Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Από ζωάκια εμένα κάνει :

αγελάδα: μμμμμμμμμμ!

λιοντάρι: γκρρρρρρ!

σκυλάκι: μπαου (;;;;;;)

πρόβατάκι: μπαααα

γαιδουράκι: γκα!

Παπάκι: πααααα

Δεν κάνει άλλα ζώα. Τη γάτα με τίποτα δεν την μαθαίνει!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!! η δικιά μου κάνει όλα τα ζωάκια που έχω μέσα στο παρκο της και τα φερνει κιολας!!! εχει και κατι ξεκαρφωτα λουτρινα...πχ καμηλοπαρδαλη, μαιμου.... επισης δειχνει πλεον και στις φωτο αντικειμενα...δηλαδη πυ ειναι οι πατατες και λεει "να"... σας μιλαω το παιδι μου εχει γινει εξπερ!!! αλλά για πολυ μιλητο κοριτσια..όλη μερα ΄δεν κανω τιποτα καθομαστε μαζι αγκαλιστες φιλακια και λεμε παραμυθια και παιζουμε.... το λιονταρι ομολογω δεν της το εμαθα!!!

εκει στο αμερικα που λες θα παμε μονο για τρεις μηνες... αυτο που θα κανουνε ειναι τα καλλιτεχνικα μας μαρτζι :wink:

ο αντρας μου σιγουρα, εγω δεν ξερω αν θα μπορεσω να κλεισω καμια δουλεια. Αν όλα παν καλα ίσως το κανονιζουμε και καθε χρονο ... θα δειξει..... δηλαδη την καλοκαιρινη περιοδο που ειναι νεκρα ολα για μας να πηγαινουμε εκει. ΑΑΑΑ και κατι ακομη.... η μαρμιν ειδε και το σπιτι που θα μενω... εκει νομιζω θα ζηλεψεις περισσοτερο!!!! βεβαια χωρις παρκο δεν ξερω τι θα κανω εκει... ο αντρας μου μου λεει σε λυπαμαι!!! Σου μιλαω ειναι απελπιστικη η κατασταση... και αντε αν εχεις μικρο σπιτι λες που θα παει???? απο εεδω μεχρι εκει τελειωνει η απλα της....οταν ειναι ομως ταιραστιων διαστασεων???? εμπρος καλα μου ποδια.....

ειχαμε και ενα θεμα με τα εισητηρια και το ελυσα μαλλον. περιμενω να ανοιξει το γραφειο για να το τσεκαρω. εκανα κρατηση με την καρτα και ειχε οριο στα 1500 και δεν φταναν οποτε μιλησα και με την τραπεζα πρωι πρωι........ σκεφτομαι ολα οσα εχω να κανω και αγχωνομαι!!!! και μεσα σε ολα πρεπει να δω και τη μαμα μου τον θειο μου που ηρθε παλι απο αυδτρια και τις αδερφες του αντρα μου.... :( και φυσικα να φτιαξω βαλιτσες και να σιδερωσω και κατι τελευταια.... ασε που σκεφτομαι και το ταξιδι...ποιος ξερει τι θα φαει η μικρη και αν θα φαει βεβαιως βεβαιως.....

εκει θα εχω 7 ωρες διαφορα αλλα θα μπορω φυσικα να μπαινω. απλα αισθανομαι και λιγο ασχημα που δεν εχω μαθει τα υπολοιπα κοριτσια.... συγνωμη κοριτσια :confused:


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ενα κατεβατο γραψατε.

Μαρτζι τελειωσες με το σχολειο;

Μαρμιν μια χαρα. Αντε μπηκατε στη τελευταια ευθεια. Ρουχαλακια απο που ψωνισατε; αληθεια με τι απορρυπαντικο τα πλυνατε; θελω ενα να μυριζει μωρουδιλα. Κ για καλλυντικα για τα μωρα σας τι παιρνετε; αφροντους, σαμπουαν κρεμες κτλ;

Πω πω τσερυ εφτασε ο καιρος ε; ευτυχως που υπαρχει το ιντερνετ κ ελπιζω εκει να μη μας ξεχασεις.

Στα υπολοιπα κοριτσια την καλημερα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. τι κανετε..

Αντε μαρμιν πλησιαζει ο καιρος που θα τα εχεις αγκαλιτσα..

Τσερρυ να μπαινεις να μας λες τα νεα σου..

Ειρήνη αντε να αρχισετε τα ψωνια σιγα σιγα..

Μαρτζι στειλε καμια φωτο της μπουμπους σου..καιρο έχουμε να την δουμε..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Tsery, πότε φεύγετε; Πόσο κάνουν ,ρε συ, τα εισιτήρια για εκεί;

Ελπίζω όταν γυρίσετε να είστε περισσότεροι και βεβαίως πλουσιότεροι!!!!

