Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Mπράβο, Πέπσι!!!! Ξεκίνα να βλέπεις βιτρίνες τώρα.

Μπράβο και σε σένα, Μαρμιν! Μεγαλώνουν τα ζουζούνια! Οσο για το πώς θα τα βγάζει πέρα με 3, τι να σου πω; Αρχικά πιστεύω θα είναι δύσκολα, αλλά θα βρείτε τους ρυθμούς σας σιγά σιγά!

Εγώ πήγα τελίκά στο νοσοκομείο! Εχω στενώσεις στη μέση και μάλλον έκανα κι άλλες κήλες. Αυτό όμως φαίνεται με μαγνητική, που σιγά μην κάνω.....Παίρνω αντιφλεγμονώδη και αν δεν δω βελτίωση, λέω να κάνω φυσικοθεραπεία.

Θα δούμε.........

Η μικρή είναι καλά! Ξεκίνησε δειλά δειλά να αφήνεται και έκανε τα πρώτα της βηματάκια!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Mπράβο, Πέπσι!!!! Ξεκίνα να βλέπεις βιτρίνες τώρα.

Μπράβο και σε σένα, Μαρμιν! Μεγαλώνουν τα ζουζούνια! Οσο για το πώς θα τα βγάζει πέρα με 3, τι να σου πω; Αρχικά πιστεύω θα είναι δύσκολα, αλλά θα βρείτε τους ρυθμούς σας σιγά σιγά!

Εγώ πήγα τελίκά στο νοσοκομείο! Εχω στενώσεις στη μέση και μάλλον έκανα κι άλλες κήλες. Αυτό όμως φαίνεται με μαγνητική, που σιγά μην κάνω.....Παίρνω αντιφλεγμονώδη και αν δεν δω βελτίωση, λέω να κάνω φυσικοθεραπεία.

Θα δούμε.........

Η μικρή είναι καλά! Ξεκίνησε δειλά δειλά να αφήνεται και έκανε τα πρώτα της βηματάκια!

Μπράβο στη μικρούλα σου! Καλό κυνήγι τώρα!

Αλήθεια μαγνητική γιατί δε θές να κανείς; έχεις ξανακάνει στη μέση σου ή αλλού κ δε σου άρεσε;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Marmin μου. έχω κάνει μαγνητική και δεν έχω καμία όρεξη να ξανακάνω. Για να δούμε τι; Τις κήλες;;;; Ας υπάρχουν........

Η κοιλιά μου έχει γίνει σαν τσουβάλι. πλαδαρή και μεγάλη! Τι να κάνω;

Αλήθεια, η Τσέρυ που είναι; Πού είσαι βρε; Πες μια καλημέρα! Πώς τα πηγαίνεις με τα γερμανικά;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κ απο μενα

Ευχαριστα τα νεα για τα ζουζουνια σας. Αντε μεγαλωνουν κ αυτα. Μαρμιν ο μικρος ισως δε μπορει να κοιμηθει κ να φαει κ λογω ζεστης

Το ότι μπορεί να μην τρώει λόγω ζέστης το σκέφτηκα και εγώ αλλά για τον ύπνο δε νομίζω! Μάλλον ξεμυαλίζεται έχει ενέργεια πολύ και αντιδρά ενώ νυστάζει!! Τεσπα! Σήμερα ήταν πολύ καλύτερα! Κοιμήθηκε έντεκα ώρες το βράδυ και άλλη μιαμιση το μεσημέρι και είχε κέφια τρελά!!

Marmin μου. έχω κάνει μαγνητική και δεν έχω καμία όρεξη να ξανακάνω. Για να δούμε τι; Τις κήλες;;;; Ας υπάρχουν........

