Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Κοριτσαρες μου Καλημέρα τι κάνετε;

Εμείς στην μαμά μου για λίγες Μέρες ακόμα (θέλω το σπιτάκι μουυυυυυ!!!)

Είμαστε πολυ Καλα και ο χελωνακος και εγώ σήμερα ξεκινάμε ρυζαλευρο αντε να δούμε πως θα τα πάμε

Εσείς όλες Καλα τα μπεμπόνια σας, τα παιδάκια σας όλοι καλά;

Σας φιλω πολυ όλες!


0eOLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χαιρεται και απο εμας!!

εγω σημερα εχω εφημερια στη δουλεια μου και λειπω απο το πρωι και θα γυρισω αργα το βραδυ...

ειναι η πρωτη φορα που θα λειπω τοσες ωρες και εχω κατααγχωθει..

η αληθεια ειναι οτι ο αντρας μου δυσκολευεται πολυ να κοιμισει το μωρο και φοβαμαι οτι θα γυρισω τα μεσανυχτα και θα ειναι ακομα ξυπνια κλαιγοντας...οιμεεεεε!!!

κατα τα αλλα εχουμε και εμεις αυριο παιδιατρο.. θα κανουμε τη δευτερη δοση του prevenar13.

λετε να μας πει και εμας για κρεμες? ισχυει οτι τα μωρα που ξεκινανε με κρεμες μετα δυσκολευονται να φανε φρουτα γιατι τους φαινονται ξινα?

εμεις εχουμε που εχουμε ενα θεματακι με το φαγητο, μου φαινεται θα απογινουμε τελειως..δε θα το αντεξω!!

κατα τα αλλα ωραιο το σκ, αλλα πολυ ζεστη εχει πιασει και ουτε πολλες βολτες καναμε γιατι φοβαμαι τον ηλιο..δεν εχουμε και θα λασσα κοντα και ετσι τη βγαλαμε στο σπιτι περισσοτερο, βεραντα και τετοια!

σας φιλω ολες!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε??

εγω ειμαι στην αθηνα και καιγομαι εγω και το Μαρακι μου!!!!!!!!

το μονο ευχαριστο ειναι οτι σημερα το πρωι ηπιαμε καφε μετην Αννετ και τον Γερασιμουλη της και επιτελουσ γνωριστηκα με μια μανουλα απο την ομαδα μας.

περασαμε τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!ο Γερασιμοσ ειναι μια γλυκα!:D:D:D!!!!!!!!!!

ενασ ξανθοσ γαλανοματης που τρελανε μαμα και κορη!!!!!!!!!!

να σου ζησει Αννετακι μου!!!!!!!!!!!

ανυπομονω να γνωρισω και τισ υπολοιπεσ μανουλες και τα μπεμπακια τους!!!!!!!!!!!!!


Z0PNp2.png

27-12-1996 ηρθε ο πριγκηπας μου...

29-01-2011 ηρθε η πριγκιπισσα μου...

DKASp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή στα κοριτσάκια που ξεκινάνε τις στερεές τροφές...Ξεκινούν με κρέμες ως πιο ήπια γεύση, Ελένη μου, και μετά το φρούτο.Εντάξει, μπορεί να τσινίσει λίγο με τα φρούτο αλλά άμα μπει η μπανάνα γλυκαίνει αρκετά.Ελπίζω να μην κάνει καμιά το λάθος να δώσει φρουτόκρεμα σκόνη, έλεος εεεε!

