Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Άλλες 15 μέρες ακριβώς για την καισαρική..... Τόσο εγώ, όσο και ο άντρας μου και η κόρη μου ανυπομονούμε να τον γνωρίσουμε...και να μας γνωρίσει :rolleyes: αχχχχχ οικογένεια! τι ωραία!

Πολύ ωραία και κυρίως καλής ποιότητας είναι και τα ρούχα της next. Τα στέλνουν κιόλας....

Κατά τ 'άλλα μόλις χτες κατάφερα να πείσω τον άντρα μου να δούμε κρεβάτι για τη μικρή για να ξανακάνουμε το κρεβάτι της κούνια για τον μπεμπάκο. Και είμαστε σε δίλημμα. Να της πάρουμε καναπέ κρεβάτι ή ένα ημίδιπλο (σε λίγο καιρό θα φέρνει και φίλες της για ύπνο. Ήδη σχεδόν κάθε Σάββατο μας επισκέπτεται η ξαδερφούλα της...:rolleyes:

Μέσα σε όλα αυτά σε περίπου τρεις μήνες μετακομίζουμε....


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015

mommy!!! baby-bottle-icon.png

nice: ΠΗΤ 14/01/2015....Γεννησε κοριτσάκιbaby-laughing-icon.png (2200gr) 2/12/2014 baby2?: ΠΗΤ 14/01/2015..... Γέννησε κοριτσάκι baby-laughing-icon.png11/12/2014

mommy to be Baby-carriage-icon.png

hope1234: ΠΗΤ 06/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

panmarne: ΠΗΤ 07/01/2015....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Rock_Me: ΠΗΤ 10/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

korina89: ΠΗΤ 11/01/2015.....αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

giouli16: ΠΗΤ 12/01/15.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

s.ria: ΠΗΤ 12/01/15.....κοριτσάκι!! baby-drinking-icon.png

Calliope*: ΠΗΤ 14/01/2015.......αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

gioulie: ΠΗΤ 14/01/2015.....αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

mama-mpempouli: ΠΗΤ 14/01/2015.....αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

bibitsou: ΠΗΤ 18/01/2015 .....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

cookie_mother: ΠΗΤ 19/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Οhbaby2015: ΠΗΤ 19/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

rodo83: ΠΗΤ 21/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

ravT: ΠΗΤ 21/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Ντάλια7: ΠΗΤ 21/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

mara30: ΠΗΤ 23/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

marako: ΠΗΤ 23/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

Katerina88: ΠΗΤ 26/01/2015 .....κοριτσάκι!! baby-drinking-icon.png

mama kon/ou: ΠΗΤ 27/01/2015 .....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Ζωή*: ΠΗΤ 27/01/2015....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

LITTLE_STAR: ΠΗΤ 11/02/2015....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ με το καλο ευχομαι!Να ρωτησω,πως καταφερες να παραγγειλεις στο αγγλικο μαδερκεαρ?επειδη δν στελνουν ελλαδα..

Καλημέρα !!! Μια πονεμένη ιστορία ......έχω έναν συγγενή του άντρα μου εκεί και θα του τα πάνε στη δική του διεύθυνση με δωρεάν παράδοση, βρήκαμε κ μια οικονομική μεταφορική κ θα μας τα στείλει εκείνος Ελλάδα. Πάντως ενδεικτικά, έκανα μια παραγγελία που με τιμές Ελλάδας θα κόστιζε 647 Ευρώ, και πλήρωσα 342 Ευρώ !!!!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα!!

Πριν λιγο γυρισα απο γιατρο. Τον λυπηθηκα σημερα.Εμεις καμια τριανταρια να τον περιμενουμε απο εξω και αυτος ποτε να τρεχει χειρουργειο ποτε για να μας εξυπηρετησει. Υπερηχο δεν καναμε σημερα, το νον στρες μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο, εκανα και τις τελευταιες εξετασεις και τωρα παλι την αλλη παρασκευη.

Οντως τα next εχουν πολυ καλα ρουχα!

Ντάλια 7 Καλως ηρθες και με το καλο!!! :D


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα !!! Μια πονεμένη ιστορία ......έχω έναν συγγενή του άντρα μου εκεί και θα του τα πάνε στη δική του διεύθυνση με δωρεάν παράδοση, βρήκαμε κ μια οικονομική μεταφορική κ θα μας τα στείλει εκείνος Ελλάδα. Πάντως ενδεικτικά, έκανα μια παραγγελία που με τιμές Ελλάδας θα κόστιζε 647 Ευρώ, και πλήρωσα 342 Ευρώ !!!!

Αληθεια?Εχω μια ξαδερφη Αγγλια..Οποτε, βαζω απλα τη διευθυνση της να της τα πανε εκει?Υπαρχει προβλημα αν η πιστωτικη μου (prepaid) εχει τα δικα μου στοιχεια? Και ποια ειναι η μεταφορικη?Πως τη βρηκατε?