Η κοιλιά μου έχει γίνει σαν τσουβάλι. πλαδαρή και μεγάλη! Τι να κάνω;

Αλήθεια, η Τσέρυ που είναι; Πού είσαι βρε; Πες μια καλημέρα! Πώς τα πηγαίνεις με τα γερμανικά;

Η κοιλιά σου γιατί έγινε πλαδαρή και μεγάλη; Άσε και εγώ δεν χωνεύω καθόλου τις μαγνητικές! Ο δε άντρας μου που έκανε για το πόδι του τα είδε όλα και δεν πιστεύω να ξανακάνει ούτε αυτός! Αχαχα!

Έλα ντε που είναι η Τσέρρυ;; Της πήραν τα μυαλά τα γερμανικά με φαίνεται και μας ξέχασε! Τσέρρυ πες και καλησπέρα αν θες δε μας χαλάει και καληνύχτα ότι θες :tongue::tongue:

Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά η ψυχολογία μου είναι πολύ καλύτερη από ψες! Σήμερα σηκώθηκα στις έξι και έκανα δουλειές ως τις δώδεκα και μετά ένα μπανάκι και πήγα στους γονείς μου γιατί ήταν και το νινί μου εκεί! Ήταν να κατέβω να δώσω ένα μάθημα στη σχολή αλλά μετά τη χθεσινή μέρα δεν είχα όρεξη καθόλου ούτε κουράγιο και έτσι το έριξα στην καθαριότητα!! Βγήκαν και δύο μαθήματα όχι ότι έδωσα και πολλά αλλά δεν πειράζει δεν είχα και άλλη επιλογή με τον καταρράκτη της μαμάς, τα χάλια τα δικά μου με την εγκυμοσύνη, το Θράσο που αρρώστησε από αμυγδαλές. ... Σημασία έχει ότι το ένα το πέρασα! Ήταν αυτό που παρακολουθούσα στο χειμερινό εξάμηνο αν θυμάστε και πολύ το χάρηκα γιατί έκανα θυσίες για αυτό το μάθημα! Σκεφτείτε ότι δύο μέρες την εβδομάδα σηκωνόμουν από τις έξι και το νινί μου μαζί και πηγαίναμε στους γονείς μου να τον κρατήσουν τον θήλαζα , κοίμιζα και έφευγα για τη σχολή! Δηλαδή ταλαιπωρούνταν τρόπο τινά και το νινάκι μου και για αυτό ήθελα να το περάσω! Στο άλλο που κόπηκα υποθέτω ότι φταίει που δεν έκανα εργασία! Αλλά δεν πειράζει! Μαζί με τα άλλα και αυτό!!!

ΥΓ: Μάρτζι ξέρεις τι σκέφτηκα; Μπορείς να κάνεις ορθογραφικό έλεγχο και διόρθωση ώστε να μπεις ξανά και στο κλίμα πριν πας στο σχολείο το Σεπτέμβρη! Για να μην πω και για τα συντακτικά κλπ λάθη!! :mrgreen:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω ότι άρχισαν οι σεισμοί!! Σήμερα κουνήθηκα τόσο νόμιζα κάτι γίνεται και κατάλαβα πως ήταν τα νινάκια μου! Τότε σε θυμήθηκα Μάρτζι! Όντως σα να γίνεται σεισμός! Ο Θρασούλης μου ήταν ήσυχος και διακριτικός στις κλωτσιές του! αυτά είναι το κάτι άλλο αλλά με αρέσει πολύ!!! :P


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια μου μπηκα να σας διαβασω όλες μια μια αναλυτικά αλλά που να τα καταφερω??? Χρειάζομαι τρία μερονυχτα και δεν τα έχω!!! Θα απαντησω λοιπον σαν σίφουνας στην μαρτζι.... και θα σας πω τα νεα μου :)

