Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Οκ κοριτσακια μου, μετα τις πολυτιμες συμβουλες σας, ο ρουχισμος mothercare διαμορφωνεται ως εξης:

7 μακριμανικα εσωρουχα newborn και 7 0-3

7 κοντομανικα εσωρουχα newborn και 14 0-3

9 φορμακια βαμβακερα newborn

15 φορμακια βαμβακερα 0-3 και 4 βελουτε 0-3 για "εμφανισεις"

5 ζευγη καλτσακια (για οταν φοραει υπνοσακο )

2 βαμβακερα σκουφακια

4 ζακετες 0-3 (2 βαμβακερες και 2 βελουτε)

1 υπνοσακος

2 φορμες εξοδου 0-3

Λοιπον σε βρισκω λιιιιγο υπερβολικη χωρις να υπαρχει λογος...

  1. Παρε 1 φορμα εξοδου εσυ γεννας πιο κοντα προς την ανοιξη κ δεν θα την χρειαστεις την 2η
  2. Γ τοσες ζακετες παρε 1 0-3 κ αλλη 1 3-6 γτ ανοιγει ο καιρος μετα μην μπερδευεσαι
  3. Παρε μονο 1 7αδα μακρυμανικα 0-3 κ ας του ειναι λιιγο μεγαλα
  4. κοντομανικα παρε 1 7αδα 0-3 και 1 3-6
  5. Αν δεις αργοτερα οτι δεν σου φτανουν πηγαινε παρε ειναι καλυτερο απο το να σπαταλισεις ετσι τα χρηματα σου
  6. Παρε 4-5 φορμακια βαμβακερα
  7. και αλλα 4-5 βελουτε

Επισης μπορεις να παρεις και φορμακια πανω-κατω αν εχεις δει ξεχωριστο παντελονακι κ μπλουζακι κ αυτα βολευουν...

Με τον καιρο θα κρινεις αν χρειαζεσαι παραπανω!!:D:D:D:D


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα!!

Κάναμε και το doppler, ο μπεμπούλης είναι υγιέστατος και ίδιος ο μπαμπάς του!!! (που είναι πολύ πολύ όμορφος οπότε το δεχόμαστε :) )

Την Πέμπτη έχω την εξέταση τραχήλου και έχω αγχωθεί ελαφρώς...έχει κάνει καμιά από εμάς εδώ να μου δώσει τα φώτα της;

Κορίτσια κοντεύουμεεεεεεεε!!!!!


tt1b1872.aspx
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015

mommy!!! baby-bottle-icon.png

nice: ΠΗΤ 14/01/2015....Γεννησε κοριτσάκιbaby-laughing-icon.png (2200gr) 2/12/2014 baby2?: ΠΗΤ 14/01/2015..... Γέννησε κοριτσάκι baby-laughing-icon.png11/12/2014

mommy to be Baby-carriage-icon.png

hope1234: ΠΗΤ 06/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

panmarne: ΠΗΤ 07/01/2015....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Rock_Me: ΠΗΤ 10/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

korina89: ΠΗΤ 11/01/2015.....αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

giouli16: ΠΗΤ 12/01/15.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

s.ria: ΠΗΤ 12/01/15.....κοριτσάκι!! baby-drinking-icon.png

Calliope*: ΠΗΤ 14/01/2015.......αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

gioulie: ΠΗΤ 14/01/2015.....αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

mama-mpempouli: ΠΗΤ 14/01/2015.....αγοράκι!! baby-drinking-icon.png

bibitsou: ΠΗΤ 18/01/2015 .....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

cookie_mother: ΠΗΤ 19/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Οhbaby2015: ΠΗΤ 19/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

rodo83: ΠΗΤ 21/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

ravT: ΠΗΤ 21/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Ντάλια7: ΠΗΤ 21/01/2015.....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

mara30: ΠΗΤ 23/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

marako: ΠΗΤ 23/01/2015.....κοριτσάκι!!baby-drinking-icon.png

Katerina88: ΠΗΤ 26/01/2015 .....κοριτσάκι!! baby-drinking-icon.png

mama kon/ou: ΠΗΤ 27/01/2015 .....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

Ζωή*: ΠΗΤ 27/01/2015....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png

LITTLE_STAR: ΠΗΤ 11/02/2015....αγοράκι!!baby-drinking-icon.png


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!