Πέπσι, εγώ έχω ένα απορρυπαντικό που λέγεται teo bebe ( το φέρνει ο κουνιάδος από Βουλγαρία). Είναι πολύ ωραίο και μυρίζει όμορφα! Χρησιμοποιώ το sebamed (σαμπουάν και αφρόλουτρο) και αντηλιάκο της Frezyderm!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!

Δύσκολη μέρα και σήμερα αλλά χαλάλι! Πήγα στο Ιπποκράτειο και έκανα τον υπέρηχο ανάπτυξης και όλα καλά! Το πρώτο είναι κεφαλικό και το δεύτερο ισχιακό! Αν δεν είναι και τα δύο κεφαλικά θα πάμε και εκεί με καισαρική! τώρα έχω ξανά υπέρηχο στις 16 του μήνα να δούμε τι κάνουν τα νινάκια μου!!!

Κοντεύει ο καιρός λέτε ε; Ακόμα δεν το συνειδητοποίησα!! Και η τσάντα φυσικά άφτιαχτη ακόμα! Θέλω να κάνω μια λίστα με τα τελευταία ψώνια για το μαιευτήριο αλλά και για το σπίτι για τα νινάκια μου! Να πλύνω ψιλές κουβερτούλες και σεντονάκια κ ότι άλλο σκεφτώ!!

Πεπσι στο πρώτο είχα πάρει το πλανετ για απορρυπαντικό τώρα σκέφτομαι για προδερμ! Τζόνσον στο Θράσο νεογέννητος και στα μικρά μου τώρα και μετά ένα άλλο δεν το θυμάμαι θα το δω! Κρέμες ότι τύχει από τις βρεφικές και τα δείγματα που μου έδωσαν και έστειλαν που ήταν ουκ ολίγα και από διάφορες εταιρίες!!

Τσέρρυ μη στενοχωριέσαι που δε γνώρισες τα καινούρια μας κορίτσια γιατί κι εμείς κοντεύουμε να τις ξεχάσουμε αφού δεν πολυμπαίνουν εκτός και αν μπαίνουν και μας διαβάζουν και αυτές αλλά δεν προλαβαίνουν να γράψουν! Πάντως πραγματικά θα ήθελα να μάθω τι έγινε με την επιτροπή εξωσωματικής που ήθελε δεύτερο!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

χθες σας ειχα γραψει ενα κατεβατο και σημερα δεν το βρισκω :(

το μονο που θυμαμαι να πω ειναι οτι ειμαι πτωμα

οτι τα εισητηρια εκαναν 1730

διαβατηρια ολα μαζι 250

διπλωματα 100

ξενοδοχειο στο μοναχο που εχουμε σταση 100

και τρεις βαλιτσες ασηκωτες.... 23 κιλα η καθε μια, 2 χειραποσκευες η καθε μια απο 8 κιλα, ενα λαπτοπ μια φωτογραφικη, ένα μπουζουκι και ενα παιδι στην αγκαλιά..... είπε καμία οτι κουραστηκε με το που το διαβασε?????

ουφ.... μερα ειναι θα περασει....

φευγουμε αυριο στις 5,30, παμε μοναχο για μια βραδια και την επομενη το πρωι φευγουμε στις 9,30 για ν.υορκη. Σε καμια 10αρια ωριτσες θα εχουμε φτασει..... την μικρή πραγματικά δεν ξέρω πως θα την απασχολησω στην διαδρομη....

πεπσι εγω ειχα το αριελ το μωρουδιακο... δεν το αλλαζω με κανενα σε μυρωδια αλλά το καλυτερο απο ολα ειναι το πλανετ εγγυημένα και απο χημικό! :)


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

χθες σας ειχα γραψει ενα κατεβατο και σημερα δεν το βρισκω :(

το μονο που θυμαμαι να πω ειναι οτι ειμαι πτωμα

οτι τα εισητηρια εκαναν 1730

διαβατηρια ολα μαζι 250

διπλωματα 100

ξενοδοχειο στο μοναχο που εχουμε σταση 100

και τρεις βαλιτσες ασηκωτες.... 23 κιλα η καθε μια, 2 χειραποσκευες η καθε μια απο 8 κιλα, ενα λαπτοπ μια φωτογραφικη, ένα μπουζουκι και ενα παιδι στην αγκαλιά..... είπε καμία οτι κουραστηκε με το που το διαβασε?????

ουφ.... μερα ειναι θα περασει....