μαρτζι θυμασαι το παρκο που φτιαξαμε???? Ε λοιπον θα το πω σε όλες!!! Αν εχετε χωρο και χρημα φτιαξτε το!!! Η μικρη μου ειναι πολυ ζωηρη, δεν ησυχαζει πουθενα και ουτε λεπτο! Αποφασισαμε να ψαξουμε με τον αντρα μου μια λυση. Για να μην τα πολυλογω αυτα που βρηκαμε στο ιντερνετ ηταν πανακριβα και θα ηταν ρισκο αν θα αγοραζαμε κατι τετοιο οποτε αποφασισαμε να το φτιαξουμε. Φανταστειτε ενα παρκο τεραστιων διαστασεων στο πατωμα ομως. Το εχω κατασκευασει με σωληνες υδραυλικες, απο αυτες που εχουν το μονοτικο το μαυρο γυρω γυρω. Ντυσαμε τα μαυρα με δερματινη και ραψαμε πανω σε αυτην ειδικο διατρυτο υφασμα ειδικο που το βρηκαμε σε καταστημα που εχει εξοπλισμους παιδοτοπων! Βγηκε πανακριβη η κατασκευη αλλά ειναι σαν εργοστασιακη (εσυ μαρτζι την ειδες) και εχει ήδη βγαλει τα λεφτα της θεωρώ!!! Η μικρη μου καθεται εκει μεσα για ενα δυωρακι το πρωι ενω εγώ κανω τις βασικες δουλειες και εμτα μπαινω ακι γω μεσα και λεμε παραμυθια κτλ και παιζουμε.... Απο την πρωτη εβδομαδα ειχα παρατηρησει διαφορα στην εκπαιδευση της! Ειχε μαθει ολα τα ζωακια πςω κανουν κι αυτο γιατι δεν ετρεχα να την προλαβω να μην χτυπησει αλλα καθομουν σε μια γωνια και την περιμενα να ερθει οποτε αυτη ηθελε. Φυσικα ηταν ορθια και περιφεροταν με ασφαλεια! Και καθολη την διαρκεια της μερας καθεται εκει οχι παντα το ιδιο πολυ.

Τώρα για την διατροφη... ειμαι σε μια ομαδα (οσες εχετε φεισμπουκ μπορειτε να μπειτε) που λεγεται " παιδικη και βρεφικη διατροφη". Εκει εχει πολλές ιδέες μόνο για υγειινά σνακ...Προσοχη οσες μπειτε,....αποψεις του τυπου δεν θηλαζω γιατι δεν θελω ή θελω να το κοψω.... λιθοβολουνται!!! Ναι ειναι λιγο υπερβολικες στις αντιδρασεις τους... εχει ομως πολλες ωραιες ιδεες να προσαρμοσει κανεις στο διατροφολογιο ενος μωρου!

Και επειδη δεν θυμαμαι μαρτζι την ερωτηση γιατ ην διατροφη θα σου απαντησω τι τρωει αυτην την περιοδο η δικια μου. Καταρχην το πρωι της δινω βρωμη που την εχω βρασει σε ενα μπρικι με λιγο γαλα. βαζω στο μουλτι ενα φρουτο πχ μπανανα, μηλο ή αχλαδι και καποιες φορες και ενα - δυο μπαστουνακια κουβερτουρα. τα χτυπαω ολα μαζι και αυτο ειναι το πρωινο της. Το μεσημεριανο ειμαστε αστα βραστα... δεν τρωει τιποτα δεν της αρεσει τιποτα! δεν θελει ουτε καν να δοκιμασει! μιλαμε για πολεμο... αν δω και αποειδω της φτιαχνω κοτοσουπα ή γιουβαρλακια που συνηθως - οχι παντα- τα τρωει...δαφορετικα της δινω το φαι που εχουμε... τις περισσοτερες φορες δεν τρωει και ετσι χανει το γευμα.... :( οποτε και εγω το απογευμα καποιες φορες τις βαζω ενα κομματι κρεας οτι εχω στα φρουτα της :) και ναι το τρωει μια χαρα!!! αν εχει φαει το μεσημερι καλα τοτε στα φρουτα της βαζω το αυγο που ουτε και αυτο το τρωει!!! Παραδοξως τρωει αυγα τηγανιτα!!!! βαζω λιγο βουτυρακι αγελαδος στο αντικολλητικο και χτυπαω δυο αυγουλακια με μια κουταλια ή δυο γιαουρτι προβειο. γινεται πιο ελαφτια η γευση και δεν χρειαζεται αλατι. αυτο το τρωει... τραχανα δεν τρωει καθολου αλλα οταν κανω για μενα θα φαει κανα δυο κουταλιες!!! μαλιστα το φυσαει κιολας να μην καει!!!αχαχαχ

