω γιατί στη Διεύθυνση Γεωργίας είχε τα βιολογικά ο μπαμπάς μου και ερχόντουσαν και λέγανε ότι ψέκασαν (ενώ δεν πρέπει κανονικά) και ο οργανισμός πιστοποίησης παρόλ' αυτά τους έδινε πιστοποίηση ότι παράγουν βιολογικό προϊόν:shock::shock::shock:Όχι ότι το κάνουν όλοι βέβαια, αλλά ξέρεις?

Αννετάκι, σε ξεχαρβάλωσε με τα δοντάκια ο μικρός ε?Θα βγούνε, είναι τα πρώτα μωρέ γι' αυτό τόσο ζόρι...

Ιωαννάκι, καλό μπανάκι!Ρε συ, πού θυμάσαι κυνόδοντες?Εγώ αν εξαιρέσουμε τα πρώτα δόντια του Γρηγόρη, δε θυμάμαι πώς βγήκαν τα υπόλοιπα (θα μου πεις αφού γκρίνιαζε συνεχώς, πού να καταλάβεις πότε ήταν από δόντι??) και στο Φάνη δε θυμάμαι ούτε τα πρώτα...

Βικάκι, θα σε πετύχω σήμερα?Για να δούμε...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκακι μου το φανταζομαουν πως συμβαδιζουν και αυτα με τις υπολοιπες λαμογιες αλλα αφου μου τος λες κι εσυ που τα ξερεις απο πρωτο χερι τι να πω!!!!!Με βλεπω για καινουργιο μουλτι πιο δυνατο χεχε...

Δηλαδη για να καταλαβω δεν πειραζει να μη φαει κρεμουλα???Εχω μπερδευτει συγνωμη κιολας αν γινομαι κουραστικη αλλα θελω να δωσω οτι καλυτερο στη μπουμπου οπως κι εσεις κι επειδη το κατεχετε το θεμα και με το παραπανω ρωτω και ξαναρωτω! :tongue::tongue:

Παντως μια χαρα σας βρισκω με το προγραμμα σας....super παιδια super μαμα!!!Ιδιως αν καταφερνεις και κοιμαται και λιγο το μεσημερι ο γιουλ οπως γραφεις ειναι πιστευω υπεροχα ρυθμισμενα ολα!Εμεις τις τελευταιες μερες που εχουμε τα δοντακια μας δεν κοιμομαστε μονες μας θελουμε την αγκαλιτσα της μαμας και φοβαμαι πως θα το συνηθισουμε και δεν θα μπορουμε διαφορετικα!Την κραταω αγκαλιτσα αποκοιμιεται και μετα την βαζω στην κουνια ....


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκακι μου το φανταζομαουν πως συμβαδιζουν και αυτα με τις υπολοιπες λαμογιες αλλα αφου μου τος λες κι εσυ που τα ξερεις απο πρωτο χερι τι να πω!!!!!Με βλεπω για καινουργιο μουλτι πιο δυνατο χεχε...

Δηλαδη για να καταλαβω δεν πειραζει να μη φαει κρεμουλα???Εχω μπερδευτει συγνωμη κιολας αν γινομαι κουραστικη αλλα θελω να δωσω οτι καλυτερο στη μπουμπου οπως κι εσεις κι επειδη το κατεχετε το θεμα και με το παραπανω ρωτω και ξαναρωτω! :tongue::tongue:

Παντως μια χαρα σας βρισκω με το προγραμμα σας....super παιδια super μαμα!!!Ιδιως αν καταφερνεις και κοιμαται και λιγο το μεσημερι ο γιουλ οπως γραφεις ειναι πιστευω υπεροχα ρυθμισμενα ολα!Εμεις τις τελευταιες μερες που εχουμε τα δοντακια μας δεν κοιμομαστε μονες μας θελουμε την αγκαλιτσα της μαμας και φοβαμαι πως θα το συνηθισουμε και δεν θα μπορουμε διαφορετικα!Την κραταω αγκαλιτσα αποκοιμιεται και μετα την βαζω στην κουνια ....

