Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

mama mpempouli κι εμένα ανέβηκαν τα λευκά αυτή τη φορά. Ωστόσο η γιατρός δεν μου έιπε τίποτα. Ο αιματοκρίτης πήγε στο 35 από 34. Ίσως γιατί δεν χάνω τις δόσεις του σιδήρου τελευταία. Τσιμπηματάκια έχω κι εγώ. Πάντως όσο κάθομαι τόσο καλύτερα νοιώθω. Δεν είναι να ξεθαρεύουμε τώρα. Υπομονή δύο βδομαδούλες και μετά δε με νοιάζει.

Στο πρώτο μου παιδάκι ξεκίνησα 54 κιλά και πρέπει να τερμάτισα στα 71. Δυστυχώς μου έμειναν 3-4 κιλά που δεν προσπάθησα η αλήθεια είναι να τα χάσω. Τώρα ξεκίνησα από τα 58 και πριν κανένα μήνα που ζυγίστηκα ήμουν ήδη 70. Όμως αυτή τη φορά πρέπει να τα χάσω όλα και κάτι παραπάνω.

Πρέπει να σας πω ότι ο θηλασμός είναι και λίγο παγιδούλα. Χάνεις πολύ ΜΟΝΟ αν ΔΕΝ τρως ανοησίες.... Εγώ θήλαζα 8 μήνες. Φυσικά και έχασα. Αν ακολουθούσα μία λογική διατροφή θα τα είχα χάσει όλα. Αλλά, μετά τους θηλασμούς και την ασύλληπτη κούραση και αϋπνία, είχα τρομερή όρεξη και ο αντρούλης μου με το που έλεγα μιλ...συμπλήρωνε ....φέιγ και το έφερνε κιόλας....:rolleyes:


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mama mpempouli κι εμένα ανέβηκαν τα λευκά αυτή τη φορά. Ωστόσο η γιατρός δεν μου έιπε τίποτα. Ο αιματοκρίτης πήγε στο 35 από 34. Ίσως γιατί δεν χάνω τις δόσεις του σιδήρου τελευταία. Τσιμπηματάκια έχω κι εγώ. Πάντως όσο κάθομαι τόσο καλύτερα νοιώθω. Δεν είναι να ξεθαρεύουμε τώρα. Υπομονή δύο βδομαδούλες και μετά δε με νοιάζει.

Στο πρώτο μου παιδάκι ξεκίνησα 54 κιλά και πρέπει να τερμάτισα στα 71. Δυστυχώς μου έμειναν 3-4 κιλά που δεν προσπάθησα η αλήθεια είναι να τα χάσω. Τώρα ξεκίνησα από τα 58 και πριν κανένα μήνα που ζυγίστηκα ήμουν ήδη 70. Όμως αυτή τη φορά πρέπει να τα χάσω όλα και κάτι παραπάνω.

Πρέπει να σας πω ότι ο θηλασμός είναι και λίγο παγιδούλα. Χάνεις πολύ ΜΟΝΟ αν ΔΕΝ τρως ανοησίες.... Εγώ θήλαζα 8 μήνες. Φυσικά και έχασα. Αν ακολουθούσα μία λογική διατροφή θα τα είχα χάσει όλα. Αλλά, μετά τους θηλασμούς και την ασύλληπτη κούραση και αϋπνία, είχα τρομερή όρεξη και ο αντρούλης μου με το που έλεγα μιλ...συμπλήρωνε ....φέιγ και το έφερνε κιόλας....:rolleyes:

χαχαχα τι καλος!!! Και μενα ετσι κανει! Για αυτη τη παγιδουλα εχω ακουσει και εγω ακριβως!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!!!

Πως ειστε? Μπορει να σηκωθηκα 2 φορες για τουαλετα αλλα κοιμηθηκα καλα μπορω να πω!!!!

Ηθελα να παω να κανω κ τις εξετασεις μου αλλα δεν ειχα ορεξη θα παω απο Δευτερα!!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φουσκωμένες κοιλίτσες! Πως είστε σήμερα;

Εγώ τις 2 τελευταίες μέρες, με 2 μαγνήσια την ημέρα και αρκετή ξεκούραση νιώθω καλύτερα αν και χθες είχα κάποια πονάκια.

Χθες επιτέλους παρέλαβα και το σωστό στρώμα για την κούνια (μετά από 2 λανθασμένα), σιδέρωσα τα τελευταία ρουχαλάκια/σεντονάκια που είχαν μείνει και σήμερα ελπίζω να ετοιμάσω και τη βαλίτσα του μπέμπη!

Από ψώνια -ευτυχώς- έχω να αγοράσω 1-2 σουτιέν θηλασμού αλλά θα τα αφήσω για τις τελευταίες μέρες καθώς εκ πείρας θα πέσω έξω αν πάω τώρα.

Προχθές στην επίσκεψη στον γιατρό, ο μπέμπης ήταν 2.000 γρ, πήρε 500γρ σε 3 εβδομάδες οπότε πιστεύω πως είναι σε καλά επίπεδα αν και μικρούλης σαν την κόρη μου (γεννήθηκε 2.600). Καλά να είναι μόνο!

