Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου πως ειστε?? μην χανεστε....

Εγω πηρα αδεια ασθενειας γτ πραγματικα δεν την παλευα κοριτσια καθε βραδυ απο την κουραση γυρνουσα κ πονουσα ειχα ζαλαδες αφηστε ..αυριο θα περασει απο επιτροπη ο αντρας μου ελπιζω να μην να τα παει καλα..εχετε ακουσει υπαρχει περιπτωση να μην του την δωσουν???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Hope μην τσαντιζεσαι καλε κ εμενα ολοι αγορι μου ελεγαν να εχω κ εγω τους ελεγα τα δικα μου ...εσυ ποτε εχεις αυχενικη?


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσακια μου πως ειστε?? μην χανεστε....

Εγω πηρα αδεια ασθενειας γτ πραγματικα δεν την παλευα κοριτσια καθε βραδυ απο την κουραση γυρνουσα κ πονουσα ειχα ζαλαδες αφηστε ..αυριο θα περασει απο επιτροπη ο αντρας μου ελπιζω να μην να τα παει καλα..εχετε ακουσει υπαρχει περιπτωση να μην του την δωσουν???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Hope μην τσαντιζεσαι καλε κ εμενα ολοι αγορι μου ελεγαν να εχω κ εγω τους ελεγα τα δικα μου ...εσυ ποτε εχεις αυχενικη?

Εγώ την εκανα πρωτη την αυχενική μου, αλλά δε μου είπε φύλο.

Για την επιτροπή, δυστυχώς δε γνωρίζω.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την εκανα πρωτη την αυχενική μου, αλλά δε μου είπε φύλο.

Για την επιτροπή, δυστυχώς δε γνωρίζω.

Ναι ταλαντευομουν γτ απο μνημη δεν σχιζω αν την ειχες κανει ή οχι συγνωμη!!!!:confused::confused::confused::confused:

Εσυ εχεις μπει στον 4ο ετσι?


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια νου!πως ειστε???αχ κ εγω θελω να γινω ροζ ή μπλε.με εχει πιασει πολυ αγχος αν ειναι ολα καλα κ πρεπει να αντεξψ μεχρι την επομενη τεταρτη...θα σκασω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ταλαντευομουν γτ απο μνημη δεν σχιζω αν την ειχες κανει ή οχι συγνωμη!!!!:confused::confused::confused::confused:

Εσυ εχεις μπει στον 4ο ετσι?

Δεν πειράζει! Κ εμένα ή μνήμη μου είναι....άστα!

Ναι! Έχω μπει στον 4ο. Έχω μπερδευτεί με το πως μετράνε τους μηνες. Πάντως, σήμερα μπήκα στην 15η εβδομαδα!


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου πως είστε σήμερα;;

Εγώ ακόμη στην ξάπλα... έχω λίγα καφέ μια φορά τη μέρα στο σκούπισμα και έτσι προσπαθώ να ξεκουράζομαι. Φυσικά έχω το μικρό μου αλλά προσπαθώ να μην το κρατάω πολύ αγκαλιά όρθια..

Αύριο πάω για τη λήψη τροφοβλάστη...

Όσο για το μήνα αυτό μπορεί να σε βοηθήσει: http://www.eimaimama.gr/2009/09/%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%BF-%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CF%8E%CE%BD-%CE%B5%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%B9.html

εμένα με βοήθησε πάντως αν και πάλι μπέρδεμα θα έχεις. Άλλοι θα σου λένε πόσο μηνών είσαι άλλοι θα σε ρωτάνε σε ποιο μήνα είσαι κλπ. Εμένα μόνο με εβδομάδες με βολεύει να μετράω!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια..

εγω στο χωριο παιρναω τελεια..ολο βολτες ειμαι..σε θειες ,ξαδερφες..

αν ηταν εδω και ο αντρας μου θα ηταν ακομα καλυτερα..

απο χαπια τι παιρνετε?εγω τωρα παιρνω 7 την ημερα..σιδηρο πρωι,μαγνησιο,σαλοσπιρ,ασβεστιο,φιλισιν,σιδηρο βραδυ,και 1 ουτρο..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες πως ειστε?

Εμενα σημερα περασε ο καλος μου απο επιτροπη για να παρω την αδεια!!!

Κορινα καλα να περνας μπραβο που μπορεις γτ εγω με αυτη την ζεστη δεν την παλευω!!