γαλα απο ενα χρονων πινουμε φρεσκο. παιρνω αυτα τα τυπου νουλακ κτλ που ειναι ενισχυμενα. Οι αποψεις δυισταντε γενικα για αυτα και μερικες επιμενουν στο κατσικισιο αλλά ο γιατρος επιμενει σε αυτα οποτε δεν το εχω ψαξει περισσοτερο. δεν θα τρελλαθουμε κιολας.... αυτα με τα της διατροφης μας...ελπιζω να πηρες καποια απαντηση σε αυτο που ειχες ρωτησει :roll: :roll:

Τώρα τα δικά μου... εγώ τρεέχω ολη μερα και δεν φτανω!!! Ζωηρή η ατιμη...με βγαζει γκολ! Τα μεσημερια κ καποια βραδια εχω σταθερα τα γερμανικα.... παει αργα το θεμα βεβαια...πιο αργα απο οτι υπολογιζα... αλλα δεν με νοιαζει...καλυτερα να εχω ποιοτητα και ας μην εχω ποσοτητα.

Και η εκπληξη ειναι οτι φευγω αμερικη για τρεις μηνες! Παμε ενα ταξιδακι και ισως βρουμε και κατι να κανουμε.... θα παμε σιγουρα Νεα Υορκη, New Jersey kai Καναδα. Ο άντρας μου εχει δσυγγενεις εκει οποτε δεν εχουμε να σκεφτουμε την διαμονη καθολου!!!!

αυτα τα ολιγα.... δεν γραφω αλλά σας αποζημιωσα νομιζω....

κοριτσακια νεα .....λιγα που ειδα απο μνμ....τα μωρα ειναι ευλογία!!! Το σπιτι ανθίζει!!! όλα θα έρθουν με την σειρα τους και μην ανησυχειτε για τιποτα... Απο τον Ιουλιο ειχα πει και γω οτι θα βαλω μπρος για ακομη ενα ζωηρουλι! Τώρα μας προεκυψε αυτο το ταξιδι...δεν ξερω τι θα γινει εκει....αναλογα με τις συνθηκες....

αυτα.... τις καληνυχτες μου <3


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια τρελο τρεξιμο αλλα ευχαριστο τρελο τρεξιμο. Εχουμε παει σε τοσα μαγαζια πλεον που μπορω να πω οτι εχουμε μπερδευτει κιολας. Αλλα νομιζω μεχρι τελος εβδομαδας κλεινουμε κιολας.

Εγω σημερα Μαρμιν δεν ακουγα το γιο εφαγα λιγο παγωτο κ αμεσως αρχισανε τις στερεοφωνικες κλωτσιες. Ο αντρας με φωναζει οτι θα τα κανω γλυκαντζουρια τα παιδια κ να τρωω κ αλμυρα. Χαχα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βρε κοριτσια μου μπηκα να σας διαβασω όλες μια μια αναλυτικά αλλά που να τα καταφερω??? Χρειάζομαι τρία μερονυχτα και δεν τα έχω!!! Θα απαντησω λοιπον σαν σίφουνας στην μαρτζι.... και θα σας πω τα νεα μου :)