Εγώ τσίμπησα ένα κιλάκι ακόμα και έφτασα τα 4!

Για το ξύρισμα, είναι θέμα εμπειρίας αχαχαχαχααχ

Εγώ λειτουργούσα έτσι κι αλλιώς με τυφλό σύστημα οπότε δε δυσκολεύομαι.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας απο το Ιασω....Μετα την τελευταια μεταμεσονυχτια αναρτηση μου στο καφε παλι αιμορραγια,παλι τρεξιμο στο νοσοκομειο.Α,δεν σας ξαναγραφω βραδυ!Αυτη τη φορα ειναι ενα αιματωμα στον τραχηλο που συνηθιζεται λεει οταν εχουμε χαμηλο πλακουντα οπως εγω.Αυριο η μεθαυριο παω σπιτι σε ακινησια παλι να σπρωξουμε τις μερες μεχρι τις 20 οποτε θα κανουμε προγραμματισμενο τοκετο.Δε θα το αφησουμε αλλο γιατι φοβαμαι μη με πιασει καμια αιμορραγια σε ωρα αιχμης.Το μωρο μου ειναι 2.500 γρ και μου εκαναν κι αλλη κορτιζονη για να μην εχει προβλημα με τους πνευμονες.Βεβαια η καλη μου η κορουλα διαλεξε τη βδομαδα της επισχεσης στο Ιασω.Θα σας πω ποσο πηγε το μαλλι οταν βγω με το καλο...Αμ,θα της τα κρατησω απο την προικα της:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έτοιμη κι εγώ!!Το δωμάτιο του μωρού είναι πανέτοιμο, μέχρι και τα καλλυντικά του έχουν μπει στο καλαθάκι και το λικνάκι του ήδη στρωμένο με τα προικιά σιδερωμένα χαχαχα.

Έτοιμα και τα ρούχα μαιευτηρίου αν και νομίζω αργώ ακόμη καθώς μπορεί ο μπέμπης μας να είναι ζωηρούλης και να στριφογυρίζει συνέχεια, δεν έχω καθόλου συσπάσεις όμως ούτε πονάκια! Βέβαια την Δευτέρα έχω γιατρό για να προγραμματίσουμε doppler οπότε μην λέω μεγάλες κουβέντες, θα ξέρουμε σύντομα!

Γεννάω ιασώ με τον κ. Μαμελετζή, φυσιολογικά, με ΠΗΤ 19/01/14 προς το παρόν!

Nice ελπίζω να είσαι και να είστε καλά με την μπεμπούλα σου!!!Ανυπομονώ να υποδεχτούμε όλες τα μωράκια μας υγιή και με έναν πόνο φυσικά!!


tt1b1872.aspx
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα!!

Πρωτο non stress σημερα, υπερυχος, κομμωτηριο, σουπερ μαρκετ. Πτωμα γυρισα. Θελω δυο ωρες καναπε τωρα για να ερθω στα ισια μου. Μια χαρα μου ειπε ο γιατρος πανε ολα. 2800 εφτασε η μπεμπα (το επαθα ενα σοκ...) και τωρα θα με βλεπει καθε βδομαδα.

panmarne

χαχαχ εννοω εκει που καταλαβες που λογω τυφλου συστηματος και εγω ρεζιλι θα γινω γιατι ουτε που βλεπω τι κανω χαχαχα.

ravT Μια χαρα ειναι τα κιλα του οντως! Εν τω μεταξυ πριν 4 μερες γεννησε εκει που θα γεννησεις και μια φιλη μου το τριτο της παιδακι και μου ειπε οτι δεν ειχανε ουτε βαμβακι, ουτε γαζες ουτε παμπερς. Χωρια που δεν περασε κανεις παιδιατρος να δει το παιδι. Τι να πω δε ξερω. Σίγουρα θα τα'χεις μαζι σου εσυ βεβαια οπως ολες μας για να ειμαστε σιγουρες.

baby2? αχαχα με εκανες και γελασα με τη τελευταια φραση σου. Μια χαρα θα φτασεις μεχρι την ημερομηνια που κανονισατε. Αφου κανεις και χιουμορ..το'χεις ανετα!!!

cookie_mother Αααα εστρωσες?? Και εγω ποτε να τα στρωσω σκεφτομαι. 2-3 μερες πριν τα Χριστουγεννα σκεφτομουν αλλα φοβαμαι μην εχω γινει ασηκωτη και δυσκολευομαι χειροτερα.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γεια σας απο το Ιασω....Μετα την τελευταια μεταμεσονυχτια αναρτηση μου στο καφε παλι αιμορραγια,παλι τρεξιμο στο νοσοκομειο.Α,δεν σας ξαναγραφω βραδυ!Αυτη τη φορα ειναι ενα αιματωμα στον τραχηλο που συνηθιζεται λεει οταν εχουμε χαμηλο πλακουντα οπως εγω.Αυριο η μεθαυριο παω σπιτι σε ακινησια παλι να σπρωξουμε τις μερες μεχρι τις 20 οποτε θα κανουμε προγραμματισμενο τοκετο.Δε θα το αφησουμε αλλο γιατι φοβαμαι μη με πιασει καμια αιμορραγια σε ωρα αιχμης.Το μωρο μου ειναι 2.500 γρ και μου εκαναν κι αλλη κορτιζονη για να μην εχει προβλημα με τους πνευμονες.Βεβαια η καλη μου η κορουλα διαλεξε τη βδομαδα της επισχεσης στο Ιασω.Θα σας πω ποσο πηγε το μαλλι οταν βγω με το καλο...Αμ,θα της τα κρατησω απο την προικα της:-D:-D