Όσο για τα νήπια, ναι, μέχρι το 20 έκαναν αλλά παρεξηγήσατε.Ως το 140 μόνος του τα έμαθε και τα γράφει,ρωτούσε την κυρία αυτός και του έλεγε όσα δεν ήξερε, και πρόσθεση μαζί κάναμε, όχι στο σχολείο, μην τους αδικούμε! Έχει φοβερό κόλλημα με τα μαθηματικά λέμε, κάθε φορά που θα μπούμε στο αυτοκίνητο όλο πράξεις μου βάζει.Δε μου φτάνουν 3 παιδιά στο αυτοκίνητο, έχω και να σκεφτώ 25+15 πόσο κάνει:shock::shock::shock: Είμαστε καλά, σκάμε από τη ζέστη και Πέμπτη φεύγουμε πρώτες μίνι διακοπές στην αδερφή μου μιας κι ο άντρας μου απεργούν οπότε...Σας φιλώ όλες γλυκά!!!! :P:p:p:p


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

αλοχα στις ομορφες και στους ομορφους!!!

αργησα να μπω γιατι μετα την παιδιατρο πηγαμε βολτουλα (εκτος απο συνηθεια του μικρου εγινε και δικη μου..να δουμε στο νησι τον χειμωνα πως θα κλειστουμε μεσα)

λοιπον, ειμαστε 7650 και 67 εκ, μας βρηκε υπερδραστηριους μας εκοψε την αποστειρωση και απο αυριο ξεκιναμε μηλαρακι (μετα προσθετουμε αχλαδακι και ουτω καθεξης...και σε δεκα μερες κρεμα ριζαλευρο βανιλια (και νικακι αν θες το πιστευεις δεν ρωτησα τιποτα σχετικα...θα την παρω τηλ καποια στιγμη μηπως και κανουμε καμια σκαντζα η να το φτιαχνω εγω οπως οι φιλες μας) και ξανα σε 10 μερες κρεατοσουπα (αρχικα μονο λαχανικα χωρις αλατι διολου, μια κουταλια ωμο λαδι και για την γευση λιγο λεμονακι)..ολα αυτα ξεκιναμε 2-4 κουταλιτσες την πρωτη μερα, την δευτερη 4-6 κτλ κτλ

καναμε το 6πλο και απλα γκρινιαζαμε γιατι θελαμε να σηκωθουμε απτανασκελο...εγω πιο πολυ πονεσα απτον ζεβριδακο...αχ μια αιτια που θα στεναχωρηθω που φευγουμε ειναι και η παιδιατρος..τι θα βρω εκει?ποσους θαλλαξουμε μεχρι να καταληξουμε, θα τον εμπιστευομαστε?θα προσεχει το μωρο μας?παντως μου ειπε η γυναικα πως οτιδηποτε χρειαζομαι να την παιρνω τηλεφωνο (και αυτο θακανω) και οταν ερχομαστε να πηγαινουμε να βλεπει τον μικρουλη μας γιατι πολυ τον εχει αγαπησει (αμοιβαια τα αισθηματα)

γυρισαμε το λοιπον φαγαμε και βγηκαμε την τσαρκα μας...α και τα δοντια μας αργουν λεει..σε κανα διμηνο..και τι θα κανω η δολια μανα με τουτη την γκρινια?αμαν αμαν αμαν...σκληρα μασητικα, μασητικα που μπαινουν στο ψυγειο, σε ζορια λιγη αλοιφουλα και σε μεγαααλα ζορια ντεπονακι...ειναι μεν πρισμενα αλλα μανουλα αφου μεχρι τωρα ειχες ενα καλοβολο και ησυχο μωρακι παρε ναχεις...παρεεεεεεεεεεε...παρεεεεεεεεεεε...το παιδακι μου ομως θα υποφερει...γινεται να παρω κι αυτον τον πονο?(αλλου ομως οχι στα δοντια γιατι καηκα)

λιτσακι κι εγω χαρηκα πολυ κοπελα μου που ειδωθηκαμε..και η μικρη σου ενα κουκλι και καθολου γκρινιαρα ψευτοκατηγορητρα χαχαχα το παιδι ειναι αστερι, ο αντρας μου εσκασε στα γελια οταν του ειπα τα καμωματα του γιου του (που σαν σωστος αντρας δεν αφηνει θηλυκο ανεκμεταλευτο) και τρελαθηκε με την τσαχπινια της μικρουλας μας!

