Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Καλο κουραγιο στη μανουλα της παρεας μας και ευχομαι τα καλυτερα!:)

Θα παρω τα μιας χρησης chicco και μερικα δικα μου που φοραω, καθως δεν εχω παρει μεγαλυτερα εσωρουχα...πιστευω θα ειμαι οκ, τι στο καλο...!Χτες αγορασα 2 πυτζαμες και ενα νυχτικο,(για το μαιευτηριο και για μετα) oysho και h&m,ενταξει τιμες μπορω να πω..


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν, όσον αφορά την κάρτα, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, τους πήρα κ τους ρώτησα κ μάλιστα στην παραγγελία , το site σου δίνει από μόνο του τη δυνατότητα να δηλώσεις billing address εκτός Αγγλίας. Όσο για τη μεταφορική ,

τη βρήκαμε στο site http://www.parcel2go.com/ αλλά δεν την έχουμε δοκιμάσει ακόμη, είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνουμε ...Καλή τύχη !!!!

Ακομα δεν ξερω για 2 πραγματακια.Αν θα παρω και newborn (μου ειπαν στο μαγαζι αν το μωρο γεννηθει κατω των 3 κιλων θα τα χρειαστει-αραγε στο doppler μεθαυριο θα μπορουν να μου κανουν προβλεψη??) και αν θα παρω και μακριμανικα εσωρουχακια..


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια nice ευχομαι συντομα να εχεις το μικρουλη σου σπιτι..

rav 4 ολα καλα να πανε ευχομαι να κερδισετε κ αλλες μερες...

Εμεις βαλαμε τα αλουμινια κ δημιουργηθηκαν ενα σωρο προβληματα μεχρι τηνΤριτη θα εχουμε μαστωρους οποτε καταλαβαινετε ενα σπιτι γεματο σκονη που για να μαζευτει κ να στρωσουμε θα παει Παρασκευη...ευτυχως θα με βοηθησει η μαμα μου...


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν ξερω για 2 πραγματακια.Αν θα παρω και newborn (μου ειπαν στο μαγαζι αν το μωρο γεννηθει κατω των 3 κιλων θα τα χρειαστει-αραγε στο doppler μεθαυριο θα μπορουν να μου κανουν προβλεψη??) και αν θα παρω και μακριμανικα εσωρουχακια..

Κοίτα, εγώ ρώτησα πολλές μαμάδες και οι περισσότερες , αν όχι όλες, μου είπαν ότι τα newborn δεν αξίζουν παρά μόνο αν έχεις ένα πολύ πολύ μικρό μωράκι, πρόωρο ίσως...αλλά και πάλι, σε πολύ λίγο θα έχει πάρει βάρος και θα μπορεί να φοράει τα 0-3....μακρυμάνικα εσωρουχάκια πάντως πιστεύω ότι θα μας χρειαστούν, εγώ τουλάχιστον πήρα αρκετά......


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Κατ'αρχήν, πολλές γλυκές ευχές για όσες έχετε τα μωράκια σας ήδη στην αγκαλιά σας.!!! Όσο για εμάς τις υπόλοιπες, κουράγιο και τελειώνουμε!! Βρε κορίτσια, να ρωτήσω, εσείς αγοράσατε θήλαστρο? Δεν ξέρω τι να κάνω, μου λένε κάποιοι να μην το αγοράσω, και αν χρειαστεί να νοικιάσω για τις πρώτες μέρες κ μετά βλέπουμε....έχω καταμπερδευτεί......μεταξύ θηλασμού και μπιμπερό , δεν ξέρω τελικά τι εξοπλισμό να πάρω :confused:


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!! Κατ'αρχήν, πολλές γλυκές ευχές για όσες έχετε τα μωράκια σας ήδη στην αγκαλιά σας.!!! Όσο για εμάς τις υπόλοιπες, κουράγιο και τελειώνουμε!! Βρε κορίτσια, να ρωτήσω, εσείς αγοράσατε θήλαστρο? Δεν ξέρω τι να κάνω, μου λένε κάποιοι να μην το αγοράσω, και αν χρειαστεί να νοικιάσω για τις πρώτες μέρες κ μετά βλέπουμε....έχω καταμπερδευτεί......μεταξύ θηλασμού και μπιμπερό , δεν ξέρω τελικά τι εξοπλισμό να πάρω :confused:

Eμενα η μαια μου ειπε οτι το θηλαστρο χρειαζεται μονο αν προκειται να λειπεις αρκετες ωρες απο το σπιτι και χρειαζεται να αντλεις.Αλλιως δεν χρειαζεται. Θα σου πουνε και οι πιο εμπειρες βεβαια.Εγω αν και σκεφτομαι να θηλασω (αν μπορεσω), πηρα απλα ενα μπιμπερο και τιποτε αλλο.Βλεποντας και κανοντας!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Κατ'αρχήν, πολλές γλυκές ευχές για όσες έχετε τα μωράκια σας ήδη στην αγκαλιά σας.!!! Όσο για εμάς τις υπόλοιπες, κουράγιο και τελειώνουμε!! Βρε κορίτσια, να ρωτήσω, εσείς αγοράσατε θήλαστρο? Δεν ξέρω τι να κάνω, μου λένε κάποιοι να μην το αγοράσω, και αν χρειαστεί να νοικιάσω για τις πρώτες μέρες κ μετά βλέπουμε....έχω καταμπερδευτεί......μεταξύ θηλασμού και μπιμπερό , δεν ξέρω τελικά τι εξοπλισμό να πάρω :confused:

