Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

ravT Μια χαρα ειναι τα κιλα του οντως! Εν τω μεταξυ πριν 4 μερες γεννησε εκει που θα γεννησεις και μια φιλη μου το τριτο της παιδακι και μου ειπε οτι δεν ειχανε ουτε βαμβακι, ουτε γαζες ουτε παμπερς. Χωρια που δεν περασε κανεις παιδιατρος να δει το παιδι. Τι να πω δε ξερω. Σίγουρα θα τα'χεις μαζι σου εσυ βεβαια οπως ολες μας για να ειμαστε σιγουρες..

Καλή μου σου έχω ήδη πει πως αυτά που αναφέρεις τα γράφει στη λίστα επομένως δεν μου φαίνεται περίεργο το ότι δεν τα είχαν. Παιδίατρος εξετάζει εξονυχιστικά το μωρό απ τη στιγμή που γεννιέται επομένως αν δεν έχει πρόβλημα γιατί να το ξαναδούν;

Σήμερα γέννησε δικός μου άνθρωπος εκεί (αν και δεν είναι η πρώτη φορά) και θα μου επιβεβαιώσει και εκείνη (μιας και ήδη νοσηλεύτηκε πριν τον τοκετό και έχει ήδη άποψη) τη διαφορά μεταξύ πανεπιστημιακού (γέννησε εκεί το 1ο της παιδί) και γενικού.

Να πάνε όλα καλά για εμάς και τα μωρά μας και οι λεπτομέρειες είναι για ψιλή κουβέντα.

Πως ήταν το non stress σου αλήθεια;


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έλα έκανα πρωι πρωι κ δεν κούναγε καθόλου η κορούλα μου !! Με άφησαν 60 ολόκληρα λεπτά κ χτύπησε 3 φορές !! Στα εξωτερικά με κατατρωμαξαν οτι κάτι δεν παει καλά!! Ο γιατρος μας το παω πάνω κ μου λέει άριστο τέλειο ούτε συσπασεις κ η καρδια του μια χαρά κ του λέω μα δεν κλωτσάει κ κάτω με φόβισαν . Μου λέει ολα μια χαρά !! Τι να πω κ εγω ! Τσανάδης ειναι αυτός ! Μου έκανε κ υπέρηχο ολα καλα ! Εσυ για πες;;;;;

Τι βλακες ειναι που σε τρομαξαν. Μια απο τα ιδια. 3 φορες κλωτσησε με το ζορι και μενα. Τον γιατρο ακου. Οι κατω ειναι οτι να ναι..Και μενα ολα καλα ειπε και το μωρο και το αμνιακο ολα.Μου εγραψε και τις τελευταιες εξετασεις, ενα κατεβατο αλλο πραγμα! Και απο δω και περα θα με βλεπει καθε βδομαδα. Ρωτησα και για επισκληριδιο και μου ειπε οτι επειδη ειναι ενας που την κανει θα πρεπει να γεννησω 7 με 3 το μεσημερι ωστε να ειναι εφημερια για να μου τη κανει. Βλακεια αυτο.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή μου σου έχω ήδη πει πως αυτά που αναφέρεις τα γράφει στη λίστα επομένως δεν μου φαίνεται περίεργο το ότι δεν τα είχαν. Παιδίατρος εξετάζει εξονυχιστικά το μωρό απ τη στιγμή που γεννιέται επομένως αν δεν έχει πρόβλημα γιατί να το ξαναδούν;

Σήμερα γέννησε δικός μου άνθρωπος εκεί (αν και δεν είναι η πρώτη φορά) και θα μου επιβεβαιώσει και εκείνη (μιας και ήδη νοσηλεύτηκε πριν τον τοκετό και έχει ήδη άποψη) τη διαφορά μεταξύ πανεπιστημιακού (γέννησε εκεί το 1ο της παιδί) και γενικού.

Να πάνε όλα καλά για εμάς και τα μωρά μας και οι λεπτομέρειες είναι για ψιλή κουβέντα.

Πως ήταν το non stress σου αλήθεια;

Μηπως καταλαβαινα και τιποτα απο αυτα που εγραφε πανω?χαχαχα Τελειο ειπε ο γιατρος, ετσι λεω και εγω!!Παντως τρεις φορες κλωτσησε με το ζορι. Μολις βγηκαμε δε απο το νοσοκομειο ειχε τον ασταματητο.χαχα


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

baby 2 Περιμενουμε νεα σου..παντως παροτι την ταλαιπωρια σου εχεις κ χιουμορ μπραβο...

Καλα ολες νωρις βλεπω γεννατε τι εγινε??

giouli16 Και εσυ νωρις θα γεννησεις εχασα επεισοδιο??