μαρτζι θυμασαι το παρκο που φτιαξαμε???? Ε λοιπον θα το πω σε όλες!!! Αν εχετε χωρο και χρημα φτιαξτε το!!! Η μικρη μου ειναι πολυ ζωηρη, δεν ησυχαζει πουθενα και ουτε λεπτο! Αποφασισαμε να ψαξουμε με τον αντρα μου μια λυση. Για να μην τα πολυλογω αυτα που βρηκαμε στο ιντερνετ ηταν πανακριβα και θα ηταν ρισκο αν θα αγοραζαμε κατι τετοιο οποτε αποφασισαμε να το φτιαξουμε. Φανταστειτε ενα παρκο τεραστιων διαστασεων στο πατωμα ομως. Το εχω κατασκευασει με σωληνες υδραυλικες, απο αυτες που εχουν το μονοτικο το μαυρο γυρω γυρω. Ντυσαμε τα μαυρα με δερματινη και ραψαμε πανω σε αυτην ειδικο διατρυτο υφασμα ειδικο που το βρηκαμε σε καταστημα που εχει εξοπλισμους παιδοτοπων! Βγηκε πανακριβη η κατασκευη αλλά ειναι σαν εργοστασιακη (εσυ μαρτζι την ειδες) και εχει ήδη βγαλει τα λεφτα της θεωρώ!!! Η μικρη μου καθεται εκει μεσα για ενα δυωρακι το πρωι ενω εγώ κανω τις βασικες δουλειες και εμτα μπαινω ακι γω μεσα και λεμε παραμυθια κτλ και παιζουμε.... Απο την πρωτη εβδομαδα ειχα παρατηρησει διαφορα στην εκπαιδευση της! Ειχε μαθει ολα τα ζωακια πςω κανουν κι αυτο γιατι δεν ετρεχα να την προλαβω να μην χτυπησει αλλα καθομουν σε μια γωνια και την περιμενα να ερθει οποτε αυτη ηθελε. Φυσικα ηταν ορθια και περιφεροταν με ασφαλεια! Και καθολη την διαρκεια της μερας καθεται εκει οχι παντα το ιδιο πολυ.

Τώρα για την διατροφη... ειμαι σε μια ομαδα (οσες εχετε φεισμπουκ μπορειτε να μπειτε) που λεγεται " παιδικη και βρεφικη διατροφη". Εκει εχει πολλές ιδέες μόνο για υγειινά σνακ...Προσοχη οσες μπειτε,....αποψεις του τυπου δεν θηλαζω γιατι δεν θελω ή θελω να το κοψω.... λιθοβολουνται!!! Ναι ειναι λιγο υπερβολικες στις αντιδρασεις τους... εχει ομως πολλες ωραιες ιδεες να προσαρμοσει κανεις στο διατροφολογιο ενος μωρου!

Και επειδη δεν θυμαμαι μαρτζι την ερωτηση γιατ ην διατροφη θα σου απαντησω τι τρωει αυτην την περιοδο η δικια μου. Καταρχην το πρωι της δινω βρωμη που την εχω βρασει σε ενα μπρικι με λιγο γαλα. βαζω στο μουλτι ενα φρουτο πχ μπανανα, μηλο ή αχλαδι και καποιες φορες και ενα - δυο μπαστουνακια κουβερτουρα. τα χτυπαω ολα μαζι και αυτο ειναι το πρωινο της. Το μεσημεριανο ειμαστε αστα βραστα... δεν τρωει τιποτα δεν της αρεσει τιποτα! δεν θελει ουτε καν να δοκιμασει! μιλαμε για πολεμο... αν δω και αποειδω της φτιαχνω κοτοσουπα ή γιουβαρλακια που συνηθως - οχι παντα- τα τρωει...δαφορετικα της δινω το φαι που εχουμε... τις περισσοτερες φορες δεν τρωει και ετσι χανει το γευμα.... :( οποτε και εγω το απογευμα καποιες φορες τις βαζω ενα κομματι κρεας οτι εχω στα φρουτα της :) και ναι το τρωει μια χαρα!!! αν εχει φαει το μεσημερι καλα τοτε στα φρουτα της βαζω το αυγο που ουτε και αυτο το τρωει!!! Παραδοξως τρωει αυγα τηγανιτα!!!! βαζω λιγο βουτυρακι αγελαδος στο αντικολλητικο και χτυπαω δυο αυγουλακια με μια κουταλια ή δυο γιαουρτι προβειο. γινεται πιο ελαφτια η γευση και δεν χρειαζεται αλατι. αυτο το τρωει... τραχανα δεν τρωει καθολου αλλα οταν κανω για μενα θα φαει κανα δυο κουταλιες!!! μαλιστα το φυσαει κιολας να μην καει!!!αχαχαχ