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο εμένα !!! Εγω είχα κατέβει αθηνα στον γιατρο μου με το σκεπτικό να μείνω μήπως γεννήσω αλλά τελικά μου ειπε δεν γεννάς ακόμη ειναι ψηλά το παιδί!! Έλα 23 του μηνός κ τότε θα δούμε ποτε !! Κ έτσι ξαναγύρισα σπιτι μου για λίγες μερες ! Τόσα ταξιδια το κοριτσάκι μου εδώ κ 8 μήνες πάνω κάτω θα με βρίζει !

Rock_me όπως τα περιγράφεις καταλαβαίνω τι θα γινόταν !! Εγω θα παω κάποια στιγμή την άλλη εβδομάδα να κανω ενα nst γιατί υπέρηχο έκανα αθηνα την Τετάρτη !

Baby2 να σου ζήσει το μωράκι σου !! Καλότυχο να ειναι κ γερό !!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο εμένα !!! Εγω είχα κατέβει αθηνα στον γιατρο μου με το σκεπτικό να μείνω μήπως γεννήσω αλλά τελικά μου ειπε δεν γεννάς ακόμη ειναι ψηλά το παιδί!! Έλα 23 του μηνός κ τότε θα δούμε ποτε !! Κ έτσι ξαναγύρισα σπιτι μου για λίγες μερες ! Τόσα ταξιδια το κοριτσάκι μου εδώ κ 8 μήνες πάνω κάτω θα με βρίζει !

Rock_me όπως τα περιγράφεις καταλαβαίνω τι θα γινόταν !! Εγω θα παω κάποια στιγμή την άλλη εβδομάδα να κανω ενα nst γιατί υπέρηχο έκανα αθηνα την Τετάρτη !

Baby2 να σου ζήσει το μωράκι σου !! Καλότυχο να ειναι κ γερό !!

Χαμος γινοταν ασε! Και αυτος ο καημενος με το χαμογελο!!

Πωπω και εσυ τζαμπα ταξιδι. Χαρας στο κουραγιο σου!Ειναι και μακρια!Δεν πειραζει, θα'ναι Χριστουγεννιατικο το δωρακι!!:D


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ..σημερα πηγα να γραφτω στην κλινική που θα γεννησω μου έκαναν ξεναγηση σε αιθουσα τοκετου και δωματια..τα δωματια ειναι ολα δικλινα εχει να κλεισεις και δικλινο για σενα και τον αντρα σου με 45ε την μερα με φαγητό μεσα..με ρωτησε αν θελω επισκληριδιο πρεπει να το πω απο τωρα της ειπα δεν ξερω και μου λεει υπεγραψε και βλέπεις πήγαμε μας μιλησε αναισθησιολος και υπεγραψα οτι θελω αν χρειαστεί..μετα πηγαμε στην γιατρο μου εκανε καρδιοτοκογραφο και ειχα συσπάσεις ανς 10 λεπτά η μαια οταν χτυπησε ετρεξε να δει αν ποναω της ειπα οχι αλλά ενιωθα την κοιλιά μου σκληρη..μετα πηγα στην γιατρο με εβαλε κατευθείαν για υπερηχο εβαλε δαχτυλο και λεει κατι πιανω μαλλον κεφαλι βαζει τον κολπικο υπερηχο λεει ειναι κλειστος ο τραχηλος αλλα το παιδι ειναι ακομα αναποδα αρα λεει μαλλον καισαρική μεχρι την αλλη εβδομάδα λεει το πολυ να γυρισει αν και δεν νομιζει λεει και πάμε σε καισαρικη μου ειπε οτι δεν βλεπει να τρωω το μηνα και με κοβει για πολυ νωρίτερα λογικα λογο συσπασεων..ειπε αν ειναι η κοιλιά μου για ωρες σκληρη η ποναω στην κλινική γρηγορα μου εκλεισε ραντεβού σε 6 μερες με εναν γιατρο στην κλινική γιατι αυτη θα είναι διακοπες στις 18/12 και μετα ξανα μαζι της στις 22/12 πολυ συχνα με εβαλε..ο μπεμπης ειναι 2700γρ..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα ..σημερα πηγα να γραφτω στην κλινική που θα γεννησω μου έκαναν ξεναγηση σε αιθουσα τοκετου και δωματια..τα δωματια ειναι ολα δικλινα εχει να κλεισεις και δικλινο για σενα και τον αντρα σου με 45ε την μερα με φαγητό μεσα..με ρωτησε αν θελω επισκληριδιο πρεπει να το πω απο τωρα της ειπα δεν ξερω και μου λεει υπεγραψε και βλέπεις πήγαμε μας μιλησε αναισθησιολος και υπεγραψα οτι θελω αν χρειαστεί..μετα πηγαμε στην γιατρο μου εκανε καρδιοτοκογραφο και ειχα συσπάσεις ανς 10 λεπτά η μαια οταν χτυπησε ετρεξε να δει αν ποναω της ειπα οχι αλλά ενιωθα την κοιλιά μου σκληρη..μετα πηγα στην γιατρο με εβαλε κατευθείαν για υπερηχο εβαλε δαχτυλο και λεει κατι πιανω μαλλον κεφαλι βαζει τον κολπικο υπερηχο λεει ειναι κλειστος ο τραχηλος αλλα το παιδι ειναι ακομα αναποδα αρα λεει μαλλον καισαρική μεχρι την αλλη εβδομάδα λεει το πολυ να γυρισει αν και δεν νομιζει λεει και πάμε σε καισαρικη μου ειπε οτι δεν βλεπει να τρωω το μηνα και με κοβει για πολυ νωρίτερα λογικα λογο συσπασεων..ειπε αν ειναι η κοιλιά μου για ωρες σκληρη η ποναω στην κλινική γρηγορα μου εκλεισε ραντεβού σε 6 μερες με εναν γιατρο στην κλινική γιατι αυτη θα είναι διακοπες στις 18/12 και μετα ξανα μαζι της στις 22/12 πολυ συχνα με εβαλε..ο μπεμπης ειναι 2700γρ..