Φυσικά και δεν πειράζει να μη φάει κρέμες!Μέχρι το χρόνο το βασικό είναι το γάλα, όλες τις άλλες γεύσεις δες τες ως συμπληρωματικές στη διατροφή της ως το χρόνο πάντα!Ό,τι θες ρώτα.Να κι εγώ θα σε ρωτήσω τώρα κάτι..Ο Γρηγόρης του χρόνου είναι μεγάλα νήπια.Φέτος μικρά και μεγάλα ακολουθούσανε το ίδιο πρόγραμμα?Δηλαδή και του χρόνου θα κάνουν πάλι ΑΒ και τους αριθμούς από 1-20?Θα σκυλοβαρεθεί ο δικός μου,πες μου ότι για τα μεγάλα το τροποποιούν λίγο το πρόγραμμα!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσάκια εσείς που τα θέλετε κοντά κοντά τα νινάκια σας, αχ!

Και ξαναματα αχ! Που εμένα έχουνε τα πρώτα 2,5 χρόνια διαφορά...

Α, το μικράκι τρελό μάσημα από οτιδήποτε το δόλιο!Τζιτζί ανά 2 ώρες ευτυχώς μόνο τη μέρα...με αποτέλεσμα ενώ τρώω ως και 5 φέτες ψωμί με βιτάμ και μαρμελάδες έχασα κι άλλο κιλό και είμαι πλέον 52, το οποίον 3 μείον από πριν την εγκυμοσύνη!!!Αυτά τα χαρωπά νέα μας...

Νικάκι, θα δώσω φρούτα και σουπίτσες στον έκτο κλεισμένο, αφού αποφάσισα να θηλάσω (ως καρότσα της Βίκυς:tongue::tongue::tongue:)κι εγώ για 6 μήνες αποκλειστικά!Το σπιτικό ρυζάλευρο δε νομίζω να είναι δύσκολο αν έχεις καλό μπλέντερ, απλώς εγώ δεν το κάνω προς το παρόν τουλάχιστον.Όσο για τα βιολογικά, άμα δεν είναι από τον κήπο σου ή πολύ δικός σου, μην εμπιστεύεσαι εύκολα κανέναν.Στο λέω γιατί στη Διεύθυνση Γεωργίας είχε τα βιολογικά ο μπαμπάς μου και ερχόντουσαν και λέγανε ότι ψέκασαν (ενώ δεν πρέπει κανονικά) και ο οργανισμός πιστοποίησης παρόλ' αυτά τους έδινε πιστοποίηση ότι παράγουν βιολογικό προϊόν:shock::shock::shock:Όχι ότι το κάνουν όλοι βέβαια, αλλά ξέρεις?

Συμφωνώ με Μαρούσκα, κι εγώ τελικά δεν θα δώσω κρέμες...με γάλα και φρουτάκια θα το πάω, ίσως κάνω και το δικό μου ρυζάλευρο.... (και μην ξαναπεις αυτό για την καρότσα!!!!:))

Μαρουσκακι μου το φανταζομαουν πως συμβαδιζουν και αυτα με τις υπολοιπες λαμογιες αλλα αφου μου τος λες κι εσυ που τα ξερεις απο πρωτο χερι τι να πω!!!!!Με βλεπω για καινουργιο μουλτι πιο δυνατο χεχε...

Δηλαδη για να καταλαβω δεν πειραζει να μη φαει κρεμουλα???Εχω μπερδευτει συγνωμη κιολας αν γινομαι κουραστικη αλλα θελω να δωσω οτι καλυτερο στη μπουμπου οπως κι εσεις κι επειδη το κατεχετε το θεμα και με το παραπανω ρωτω και ξαναρωτω! :tongue::tongue:

Σαφώς και δεν πειράζει! Ειδικά αν δεν έχει πρόβλημα βάρους!:tongue:

Μαρούσκα αυτό που είπες για τους ψεκασμούς....και τα βιολογικα...:-(


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα

Εμεις καλα ...χθες καναμε το πρωτο μας μπανιο(τροπος του λεγειν)μιας και η θαλασσα ηταν παγακι οποτε εγω δεν μπηκα μεσα, το ταβανοπαιδο βουτηξε μονο τα ποδια και ο χρηστος εκανε ελαφρως ...