γαλα απο ενα χρονων πινουμε φρεσκο. παιρνω αυτα τα τυπου νουλακ κτλ που ειναι ενισχυμενα. Οι αποψεις δυισταντε γενικα για αυτα και μερικες επιμενουν στο κατσικισιο αλλά ο γιατρος επιμενει σε αυτα οποτε δεν το εχω ψαξει περισσοτερο. δεν θα τρελλαθουμε κιολας.... αυτα με τα της διατροφης μας...ελπιζω να πηρες καποια απαντηση σε αυτο που ειχες ρωτησει :roll: :roll:

Τώρα τα δικά μου... εγώ τρεέχω ολη μερα και δεν φτανω!!! Ζωηρή η ατιμη...με βγαζει γκολ! Τα μεσημερια κ καποια βραδια εχω σταθερα τα γερμανικα.... παει αργα το θεμα βεβαια...πιο αργα απο οτι υπολογιζα... αλλα δεν με νοιαζει...καλυτερα να εχω ποιοτητα και ας μην εχω ποσοτητα.

Και η εκπληξη ειναι οτι φευγω αμερικη για τρεις μηνες! Παμε ενα ταξιδακι και ισως βρουμε και κατι να κανουμε.... θα παμε σιγουρα Νεα Υορκη, New Jersey kai Καναδα. Ο άντρας μου εχει δσυγγενεις εκει οποτε δεν εχουμε να σκεφτουμε την διαμονη καθολου!!!!

αυτα τα ολιγα.... δεν γραφω αλλά σας αποζημιωσα νομιζω....

κοριτσακια νεα .....λιγα που ειδα απο μνμ....τα μωρα ειναι ευλογία!!! Το σπιτι ανθίζει!!! όλα θα έρθουν με την σειρα τους και μην ανησυχειτε για τιποτα... Απο τον Ιουλιο ειχα πει και γω οτι θα βαλω μπρος για ακομη ενα ζωηρουλι! Τώρα μας προεκυψε αυτο το ταξιδι...δεν ξερω τι θα γινει εκει....αναλογα με τις συνθηκες....

αυτα.... τις καληνυχτες μου <3

Βρε βρε καλως τα μάτια μας τα δυο!! Ευτυχώς μπήκες τώρα που προβλέπεται καύσωνας μπας και ρίξει κανένα χιόνι γιατί αλλιώς δεν την παλεύω :tongue::tongue::tongue:

Θα μου επιτρέψεις να προσθέσω κάτι για την ομάδα στο φεις με τη βρεφική διατροφή! Επίσης απαγορεύεται να πεις "και τι έγινε αν φάει έτοιμη κρέμα; ή σοκολάτες ή ή ή ... και εμείς έτσι μεγαλώσαμε τι πάθαμε;;"!! Αχαχα σωστά;;

Καλό ταξίδι και σας βλέπω να γυρνάτε με αμερικανάκι σποράκι! Και φυσικά δεν είναι λόγος αυτός να χαθείς γιατί φαντάζομαι ίντερνετ θα έχετε και εκεί!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια τρελο τρεξιμο αλλα ευχαριστο τρελο τρεξιμο. Εχουμε παει σε τοσα μαγαζια πλεον που μπορω να πω οτι εχουμε μπερδευτει κιολας. Αλλα νομιζω μεχρι τελος εβδομαδας κλεινουμε κιολας.

Εγω σημερα Μαρμιν δεν ακουγα το γιο εφαγα λιγο παγωτο κ αμεσως αρχισανε τις στερεοφωνικες κλωτσιες. Ο αντρας με φωναζει οτι θα τα κανω γλυκαντζουρια τα παιδια κ να τρωω κ αλμυρα. Χαχα!!!