Κοριτσια εμενα στις 22/12 θα μου κανει την επομενη επισκεψη κ το non stress....ουτε οτι θα με βλεπε καθε εβδομαδα!!:confused::confused::confused:


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

baby 2 Περιμενουμε νεα σου..παντως παροτι την ταλαιπωρια σου εχεις κ χιουμορ μπραβο...

Καλα ολες νωρις βλεπω γεννατε τι εγινε??

giouli16 Και εσυ νωρις θα γεννησεις εχασα επεισοδιο??

Κοριτσια εμενα στις 22/12 θα μου κανει την επομενη επισκεψη κ το non stress....ουτε οτι θα με βλεπε καθε εβδομαδα!!:confused::confused::confused:

22? Θα εχεις μει στο μηνα σου λογικα.Νομιζω οτι στον ενατο μας βλεπουν καθε βδομαδα. Θα μας πει και καμια πιο εμπειρη.Νον στρες δε θα κανεις καθε βδομαδα?Εγω καθε βδομαδα μου ειπε και μετα θα ανεβαινω πανω να τα ελεγχει και να κανουμε υπερηχο.Εντυπωση μου κανει.Εκτος και αν αρχισει να σε βλεπει μετα τις 22 καθε βδομαδα αλλα μου φαινεται λιγο αργα γιατι θα εισαι στις μερες σου μετα.

Και εγω αυτο βλεπω, πολλα προωρα γεννητουρια.Ελπιζω να μην ειμαι απο αυτες που θα περασουν τις 40 γιατι στα μαθηματα εχουμε αρκετες κοπελες που περασε η ημερομηνια τους και ακομα περιμενουν!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22? Θα εχεις μει στο μηνα σου λογικα.Νομιζω οτι στον ενατο μας βλεπουν καθε βδομαδα. Θα μας πει και καμια πιο εμπειρη.Νον στρες δε θα κανεις καθε βδομαδα?Εγω καθε βδομαδα μου ειπε και μετα θα ανεβαινω πανω να τα ελεγχει και να κανουμε υπερηχο.Εντυπωση μου κανει.Εκτος και αν αρχισει να σε βλεπει μετα τις 22 καθε βδομαδα αλλα μου φαινεται λιγο αργα γιατι θα εισαι στις μερες σου μετα.

Και εγω αυτο βλεπω, πολλα προωρα γεννητουρια.Ελπιζω να μην ειμαι απο αυτες που θα περασουν τις 40 γιατι στα μαθηματα εχουμε αρκετες κοπελες που περασε η ημερομηνια τους και ακομα περιμενουν!

Κ εγω ετσι ηξερα γτ εχω κ αλλες γνωστες απο τα μαθηματα που παρακολουθουσα που κανουν καθε εβδομαδα κ εχουν ξεκινησει non stress ηδη!! Τι να πω του εχω εμπιστοσυνη...:rolleyes::rolleyes:


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω ετσι ηξερα γτ εχω κ αλλες γνωστες απο τα μαθηματα που παρακολουθουσα που κανουν καθε εβδομαδα κ εχουν ξεκινησει non stress ηδη!! Τι να πω του εχω εμπιστοσυνη...:rolleyes::rolleyes:

Και εγω θα του ειχα. Ολες στους γιατρους μας βασιζομαστε. Κατι θα ξερει! :)


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω ετσι ηξερα γτ εχω κ αλλες γνωστες απο τα μαθηματα που παρακολουθουσα που κανουν καθε εβδομαδα κ εχουν ξεκινησει non stress ηδη!! Τι να πω του εχω εμπιστοσυνη...:rolleyes::rolleyes:

Κορίτσια, ο κάθε γιατρος έχει τα δικά του.

Ο δικός μου δεν κάνει ούτε ντόπλερ, ούτε nst. όταν τον ρώτησα, μου είπε ότι αν θα δει κάτι στον υπέρηχο, τότε θα κάνουμε. Και όντως, με έστειλε τώρα, λόγω του διαβήτη. Εγώ πάντως τον εμπιστεύομαι.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

hope1234 πες μου λίγο τιμές από το ζάχαρό σου ή στείλε μου π.μ για να συγκρίνω με τις δικές μου.Κι εμένα ξεφεύγει μερικές φορές κι ανησυχώ...

Calliope* H λίστα είναι σούπερ!!!

Οι τιμές στο ζάχαρο είναι ο,τι να ναι τελευταια.

Το νηστείας κυμαινεται από 105- 115. Μετά το φαγητό εχει διάφορες τιμες. Οι πιο υψηλές είναι μετά το πρωινο.Απο 125- 150. Το 125 θεωρείται καλό. Το 150 όμως όχι. Εχθές έκανα κ υπογλυκαιμία. Έφτασα 2 ωρες μετά το πρωινο (σε τυχαία μετρηση, γιατί δεν αισθανόμουν καλά) 74. Εφαγα αμέσως 1 μήλο κ 1/2 μανταρίνι κ μετά πό 1 ώρα είχα 190!!!!

