Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

ιωαννα ουουυυυυυυυυ, τωρα θαρρω πινετε το ποτακι σας και απολαμβανετε την θαλασσιτσα, καλα να περασετε κουκλα μου και καλη ξεκουραση!!!φιλια στον χρησταρα!

τα φιλια μου σε ολους, μικρους και μεγαλους!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Mπαίνω κι εγώ σα σφαίρα...

Νικάκι, ευχαριστούμε πολύ πολύ πολύ για το δώρο σας, τα φοράμε και σας χαιρετάμε, χαχα:P:p:p

Βικάκι, καλά να περάσετε στη μανούλα σου!!

Ιωαννάκι, καλά σλαφενάκια και τρελά!

Αννιέσκα, χρόνια πολλάαααααααααααα στο πιο γλυκό αγόρι της υφηλίου, του γαλαξία, του σύμπαντος, ξέρεις, μετά τον Αντρέα,χαχαχαχα!:tongue::tongue::tongue:

Κορίτσια, ξεπατώθηκα με τα 5 παιδιά σπίτι, ω ρε μάνα μου!!:shock::shock::shock:

Για το Φάνη σας είπα τι δράμα ζήσαμε...Τα παιδιά μου επιρρεπή στα ατυχήματα ρε γμτ.... Παναγίτσα, φύλαγε τα παιδάκια όλου του κόσμου...

Τζένη,τέτοια χαρά που ήρθε η περίοδος ούτε στα 18 που έχασα ό,τι πολυτιμότερο είχα, χαχαχαχαχα!:tongue::tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια από την ωραία Αλεξανδρούπολη!!!

Ώρα για ξεκούραση στη μανούλα!!!

Σήμερα πήγαμε και για μπανάκι στην θάλασσα και ο Πέπε-Λάσκαρης το απόλαυσε εντελώς!!! Έπεσε ξερός για ύπνο, ευτυχώς γιατί μετά την χθεσινή νύχτα τα είχα δει όλα!!!

Ήταν πολύ ανήσυχος και ξυπνούσε σχεδόν κάθε 1 ώρα!!!:shock: (Μαρούσκα ακούς;)

Ευτυχώς έβαλε το Τζενάκι τα μεγάλα μέσα και ηρεμήσαμε!!!!:D:D:D:D:D

Λοιπόν, καλέ που πήγατε όλες; Έλεγα κι εγώ ότι θα διάβαζα σελίδες επί σελίδων αλλά τίποτα σχεδόν!!!! Θα μου πεις καλοκαίρι είναι....πέφτει η κίνηση!

Ο Λασκαρίγκος μου άρχισε και λέει ντα ντα ντα και το λέει τόσο έντονα ρε παιδιά που είναι σαν να μαλώνει....Βέβαια καμία σχέση με το εξελιγμένο μοντέλο καρδερίνας που λέει ήδη μαμά, σηκώνεται όρθια και κρατιέται...(ακούς Τζενάκο;)

Άντρες, παιδί μου.....τι περίμενες;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!

απο τοτε που φταξαμε το γκρουπ στο FB δεν γραφουμε συχνα στο καφε...

θα μου πεις το ιδιο ειναι σχεδον, αλλα το κοψαμε τελειως..

κι εγω αυτο σκεφτομουν! Πιστευω ομως οτι ειναι λογω καλοκαιριου και διακοπων! Δεν θα ηθελα να ερημωσουμε!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Τι κάνουν τα κορίτσια μου?Σας έπιασαν οι ζέστες?

η αλήθεια είναι ότι κι εγώ λόγω fb δεν μπαίνω και πολύ συχνά εδώ αλλά όπως λέει και το άσμα "ο νέος είναι ωραίος μα πάντα ευτυχώς ο παλιός είναι αλλιώς"!!!

Είμαι αρκετά στεναχωρημένη γιατί ο βαφτισιμιός είναι άρρωστος στο νοσοκομείο εδώ και τρείς μέρες και δεν ξέρουν τι έχει...τον καημενούλη τον έχουν κατατρυπήσει...μακάρι να βάλει η Παναγίτσα το χεράκι της να γίνει σύντομα καλά το πουλάκι μου...και νιώθω τόσο άσχημα που δεν μπορώ να πάω έστω και για λίγη συμπαράσταση στην κουμπάρα μου...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορες καλησπερα και παλι!

πηγαμε στην γιατρισσα μας το απογευμα,οπως σας ειπα και καναμε τη δευτερη, οχι την τριτη δοση neisvac.