Ουτε εγω αγορασα θηλαστρο, ελπιζω και εγω σε αποκλειστικο θηλασμο αλλα μου ειπαν αν κατι παει στραβα θα νοικιασω θηλαστρο..στα λεω εγω που ειμαι υπεραναλυτικη με λιστες και αγορες και τα εχω ξεψειρισει ολα αυτα..για να καταλαβεις εχω παρει καλου-κακου 2 μπιμπερο κ αποστειρωτη κ θερμαντηρα:mrgreen:


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ ρώτησα πολλές μαμάδες και οι περισσότερες , αν όχι όλες, μου είπαν ότι τα newborn δεν αξίζουν παρά μόνο αν έχεις ένα πολύ πολύ μικρό μωράκι, πρόωρο ίσως...αλλά και πάλι, σε πολύ λίγο θα έχει πάρει βάρος και θα μπορεί να φοράει τα 0-3....μακρυμάνικα εσωρουχάκια πάντως πιστεύω ότι θα μας χρειαστούν, εγώ τουλάχιστον πήρα αρκετά......

Μακριμανικα θα παρω μια 7αδα λεω..εξαλλου, θα εχουμε ολη μερα κλιματιστικο και το βραδυ καλοριφερακι λαδιου, μην ειμαι και υπερβολικη... οσο για το newborn, δεν ξερω, αν δηλαδη γεννησω 2700 δεν θα ειναι τεραστιο το 0-3? και ενταξει πες το φορμακι, το εσωρουχακι αν πλεει δεν πειραζει?Εννοω απο θεμα διαρροων..:? η λεω βλακειες?


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήρα μία πεντάδα μακρυμάνικα και άλλη μία κοντομάνικα 0-3. Πιστεύω ότι φτάνουν. Έχω πάρει και τα φορμάκια για το σπίτι και έχω και υπνόσακο για όταν με το καλό βγούμε τις πρώτες τσάρκες. Π.χ. σήμερα κοίταζα καλτσάκια....αλλά στην κόρη μου είχαν αποδειχθεί άχρηστα.Τελικά δεν τα πήρα. Γενικά συγκρατούμαι.

Το μόνο πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι ότι η κόρη μου χτες χτύπησε ένα γενναίο 39,4 (σήμερα είναι μια χαρά - απλά λίγο συναχωμένη θα έλεγε κανείς). Το θέμα είναι ότι νοιώθω κάπως....μία κόπωση, έναν πόνο στα κόκαλα και τρέμωωωωω......άλλες 12 μέρες για την καισαρική....


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήρα μία πεντάδα μακρυμάνικα και άλλη μία κοντομάνικα 0-3. Πιστεύω ότι φτάνουν. Έχω πάρει και τα φορμάκια για το σπίτι και έχω και υπνόσακο για όταν με το καλό βγούμε τις πρώτες τσάρκες. Π.χ. σήμερα κοίταζα καλτσάκια....αλλά στην κόρη μου είχαν αποδειχθεί άχρηστα.Τελικά δεν τα πήρα. Γενικά συγκρατούμαι.

Το μόνο πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι ότι η κόρη μου χτες χτύπησε ένα γενναίο 39,4 (σήμερα είναι μια χαρά - απλά λίγο συναχωμένη θα έλεγε κανείς). Το θέμα είναι ότι νοιώθω κάπως....μία κόπωση, έναν πόνο στα κόκαλα και τρέμωωωωω......άλλες 12 μέρες για την καισαρική....

Κατσε, δηλαδη ποσα ρουχαλακια εχεις παρει? Μηπως ειμαι εγω υπερβολικη??Μου ειπαν να παρω μπολικα λογω καιρου κ οτι δεν θα στεγνωνουν...θα παρω μια 7αδα newborn μακριμανικα εσωρουχα,μια7αδα κοντομανικα,1 7αδα 0-3 μακριμανικα, 2 7αδες κοντομανικα, 6 φορμακια bewborn,15 φορμακια 0-3, 6 βελουτε φορμακι 0-3 και 2 βελουτε newborn...Τα μακριμανικα εσωρουχα τα θελω για να τα φοραει με τον υπνοσακο..