Κάναμε και το doppler, ο μπεμπούλης είναι υγιέστατος και ίδιος ο μπαμπάς του!!! (που είναι πολύ πολύ όμορφος οπότε το δεχόμαστε :) )

Την Πέμπτη έχω την εξέταση τραχήλου και έχω αγχωθεί ελαφρώς...έχει κάνει καμιά από εμάς εδώ να μου δώσει τα φώτα της;

Κορίτσια κοντεύουμεεεεεεεε!!!!!

Γτ το ντοπλερ δεν στο εκανε ο γιατρος σου??

Εμενα την προηγουμενη φορα δεν μου μετρησε τραχηλο κ δεν ξερω :confused::confused::confused:

Εγω εκλεισα καισαρικη για 5/1 οποτε μετραω αντιστροφα!!:D:D:rolleyes::rolleyes:


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ κοριτσακια μου, μετα τις πολυτιμες συμβουλες σας, ο ρουχισμος mothercare διαμορφωνεται ως εξης:

7 μακριμανικα εσωρουχα newborn και 7 0-3

7 κοντομανικα εσωρουχα newborn και 14 0-3

9 φορμακια βαμβακερα newborn

15 φορμακια βαμβακερα 0-3 και 4 βελουτε 0-3 για "εμφανισεις"

5 ζευγη καλτσακια (για οταν φοραει υπνοσακο )

2 βαμβακερα σκουφακια

4 ζακετες 0-3 (2 βαμβακερες και 2 βελουτε)

1 υπνοσακος

2 φορμες εξοδου 0-3

Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι είναι λίίίίίίίγο υπερβολική η ποσότητα. Δεν θα καταλάβεις για πότε θα πρέπει να τρέχεις για καινούρια ρούχα...αλήθεια....μεγαλώνουν στο πιτς φυτίλι......δώσε λίγο χρόνο....αλήθεια.


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

LITTLE_STAR Και εγω συμφωνω με τα κοριτσια!Μη φορτωθεις!Καλυτερα να παρεις και πιο μετα εσυ γιατι θα πιασεις ανοιξη πολυ πιο γρηγορα.

cookie_mother 1 η δυο φορες μου εκανε.Δεν θυμαμαι ακριβως. Εμενα τον ελεγξε με την καμερα. Εχει το σχημα του χμμ αντρικου μοριου τελοσπαντων οπου περασε προφυλακτικο μεσα και ελεγξε τον τραχηλο.Εμενα μου φανηκε πολυ πιο ανωδυνο απο οτι η απλη μπατονετα στη κολπικη εξεταση γιατι η μπατονετα ειναι μια σταλια ενω η καμερα εχει πιο γνωριμο σχημα. (sorry για το ωμο αλλα επρεπε καπως να στο περιγραψω χεχε).Τωρα αν υπαρχει και αλλος τροπος που τον ελεγχουν δεν γνωριζω!

Calliope* χαχα βλεπω απο τις πρωτες στη λιστα να γενναω τελευταια. Αντε μια χαρα κ εσυ.Παιρνεις σειρα!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οκ κοριτσακια μου, μετα τις πολυτιμες συμβουλες σας, ο ρουχισμος mothercare διαμορφωνεται ως εξης:

7 μακριμανικα εσωρουχα newborn και 7 0-3

7 κοντομανικα εσωρουχα newborn και 14 0-3

9 φορμακια βαμβακερα newborn

15 φορμακια βαμβακερα 0-3 και 4 βελουτε 0-3 για "εμφανισεις"

5 ζευγη καλτσακια (για οταν φοραει υπνοσακο )

2 βαμβακερα σκουφακια

4 ζακετες 0-3 (2 βαμβακερες και 2 βελουτε)

1 υπνοσακος

2 φορμες εξοδου 0-3

Κορίτσια μου καλησπέρα!!