τα νεα μας εχουν ως εξης:

απο γραμμαρια, σημειωσαμε αρνητικο ρεκορ, καθως πηραμε μονο 100γρ σε 3 εβδομαδες και εκει που πιστευα οτι ισως να ειχαμε ξεπερασει το φραγμα των 7 κιλων, τελικα η Μιλλυτσα ειναι 6850..:confused:..και εγω νομιζα οτι τα μπουτακια ειχαν γινει πιο τσουπωτα τωρα τελευταια, μαλλον η ιδεα μου ηταν, αλλα τι να κανουμε, ειναι λιτοδιαιτη σαν τη μαμα της μου φαινεται.

Απο μποι ομως σκιζουμε, ΙΣΩΣ, ειμαστε οι πιο ψηλες του καφε μας, 72 εκατοστα, σωστο μακρυναρι, χαχα.

Στα της διατροφης τωρα..

Καταρχην πηραμε την αδεια να διακοψουμε την αποστειρωση..οχι οτι με κουραζε κια ιδιαιτερα, αλλα ωστοσο ειναι μια ωραια ενδειξη οτι μεγαλωνουμε σιγα σιγα..

Κεφαλαιο φρουτοκρεμα:

Σας τα γραφω οπως μου τα ειπε

Μετα απο τις 3 ημερες που δινω πορτοκαλακι, απο αυριο εχουμε

1/4 μηλο + οσο χυμο πορτοκαλι παρει για να πηξει.

μετα 1/2 μηλο, μετα 1 μηλο κτλ

Μεταπροσθετουμε αχλαδι, αρχικα 1/4, μετα μισο, μετα ολοκληρο κοκ

Μετα ο,τι φρουτακια εποχης μας αρεσουν καλυτερα.

γενικα μου ειπε καθε νεο φρουτο να μπαινει 3 μερες για να τσεκαρουμε για αλλεργιες κτλ.

Κεφαλαιο χορτοσουπα:

Αρχης γενομενης απο τον 6ο μηνα, περιπου σε 2 εβδομαδες

πατατα-σελινο-καροτο-κρεμμυδι-κολοκυθακι,

μια μερα με ντοματα, την αλλη με λεμονι-εναλλαξ,

οχι αλατι, 1 κουταλια ελαιολαδο ωμο, στο τελος του μαγειρεματος..

Μετα απο 5 μερες προσθετουμε ο,τι λαχανικο εποχης θελουμε,

(φασολακια, αρακα, σπανακι)

Τελος, τελος, ολων κοντα στο τελος του εκτου μηνα ξεκιναμε κοτοπουλακι.

ΑΠΟΡΙΕΣ, τωρα που τις εχω φρεσκιες..

τα λαχανικα που τα βραζω, θα τα κανω κατι μετα 'η απλα δινουμε στο μωρο το ζουμακι? θελω να πω θα τα αλεσω να φαει και αυτα 'η οχι??:confused::confused:

Επισης μου ειπε, επειδη δεν πηραμε πολυ βαρος, αν θελω 3 φορες την εβδομαδα να δινω καποια βιολογικη κρεμα-μου προτεινε τη φρεζιλακ,

αλλα οχι πανω απο 3 φορες την εβδομαδα.

Αυτα νομιζω σε γενικες γραμμες..

κατα τα αλλα μας βρηκε σχεδον ετοιμες για καθισιο, τα κατω δοντακια, λιγο κατω απο την γραμμη των ουλων, πασχιζουν να εμφανιστουν οσονουπω,τι αλλο, τι αλλο??

Ααα,το τι κλαμα εριξε, δε λεγεται μιλαμε, το δακρυ ετρεχε κορομηλο και με κοιτουσε η καιμενουλα να της δωσω κουραγιο..εξεταση αυτιων και εμβολιο, τα καναμε αγκαλια, δε γινοταν ζαφτι με τιποτα..

Αυριο, λεω να παω να τσεκαρω καποιους πιθανους χωρους για τη βαφτιση, την οποια προγραμματιζομε καλως εχοντων μεσα στον Οκτωβριο. Νονα θα ειναι η μικρη μου αδερφη(αληθεια σας εχω πει οτι ειμαστε 4 αδερφες?),

η οποια ζει μονιμα στη Γερμανια λογω δουλειας, και εφοσον μπορει τον οκτωβριο ια την κανουμε τοτε, αλλιως δεν αποκλειεται και μεσα στις γιορτες των Χριστουγεννων.

αυτα, για την ωρα, ματσ μουτς μανουλες και παιδακια μου!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορες καλησπερα και παλι!

πηγαμε στην γιατρισσα μας το απογευμα,οπως σας ειπα και καναμε τη δευτερη, οχι την τριτη δοση neisvac.