Νικακι για κρεμες ..στον χρηστο εδωσα ,στον μπεμπη δεν θα δωσω μιας και ειναι παχουλουλης (λογω σακχαρων που εχουν οι κρεμες)..Παντως αν δεν ηταν στα ορια των κιλων θα του εδινα και αυτη την φορα κρεμουλα ...το θεμα της ποιοτητας των τροφων δυστυχως δεν μπορεις πουθενα να την ελεγξεις ...δλδ τα φρουτα που θα φαει δεν θα εχουν φαρμακα ή τα κρεατα ή τα λαχανικα??

πληροφοριακα η hole εχει ρυζαλευρο βιολογικο(με τις ενστασεις που εχω για το βιολογικο)χωρις ζαχαρη..

αχ γιατι να τελειωνει το σκ???


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα κι εμεις τα ποδαρακια εχουμε βουτηξει μονο ηταν πολυυυ κρυα!Παρολαταυτα εκανα μια βουτια για να κανω την αρχη !Ειχε πολυ γελιο το σκηνικο....αφησα τη Μαριαντα στην αγκαλια του μπαμπα της και μολις βουτηξα μα μολις βουτηξα ουτε μια απλωτη δεν προλαβα να κανω η γυναικα και ακουω τη φιλη μου που ειχε παρει τη Μαριαντα αγκαλια να λεει κοιτα καλο μου κοιτα τη μανουλα που κανει μπανακι!Τη συνεχεια τη φανταζεστε βγηκα πο τη θαλασσα και αυτη ηταν η πρωτη μου βουτια,ελπιζω η επομενη να εχει μαγαλυτερη διαρκεια.

Οσο για τις τροφες εχεις δικιο απλως σκεφτομαι οτι μπορω να αποφυγω σε συντηρητικο και ζαχαρη καλο ειναι!

Εγω στα βιολογικα ενα της hipp βρηκα αλλα διαβασα αυτα που μου εστειλε η Βικυ και εχω προβληματιστει!

Μαρουσκα μου δεν μπορω να σου απαντησω δυστυχως γιατι κεθε Νηπιαγωγειο εχει το προγραμμα του που δημιουργειτε απο τις νηπιαγωγους.Το συνηθες και αυτο που κανουμε κι εμεις στο δικο μου σχολειο ειναι μια εξελιγκτικη πορεια που προσαρμοζεται στην ηλικια των παιδιων.Δεν μπορει νηπια και προνηπια να κανουν την ιδια υλη!Ως προνηπιο μη μου πεις οτι εκανε ως το 20!!!!!!

Βικυ θα μιλησω με την παιδιατρο μου μηπως δεν δωσω κι εγω κρεμουλα η της δωσω ρυζλευρο της μανουλας για να δουμε τι θα πει κι εκεινη γιατι την εμπιστευομαι πολυ.Κανατε καμια βουτιτσα???

Φιλακια σε οοοολα τα κοριτσακια και στα γλυκα ζουζουνια...!Κοριτσια μηπως εχετε υποψιν κανενα μαγαζι με φθηνα βαφτιστικα??


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Ι

Μαρουσκα μου δεν μπορω να σου απαντησω δυστυχως γιατι κεθε Νηπιαγωγειο εχει το προγραμμα του που δημιουργειτε απο τις νηπιαγωγους.Το συνηθες και αυτο που κανουμε κι εμεις στο δικο μου σχολειο ειναι μια εξελιγκτικη πορεια που προσαρμοζεται στην ηλικια των παιδιων.Δεν μπορει νηπια και προνηπια να κανουν την ιδια υλη!Ως προνηπιο μη μου πεις οτι εκανε ως το 20!!!!!!

