Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Καλημερα!!!

Αυτη η ατιμη η ζυγαρια συνεχιζει να ανεβαινει και τρομοκρατουμαι. Τουλαχιστον μπηκα στο μηνα μου σημερα.

Ελπίζω τα κοριτσια που ταλαιπωρουντε με συσπασεις να φτασουν τις ημερομηνιες που χρειαζονται τα νινακια τους.

hope1234 3100??? wow!!Οντως για το θεμα που εχεις με το ζαχαρο σουπερ ειναι το νινι σου.Εκει βλεπω να φτανω και εγω μιας και ηταν 2800 πριν 5 μερες.Με καισαρικη γεννας απο οτι καταλαβαινω ε? Γιατι εγω ηδη αγχωνομαι πως θα τη βγαλω αν ειναι μεγαλουτσικη.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ερώτημα είναι εφόσον κάνουμε τη καισαρική πότε γινόμαστε λειτουργικές....Και δεν θυμάμαι κιόλας πόσο μου πήρε στην προηγούμενη...Πάντως από ό,τι βλέπω από φωτογραφίες μια χαρά όρθια ήμουν όταν έφυγα από το νοσοκομείο...

Έχω κάτι πονάκια σήμερα πολύ περίεργα....Και νοιώθω (και είμαι δηλαδή) τεράστια...Χτύπησα και 6 μελομακάρονα χτες...τι χτες δηλαδή κάθε μέρα τρώω γλυκό....:roll:


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πω ότι έχω να ζυγιστώ ένα μήνα....η δε γιατρός μου δεν με ζύγισε ποτέ....καλά δεν είμαι παχουλή, αλλά σε σχέση με το πρώτο μου παιδάκι που ζυγιζόμουν κάθε τρεις και λίγο....Θα ζυγιστώ ένα μήνα αφού γεννήσω, έτσι λέω. Και φυσικά έχω βάλει όριο για τα γλυκά τη γέννα. Μετά νερό νερό νερό, καλή διατροφή και για γλυκό....γιαουρτάκι με μέλι....(τώρα πώς αντικαθιστά το γιαουρτάκι τη σοκολάτα γάλακτος δεν το ξέρω...)


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Είμαι σπίτι μου ξάπλα και δίνω εντολές για το τι πρέπει να γίνει...Στόχος να φτάσουμε μέχρι τις 20 οπότε μάλλον θα μπω προγραμματισμένα για τοκετό.Τρέμω κάθε στιγμή μήπως μου ξαναέρθει αιμορραγία λόγω του χαμηλού πλακούντα...Εμείς είμαστε σε καλό δρόμο με τις δουλειές.Ήρθε η γυναίκα,στρώσαμε(επιτέλους!!) μου έφερε ο άντρας μου στο κρεβάτι ο,τι μωρουδιακό είχα από την κόρη μου ,τα ξεχώρισα,του είπα πως να βάλει το πλυντήριο,τα άπλωσε κι ήρθε η μανούλα μου σήμερα να τα σιδερώσει,να μας φτιάξει και κανά φαί.Τι απαίσιο συναίσθημα να μην μπορείς να κάνεις τίποτα και να αισθάνεσαι με κομμένα χέρια... Πλύνανε και τα καλύμματα της καλαθούνας και του βρεφικού καθίσματος και μετά θα αξιωθώ κι εγώ να φτιάξω τη βαλίτσα μου:P

Λοιπόν ,να σας πω εγώ πως θα στρώσω την καλαθούνα:

Πάνω από το στρωματάκι βάζω ένα κάλυμμα για προστασία,ένα σελτεδάκι,και από πάνω θα στρώσω βαμβακερή πάνα αγκαλιάς που είναι σα σεντονάκι ακριβώς στο μέγεθος της καλαθούνας(θα παίζει ρόλο κατωσέντωνου)Για πανωσέντονο άλλη μία πάνα αγκαλιάς ίδια με την κάτω(όχι τις δροσερές τις καλοκαιρινές αλλά αυτές που είναι πιο χοντρό το ύφασμα,σα μακο)και από πάνω κουβερτούλα δεν ξέρω ποια και πόσες.Θα δω όταν με το καλό έρθει το μωρό...