τα νεα μας εχουν ως εξης:

απο γραμμαρια, σημειωσαμε αρνητικο ρεκορ, καθως πηραμε μονο 100γρ σε 3 εβδομαδες και εκει που πιστευα οτι ισως να ειχαμε ξεπερασει το φραγμα των 7 κιλων, τελικα η Μιλλυτσα ειναι 6850..:confused:..και εγω νομιζα οτι τα μπουτακια ειχαν γινει πιο τσουπωτα τωρα τελευταια, μαλλον η ιδεα μου ηταν, αλλα τι να κανουμε, ειναι λιτοδιαιτη σαν τη μαμα της μου φαινεται.

Απο μποι ομως σκιζουμε, ΙΣΩΣ, ειμαστε οι πιο ψηλες του καφε μας, 72 εκατοστα, σωστο μακρυναρι, χαχα.

Στα της διατροφης τωρα..

Καταρχην πηραμε την αδεια να διακοψουμε την αποστειρωση..οχι οτι με κουραζε κια ιδιαιτερα, αλλα ωστοσο ειναι μια ωραια ενδειξη οτι μεγαλωνουμε σιγα σιγα..

Κεφαλαιο φρουτοκρεμα:

Σας τα γραφω οπως μου τα ειπε

Μετα απο τις 3 ημερες που δινω πορτοκαλακι, απο αυριο εχουμε

1/4 μηλο + οσο χυμο πορτοκαλι παρει για να πηξει.

μετα 1/2 μηλο, μετα 1 μηλο κτλ

Μεταπροσθετουμε αχλαδι, αρχικα 1/4, μετα μισο, μετα ολοκληρο κοκ

Μετα ο,τι φρουτακια εποχης μας αρεσουν καλυτερα.

γενικα μου ειπε καθε νεο φρουτο να μπαινει 3 μερες για να τσεκαρουμε για αλλεργιες κτλ.

Κεφαλαιο χορτοσουπα:

Αρχης γενομενης απο τον 6ο μηνα, περιπου σε 2 εβδομαδες

πατατα-σελινο-καροτο-κρεμμυδι-κολοκυθακι,

μια μερα με ντοματα, την αλλη με λεμονι-εναλλαξ,

οχι αλατι, 1 κουταλια ελαιολαδο ωμο, στο τελος του μαγειρεματος..

Μετα απο 5 μερες προσθετουμε ο,τι λαχανικο εποχης θελουμε,

(φασολακια, αρακα, σπανακι)

Τελος, τελος, ολων κοντα στο τελος του εκτου μηνα ξεκιναμε κοτοπουλακι.

ΑΠΟΡΙΕΣ, τωρα που τις εχω φρεσκιες..

τα λαχανικα που τα βραζω, θα τα κανω κατι μετα 'η απλα δινουμε στο μωρο το ζουμακι? θελω να πω θα τα αλεσω να φαει και αυτα 'η οχι??:confused::confused:

Επισης μου ειπε, επειδη δεν πηραμε πολυ βαρος, αν θελω 3 φορες την εβδομαδα να δινω καποια βιολογικη κρεμα-μου προτεινε τη φρεζιλακ,

αλλα οχι πανω απο 3 φορες την εβδομαδα.

Αυτα νομιζω σε γενικες γραμμες..

κατα τα αλλα μας βρηκε σχεδον ετοιμες για καθισιο, τα κατω δοντακια, λιγο κατω απο την γραμμη των ουλων, πασχιζουν να εμφανιστουν οσονουπω,τι αλλο, τι αλλο??

Ααα,το τι κλαμα εριξε, δε λεγεται μιλαμε, το δακρυ ετρεχε κορομηλο και με κοιτουσε η καιμενουλα να της δωσω κουραγιο..εξεταση αυτιων και εμβολιο, τα καναμε αγκαλια, δε γινοταν ζαφτι με τιποτα..

Αυριο, λεω να παω να τσεκαρω καποιους πιθανους χωρους για τη βαφτιση, την οποια προγραμματιζομε καλως εχοντων μεσα στον Οκτωβριο. Νονα θα ειναι η μικρη μου αδερφη(αληθεια σας εχω πει οτι ειμαστε 4 αδερφες?),

η οποια ζει μονιμα στη Γερμανια λογω δουλειας, και εφοσον μπορει τον οκτωβριο ια την κανουμε τοτε, αλλιως δεν αποκλειεται και μεσα στις γιορτες των Χριστουγεννων.

αυτα, για την ωρα, ματσ μουτς μανουλες και παιδακια μου!!