Ως το 20 Νικάκι μου κι όλη την ΑΒ!Ο δικός μου γράφει νούμερα ως το 140 και κάνει προσθέσεις ως το 10-15...Οπότε το βλέπω το σκυλοβάρεμα για του χρόνου!!:mad::mad::mad::mad:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ως το 20 Νικάκι μου κι όλη την ΑΒ!Ο δικός μου γράφει νούμερα ως το 140 και κάνει προσθέσεις ως το 10-15...Οπότε το βλέπω το σκυλοβάρεμα για του χρόνου!!:mad::mad::mad::mad:

Ενταξει δεν ειναι και το καλυτερο αλλα μην το προδικαζεις γιατι ειναι τοσες οι δραστηριοτητες που μπορουν να γινουν και τοσες οι προσεγγισεις που καθε χρονια ειναι διαφορετικη και εξαρταται πολυ το προγραμμα απο την ομαδα των παιδιων απο τη συσταση της,καταλαβαινεις!Μη μου πεις οτι διαβαζει κιολας θα με στειλεις!!!!!!!!!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν ειναι και το καλυτερο αλλα μην το προδικαζεις γιατι ειναι τοσες οι δραστηριοτητες που μπορουν να γινουν και τοσες οι προσεγγισεις που καθε χρονια ειναι διαφορετικη και εξαρταται πολυ το προγραμμα απο την ομαδα των παιδιων απο τη συσταση της,καταλαβαινεις!Μη μου πεις οτι διαβαζει κιολας θα με στειλεις!!!!!!!!!

Τα μαθηματικά είναι το φόρτε του, αλλά σιγά σιγά δείχνει ένα ενδιαφέρον και για τις λέξεις, πολύ απλές μπορεί να τις διαβάσει, π.χ. γάλα, πάμε, τέτοια...Στεναχωριέμαι γιατί αν δεν του τραβήξει κάτι το ενδιαφέρον βαριέται κι αρχίζει να πειράζει και να χτυπάει τ' άλλα παιδιά...Κι είναι κρίμα...Τελοσπάντων, τώρα είναι διακοπές λέμε:D:D:D:D


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ως το 20 Νικάκι μου κι όλη την ΑΒ!Ο δικός μου γράφει νούμερα ως το 140 και κάνει προσθέσεις ως το 10-15...Οπότε το βλέπω το σκυλοβάρεμα για του χρόνου!!:mad::mad::mad::mad:

Το θεωρώ υπερβολικό για τα άμοιρα τα παιδάκια!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Αυτή είναι η ύλη της α΄Δημοτικού...Έλεος!!!

Αλλά έτσι κάνουμε, τα μπουκώνουμε και μετά....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

εχω τοση δουλεια που δεν προλαβαινω περισσοτερα!!!!λειπουν 2 ατομα και τα αντικαθιστω εγω....

Να πω οτι επαθα μονο ενα σοκ!!!!μαθαινουν ολη την ΑΒ στο προνηπιο ?????και να κανουν προσθεση ???γντουπ......


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

εχω τοση δουλεια που δεν προλαβαινω περισσοτερα!!!!λειπουν 2 ατομα και τα αντικαθιστω εγω....

Να πω οτι επαθα μονο ενα σοκ!!!!μαθαινουν ολη την ΑΒ στο προνηπιο ?????και να κανουν προσθεση ???γντουπ......

Αμάν ρε Ιωάννα μου...τι δουλειά είναι αυτή!!!!

Ειλικρινά το θεωρώ κι εγώ πολύ άσχημο να μπουκώνουμε τα καημένα τα παιδάκια από τόσο νωρίς...

Μαρούσκα μου, δεν μπορώ να το πιστέψω...

Πάντως εγώ που βλέπω τα παιδιά στο Γυμνάσιο...είναι τόσο μπουκωμένα όταν έρχονται στο γυμνάσιο που βαριούνται το κάθε τι....έλεος!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...