Κάναμε και το doppler, ο μπεμπούλης είναι υγιέστατος και ίδιος ο μπαμπάς του!!! (που είναι πολύ πολύ όμορφος οπότε το δεχόμαστε :) )

Την Πέμπτη έχω την εξέταση τραχήλου και έχω αγχωθεί ελαφρώς...έχει κάνει καμιά από εμάς εδώ να μου δώσει τα φώτα της;

Κορίτσια κοντεύουμεεεεεεεε!!!!!

little star τι θεωρω υπερβολικη την λιστα ,ειναι πολλα και δεν θα τα βαλει ολα αυτα αδικα τα λεφτα ,θα σου φερουν και δωρακια ..οι ζακετες δεν χρειαζονται τοσες 1 φτανει νομιζω για αρχη και φορμα εξοδου 1 ειναι οκ μετα ερχεται και καλοκαιρι δεν θα τις βαλει ειδικα αν σαραντισεις και δεν βγαινεις μεχρι τοτε δεν θα προλαβει να βαλει τιποτα..και τα φορμακια πολλα μου φαινονται και για νεογεννητο εγω δεν θα επαιρνα γιατι και μικρο να γεννηθει θα τα βαλει 2 εβδομαδες καλυτερα τα 0-3 παρε..εδω εγω που ειμαι γερμανια και κανει κρυο μεχρι τον ιουλιο και δεν πηρα τοσα..

cookie mother εμενα εδω στην γερμανια απο τον 7 μηνα που ηρθα μου μετραει τον τραχηλο δεν ειναι τιποτα..εδω δεν κανουν ντοπλερ ομως και αγχωθηκα ουτε αυχενικη και β επιπεδου κανουν ,ευτηχως ημουν ελλαδα και τα εκανα..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ..τι κανετε?

εγω πεμπτη εχω ραντεβου στην κλινικη για νστ γιατι η γιατρος μου λειπει μια εβδομαδα διακοπες και επειδη ειδε συσπασεις ηθελε να ξαναπαω και δευτερα εχω παλι με αυτη ραντεβου..μακαρι να γυρισει ο μπεμπης γιατι φοβαμαι την καισαρικη..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πωπω σε 2 εβδομαδες ε?

Θα κανεις πρωτοχρανια με τον γιο σου πως νοιωθεις?:D:D

Ανυπομονώ να τον δω...ανυπομονεί και ο άντρας μου...ανυπομονούμε να δούμε τα παιδάκια μας μαζί. Βέβαια από την άλλη σκεφτόμαστε και το τρελό ξενύχτι που θα περάσουμε τον προσεχή χρόνο :wink:. Και φυσικά είναι και το θέμα της καισαρικής.....άλλοτε νοιώθω πανέτοιμη και άλλοτε....άστα βράστα:roll:


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από όλα αυτά και με βάσει την πρότερη εμπειρία μου να σας πω ότι η περίοδος των 40 ημερών μετά τη γέννα δεν είναι τυχαία....οι ορμόνες είναι σκατά (ναι ακριβώς έτσι) και καλό είναι όσοι είναι γύρω γύρω να προσέχουν πολύύύύύύ τι θα πουν και τι θα κάνουν....αλλιώς σπίτι τους...


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από όλα αυτά και με βάσει την πρότερη εμπειρία μου να σας πω ότι η περίοδος των 40 ημερών μετά τη γέννα δεν είναι τυχαία....οι ορμόνες είναι σκατά (ναι ακριβώς έτσι) και καλό είναι όσοι είναι γύρω γύρω να προσέχουν πολύύύύύύ τι θα πουν και τι θα κάνουν....αλλιώς σπίτι τους...