Ελενη μου,τη βλεπω στο νεξτ τοπ μοντελ τη Μιλλυ μας! Καλε τι υψος ειναι αυτο; μαναρι μου! Οσο για τα λαχανικα εννοειται οτι τα πολτοποιεις μαζι με το ζουμακι και δινεις τον πουρε στη Μιλλυ μας! Εγω απο την αλλη ειμαι να σκασω... Ο Πεπε εχει πολυ ανησυχο υπνο,ξυπναει,κλαιει μεσα στον υπνο του,αναστεναζει,τριβει το στομα του...για να μη σαλταρω εχω το κινητο...:-(ΤΖΕΝΑΚΙ, περαστικα στο βαφτιστηρακι σου!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!Έβαλα τον Αντρίκο για πρωινό ύπνο, έκανα τον ελληνικούλη μου και να 'μαι...

Κι εγώ αυτές τις μέρες σκεφτόμουν ότι το καφέ μας το παραμελήσαμε (φυσικά κι εγώ) κι είναι λάθος...Ναι, το άλλο είναι πιο άμεσο, αλλά αύριο μεθαύριο, εδώ θα βλέπουμε την εγκυμοσύνη, τις γέννες και το μεγάλωμα των μωρών μας σαν σε ημερολόγιο, έτσι δεν είναι?Ελπίζω να φταίει το καλοκαίρι!

Ο Αντρίκος μας είχε ατύχημα το πρωί:(:(:( Τον είχα βάλει στην κρεβατοκάμαρα κι είχα σκύψει να πάρω τα ρούχα του Φάνη από τη ντουλάπα και γκντουπ, πάει το παληκάρι μου, βρέθηκε στο πάτωμα.Ευτυχώς είναι ξύλινο και δε χτύπησε, αλλά τρόμαξε ο δόλιος:(:(:( Πάλι ένιωσα ντιπ ηλίθια και άχρηστη που μου έπεσε το παιδί...Εγώ φταίω, έπρεπε να τον βάλω πιο εκεί..Να προσέχετε!Το λέω σε σας να το ακούω κι εγώ:(:(:(:( Χθες ήταν μια τέλεια μέρα, κοιμήθηκε 2 ώρες για πρωί, 2 για μεσημέρι και μισή ώρα το απόγευμα.Ήμουν τόσο ξεκούραστη σε σχέση με προχθές με τα τρία μισάωρα όοοοολη μέρα που χωρίς ύπνο το μεσημέρι κι ήμουν ντούρασελ ως τις 12 το βράδυ!Τι σίδερο, τι σφουγγάρισμα, τι μαγείρεμα, όλα τα έκανα η καλή νοικοκυρά:P:p:p:p

Βικάκι, κι εμένα τη νύχτα συνεχίζει η ανησυχία και δεν ξέρω, κουνούπι είναι , δόντι είναι, η ζέστη είναι... Του κάνω και μες στη μέρα ένα ντουζάκι, ε, για λίγο δροσίζεται...

Ελένη, η μικρά έχει εξελιχθεί σε πολύ μοντέλο!!Λιτοδίαιτη και πανύψηλη!!!Το πορτοκάλι ίσως το έχω ξαναγράψει το είχα δώσει κι εγώ στο μεγάλο πρώτο, δεν το έφαγε με τίποτα και μετά όταν μπήκαν τα άλλα φρούτα (άνευ πορτοκαλιού) όλα καλά!Τα λαχανικά φυσικά και θα τα αλέσεις και θα της τα δώσεις, τώρα πια τρώει και στερεά, remember?;) Aπό τον 7o μπαίνει και το κρεατάκι, κοτόπουλο και μετά μοσχάρι κι όλα καλά!:D:D:D

Σας καλημερίζω και σας φιλώ όλες!

Α, εμένα ο Αντρίκος λέει ''νενενε'' το οποίο για μένα σημαίνει μαμά και γάλα:shock::shock::shock::shock: Να τον δείτε το φαφούτικο κουνούπι μου όταν προσπαθεί να πει το ''μα'' όταν του το λέω εγώ, αχ, θα κλάψω!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ θεε μου τι γελιο ηταν αυτο σημερα....

Συναντησαμε το φιλο Γερασιμο και τα βαλαμε να καθισουν διπλα διπλα στον καναπε τα μωρακια μας....καλα δεν υπηρχε αυτο που ζησαμε!!!!!!!Εκει που περιμενα το Γερασιμο να κανει κινηση ειχαμε ανατροπη,τον επιασε η Μαριαντα παρακαλω απο την μπλουζα και τον τραβουσε!!!!!!Μετα καθοντουσαν τα πουλακια και κοιτουσε το ενα το αλλο μες τα ματια ηταν απιστευτο και να σημειωσω οτι οΓερασιμος μας εβγαλε την πιπιλα και την κρατουσε μαλλον του αρεσει η Μαριαντα χωρις πιπιλα τι ναπω !Εμεις κατουρηθηκαμε παντως!Ηταν πολυ ομορφα Αννουλα μου θα το ξανακανουμε οπωσδηποτε και μακαρι να τα καταφερει και η Ελενη μας.

