Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

καλησπερα σε ολες τις μανουλες και καλη σχολικη χρονια σε οσες εχουνν ηδη παιδακια!!!!και εγω θελω να θηλασω οσο μπορω οι φιλεναδες μου μια θηλασε για ενα ενα χρονο και η αλλη ειναι 18μηνων και ακομη θηλαζει...νομιζω οτι ειναι υπερβολη μεχρι 18 μηνων!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Fysalida μια χαρα με το θηλασμο. Μπραβο για το κουραγιο σου να πας και για τριτο παιδακι.

Elenaki κανενα διαστημα θηλασμου δεν ειναι υπερβολη. Αν σκεφτεις οτι το μητρικο γαλα παντα θα περιεχει αντισωματα, βλαστοκυτταρα και οι βιταμινες του ειναι100% αφομιωσιμες. Δηλαδη αν σου πω πως η κορη μου σταματησε το θηλασμο μονη της στα 3 ετη, θα με πεις τρελη :) για τη δικη μου οικογενεια αυτο ηταν το σωστο για καποιον άλλων μπορει οχι.

κοπελες την επομενη φορα που θα σας γραψει εξετάσεις ο γιατρος ζητηστε του να βαλει και τη βιταμίνη D γιατι χαμηλά επιπεδα της συνδεονται με διαβητη κυησης και επισης απο τις δικες μας αποθηκες θα κανει και το μωρο της δικες του.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη στα παιδακια σας. Κ εγω θα ηθελα να θηλασω αλλα λογο εγχειρησης στο στηθος δεν ξερω αν θα μπορω
καποια στιγμη κατα το τελος της κυησης μπορεις να παρεις το φακελο σου και να το δειξεις σε μια καλη πιστοποιημενη σύμβουλο θηλασμου και θα σου πει.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη κατα το τελος της κυησης μπορεις να παρεις το φακελο σου και να το δειξεις σε μια καλη πιστοποιημενη σύμβουλο θηλασμου και θα σου πει.

Τις εχω κανει σε δημοσιο νοσοκομειο. Κ λογικα δεν θα φαινεται σε φακελο αν εχει επηρεαστει η οχι.κ εχω καενει κ 2. Θα ρωτησω κ τ γιατρο μηπως μπορουμε να ξερουμε καπως


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πόσες από τις μέλλουσες δευτερομανούλες έχετε θηλάσει τα πρώτα;;

Θηλαζα τον γιο μου αποκλειστικά για τεσσερις μηνες και μετα αφού ξεκίνησε τις στερεές του έδινα και σκόνη,δυστυχώς!!γενικότερα όμως τον θηλαζα μέχρι εννέα μηνών που το σταμάτησα γιατί έπαθε οσφυαλγία στη μέση και έπρεπε να πάρω φάρμακα!είναι τελείες οι στιγμές αυτές και δενεσαι με τον παιδί με εναν μοναδικό τροπο!!!!Πάντως αμα θες να θηλασεις ,θηλάζεις!το παν είναι η θεληση(εκτός προβλήματος υγειας)!!!!


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας! Πριν λίγες ώρες έκανα την αυχενική και πετάω απο την χαρά μου!!! Όλα ήταν πολύ καλά, το μωράκι ήταν τέλειο και ο γιατρίς στο τέλος μου είπε πως είναι αγόρι! Αολά μου έκανε εντύπωση πως δεν ρώτησε αν θέλουμε να μάθουμε το φύλο και επίσης δεν μου είπε ποσοστό. Ήταν κάθετος και σίγουρος. Είπε "έχεις ένα γιο βαρβάτο". Στη επέτειο του γάμου μας σήμερα μάθαμε το νέο!