αχαχα! Ε πες του κι εσύ ότι αν τρως αλμυρά θα τα κάνεις υπερτασικά και θα παίρνουν χάπια οπότε καλύτερα γλυκαντζούρια για να είναι και πολύ πολύ γλυκούλια που έτσι κι αλλιώς θα έιναι βέβαια!! Ωραία η έρευνα αγοράς για μωρουδιακά ε;; Θυμήθηκα ένα ακόμα δεν ξέρω αν πήγατε ούτε αν θα σας ενθουσιάσει! Λέγεται avanti bambini στο νοσοκομείο Άγιο Παύλο στο Φοίνικα!! Ααααααααα και τι βλέπω;; Θα τα κλείσετε κι όλας;; Μπράβο, μπράβο, μπράβο!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ααααααα δε σας είπα! Καθάρισα και τα συρτάρια που θα βάλω τα μωρουδιακά των διδύμων και παρέλαβα σήμερα από τη μαμά τα ρουχαλάκια μας πλυμένα και διπλωμένα και έτοιμα οπότε θα πάω τώρα να τα τακτοποιήσω!!! :P:p


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα ένα ολόκληρο κατεβατό και το έχασα. Τα νέυρα μου...........Τα ξαναγράφω....

Τσέρυ μου, επιτέλους! Πού είσαι βρε; Σε χάσαμε τελείως! Τουλάχιστον να περνάς καλα΄! Διαβάζω τα νέα σου και θα σου το πω πολύ απλά : ΖΗΛΕΥΩ! Καλά, βρε θηρίο, 3 μήνες Αμερικα; Να περάσετε καλα. Για πες, γιατί δεν πολυκατάλαβα. Αν βρείτε κάτι, σκοπεύετε να μείνετε εκει;

Μπράβο σας με το πάρκο. Πολύ ωραία ιδέα, αλλά αν είναι τόσο ακριβό, δεν νομίζω να μας παίρνει να το φτιάξουμε!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Διατροφή τώρα:

Η δική μου είναι βολική, τρώει τα πάντα (φτου! φτού! το μαναράκι μου!)

Γάλα : φρέσκο, το ΔΩΔΩΝΗ (τιμάμε τα τοπικά προιοντα). Αρχικά παίρναμε Ολυμπος το πρόβειο, αλλά σαν είδα πως της αρέσει καλύτερα το Δωδώνη, αποφάσισα να της δίνω αυτό. Πίνει γύρω στα 500 τη μέρα (πρωί- βράδυ).

Αβγο: μέρα παρά μέρα, λίγο μετά το γάλα. Βρασμένο πάντα. Της αρέσει πολύ.

Φρούτα : μήλο, μπανάνα, αχλάδι σε καθημερινή βάση κατά τις 12

Μεσημεριανο : 2 φορε΄ς την εβδομάδα μοσχάρι (σε κιμά), 2 κοτόπουλο, 1 φακόρυζο, 1 ψαρόσουπα, 1 λαχανόσουπα. Το κρέας συνδυάζεται με πατάτα, τραχανα, αστράκι, πεπονάκι , ρύζι, αρακά, φασολάκι! Τα τρώει μια χαρά!

Απόγευμα: φαρίν λακτέ ή γιαουρτάκι Δωδώνη πρόβειο ή φαί από το μεσημέρι,

Τη φαριν θέλω να κόψω.

Αυτά τα περί διατροφής! Με τσαντίζουν αυτές οι ακραίες θέσεις που μου περιγράφετε για αυτές στο Φέις.........

Μπορεί να χρειάζεται βελτίωση το διατροφολόγιο μας αλλά σε γενικές γραμμές καλό είναι !

Α, το μεσημέρι τρώει και από το δικό μας λίγο. Της δίνουμε στο χεράκι και προσπαθεί μόνη της! Καμία πιτα από αυτές που φτιάχνει η γιαγιά πού και πού, μπισκοτάκια νουτρίτσια (κανά 2 τη μέρα).


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...