α επισης ο μικρος δεν κοιμηθηκε κα θο λουυυυυυυυυυυυυυ...τωρα βεβαια κοιμαται, αυτο ελειπε...αλλα ηταν τοσο ηρεμος και με κοιτουσε τρυφερα οσο του ψυθιριζα ολα οσα περασαμε οταν ειμασταν ενα...μετα αρχισα να του τραγουδω το νανουρισμα του, μου εσκασε ενα υπεροχο χαμογελο και εκλεισε τα ματακια του!!!ελιωσα κοριτσια!!!ελιωσα!

σας φιλω γλυκαααααααααα ολες και ολους!!!παω και διπλα λιγο και σας καληνυχτιζω, καλη εβδομαδα χωρις γκρινιες φαγουρες και τα σιναφη!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Υπέροχες οι φωτό από συνάντηση!!!

Ελένη και Εύα φιλιά!

Εμείς, ως συνήθως απογευματινό μπάνιο ως τις 21.00 περάσαμε τέλεια και σήμερα. Αν και ήταν μπούζι το νερό ο γελαστός....παρέμεινε γελαστός και στο ύψος του!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααα

Πηζω πηζω πηζω.....κατανταω βαρετη χαχαχα....

εμεις ξεκιναμε την παρασκευη φρουτακια!!!!και ξεκιναμε με αχλαδι ..χθες ομως του εδωσα λιγο ροδακινο και ξετρελαθηκε!!!!!

Αννετακι ωραια πραγματα διαβαζω!!!!!συναντηθατε με το λιτσακι ..ειδα κλεφτζ τις φωτο αλλα δεν πορλαβα να σχολιασω μιας ειχα και τον χρηστο μαζι να θελει να δει το cars...

Eυακι μας λειπεις!!!!!

λοιπον εξαφανιζομαι.....


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ιωάννα μου, άμα δεν τα πεις σε μας σε ποιον θα τα πεις?Σε λίγους μήνες όλες τα ίδια θα λέμε;);)

Βικάκι, αυτό είναι το καλό στα νησιά και τα παραθαλάσσια μέρη, τυχεράκια!!

Αννέτι, μασαλά ο Γεράσιμος ε!Στεναχωρήθηκα που τα δοντάκια θέλουν τόσο ακόμη, ρε γμτ, τόση γκρίνια:(:(:(

Κι εμένα γκρίνια κι άγιος ο Θεός... Πάω να παίξω ένα ματσάκι Γκρινιάρη!Σας φιλώ!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

καλε που ειναι ολος ο καλος ο κοσμος?????

εγω γραφειο και σημερα και αντικαθιστω μονο 1 κοπελα οποτε φευγει ο πανικος..

Ταβανοπαιδο και χρηστος καλα!!!!

Many many kisses


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα τσουπρες κ τσουπρακια!!!

τι κανετε? σημερα ειμαι σπιτι, γιατι εχω μερεμετια στην κουζινα-πλακας, μπογιατζης- και ελεγχω την κατασταση..

χτες πηγαμε γιατρο..βρηκε τη Μιλλυ μια χαρα, αν κ το κλαμα της κοριτσια καθολη τη διαρκεια της εξετασης ηταν το κατι αλλο.. κλααααμαααααα!!

6750 το βαρος της, 70 εκατοστα το μποι..

δοντακι δε βλεπει στον αμεσο οριζοντα..

Στερεες τροφες..

θελει να παμε απευθειας στο φρουτο, περιπου οταν θα ειμαστε 5,5 μηνων

κ προτεινε το πορτοκαλακι για αρχη, που αν κ οχι εποχιακι, ειναι πολυθρεπτικο. λιγο, λιγο με κουταλακι μου ειπε κ μετα επισκεψη για το αλλο μας εμβολιο κ βαζουμε κ αλλα φρουτακια στην παρεα..