Όκλα αυτά με 12 μον. ινσουλίνης.

Πάντως εγώ που άλλαξα 3 ενδοκρινολογους για να καταλήξω σε αυτή που πάω τώρα κατάλαβα πως ο κάθε ένας έχει άλλα όρια.

Ο πιο αυστηρός από ολους βέβαια είναι ο γυναικολόγος μου.

Εσένα πως είναι οι μετρήσεις?


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κορίτσια γύρω στις 20 -25 πρόκειται να γεννήσω. Στο Ιασώ Θεσσαλίας. Ελπίζω να μην σταματήσουν κ εκει τη συμβαση με τον εοππυ, γιατί θα βγούμε τελείως εκτος προυπολογισμου.


tt1ac959.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ κορίτσια γύρω στις 20 -25 πρόκειται να γεννήσω. Στο Ιασώ Θεσσαλίας. Ελπίζω να μην σταματήσουν κ εκει τη συμβαση με τον εοππυ, γιατί θα βγούμε τελείως εκτος προυπολογισμου.

Εδω ειπανε οτι απο βδομαδα θα ληξη τωρα κατα ποσο ισχυει δεν ξερω!!!

Καλα ολες μαζι θα γεννησετε???

Ηρθαν τα αυτοκολλητα που ειχα παραγγειλει για το δωματιο!!!

Να δουμε ποοοτε θα βρουμε ορεξη κ χρονο να το φτιαξουμε!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

baby 2 Περιμενουμε νεα σου..παντως παροτι την ταλαιπωρια σου εχεις κ χιουμορ μπραβο...

Καλα ολες νωρις βλεπω γεννατε τι εγινε??

giouli16 Και εσυ νωρις θα γεννησεις εχασα επεισοδιο??

Κοριτσια εμενα στις 22/12 θα μου κανει την επομενη επισκεψη κ το non stress....ουτε οτι θα με βλεπε καθε εβδομαδα!!:confused::confused::confused:

Ναι κ εγω εκει 20-25/12 στην 37η εβδομάδα γιατί εκει με βλέπουν. Εντάξει δεν ανησυχώ αφού θα έχουμε φτάσει 37η εβδομάδα κ ήδη ειναι 2600. Κ εγω nst κανω καθε εβδομάδα κ λογω συσπάσεων που είχα κ γιατί ο γιατρος μου κάνει καθε εβδομάδα . Κ τωρα απο 35η κάνει κ υπέρηχο καθε εβδομάδα .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα καλο Σαββ/κο να εχουμε!!!

Τι ωραια που κοιμαμαι αυτες τις μερες!!!:-D:grin::-D:grin:

Που ειστες ολες καλε??

Δεν πιστευω να γεννησε καμια!!:tongue::tongue::tongue:

χαχαχαχ Καλημερα!

Και εγω με αυο το αγχος ξυπναω!Μη γεννησε και καμια αλλη. Εγω παλι πολλες καουρες το βραδυ..Μαρτυρησα να ξημερωσει!!Χαιρομαι που κοιμασαι καλα.Ελπίζω να ειστε καλα και οι υπολοιπες.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα! Τι ωραίο που ναι το σαββατοκύριακο που δεν έχουμε σχολείο και χουζουρεύει η μαμάααααα

αχαχαχαχαχαχαχα

Στις 11 σηκώθηκα σήμερα! Δεν κοιμόμουν αλλά το χρειάζομαι αυτό το πρωινό χουζούρι!

Εγώ είμαι εύκολη στον ύπνο. Σηκώνομαι 4 φορές κάθε βράδυ αλλά ξανακοιμάμαι αμέσως επομένως δεν ζορίζομαι. Εκτός φυσικά απ το ότι θέλω σα τρελή να κοιμηθώ ξανά μπρούμυτα!

Χθες είχα στομαχόπονο όλη μέρα και σήμερα μια ενόχληση την έχω, ελάττωσα και τον καφέ και βλέπουμε. Έχω και τον σύζυγο κρυωμένο και τον έχω καραντίνα.

Χθες είχα πάλι 3-4 συσπάσεις το απόγευμα, ελπίζω να μείνει εκεί το θέμα τουλάχιστον μέχρι την Τρίτη που θα κάνω non stress και θα με δει ο γιατρός.

Και εγώ κάθε εβδομάδα θα κάνω αρχής γενομένης απ την Τρίτη. Ο προηγούμενος γιατρός μου δεν μου είχε κάνει ούτε ένα, ούτε και με έβλεπε κάθε εβδομάδα. Είναι θέμα τακτικής γιατρού, μην αγχώνεστε.

Καλλιόπη σου έβαλε και εξετάσεις στον 9ο; Εμένα αυτές του 8ου ήταν οι τελευταίες και φυσικά εμπλουτισμένες προφανώς λόγω της επερχόμενης καισαρικής.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...