Για όσες πάνε στο Ιασώ,να σας ενημερώσω οτι λόγω της επίσχεσης η νοσηλεία μου κόστισε 100 ευρώ παραπάνω από την προηγούμενη φορά (που είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και ίδιες μέρες νοσηλείας).Μου είπαν οτι αυτή την εβδομάδα θα βγει απόφαση για την επίσχεση και ή θα μας επιστραφούν τα 100 ευρώ από το νοσοκομείο ή θα μας δώσουν χαρτί και θα μας τα δώσει ο ΕΟΠΠΥ.

Αυτά τα νέα μου,το Σάββατο πάω στο γιατρό να δούμε πως πάει το αιμάτωμα

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

panmarne Ουτε μενα με ζυγιζει ποτε ουτε μου παιρνει πιεση.Μονη μου ελεγχω την πιεση οπως μου ειπε και ζυγιζομαι μια φορα τη βδομαδα.(κακως γτ μονο αγχος μου προκαλει τελικα). Εχω και εγω αδυναμια στη σοκολατα!!

baby2?

Λίγες μερουλες ακομα υπομονη.Το'χεις!!Αφου εχεις και βοηθεια μια χαρα θα πανε ολα. Ωραια οποτε καπως ετσι θα τα στρωσω και εγω. Θα δω!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!

2 μερες τωρα το ματι γαριδα δεν μπορω να κοιμηθω κ κοιμαμαι το πρωι ξερη....

baby2 απο την μια ωραια ειναι να στα κανουν οι αλλοι αλλα κ απο την αλλη ειναι ενοχλητικο να μην μπορεις να κανεις κ εσυ αυτα που θες...

Εφοσον ομως ολα εχουν παρει την σειρα τους μην αγχωθεις ... 10 μερουλες εμειναν μακαρι να αντεξει..:D:D

panmarne εγω ζυγιζομαι καθε φορα που παω και γλυκα αν δεν φαω κατι απο γλυκο την ημερα δεν μπορω και μου εβαλε χερι κιολας ο γιατρος αλλα λεω λιγες μερες εμειναν κ μετα θα μπω σε μια σειρα!!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό με τα γλυκά δεν ελέγχεται με νύχια και με δόντια πρεπει να κρατιέμαι. Και το θέμα είναι πως θα χαθούν τα άτιμα τα κιλά αν είμαι με ένα σερεγλάκι στο στόμα κάθε μέρα. :( Και κάτι ακόμα διάβασα πιο πάνω κάποιες από εσάς παραλάβατε δειγματάκια της proderm που μπορώ να τους στείλω κι εγώ μήνυμα για να μου στείλουν; Τους άφησα ένα μήνυμα στο facebook αλλά ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση.


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμας! Πλέον 33η εβδομαδα! Ο διαβητης κυησης παρουσιαστηκε και σε μενα...με όλα τα αγχη και τις αγωνιες που τον συνοδεύουν δυστυχως...διατροφη λοιπόν μεχρι να γεννησω και μετρήσεις! Ευτυχως ετοιμάζω και γω το δωματιο του σιγά σιγα και χαιρομαι πολύ! Στον μηνα μου μπαίνω την Πρωτοχρονια, εχω καιρό ακόμα, αλλά φοβαμαι μηπως μας κανει καμια εκπληξη!(Και γω 36 εβδομαδων γεννηθηκα).

Τα σεμινάρια του Prenatal ειναι πολύ καλάμου λυθηκαν πολλές απορίες, και φυσικά φευγεις και με μια σακουλιτσα με δωρακια(πιπιλα , μωρομαντηλα, κρεμα για θηλες, πανες).

Συνεχιζω τα μαθηματα Yoga και φυσικα τα μαθηματα της ψυχοπροφύλαξης. Γεμάτο πρόγραμμα

Να ζήσει το πρώτο μωράκι του γκρουπ!Και με το καλό τα υπόλοιπα!!!Εγω μάλλον θαειμαι απο τις τελευταιες!Μπορει να μην εγραφα αλλά σας διαβαζα...

-Πανες αγκαλιας πηρα 8 και θα μου δωσουν και αλλες 2.Τις θεωρω και γω πολύ πρακτικές!

-Στο Prenatal , μας ειπαν να βαλουμε τους πρωτους μηνες που το μωρο δεν εχει μαξιλάρι, μια πετσετα διπλωμενη κατω απο το στρωμα απο την μερια που θα εχει το κεφαλακι του ωστε να εχει μια κλίση, για τυχον εμετο σαν προφυλαξη εισροφησης,και θα το κανω. Σεντονακια πανω και κατω και μετα κουνερτουλα.Λεω να αποφυγω τον υπνοσακο.