σε ο,τι αφορα ρυζαλευρα, κρεμες δημητριακων κτλ, δεν ειναι οτι δεν τα συνιστα, απλα δεν τα θεωρει κ τοσο απαραιτητα..

αν θελω να πειραματιστω, μου ειπε να παρω απο το φαρμακειο βιολογικη κρεμα, να δοκιμασω, αλλα θα δω τι θα κανω...

ειναι που ειναι κακοφαγη με το γαλα, να μου λειπουν τα πειραματα...


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα may!!!

μου κανει εντυπωση που σας ξεκιναει με το πορτοκαλι ..συνηθως μπαινει τελευταιο και ειναι φρουτακι που φερνει πολλες φορες προβληματακια και αλλεργιες και μπαινει συνηθως αργα!!!

η μιλλυ θεα και πανυψηλη!!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα may!!!

μου κανει εντυπωση που σας ξεκιναει με το πορτοκαλι ..συνηθως μπαινει τελευταιο και ειναι φρουτακι που φερνει πολλες φορες προβληματακια και αλλεργιες και μπαινει συνηθως αργα!!!

η μιλλυ θεα και πανυψηλη!!!!

Ivanna μου, μου τοπε η γιατρος οτι το πορτοκαλι φερνει τις πιο πολλες αλλεργιες, αλλα θελει να δει την αντιδραση της σ'αυτο..

τι να σου πω,δεν ξερω..

μουπε να το στιψω κ να το σουρωσω.


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

κ

θελει να παμε απευθειας στο φρουτο, περιπου οταν θα ειμαστε 5,5 μηνων

κ προτεινε το πορτοκαλακι για αρχη, που αν κ οχι εποχιακι, ειναι πολυθρεπτικο. λιγο, λιγο με κουταλακι μου ειπε κ μετα επισκεψη για το αλλο μας εμβολιο κ βαζουμε κ αλλα φρουτακια στην παρεα..

Θεά η Μίλλυ! Εύγε!!!

Πορτοκάλι για αρχη;:shock:

Πραγματικά πρώτη φορά το ακούω....

Και γιατί να δει την αντίδρασή της σε αυτό;

Εμείς είμαστε καλά, ο Πέπε κολυμπάει καθημερινώς γι' αυτό και δεν μας περισσεύει και πολύ ώρα για ίντερνέτ τελευταία!

Φεύγουμε κατά τις 6 κάθε απόγευμα και γυρνάμε 9.30....:-P Ε, μετά μέχρι να κάνουμε μπάνιο, να ξεπλύνουμε μαγιώ περνάει η ώρα!!!

Αννέτ, έφυγες για το νησι;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θεά η Μίλλυ! Εύγε!!!

Πορτοκάλι για αρχη;:shock:

Πραγματικά πρώτη φορά το ακούω....

Και γιατί να δει την αντίδρασή της σε αυτό;

Εμείς είμαστε καλά, ο Πέπε κολυμπάει καθημερινώς γι' αυτό και δεν μας περισσεύει και πολύ ώρα για ίντερνέτ τελευταία!

Φεύγουμε κατά τις 6 κάθε απόγευμα και γυρνάμε 9.30....:-P Ε, μετά μέχρι να κάνουμε μπάνιο, να ξεπλύνουμε μαγιώ περνάει η ώρα!!!

Αννέτ, έφυγες για το νησι;

ρε ζηλευωωω............

τυχερος Πεπε ολο το απογευμα πλιτσι πλιτσι..

και εχει μια ζεστη..

Ωασδελι μεχρι 29 μουπες θα ειστε στο νησι ε?

θα μας εθει κ μαυρισμενος ο κυριος για τη βαφτιση..χαχα

η Μιλλυ εχει 38,5, απο το εμβολιο ε?

πρωτη φορα ρε γμτ και η καιμενη δεν γκρινιαζει, αλλα πολυ υπνηλια και ανορεκτη τελειως..δεν της εδωσα τπτ μονο της βρεχω το κουτελο με νερο..θα πεσει λετε μεχρι το απογευμα?


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...