Baby2 ολα θα πανε καλά . Βλεπω οτι θα ειμαςτε μαζί στο Ιασω γιατί κ εμένα ο γιατρος για εκει με εχει 20-25 /12 λογω τραχηλου . Ελπιζω οι κορούλες μας να μην διαλέξουν περιοδο επίσχεσης γιατί βλεπω να πηγαίνουν στα jumbo μια φορά το χρόνο !!! Χαχαχαχα!!!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Baby2 ολα θα πανε καλά . Βλεπω οτι θα ειμαςτε μαζί στο Ιασω γιατί κ εμένα ο γιατρος για εκει με εχει 20-25 /12 λογω τραχηλου . Ελπιζω οι κορούλες μας να μην διαλέξουν περιοδο επίσχεσης γιατί βλεπω να πηγαίνουν στα jumbo μια φορά το χρόνο !!! Χαχαχαχα!!!

βρε εκανες νον στρες σημερα??? Πως πηγες?


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα!!

Πρωτο non stress σημερα, υπερυχος, κομμωτηριο, σουπερ μαρκετ. Πτωμα γυρισα. Θελω δυο ωρες καναπε τωρα για να ερθω στα ισια μου. Μια χαρα μου ειπε ο γιατρος πανε ολα. 2800 εφτασε η μπεμπα (το επαθα ενα σοκ...) και τωρα θα με βλεπει καθε βδομαδα.

panmarne

χαχαχ εννοω εκει που καταλαβες που λογω τυφλου συστηματος και εγω ρεζιλι θα γινω γιατι ουτε που βλεπω τι κανω χαχαχα.

ravT Μια χαρα ειναι τα κιλα του οντως! Εν τω μεταξυ πριν 4 μερες γεννησε εκει που θα γεννησεις και μια φιλη μου το τριτο της παιδακι και μου ειπε οτι δεν ειχανε ουτε βαμβακι, ουτε γαζες ουτε παμπερς. Χωρια που δεν περασε κανεις παιδιατρος να δει το παιδι. Τι να πω δε ξερω. Σίγουρα θα τα'χεις μαζι σου εσυ βεβαια οπως ολες μας για να ειμαστε σιγουρες.

baby2? αχαχα με εκανες και γελασα με τη τελευταια φραση σου. Μια χαρα θα φτασεις μεχρι την ημερομηνια που κανονισατε. Αφου κανεις και χιουμορ..το'χεις ανετα!!!

cookie_mother Αααα εστρωσες?? Και εγω ποτε να τα στρωσω σκεφτομαι. 2-3 μερες πριν τα Χριστουγεννα σκεφτομουν αλλα φοβαμαι μην εχω γινει ασηκωτη και δυσκολευομαι χειροτερα.

Rock me μήπως ο γιατρος μας τα βγάζει λίγο παχουλούτσικα;;; Γιατί κ εμένα 2600 μου την έβγαλε την μπέμπα το πρωι !!! 2600 μου την έβγαζε κ την προηγούμενη εβδομάδα !!! Τι να πω !!! Χαχαχαχα!!!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε εκανες νον στρες σημερα??? Πως πηγες?

Έλα έκανα πρωι πρωι κ δεν κούναγε καθόλου η κορούλα μου !! Με άφησαν 60 ολόκληρα λεπτά κ χτύπησε 3 φορές !! Στα εξωτερικά με κατατρωμαξαν οτι κάτι δεν παει καλά!! Ο γιατρος μας το παω πάνω κ μου λέει άριστο τέλειο ούτε συσπασεις κ η καρδια του μια χαρά κ του λέω μα δεν κλωτσάει κ κάτω με φόβισαν . Μου λέει ολα μια χαρά !! Τι να πω κ εγω ! Τσανάδης ειναι αυτός ! Μου έκανε κ υπέρηχο ολα καλα ! Εσυ για πες;;;;;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Rock me μήπως ο γιατρος μας τα βγάζει λίγο παχουλούτσικα;;; Γιατί κ εμένα 2600 μου την έβγαλε την μπέμπα το πρωι !!! 2600 μου την έβγαζε κ την προηγούμενη εβδομάδα !!! Τι να πω !!! Χαχαχαχα!!!

χαχαχαα τον ρωτησα.."Γιατρε μηπως ειναι λιγο μεγαλη?" Μου λεει βαση των εβδομαδων που εισαι και την πιθανη αποκλιση του υπερηχου μια χαρα ειναι.Τι να πω και εμενα ζουμπουρλουδικα μου φαινονται χαχαχαχαχ


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...