Βικυ μου χαιρομαι για τα πραγματα,θα προσπαθησω να σε παρω αυριο τηλ. σημερα οταν με επαιρνες δεν μπορουσα να μιλησω!Γιατι μωρε τοση ταλαιπωρια ο Πεπε μας αμαν πια!!!!!!!!Αντε να βγουν αυτα τα δοντακια!Εμεις περιεργως σημερα ειμασταν πολυ καλα.

Μαρουσκακι μου κι εμεις μα μα λεμε ασυνειδητα ακομα αλλα εγω κατουριεμαι απο τωρα που να το πει και συνειδητα!!!!!!!!!Μακαρι να παει ετσι ο υπνος του να ξεκουραζεσαι κι εσυ.Αχ μωρε ο καημενουλης εκανε γδουπ δεν ειναι και πολυ δυσκολο λιγο να γυρισεις κι εγινε!Καλα αν εισαι εσυ η αχρηστη χου χου τι να πω εγω??

Ελενη πολυ ωραια τα νεα σας μπραβοοοοοο καλη αρχη με το διατροφολογιο σας ....εμεις την αλλη βδομαδα αρχιζουμε ρυζαλευρο που θα ειμαστε πεντεμιση μηνων ναιιιιιιιιιιι...........!!!!!!!!!!!!

Τζενη τι κοριτσι ειναι αυτο που εχεις ,τι γλυκα ειναι αυτη????????Καλα με τη μπαντανα δεν παιζεται!Περαστικα για το παιδακι και γρηγορα,να μην ταλαιπωρειται.

Εμεις ειμαστε ολη την ωρα εξω για να μην γκρινιαζουμε και μετα ο μπαμπας θελει παρεα γι αυτο και εχω ψιλοχαθει απο το καφε μας...δεν θα ηρεμησει λιγο απο τα δοντακια θα σας τρελανω με την πολυλογια μου....χαχαχα


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αμάν, είχαμε συνάντηση κορυφής στας Αθήνας διαβάζω!Α ρε Γεράσιμε, θα τα διπλαρώσεις όλα μας τα κορίτσια, μοναχοφάη, πασά!!!:tongue::tongue::tongue:Τι να κάνεις όμως, αφού κι η Μαριάντα του όρμηξε, πλέον είναι τελεσίδικο!!Πού είναι χαμένη η τρελή η μάνα σου, Γεράσιμε?Πήγε στη γιατρό κι έχει πάθει σοκ από τα νέα?Μαρή, πού είσαι να μας πεις τι έγινε???:confused::confused::confused::confused:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marouskaki;1100160

Αννιέσκα' date=' χρόνια πολλάαααααααααααα στο πιο γλυκό αγόρι της υφηλίου, του γαλαξία, του σύμπαντος, ξέρεις, μετά τον Αντρέα,χαχαχαχα!:tongue:

[/quote']

:tongue: ευχαριστουμεεεεεεεεεε!!!κουκουβαααααααα!!!

Γεια σας κορίτσια από την ωραία Αλεξανδρούπολη!!!

Ο Λασκαρίγκος μου άρχισε και λέει ντα ντα ντα και το λέει τόσο έντονα ρε παιδιά που είναι σαν να μαλώνει....Βέβαια καμία σχέση με το εξελιγμένο μοντέλο καρδερίνας που λέει ήδη μαμά, σηκώνεται όρθια και κρατιέται...(ακούς Τζενάκο:wink:

Άντρες, παιδί μου.....τι περίμενες;

αχου μαλωνει το αγορι μας!!!χαχαχα γιατι αντρακο μου ποιος σε πειραξε να λες εσυ το ντα και εγω να βαραω?:-P

εμεις πλεον λεμε καθαροτατα το "μμμμμαμμμμμμμμμααααα"οταν πειναμε...και να πω την αμαρτια μου επειδη δεν το λεει συνεχεια του δειχνω το μπουκαλι και τον καθυστερω για να το ακοω...θελω πολυ ξυλο???:tongue:

κοριτσια καλημερα!

απο τοτε που φταξαμε το γκρουπ στο FB δεν γραφουμε συχνα στο καφε...

θα μου πεις το ιδιο ειναι σχεδον, αλλα το κοψαμε τελειως..