Εμενα μου τα εκοψε τα ουτρο γτ με πειραζαν τωρα παιρνω σδηρο ασβεστιο κ φιλισιν!!!

ροδο μου θα περασουν οι μερες που θα πανε ετσι λυσσουσα κ εγω!!!

Λινακι καλη επιτυχια για αυριο...οσο μπορεις να εισαι ξαπλα!!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορινάκι γιατί τόσα χάπια; δεν έχεις κάποιο θέμα. Εγώ προς το παρόν μόνο φολικό και απο βδομάδας θα ξεκινήσω πολυβιταμίνες.

Και 2 φορές τη μέρα κολπικό υπόθετο προγεστερόνης λόγω του αίματος...

Calliope συγχαρητήρια για την άδεια! Δηλαδή θα κάτσεις μέχρι να γεννήσεις τώρα;;


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορινάκι γιατί τόσα χάπια; δεν έχεις κάποιο θέμα. Εγώ προς το παρόν μόνο φολικό και απο βδομάδας θα ξεκινήσω πολυβιταμίνες.

Και 2 φορές τη μέρα κολπικό υπόθετο προγεστερόνης λόγω του αίματος...

Calliope συγχαρητήρια για την άδεια! Δηλαδή θα κάτσεις μέχρι να γεννήσεις τώρα;;

Oχι Λινακι δυστυχως 15 ειχα παρει κ αλλες 15 τωρα να περασει λιγο το καλοκαιρι γτ με την ζεστη κ τους εμετους δεν την παλευω...!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα μου εδωσε η μαμα μου δικα μου μωρουδιακα..2 σεντονακια με μαξηλαροθηκες, 1 σεντονακι για καροτσι, 1 πανα αγκαλιας, 1 κουβερτα, και 1 πικε κοβερτα..πολυ χαιρομαι..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου πως είστε σήμερα;;

Εγώ ακόμη στην ξάπλα... έχω λίγα καφέ μια φορά τη μέρα στο σκούπισμα και έτσι προσπαθώ να ξεκουράζομαι. Φυσικά έχω το μικρό μου αλλά προσπαθώ να μην το κρατάω πολύ αγκαλιά όρθια..

Αύριο πάω για τη λήψη τροφοβλάστη...

Όσο για το μήνα αυτό μπορεί να σε βοηθήσει: http://www.eimaimama.gr/2009/09/%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%BF-%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CF%8E%CE%BD-%CE%B5%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%B9.html

εμένα με βοήθησε πάντως αν και πάλι μπέρδεμα θα έχεις. Άλλοι θα σου λένε πόσο μηνών είσαι άλλοι θα σε ρωτάνε σε ποιο μήνα είσαι κλπ. Εμένα μόνο με εβδομάδες με βολεύει να μετράω!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλη επιτυχία σήμερα Linaki! Όλα να πάνε καλά!

Τα αποτελεσματα αργούν να βγουν?


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Linaki.Kαλά αποτελέσματα!

Korina89. Και μένα η μητέρα μου έχει να μου δώσει κάποια μωρουδιακά δικά μου είπε. Ανυπομονώ να ακοίξουμε κουτιά και αναμνήσεις!

Εμένα, μια και η εγκυμοσύνη 11w 3d είναι μικρή, μόνο φυλικό, Σε 2 βδομάδες θα κανουμε Αυχενική, ξανά εξετάσεις αίματος και μάλλον σίδηρο και ασβέστιο.

Ενημέρωσα την Προισταμένη μου ότι είμαι εγκυος πριν κανα 2-3 βδομαδες που δεν ημουν καλά και εμεινα σπιτι 2 μέρες και γενικά να προσέχει σε τι τμημα με βάζει, και αυτή το είπε σε όλους στη δουλειά!Δεν ήθελα να το μάθουν τουλάχιστον μέχρι να κλείσω την 14w, μετά την αυχενική δηλαδή.Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Ευχαριστω για τις ευχες σας. Γυρισα τωρα απ το γιατρο.. παει και αυτο και αναμενω αποτελεσματα σε 2-3 βδομαδες. Ποναω λιγο και ειμαι ξαπλα. Ο μικρος ειναι στη πεθερα μου αλλα μου λειπει πολυ .. δεν μπορω να τον φροντισω ομως για 2 μερες δεν κανει να το παιρνω αγκαλια :(

Το σπορακι εχει μεγαλωσει πολυ και εκανε τουμπες στη κοιλια μου... ειναι τοσο υπεροχη εικονα!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...