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια?

εγω εχω γιατρο σε 2 μερες και ανυπομονω να δω τον μπεμπη και ποσα κιλα πηρε..απο γλυκα και εγω τρωω πολλα δεν κρατιεμαι θελω συνεχεια και μετα οταν τα τρωω φοβαμαι για το ζαχαρο..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια εμεις χθες πηγαμε στον γιατρο 2800 πηγε η μικρη μια χαρα ολα μας ειπε κ η κολπικη καλλιεργεια καθαρη...τωρα για τα γλυκα κ γω τρωω πολλα θα ελεγα, οι δουλειες στασιμες μεχρι στιγμης φοβαμαι μην γεννησω κ ακομη δεν θα ειναι ετοιμο το σπιτι, επισης ουτε εμενα με ζυγιζει ο γιατρος μονο η ενδοκρινολογος με τσραξε να ζυγιζομαι συνεχεια οχι γιατι πηρα πολλα κιλα αλλα γιατι ξεκινησα να τα παιρνω αποτομα...


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημεραααααααααααααα :D

baby2? αφού έχεις βοήθεια μην μιλάς καθόλου! κάτσε εκεί και χάιδευε την κοιλίτσα σου!

ravT ισχύει το ίδιο μην κουνιέσαι βήμα! ξέρω είναι δύσκολο, εγώ δεν μπορώ να κάτσω καθόλου αλλά έχεις στόχο

εμένα κορίτσια με ζύγίζει κάθε φορά που πάω όσο κι αν προσπαθώ να το αποφύγω... και κλασσικά με κράζει μετά και κράζει και τον άντρα μου επειδή δεν μου βάζει χέρι :twisted:

κατα τ άλλα κι εγώ έχω τα πονάκια μου πλέον, στις 17/12 θα πάω να με δει που μπαίνω στο μήνα...

Βάψαμε το δωμάτιο του μωρού και σήμερα περιμένω κούνια κι αλλαξίερα!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια..σημερα μπηκα στο μηνα μου επιτελους, ανυπομονω να γεννησω ,να τον παρω αγκαλια..

και εμενα εδω καθε φορα με ζυγιζει ,μου παιρνει πιεση, και εδω στην γερμανια μεσα στο ιατρειο της σου παιρνει η μαια αιμα και ουρα και 2 φορες που πηγα εδω μου εκανε εξεταση τραχηλου καθε φορα κανουν εδω λεει, αυριο εχω γιατρο και ανυπομονω να δω ποσα κιλα ειναι γιατι την προηγουμενη φορα πηρε μονο 200γρ.


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι κι εγώ μανούλα Ιανουαρίου (ελπίζω δηλαδή.....), με ΠΗΤ 21/1..Το επόμενο ραντεβού με το γιατρό είναι στις 23/12 και τότε θα μου πει πως είναι η κατάσταση μου...........έχω αγωνία γιατί είναι πολλάαααα αυτά που δεν έχουν γίνει, πχ τα ρουχαλάκια τα έχω παραγγείλει στο mothercare αγγλίας και θα έρθουν σε κανένα δεκαήμερο κ μετά πλυσίματα σιδερώματα, χαμός!!! Εύχομαι όλες μας να ηρεμήσουμε, να φύγει το άγχος και να έχουμε μια τέλεια γέννα!!!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι κι εγώ μανούλα Ιανουαρίου (ελπίζω δηλαδή.....), με ΠΗΤ 21/1..Το επόμενο ραντεβού με το γιατρό είναι στις 23/12 και τότε θα μου πει πως είναι η κατάσταση μου...........έχω αγωνία γιατί είναι πολλάαααα αυτά που δεν έχουν γίνει, πχ τα ρουχαλάκια τα έχω παραγγείλει στο mothercare αγγλίας και θα έρθουν σε κανένα δεκαήμερο κ μετά πλυσίματα σιδερώματα, χαμός!!! Εύχομαι όλες μας να ηρεμήσουμε, να φύγει το άγχος και να έχουμε μια τέλεια γέννα!!!

Καλημερα κ με το καλο ευχομαι!Να ρωτησω,πως καταφερες να παραγγειλεις στο αγγλικο μαδερκεαρ?επειδη δν στελνουν ελλαδα..


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...