Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Λοιπόν εγώ δεν είχα καθόλου κοιλιά πριν την εγκυμοσύνη και τώρα που έχω πάρει 2 κιλά έχει πεταχτεί πολύ η κοιλιά μου! Έτσι ρώτησα μια φίλη μου φαρμακοποιό για κρέμα για ραγάδες και μου έδωσε την Percutalfa. Την χρησιμοποιώ εδώ και τρεις μέρες και είμαι ικανοποιημένη. Το δέρμα μου είναι πολύ απαλό. Αχ κορίτσια αύριο πάω για την αυχενική και έχω πολύ άγχος!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην εχεις αγχος ολα καλα θα πανε. Μην τ σκεφτεσαι γτ εχεις κ μερικες μερες ακομα μεχρι να παρεις την pap-a καπως ετσι τελος παντων. Εμενα μ πε μια βδομαδα οτι θελει. Γτ δεν μ βγαζει τ τικερακι μ;

4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. καλός ήρθατε οι καινούργιες στη παρέα, καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε.

Και εγώ στο κλαμπ με τις καούρες αλλά βρίσκω μεγάλη γιατρειά στο ανθρακούχο μεταλλικό νερό. Για χρηματικό κόστος μιλάτε και με πιάνει κάτι, ευτυχώς ο καινούργιος γιατρός που βρήκα στην Αθήνα αν και διευθυντής γνωστού ιδιωτικού παίρνει 500 - 700 ευρώ και αν είναι εύκολη η γέννα και καθόλου, οπότε πακέτο θα πάει το πολύ 2000. Βέβαια μέσα στο πρόγραμμα παίζει πολύ και η Ζάκυνθος (θα μου πάει το πολύ κανά 500) γιατί τελευταία βλέπω μεγάλες βελτιώσεις, κοπέλες από την ομάδα μου (θηλασμού και μητρότητας) ότι ζήτησαν τους το έκαναν. Ζήσαμε μεγάλες στιγμές στο νοσοκομείο ( μη παρεμβάσεις στο τοκετό, θηλασμός μέσα στην αίθουσα τοκετού και άλλα). για το rooming in που λέει η JimDim συμφωνώ απόλυτα, να σου πάρουν το μωρό και να του κάνουν ότι θέλουν απαπά. βέβαια το rooming in γίνεται σε όλα τα νοσοκομεία και δεν χρειάζεται να πας σε μονόκλινο, σου κάνουν από μόνοι τους αναβάθμιση σε δίκλινο χωρίς χρέωση. επίσης είναι παράνομο (βάση ανθρωπίνων δικαιωμάτων) η άρνησή του. Καλά είναι πολλά που ισχύουν και δεν τα ξέρουμε και πρώτα ο θεός εδώ θα είμαστε και σε ότι θέλετε μπορώ να βοηθάω. Χθες γέννησε και η κολλητή μου και είμαι πολύ ευτυχισμένη μιας και είχε τη γέννα που ονειρευόταν.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

DimRous εριξα κ εγω μια ματια στα link που εστειλες!! :)
θα σου πρότεινα να μη πάρεις κάποια από τα βιβλία πριν σταθεροποιηθεί η κατάσταση και πριν δεις αν ο γιατρός σου έχει βέβαιο ότι θα κάνεις καισαρική. αν θες να ενημερώνεσαι για κάτι αυτό νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να είναι ο θηλασμός, μιας και στις μέρες μας δυστυχώς ο θηλασμός διδύμων ακούγεται σαν το ταξίδι στον άρη.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα σου πρότεινα να μη πάρεις κάποια από τα βιβλία πριν σταθεροποιηθεί η κατάσταση και πριν δεις αν ο γιατρός σου έχει βέβαιο ότι θα κάνεις καισαρική. αν θες να ενημερώνεσαι για κάτι αυτό νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να είναι ο θηλασμός, μιας και στις μέρες μας δυστυχώς ο θηλασμός διδύμων ακούγεται σαν το ταξίδι στον άρη.

Χαχαχαχα... Δικιο εχεις! Θελω παρα πολυ να θηλασω αν ολα πανε καλα. Οσο για τη καισαρικη ειναι το μονο σιγουρο! :) ... Παρολαυτα μ αρεσει να ενημερωνομαι για ολα τα θεματα περι τοκετου, εγκυμοσυνης, θηλασμου...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... Δικιο εχεις! Θελω παρα πολυ να θηλασω αν ολα πανε καλα. Οσο για τη καισαρικη ειναι το μονο σιγουρο! :) ... Παρολαυτα μ αρεσει να ενημερωνομαι για ολα τα θεματα περι τοκετου, εγκυμοσυνης, θηλασμου...

Εχεις τοσα πολλα να διαβασεις για τον θηλασμο και για την ανατροφή διδύμων, ξεκινα πρωτα απο εκει.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες!

