Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Όνομα παιδιού


fun85

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!!!! Θέλω την άποψή σας για ένα θέμα που με απασχολεί υπερβολικά και με έχει στεναχωρήσει ιδιαίτερα! Είμαι 28 χρόνων και μετά από αρκετή προσπάθεια και άγχος κατάφερα να μείνω έγκυος στο πρώτο μου μωράκι. Πριν 2 ημέρες μάθαμε με τον άντρα μου ότι θα είναι κοριτσάκι και είμαστε πολύ χαρούμενοι! Είμαι στον 5ο μήνα! Μόλις το ανακοινώσαμε σε όλους τρελάθηκαν από την χαρά τους, εκτός από την πεθερά μου που δεν πέταξε και την σκούφια της. Όχι ότι δεν της αρέσει, απλά περίμενε αγοράκι. Την επόμενη ημέρα η πεθερά μου, αναφέρθηκε στο μωρό μου με το όνομά της. Ετσι απλά χωρίς να μας ρωτήσει αν εγώ και ο άντρας μου, έχουμε αποφασίσει κάτι για το μωρό μας. (Ο πεθερός μου πέθανε πέρυσι τον Φεβρουάριο και αποφασίσαμε με τον άντρα μου , στο πρώτο μας παιδάκι ότι και αν είναι, να δώσουμε το όνομά του προς την μνήμη του, που πιστεύω ότι είναι και απόλυτα λογικό και όμορφο.) Μόλις το άκουσε αυτό η πεθερά μου, έπεσε να μας φάει. Και κυρίως τον άντρα μου. Είπε ότι δεν την υπολογίζουμε, ότι ποτέ δεν την υπολόγιζε και το κατάλαβε τώρα, ότι το μόνο πράγμα που ήθελε από τα παιδιά της είναι αυτό και μας εκβίασε ότι αν δεν δώσουμε το όνομά της στο μωρό, θα δει αυτή τι θα κάνει! Παρεπιπτόντως, να διευκρινίσω ότι το όνομά της το έχει ακούσει ήδη και από το παιδί της κουνιάδας μου. Της είπα ότι από τη στιγμή που το αποφασίσαμε με τον άντρα μου, και επειδή έχει φύγει από τη ζωή ο πεθερός μου θα έπρεπε όλοι να είναι υπέρ σε αυτό. Και είπε απλά ότι εγώ κάνω ότι θέλω και ότι ο άντρας μου δεν έχει καθόλου γνώμη , ενώ της είπαμε ότι το αποφασίσαμε από κοινού! Και αυτό μας αρέσει στο κάτω κάτω. Ζευγάρι είμαστε!!!!!! Έχει στεναχορεθεί πάρα πολύ ο άντρας μου, γιατί προσπαθεί να τον κάνει να νιώθει τύψεις και ενοχές με τα: εγώ σας μεγάλωσα και σας βοηθάω πάντα και εσείς τι κάνετε γι'αυτό? Μας έχει στεναχορήσει πολύ αυτό το θέμα, και είμαι και έγκυος!!!! Πείτε μου την γνώμη σας!!!!! Συγνώμη για το μεγάλο ποστ!!!!! :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το παιδι ειναι δικο σας, εσεις το κανατε, εσεις θα το μεγαλωσετε, εσεις θα το πονατε οσο κανεις αλλος! το ονομα που θα του δωσετε, θα το αποφασισετε εσεις! τα καπριτσια των 60plus συμπλεγματικων, να τα λυσουν οι ψυχολογοι!!

στη τελικη, να της πειτε, οτι εφοσον δε συμφωνειτε, αποφασισατε το παιδι να μη παρει το ονομα κανενος απ τους παπουδες τους.

να μη στεναχωριεσαι στη κατασταση σου. ειναι βλακωδες! ξεκαθαριστε το κ μη σηκωσετε αλλη κουβεντα για το θεμα αυτο!

αυτο που μερικοι θεωρουν πως τα εγγονια τους , τους ανηκουν με τρελαινει!!!!!!!!\

ας παρουν σκυλο κ ας το βγαλουν με το ονομα τους!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

fun85 καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και με το καλό να δεχτείτε στην αγκαλιά σας το μωράκι σας!!!

Όπως είπε και η dimitra00 το μωρό είναι δικό σας, εσείς θα το κάνετε, εσείς θα το αναθρέψετε. Η πεθερά σου έκανε τα δικά της παιδιά, τα ονόμασε όπως εκείνη ήθελε ή σε συνεννόηση με τον άντρα της κι εκεί τελείωσε. Για το δικό σας παιδί κουμάντο κάνετε εσείς και τις αποφάσεις τις παίρνετε εξ ολοκλήρου εσείς. Ειδικά αναφορικά με το όνομα του παιδιού λόγος δεν θα πρέπει να πέφτει σε κανέναν παρά μόνο στους γονείς του μωρού και από τη στιγμή που με τον άντρα σου έχετε πάρει μια από κοινού απόφαση αυτή να πραγματοποιήσετε.

Μην στενοχωριέσαι όμως καλή μου και μην χαλιέσαι (κατά το δυνατόν) αυτή τη συγκεκριμένη περίοδο γιατί είναι κρίμα. Ευχαριστήσου αυτές τις μοναδικές στιγμές της ζωής σου και άσε την πεθερά σου να λέει. Κανονικά δεν θα έπρεπε να την απασχολεί αυτό το θέμα. Και στην τελική κάτσε να γεννηθεί με το καλό το μωράκι και μετά γίνονται τέτοιες συζητήσεις.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν περιμέναμε ποτέ τέτοια αντίδραση! Και είναι πολύ στενάχωρο όλο αυτό και κυρίως για τον άντρα μου που δεν θέλω να τον βλέπω σε αυτήν την κατάσταση! Αντί να καθήσουμε οι δυο μας να σκεφτόμαστε, να αποφασίζουμε για το μωρό μας οι δυο μας και να χαιρόμαστε, καθόμαστε και σκάμε για το πως θα το πάρουν οι υπόλοιποι. Στο κάτω κάτω για το δικό μας παιδί μιλάμε! Πιστεύω ότι δεν πέφτει λόγο σε κανέναν άλλον το τί θα κάνουμε με το δικό μας παιδί! Εμείς απλά πρέπει να ανακοινώνουμε και όποιος θέλει να το δεχτεί, το δέχεται!!!!! ΄Δεν πιστεύω ότι είμαι υπερβολική ή παράλογη σε αυτό το θέμα! :(

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ καλο το κοριτσακι σου.το λιγοτερο που θα ελεγα γιαυτην ειναι αχαριστη.και σ αυτους τους ανθρωπους δεν αξιζει να αφηνεις να σε επηρραζουν ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ καντε οτι νομιζετε και μη δινεις σημασια.ευτυχως ο αντρας σου ειναι με το μερος σου,,φαντασου να τον εκανε οτι ηθελε??χαλια θα ταν μη σε απασχολει καθολου.....το οτι στεναχωριεται θα τι ξεπερασει γιατι σιγουρα δεν θα ειναι και η πρωτη φορα που η μαμα του του κανει μουρλιες αγνοησε την και αμα θες το βγαζεις και αφροξυλανθη και λες οτι το ταξες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...