Μολις ειπα για επισκληριδιο στη μαια μου επεσε να με φαει. Δεν τη συστηνει σε φτ αλλα σε καισαρικη το εντελως αντιθετο. Ειναι καλο λεει για να βλεπουν τα μωρακια τους αμεσως οι μανουλες. Αυτο που σου "βαζουν χερι" πολυ με τρομαζει.Δεν το'χω ζησει! Μια χαρα ειναι τα 2700 του μπεμπη σου και αν ειναι να ερθει νωριτερα ας ερθει και με καισαρικη.Γερο να ειναι!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχουμε και αλλα γεννητουρια?baby να σας ζησει καλοτυχο ευχομαι..περιμενουμε νεα σ..

Σημερα ηρθαν τα αλουμινια αυριο ελπιζω να εχει καλο καιρο να τα βαλουν να καθαρισω κ να στρωσω μεχρι Τριτη...

Giouli 16 ταλαιπωρια το πηγαινε ελα αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι ολα πανε καλα..

Οσο για την επισκληριδιο κ εγω την φοβαμαι με 3 κηλες στη μεση αγχωνομαι μηπως μου κανει κακο τελικα κ ποναω μετα τον τοκετο..ελπιζω να την αποφυγω


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites

εχουμε και αλλα γεννητουρια?baby να σας ζησει καλοτυχο ευχομαι..περιμενουμε νεα σ..

Σημερα ηρθαν τα αλουμινια αυριο ελπιζω να εχει καλο καιρο να τα βαλουν να καθαρισω κ να στρωσω μεχρι Τριτη...

Giouli 16 ταλαιπωρια το πηγαινε ελα αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι ολα πανε καλα..

Οσο για την επισκληριδιο κ εγω την φοβαμαι με 3 κηλες στη μεση αγχωνομαι μηπως μου κανει κακο τελικα κ ποναω μετα τον τοκετο..ελπιζω να την αποφυγω

Σε νιωθω.Και εγω την ηθελα σαν εναλλακτικη αλλα μου ειπε η μαια οτι αν ηταν γενικως αποδεκτη δε θα τη πληρωναμε "μαυρα".Και ετσι με επεισε. Ο θεος βοηθος ειπα και οτι γινει! Χαρας στο κουραγιο σου με το στρωσιμο (θα'χεις βοηθεια φανταζομαι).Εγω μια σκουπα εβαλα σημερα και με επιασαν κατι απιστευτες σουβλιες απο κατω με θερισαν!Καλο κουραγιο οπως και να χει!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια?Εχω μια ξαδερφη Αγγλια..Οποτε, βαζω απλα τη διευθυνση της να της τα πανε εκει?Υπαρχει προβλημα αν η πιστωτικη μου (prepaid) εχει τα δικα μου στοιχεια? Και ποια ειναι η μεταφορικη?Πως τη βρηκατε?

Λοιπόν, όσον αφορά την κάρτα, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, τους πήρα κ τους ρώτησα κ μάλιστα στην παραγγελία , το site σου δίνει από μόνο του τη δυνατότητα να δηλώσεις billing address εκτός Αγγλίας. Όσο για τη μεταφορική ,

τη βρήκαμε στο site http://www.parcel2go.com/ αλλά δεν την έχουμε δοκιμάσει ακόμη, είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνουμε ...Καλή τύχη !!!!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...