φευγουμε αυριο στις 5,30, παμε μοναχο για μια βραδια και την επομενη το πρωι φευγουμε στις 9,30 για ν.υορκη. Σε καμια 10αρια ωριτσες θα εχουμε φτασει..... την μικρή πραγματικά δεν ξέρω πως θα την απασχολησω στην διαδρομη....

πεπσι εγω ειχα το αριελ το μωρουδιακο... δεν το αλλαζω με κανενα σε μυρωδια αλλά το καλυτερο απο ολα ειναι το πλανετ εγγυημένα και απο χημικό! :)

Ήγγικεν η ώρα ε;

Καλό σας ταξίδι! Αλήθεια η Μαρκέλα πού θα κάθεται στο αεροπλάνο; έχει ειδικά καθίσματα; κ θα αντέξει 10 ώρες ακίνητη;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι κάμετε;

Λείπει το νινί και έτσι μπορώ να σερφάρω ελεύθερα!! Φτιάχνω λίστες! Για το τι θα βάλω στην τσάντα μαιευτηρίου, τα τελευταία ψώνια, τι χρειάζεται να ρωτήσω και που και γενικά ότι θυμάμαι το σημειώνω τώρα που μπορώ γιατί αλλιώς μου παίρνει τα μυαλά ο μικρός!!

Έχουμε μάστορα σήμερα οπότε είμαι έτσι κι αλλιώς εγκλωβισμένη στο σπίτι! Σε λίγο θα σηκωθώ να κάνω και κάποιες δουλίτσες! Μας κουνιόνταν μερικά πλακάκια και είπαμε να τα βάλουμε στη θέση τους :tongue::tongue::tongue: !! Ελπίζω μόνο να μην ξημερωθούμε με αυτά :rolleyes::rolleyes:

Μια και λέγατε για ζωάκια! Ο μικρός μου όλα τα ζωάκια τα λέει "βα βαβ" :roll::roll: που φυσικά κανονικά είναι το σκυλάκι! Μέχρι και τα πουλάκια βαβαβ τα λέμε!! Βέβαια όταν του λέω πως κάνει η κοτούλα;; και του λέω κοκο μου λέει και αυτός κοκο αν τον ρωτήσω αμέσως μετά θα μου το ξαναπεί, αν τον ρωτήσω το απόγευμα όχι! Το ίδιο και με τη γατούλα!! Τι να πω! Πάντως έχει πλάκα! Τα βλέπει τα σκυλάκια στο δρόμο και φωνάζει βαβαβ αφήστε που τρέχει κατά πάνω τους και φωνάζει και αν γαβγίσουν φωνάζει αυτός περισσότερο! Φοβάμαι έτσι όπως κάνει μην του ορμήξει κανένα καμιά μέρα! Βέβαια είμαι δίπλα του και τον απομακρύνω αλλά έχει μια απίστευτη γρηγοράδα μόλις δει το σκυλί!

Επίσης η γιαγιά του έμαθε να χαιρετάει τα αεροπλάνα και τώρα όποτε ακούει αεροπλάνο σηκώνει το κεφαλάκι του και χαιρετάει! Το ίδιο κάνει και με τα πουλάκια!! Αφού τις περισσότερες φορές δεν ακούω καν το αεροπλάνο! Από το Θράσο που σηκώνει το κεφαλάκι του το καταλαβαίνω!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kαλησπέρα!

Επιτέλους μπορώ να ευχηθώ "καλό καλοακαίρι" και από τα Γιάννενα πλέον! Μετά από μήνες χειμώνα, επιτέλους, βάλαμε καλοκαιρινά και κοιμόμαστε χωρίς κουβέρτα το βράδυ! Φάγαμε σήμερα και το πρώτο μας φαγητό και φυσικά έδωσα και στη μικρή λίγη σοκολάτα! Πώς της άρεσε! Σαν Παναγίτσα καθόταν και περίμενε ευλαβικά για λίγη σοκολατίτσα!

Σε λίγο θα σιροπιάσω το γαλακτομπούρεκό μου! Ελπίζω να έγινε καλό! Μωρέ τι λέω σε έγκυες κοπέλες;;;; Σας στέλνω από ένα κομμάτι!

Τσέρυ, καλά να περνάς στην Αμέρικα! περιμένουμε εντυπώσεις, όταν μπορέσεις!

Μαρμιν, καλός ο μικρός! Γενικώς τα μικρά τρελαίνονται με τα ζωάκια! Εμένα η δική μου κάνει σαν τρελή για τα προβατάκια!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

kαλησπέρα!