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατσε, δηλαδη ποσα ρουχαλακια εχεις παρει? Μηπως ειμαι εγω υπερβολικη??Μου ειπαν να παρω μπολικα λογω καιρου κ οτι δεν θα στεγνωνουν...θα παρω μια 7αδα newborn μακριμανικα εσωρουχα,μια7αδα κοντομανικα,1 7αδα 0-3 μακριμανικα, 2 7αδες κοντομανικα, 6 φορμακια bewborn,15 φορμακια 0-3, 6 βελουτε φορμακι 0-3 και 2 βελουτε newborn...Τα μακριμανικα εσωρουχα τα θελω για να τα φοραει με τον υπνοσακο..

Θα αφαιρούσα τουλάχιστον τα newborn. Στην μικρούλα μου δεν χρησιμοποίησα ούτε ένα. Γεννήθηκε 3.030 κιλά και φυσικά της περίσσευαν λίγο τα 0-3 αλλά αυτό κράτησε....κάποιες μέρες - το πολύ 15-20. Έχω πάρει λίγα κι έχω και λίγα από τη μικρή (πολύ λίγα όμως). Συγκρατούμαι γιατί από εμπειρία ξέρω ότι πολλά είναι άχρηστα....και επίσης θα έρθουν και κάποια δώρα δεν μπορεί...Μην στενοχωριέστε υπάρχει χρόνος :rolleyes:


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα αφαιρούσα τουλάχιστον τα newborn. Στην μικρούλα μου δεν χρησιμοποίησα ούτε ένα. Γεννήθηκε 3.030 κιλά και φυσικά της περίσσευαν λίγο τα 0-3 αλλά αυτό κράτησε....κάποιες μέρες - το πολύ 15-20. Έχω πάρει λίγα κι έχω και λίγα από τη μικρή (πολύ λίγα όμως). Συγκρατούμαι γιατί από εμπειρία ξέρω ότι πολλά είναι άχρηστα....και επίσης θα έρθουν και κάποια δώρα δεν μπορεί...Μην στενοχωριέστε υπάρχει χρόνος :rolleyes:

Μου ειπαν αν βγει κατω των 3 κιλων θα χρειαστω τα newborn... στο doppler την Πεμπτη θα μπορουν να μου προβλεψουν βαρος γεννησης? Κολλαω λιγο με τα newborn διοτι εγω βγηκα 2400 ο αντρας μου 3100..αδυνατα μωρα δλδ..εντωμεταξυ και στην β επιπεδου αλλα και στον προηγ.υπερηχο ηταν κανονικος προ αδυνατος...

Αν περισσευαν λιγο και δεν υπηρχε προβλημα διαρροης δεν με πειραζει...απλα να μην πλεουν τα ρουχα πανω του και χανεται φοβαμαι..:confused:


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ηello, hello!!!

Μόλις γυρισα απο το μαθημα ανωδυνου! Μας ειπε τα παντα για τον τοκετο και μας εδειξε και φωτογραφιες απο τοκετους επισης. Μια χαρα ηρεμη ημουν τι με αναστατωσε?χεχε!

Εγω απο ρουχα πηρα τα λιγοτερα.Το πολυ 10 εσωρουχακια, 5-6 φορμακια και 2 ζακετουλες. Αυτα ολα και ολα. Ευκαιρια να βγω με τη μπεμπουλα για τα πρωτα ψωνια να ειμαι και σιγουρη για τα νουμερα.(Απο κορδελες,φουστιτσες για αργοτερα και τετοιες βλακειουλες ενα σωρο χεχε).

LITTLE_STAR Αα δε νομιζω να μπορουν να προβλεψουν βαρος.Καποια βδομαδα τρωει περισσοτερο, καποια λιγοτερο!Παιζεται!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι διαρροές εξαρτώνται αποκλειστικά από την πάνα. Αν διαρρεύσει από την πάνα, θα φτάσει και το κορμάκι και μετά θα φτάσει και τα υπόλοιπα... χιχιιχιχιχι. Πάρε λίγα για newborn....και βλέπεις...

Πωπω η δικιά μου γεννήθηκε 3κ. και θεωρείται οκ και σκέψου ότι η μητέρα μου γέννησε τον αδερφό μου το μεγάλο 4300 και τον μεσαίο 4700 (5 μέρες μετά την ΠΗΤ) !!!! Από ό,τι λέει γεννήθηκε και σχεδόν κρατούσε όρθιο το κεφάλι του! Ήμαρτον...


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ κοριτσακια μου, μετα τις πολυτιμες συμβουλες σας, ο ρουχισμος mothercare διαμορφωνεται ως εξης:

7 μακριμανικα εσωρουχα newborn και 7 0-3

7 κοντομανικα εσωρουχα newborn και 14 0-3

9 φορμακια βαμβακερα newborn

15 φορμακια βαμβακερα 0-3 και 4 βελουτε 0-3 για "εμφανισεις"

5 ζευγη καλτσακια (για οταν φοραει υπνοσακο )

2 βαμβακερα σκουφακια

4 ζακετες 0-3 (2 βαμβακερες και 2 βελουτε)

1 υπνοσακος

2 φορμες εξοδου 0-3


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...