Α!Εχουμε και πριν την Πρωτοχρονια γεννητουρια λοιπον!Αντε με το καλο.Θα κανετε γιορτες παρεουλα!Αυτο να σκεφτεσαι!Οσο για τις ορμονες? Συμφωνω και επαυξανω για αυτο και το ξεκαθαρισα ηδη.Ο καθενας σπιτι του!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σε βρισκω λιιιιγο υπερβολικη χωρις να υπαρχει λογος...

  1. Παρε 1 φορμα εξοδου εσυ γεννας πιο κοντα προς την ανοιξη κ δεν θα την χρειαστεις την 2η
  2. Γ τοσες ζακετες παρε 1 0-3 κ αλλη 1 3-6 γτ ανοιγει ο καιρος μετα μην μπερδευεσαι
  3. Παρε μονο 1 7αδα μακρυμανικα 0-3 κ ας του ειναι λιιγο μεγαλα
  4. κοντομανικα παρε 1 7αδα 0-3 και 1 3-6
  5. Αν δεις αργοτερα οτι δεν σου φτανουν πηγαινε παρε ειναι καλυτερο απο το να σπαταλισεις ετσι τα χρηματα σου
  6. Παρε 4-5 φορμακια βαμβακερα
  7. και αλλα 4-5 βελουτε

Επισης μπορεις να παρεις και φορμακια πανω-κατω αν εχεις δει ξεχωριστο παντελονακι κ μπλουζακι κ αυτα βολευουν...

Με τον καιρο θα κρινεις αν χρειαζεσαι παραπανω!!:D:D:D:D

Καλημερα κοριτσακι!

Γενναω με πητ μεσα φλεβαρη, αλλα μενω μεν Αττικη, αλλα οχι αθηνα κλπ..στα υπερβορεια....χαχα...εκει το κρυο κρατα μεχρι και απριλη! τα 3-6, μαλλον δεν εννοεις απο μαδερκεαρ...διοτι τα 0-3 του τα φορας ανετα μεχρι 4μισι μηνων λενε, ειναι μεγααααλη φορμα...:cool:


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

little star τι θεωρω υπερβολικη την λιστα ,ειναι πολλα και δεν θα τα βαλει ολα αυτα αδικα τα λεφτα ,θα σου φερουν και δωρακια ..οι ζακετες δεν χρειαζονται τοσες 1 φτανει νομιζω για αρχη και φορμα εξοδου 1 ειναι οκ μετα ερχεται και καλοκαιρι δεν θα τις βαλει ειδικα αν σαραντισεις και δεν βγαινεις μεχρι τοτε δεν θα προλαβει να βαλει τιποτα..και τα φορμακια πολλα μου φαινονται και για νεογεννητο εγω δεν θα επαιρνα γιατι και μικρο να γεννηθει θα τα βαλει 2 εβδομαδες καλυτερα τα 0-3 παρε..εδω εγω που ειμαι γερμανια και κανει κρυο μεχρι τον ιουλιο και δεν πηρα τοσα..

cookie mother εμενα εδω στην γερμανια απο τον 7 μηνα που ηρθα μου μετραει τον τραχηλο δεν ειναι τιποτα..εδω δεν κανουν ντοπλερ ομως και αγχωθηκα ουτε αυχενικη και β επιπεδου κανουν ,ευτηχως ημουν ελλαδα και τα εκανα..

Καλημερα!Για τη φορμα εξοδου ειμαι σε διλημμα, διοτι λεω αν οταν το βγαλω βολτουλα μου την λερωσει με γουλια η οτιδηποτε και την βαλω για πλυσιμο, μετα ποοοοοτε θα στεγνωσει?Κ αν πρεπει αμεσα να το παρω και να ξαναβγω, τι θα βαλει?:? Μεχρι να 40τησω οχι δεν θα το βγαλω, λογω παλιοκαιρου..αλλα η φορμα ειναι 0-3, οποτε μεχρι και απριλιου ααααανετα..


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...