αχ ναι εχεις δικιο ελενακι μου αλλα πιστευω πως ειναι λογω καλοκαιριου και δοντιων, αχ τον αυγουστο να δουμε ποια θα ειναι να το κραταει...εγω θα ψανομαι για ιντερνετοκαφε μπας και διαβασω νεα σας (εκτος τηλεφωνου, να δω καμια φωτο, να δειτε καμια 300 φωτο χιχιχχι!!!αλλα εδω περασαεμε τις αγωνιες μας τα αγχη και τις χαρες μας!!!δεν εγκαταλειπουμε ποτε!

Είμαι αρκετά στεναχωρημένη γιατί ο βαφτισιμιός είναι άρρωστος στο νοσοκομείο εδώ και τρείς μέρες και δεν ξέρουν τι έχει...τον καημενούλη τον έχουν κατατρυπήσει...μακάρι να βάλει η Παναγίτσα το χεράκι της να γίνει σύντομα καλά το πουλάκι μου...και νιώθω τόσο άσχημα που δεν μπορώ να πάω έστω και για λίγη συμπαράσταση στην κουμπάρα μου...

αχ περαστικουλια του μωρε το παιδακι, ευχομαι τωρα που γραφω να εχουν βγει απτο νοσοκομειο να εχει αναρρωσει και ναεχουν ηρεμισει αγορακι και γονεις!οσο για σενα κανεις δεν σε παρεξηγει αφου εχεις μικρο παιδακι, τα νοσοκομεια εχουν ενα σωρο μικροβια...η τηλεφωνικη συμπαρασταση στην κουμπαρα σου πιστευω θα ειναι μεγαλη παρηγορια

πςεραστικα και παλι και σιδερενιο το βαφτηστιρακι σου!

ΑΠΟΡΙΕΣ, τωρα που τις εχω φρεσκιες..

τα λαχανικα που τα βραζω, θα τα κανω κατι μετα 'η απλα δινουμε στο μωρο το ζουμακι? θελω να πω θα τα αλεσω να φαει και αυτα 'η οχι??:confused:

τα αλεθεις οπως σου επαν και οι εμπειρες μανουλες αλλα να φροντισεις να εχεις βαλει μπολικο ζουμακι γιατι γινετα σαν πιχτη μ@ξα μπλιαξ...ο δικος μου κοντεψε να κανει εμετο

Αυτα νομιζω σε γενικες γραμμες..

κατα τα αλλα μας βρηκε σχεδον ετοιμες για καθισιο, τα κατω δοντακια, λιγο κατω απο την γραμμη των ουλων, πασχιζουν να εμφανιστουν οσονουπω,τι αλλο, τι αλλο??

και πιο μικρες και ετοιμες να ροκανιζετε με δοντακια!!!αντε με το καλο να σκασουν να μην εχετε ταλαιποριες!!!:-)

Ααα,το τι κλαμα εριξε, δε λεγεται μιλαμε, το δακρυ ετρεχε κορομηλο και με κοιτουσε η καιμενουλα να της δωσω κουραγιο..εξεταση αυτιων και εμβολιο, τα καναμε αγκαλια, δε γινοταν ζαφτι με τιποτα..

αχ το μωλο μας!!!ηθελε συμπαρασταση απτη μανουλα!!!και βγαζετε και δακρυα?εμεις γιατι δεν εχουμε καθολου δακρυα?οεο?ειναι φυσιολογικο?

η μηπως οι αντρες δεν κλαινε?

Αυριο, λεω να παω να τσεκαρω καποιους πιθανους χωρους για τη βαφτιση, την οποια προγραμματιζομε καλως εχοντων μεσα στον Οκτωβριο. Νονα θα ειναι η μικρη μου αδερφη(αληθεια σας εχω πει οτι ειμαστε 4 αδερφες?),

η οποια ζει μονιμα στη Γερμανια λογω δουλειας, και εφοσον μπορει τον οκτωβριο ια την κανουμε τοτε, αλλιως δεν αποκλειεται και μεσα στις γιορτες των Χριστουγεννων.

αυτα, για την ωρα, ματσ μουτς μανουλες και παιδακια μου!!

ελπιζουμε η απουσια απτην σημερινη συναντιση να ειχε ωραιο αποτελεσμα και να σου εφυγε ενα μεγαλο αγχος!με το καλο η βαπτιση σας και με το καλο να δεχτειτε την αδελφουλα σας τον οκτωβρη!

(φυσικά κι εγώ) κι είναι λάθος...Ναι, το άλλο είναι πιο άμεσο, αλλά αύριο μεθαύριο, εδώ θα βλέπουμε την εγκυμοσύνη, τις γέννες και το μεγάλωμα των μωρών μας σαν σε ημερολόγιο, έτσι δεν είναι?Ελπίζω να φταίει το καλοκαίρι!