Επιτέλους μπορώ να ευχηθώ "καλό καλοακαίρι" και από τα Γιάννενα πλέον! Μετά από μήνες χειμώνα, επιτέλους, βάλαμε καλοκαιρινά και κοιμόμαστε χωρίς κουβέρτα το βράδυ! Φάγαμε σήμερα και το πρώτο μας φαγητό και φυσικά έδωσα και στη μικρή λίγη σοκολάτα! Πώς της άρεσε! Σαν Παναγίτσα καθόταν και περίμενε ευλαβικά για λίγη σοκολατίτσα!

Σε λίγο θα σιροπιάσω το γαλακτομπούρεκό μου! Ελπίζω να έγινε καλό! Μωρέ τι λέω σε έγκυες κοπέλες;;;; Σας στέλνω από ένα κομμάτι!

Τσέρυ, καλά να περνάς στην Αμέρικα! περιμένουμε εντυπώσεις, όταν μπορέσεις!

Μαρμιν, καλός ο μικρός! Γενικώς τα μικρά τρελαίνονται με τα ζωάκια! Εμένα η δική μου κάνει σαν τρελή για τα προβατάκια!

Η αλήθεια είναι πως το σκυλάκι έμαθε να το λέει από μόνος του γιατί τα συναντούσαμε συχνά στο δρόμο! Το βοηθήσαμε λίγο και εμείς αλλά από την αρχή έτρεχε όταν τα έβλεπε και φώναζε ακόμα και μέσα από το αμάξι! Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τα αγαπούσε τόσο πολύ ενώ δεν είχε ξαναδεί!! Τώρα αν είχαμε και άλλα ζωάκια όπως πχ η Τσέρρυ και από ότι κατάλαβα κι εσείς (;) τότε πιστεύω θα είχε μάθει περισσότερα γιατί τώρα απλά τα ακούει από εμάς! Πάντως έχουν πολύ πλάκα τα μωράκια! Τρελαίνομαι συνέχεια με το γιο μου και είμαι σίγουρη πως το ίδιο παθαίνεις και εσύ με τη δικιά σου!

Όσο για το γαλακτομπούρεκο μην ανησυχείς! Προσωπικά είμαι σοκολατού και έτσι τέτοια γλυκά δε με συγκινούν καν! Το κομμάτι βέβαια το έλαβα για τον υιό μου :tongue::tongue: Αν κάνεις σοκολατόπιτα όμως καλύτερα να μη μας το πεις γιατί θα με βρεις όξω από την πόρτα σου!! :cool:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

To γαλακτομπούρεκο έγινε έτσι κι έτσι! Οπότε οι υπόλοιπες έγκυες να μην ζηλέψετε!

Μαρμιν, δεν έχουμε κανένα ζωάκι στο σπίτι μου (εκτός από τον άντρα μου που ώρες ώρες γίνεται μεγάλος γάιδαρος)!!!!

Στην γειτονιά όμως βλέπουμε γατάκια, σκυλάκια και περνώντας έξω από ένα κτήμα βλέπουμε και προβατάκια! Τα φωνάζουμε κι έρχονται! Η μικρή κάνει σαν τρελή. Μου δείχνει τα χορτάρια, να κόψω για να τα ταίσουμε και θέλει να τα ταίζει κι αυτή!!!! Εχει πλάκα........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

To γαλακτομπούρεκο έγινε έτσι κι έτσι! Οπότε οι υπόλοιπες έγκυες να μην ζηλέψετε!

Μαρμιν, δεν έχουμε κανένα ζωάκι στο σπίτι μου (εκτός από τον άντρα μου που ώρες ώρες γίνεται μεγάλος γάιδαρος)!!!!

Στην γειτονιά όμως βλέπουμε γατάκια, σκυλάκια και περνώντας έξω από ένα κτήμα βλέπουμε και προβατάκια! Τα φωνάζουμε κι έρχονται! Η μικρή κάνει σαν τρελή. Μου δείχνει τα χορτάρια, να κόψω για να τα ταίσουμε και θέλει να τα ταίζει κι αυτή!!!! Εχει πλάκα........

Αχαχα!! Αυτό το ζωάκι το έχουμε και εμείς στο σπίτι μας!! :tongue::tongue::tongue:

Ααααααα στη γειτονιά τα βλέπει τα προβατάκια ε;; Και της αρέσουν τόσο;; Τέλεια!!! Εμείς δυστυχώς μόνο σκυλάκια βλεπουμε, πουλάκια και καμιά γατούλα! Τυχερά τα μωρά που μεγαλώνουν στην ύπαιθρο από όλες τις απόψεις!!

Όσο για το γαλακτομπούρεκο δε σε πιστεύουμε! Το λες για να μη ζηλέψουν οι εγκυούλες!!! :wink:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...