Σήμερα είχαμε συγκέντρωση στο σχολείο του γιού για πρώτη επαφή , ενημέρωση στα πρακτικά θεματα και γνωριμία με τις δασκάλες και την Παρασκευή το αστέρι μου ξεκινάει!!!Του άρεσε πολύ ευτυχώς και η αίθουσα και οι δασκάλες του! Μαθητής του νηπιαγωγείο πια το αγόρι μου και εγώ η κουκουβάγια καμαρώνω!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

πόσες από τις μέλλουσες δευτερομανούλες έχετε θηλάσει τα πρώτα;;

Εγώ ναι αλλά δυστυχώς μόνο τους πρώτους 9 μήνες μετά έμπλεξα με την δουλειά και για να είμαι ειλικρινής δεν το πάλεψα αρκετά...το περίεργο είναι πως ήμουν αποφασιαμένη για το θηλασμό και τα κατάφερα σχετικά εύκολα (οκ με μαραθώνιους θηλασμους στην αρχή αλλά τα κατάφερα) είχα ενα καταπληκτικό παιδίατρο που μου εξήγησε τα πάντα απο την αρχή και συνέχισε να με ενθαρρύνει στην συνέχεια...οταν τα βρήκα κάποια στιγμή σκούρα και είχα κάποιες απορίες που δεν μς κάλυπτε ο παιδίατρος μου βρηκα το τηλ μιας κοπέλας που ήταν σύμβουλος θηλασμου και με βοήθησε πολύ...τώρα αν όλα πάνε καλά πρώτα ο θεός έχω σκοπό να θηλάσω την μπέμπα όσο περισσότερο μπορώ!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξαναγύρισαν τα φουσκώματα πάνω που ηρέμησα λίγο απο τις ανακατωσούρες...το πήρα απόφαση πως μέχρι να γεννήσω κάτι θα με ενοχλεί!!!! Ο γιός μου σήμερα μου είπε πως θέλει αγοράκι αδελφάκι και αν είναι κοριτσάκι θα το βάλει στο πατάρι που κρύβουμε τα παλιά παιχνίδια! !! Ωχ Παναγία μου τι με περιμένει!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. καλός ήρθατε οι καινούργιες στη παρέα, καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε.

Και εγώ στο κλαμπ με τις καούρες αλλά βρίσκω μεγάλη γιατρειά στο ανθρακούχο μεταλλικό νερό. Για χρηματικό κόστος μιλάτε και με πιάνει κάτι, ευτυχώς ο καινούργιος γιατρός που βρήκα στην Αθήνα αν και διευθυντής γνωστού ιδιωτικού παίρνει 500 - 700 ευρώ και αν είναι εύκολη η γέννα και καθόλου, οπότε πακέτο θα πάει το πολύ 2000. Βέβαια μέσα στο πρόγραμμα παίζει πολύ και η Ζάκυνθος (θα μου πάει το πολύ κανά 500) γιατί τελευταία βλέπω μεγάλες βελτιώσεις, κοπέλες από την ομάδα μου (θηλασμού και μητρότητας) ότι ζήτησαν τους το έκαναν. Ζήσαμε μεγάλες στιγμές στο νοσοκομείο ( μη παρεμβάσεις στο τοκετό, θηλασμός μέσα στην αίθουσα τοκετού και άλλα). για το rooming in που λέει η JimDim συμφωνώ απόλυτα, να σου πάρουν το μωρό και να του κάνουν ότι θέλουν απαπά. βέβαια το rooming in γίνεται σε όλα τα νοσοκομεία και δεν χρειάζεται να πας σε μονόκλινο, σου κάνουν από μόνοι τους αναβάθμιση σε δίκλινο χωρίς χρέωση. επίσης είναι παράνομο (βάση ανθρωπίνων δικαιωμάτων) η άρνησή του. Καλά είναι πολλά που ισχύουν και δεν τα ξέρουμε και πρώτα ο θεός εδώ θα είμαστε και σε ότι θέλετε μπορώ να βοηθάω. Χθες γέννησε και η κολλητή μου και είμαι πολύ ευτυχισμένη μιας και είχε τη γέννα που ονειρευόταν.

Να σας ζήσει το μωράκι και καλό σαραντισμό!!!!

Τέλεια η βοηθειά σου θα είναι πολύτιμη για όλες μας!

Για το δωμάτιο το ξέρω γιατί στον γιο μου ήμουν σε 2κλινο και το μωρό το είχα δίπλα μου.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Jimdim καλη σχολικη χρονια να εχουμε και εμεις σημερα προνηπιο η δασκαλα απλα σουπερ τη ξερω απο την ομαδα του θηλασμου. Πολυ καλα με το θηλασμο και οι 9 μηνες δεν ειναι λιγοι, αντε στη μπουμπου θα πας για φυσικο αποθηλασμο, να γνωρισεις και αυτη τη μαγεια.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!καλη αρχη σε οσες εχουν ηδη παιδακια που πανε σχολειο!!εγω εχω ενα προνηπιακι και ενα δευτερακι(δημοτικο)...

ηταν να κανω χθες την αυχενικη αλλα μου την ακυρωσαν λογω εκτακτου

θεματος του γιατρου, κανονισα για την προσεχη τεταρτη...την μερα που μπαινω στην 14 εβδομαδα....θα ειναι καπως ψιλοαργα ....αλλα ο γιατρος λεει θα ναι οκ...εσεις σε ποια εβδομαδα κανατε αυχενικη;

οσο για τον θηλασμο, κοριτσια παλεψτε το οσο μπορειτε...αξιζει...εκτος απο το γεγονος οτι ειναι ο απολυτα υγιης και φυσικος τροπος λαβης τροφης απο νεογεννητο,κανει πολυ καλο και σε εσας..θα το δειτε..

εγω θηλασα και τα 2 μου παιδια 7 μηνες...μετα δυστυχως επρεπε να επιστρεψω στην εργασια μου και δεν μπορουσα να τα καταφερω...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...