και επειδη ξεχαστηκε το ερωτημα του τι εκανα μια μερα εως τα ξημερωματα να το παρει το ποταμι...διαβαζα το καφε μας απτην αρχη...ναι ναι...διαβαζα και εκλαιγα απο συγκινηση...αλλα μεχρι το τελος δεν εφτασα, θα θελω κανα τριμηνο αν το αποφασισω χαχαχα

Ο Αντρίκος μας είχε ατύχημα το πρωί:-( Τον είχα βάλει στην κρεβατοκάμαρα κι είχα σκύψει να πάρω τα ρούχα του Φάνη από τη ντουλάπα και γκντουπ, πάει το παληκάρι μου, βρέθηκε στο πάτωμα.Ευτυχώς είναι ξύλινο και δε χτύπησε, αλλά τρόμαξε ο δόλιος:-(Πάλι ένιωσα ντιπ ηλίθια και άχρηστη που μου έπεσε το παιδί...Εγώ φταίω, έπρεπε να τον βάλω πιο εκεί..Να προσέχετε!Το λέω σε σας να το ακούω κι εγώ:-(

αχ το αγορι μας, αντρικο μου εκανες καρουμπαλακι?σιδεροκεφαλος αντρακο μου!μωρε θελουν πολυ προσοχη, ειναι και ζωηρουλικα ασε, εμεις θα παμε για προστατευτικα καγκελα γιατι θα μας φαει το αγχος...πολυ προσοχη το κακο δεν αργει να γινει...Παναγια μου φυλαγε!

και μη ξαναπεις την φιλη μου ηλιθια :evil:

Χθες ήταν μια τέλεια μέρα, κοιμήθηκε 2 ώρες για πρωί, 2 για μεσημέρι και μισή ώρα το απόγευμα.Ήμουν τόσο ξεκούραστη σε σχέση με προχθές με τα τρία μισάωρα όοοοολη μέρα που χωρίς ύπνο το μεσημέρι κι ήμουν ντούρασελ ως τις 12 το βράδυ!Τι σίδερο, τι σφουγγάρισμα, τι μαγείρεμα, όλα τα έκανα η καλή νοικοκυρά:-P

τελεια και ετσι να συνεχισετε!!!ακους αντρικο μου?

Α, εμένα ο Αντρίκος λέει ''νενενε'' το οποίο για μένα σημαίνει μαμά και γάλα:shock::shock::shock::shock: Να τον δείτε το φαφούτικο κουνούπι μου όταν προσπαθεί να πει το ''μα'' όταν του το λέω εγώ, αχ, θα κλάψω!

κι εγωωωωω!αχ πολυ συγκινουμε, τα μωρακια μας μεγαλωνουν!!!

Αχ θεε μου τι γελιο ηταν αυτο σημερα....

Συναντησαμε το φιλο Γερασιμο και τα βαλαμε να καθισουν διπλα διπλα στον καναπε τα μωρακια μας....καλα δεν υπηρχε αυτο που ζησαμε!!!!!!!Εκει που περιμενα το Γερασιμο να κανει κινηση ειχαμε ανατροπη,τον επιασε η Μαριαντα παρακαλω απο την μπλουζα και τον τραβουσε!!!!!!Μετα καθοντουσαν τα πουλακια και κοιτουσε το ενα το αλλο μες τα ματια ηταν απιστευτο και να σημειωσω οτι οΓερασιμος μας εβγαλε την πιπιλα και την κρατουσε μαλλον του αρεσει η Μαριαντα χωρις πιπιλα τι ναπω !Εμεις κατουρηθηκαμε παντως!Ηταν πολυ ομορφα Αννουλα μου θα το ξανακανουμε οπωσδηποτε και μακαρι να τα καταφερει και η Ελενη μας.

χαχχχχαχαχαχαα νικακι σε εχω και φωτο που εχεις πεσει στον καναπε απτα γελια χαχαχααα τελεια ηταν, την επομενη φορα τελειοτερα!!!πολυ χαρηκα!!!κι αυτη η μικρη σκατουλα απαπαααααα αστριτης τα ματακια της...με καλοπιανε κιολας...μου χαμογελαγε πονηρα σαν να μου λεει "αμα με κανεις νυφη θα σε εχωωωωωωωωω...σηκω κατσε κατσε σηκω"!χαχαχαχα

κριμα που δεν τα καταφερε το ελενακι αλλα μου εδωσε υποσχεση πως συντομα θα συναντηθουμε..να εισαι σταντμπαι!

Εμεις περιεργως σημερα ειμασταν πολυ καλα.