Για το θηλασμό πάντως και εγώ έχω κάνει επέμβαση στο στήθος και δεν είμαι σίγουρη αν θα θηλάσω.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας! Πριν λίγες ώρες έκανα την αυχενική και πετάω απο την χαρά μου!!! Όλα ήταν πολύ καλά, το μωράκι ήταν τέλειο και ο γιατρίς στο τέλος μου είπε πως είναι αγόρι! Αολά μου έκανε εντύπωση πως δεν ρώτησε αν θέλουμε να μάθουμε το φύλο και επίσης δεν μου είπε ποσοστό. Ήταν κάθετος και σίγουρος. Είπε "έχεις ένα γιο βαρβάτο". Στη επέτειο του γάμου μας σήμερα μάθαμε το νέο!

Για το θηλασμό πάντως και εγώ έχω κάνει επέμβαση στο στήθος και δεν είμαι σίγουρη αν θα θηλάσω.

Μπράβο,κοπελα μου!!!άντε με το καλό το παλικάρι σου!!!!χρόνια σας πολλά!!!δεν θα την ξεχάσεις ποτε αυτή την επέτειο!!!!ωραία!!!

Καληνύχτα σε όλες σας!!!!!!


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειδες που αγχωνοσουν;μπραβο. Πολλα κοινά εχουμε κοντικη ΠΗΤ αγορι κ εγχειρηση στηθους χαχα :P

Είδες? Χαχαχα! Το ωραίο είναι οτι και εμένα αλλάζει την ΠΗΤ η αυχενική για 13/3 αλλά η γιατρός μου μου είπε οτι εμείς κρατάμε το 19/3. Έφυγε λίγο το άγχος αλλά περιμένω πως και πως να περάσει ένας μήνας να ξαναδώ το μωράκι μου!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπραβο ρουνα με την τελεια αυχενικη και τον γιο.

ιδανικα....ακριβως αυτα θα ηθελα να ακουσω και εγω οταν φτασει η ωρα της αυχενικης....εχω ηδη 2 κορες , αλλα κατα βαθος θελω μονο να ακουσω καλα νεα ανεξαρτητα απο το φυλο...

αντε να δουμε...ανυπομονω τοσο πολυ!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Είδες? Χαχαχα! Το ωραίο είναι οτι και εμένα αλλάζει την ΠΗΤ η αυχενική για 13/3 αλλά η γιατρός μου μου είπε οτι εμείς κρατάμε το 19/3. Έφυγε λίγο το άγχος αλλά περιμένω πως και πως να περάσει ένας μήνας να ξαναδώ το μωράκι μου!!!

Αχαχα. Τοσο αργα σ κλεινει ραντεβου;εγω παω καθε 2 βδομαδες ως τώρα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Fysalida μια χαρα με το θηλασμο. Μπραβο για το κουραγιο σου να πας και για τριτο παιδακι.

Elenaki κανενα διαστημα θηλασμου δεν ειναι υπερβολη. Αν σκεφτεις οτι το μητρικο γαλα παντα θα περιεχει αντισωματα, βλαστοκυτταρα και οι βιταμινες του ειναι100% αφομιωσιμες. Δηλαδη αν σου πω πως η κορη μου σταματησε το θηλασμο μονη της στα 3 ετη, θα με πεις τρελη :) για τη δικη μου οικογενεια αυτο ηταν το σωστο για καποιον άλλων μπορει οχι.

κοπελες την επομενη φορα που θα σας γραψει εξετάσεις ο γιατρος ζητηστε του να βαλει και τη βιταμίνη D γιατι χαμηλά επιπεδα της συνδεονται με διαβητη κυησης και επισης απο τις δικες μας αποθηκες θα κανει και το μωρο της δικες του.

dimrous εχεις απολυτο δικιο απλα πιστευα οτι απο ενα σημειο και μετα το γαλα της μητερας παυει να εχει ολα αυτα τα θρεπτικα συστατικα..ειμαι λιγο ασχετη στο θεμα του θηλασμου...:? αν και θελω πολυ να θηλασω!!! τη βιταμηνη D μπορει να την γραψει σε ολες η μονο αν εχεις χαμηλα επιπεδα???


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...