αναρωτηθηκες γιατι?:wink:

Εμεις ειμαστε ολη την ωρα εξω για να μην γκρινιαζουμε και μετα ο μπαμπας θελει παρεα γι αυτο και εχω ψιλοχαθει απο το καφε μας...δεν θα ηρεμησει λιγο απο τα δοντακια θα σας τρελανω με την πολυλογια μου....χαχαχα

Αμάν, είχαμε συνάντηση κορυφής στας Αθήνας διαβάζω!Α ρε Γεράσιμε, θα τα διπλαρώσεις όλα μας τα κορίτσια, μοναχοφάη, πασά!!!:tongue:Τι να κάνεις όμως, αφού κι η Μαριάντα του όρμηξε, πλέον είναι τελεσίδικο!!Πού είναι χαμένη η τρελή η μάνα σου, Γεράσιμε?Πήγε στη γιατρό κι έχει πάθει σοκ από τα νέα?Μαρή, πού είσαι να μας πεις τι έγινε???:confused:

χαχαχχχαχχαα αφου εμας συναντανε τα πιπινακια εμας διπλαρωνουν!!!αλλα ειμαστε και τραβηχτικοι τι να κανουμε!!!χαχαχαχαχα

η τρελη η μανα του την δευτερα θα σας πει νεα...σημερα απλα ειχαμε τηλεφωνικη επικοινωνια...χαλαρη την ακουσα παντως!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Axa!!!!

Σε τσάκωσα Αννετάκι! Είσαι μέσα, ε;

Αχ, το πόσο ζηλεύω που δεν ήμουν μαζί σας δε λέγεται....

Αντιθέτως θελω να κλάψω....να μπω σε ένα κουβούκλιο σαν αυτά στα οποία μπαίνουν οι πρωταγωνιστές των ταινιών επιστημονικής φαντασίας όταν διακτινίζονται και να μην ακούω γκρίνια....

Σήμερα υπέφερε το πουλάκι μου, αλλά δόξα τω Θεώ τώρα κοιμάται....για να δούμε για πόσο!!!

Τον έβγαλα βόλτα με το καρότσι και ηρέμησε,γυρίσαμε στο σπίτι και τον ξετσιτσίδωσα και τον άφησα στη λεκάνη με το νεράκι για κανένα 15 λεπτο, το πόσο χαιρόταν δεν λέγεται!!! Αχ, Πέπε Λασκαρίγκο,,,τι έχεις ρε μανάρι μου; Είναι τα δόντια, η μετάβαση στα στερεά τι να πω....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Axa!!!!

Αντιθέτως θελω να κλάψω....να μπω σε ένα κουβούκλιο σαν αυτά στα οποία μπαίνουν οι πρωταγωνιστές των ταινιών επιστημονικής φαντασίας όταν διακτινίζονται και να μην ακούω γκρίνια....

Σήμερα υπέφερε το πουλάκι μου, αλλά δόξα τω Θεώ τώρα κοιμάται....για να δούμε για πόσο!!!

Τον έβγαλα βόλτα με το καρότσι και ηρέμησε,γυρίσαμε στο σπίτι και τον ξετσιτσίδωσα και τον άφησα στη λεκάνη με το νεράκι για κανένα 15 λεπτο, το πόσο χαιρόταν δεν λέγεται!!! Αχ, Πέπε Λασκαρίγκο,,,τι έχεις ρε μανάρι μου; Είναι τα δόντια, η μετάβαση στα στερεά τι να πω....

Έτσι ήμουν κι εγώ τη Δευτέρα, μόνο που δεν ήθελα μόνο να μπω στο κουβούκλιο αλλά να διακτινιστώ κιόλας στον πλανήτη της ηρεμίας και της ανυπαρξίας...Πλέον έχει πάψει να κοιμάται χωρίς τζιτζί, κοιμάται στην αγκαλιά μου (ο νεογέννητος:shock::shock::shock:), αλλά είναι τα δόντια είναι κι η ζέστη που δεν αντέχονται άλλο!Τίποτα παρά υπομονή, Βικάκι μου, τίποτα!Χθες ήμασταν έξω στον κήπο γι' αυτό δεν είδα την κλήση παρά μόνο σήμερα στις 7 το πρωί!

Για τον μικρό σας είπα που είπε ''μπαμπά'' και το είπε καθαρά, όχι μπαμπάλισμα, Αννούλα, γιατί ήταν με τον άντρα μου μαζί όταν το είπε (τον πρόσεχε ενώ έκανα μπάνιο το Φάνη).Πάω να ξυπνήσω το μεσαίο για σχολείο.Καλημέρα σας!:P:p:p:p:p:p


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...