Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Τέλειο ακούγεται!!! Ανυπομονώ να έρθει η Πέμπτη να το δω και εγώ!!! Που την έκανες την εξέταση? Και που θα γεννήσεις?

ρουνα μου καλησπερα!!!την εξεταση την εκανα στην κεφαλλονια σε εναν ιδιωτικο γιατρο που με παρακολουθη...αλλα ο γιατρος μου ο κανονικος ειναι στην αθηνα και θα γεννησω στο μητερα...γυρω στις 3.000 θα μας παει ολη η ιστορια εκει εσενα ο γιατρος σου σε πιο ιδωτικο ειναι?


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

για τις πρωτότοκες να μπαίνουν στο κλίμα http://www.kathimerini.gr/782769/article/epikairothta/ellada/h-agora-toketoy-sthn-ellada

έλενα καταρχήν καλό είναι να αρχίσεις το διάβασμα με τη σειρά που θα ζήσεις τα γεγονότα (γέννα -θηλασμό- ανατροφή) σου γράφω τα βιβλία για τη γέννα με τη σειρά που θα σου πρότεινα να τα διαβάσεις:

1. http://www.thymari.gr/index.php/el/agwgi/egkymosyni-gennisi-vrefiki-ilikia/i-genna-sto-dromo-tis-fysis-detail.html

2. http://www.politeianet.gr/books/9789608943780-leboyer-frederick-reo-reo-fusikos-toketos-me-anapnoes-kai-tragoudi-gia-mia-empeiria-gemati-chara-201283

3. λόγο ότι μας έχει περαστεί η ιδέα ότι η καισαρική είναι ο ποιο ασφαλής τρόπος για να γεννήσεις αυτό http://www.politeianet.gr/books/9789608672086-odent-michel-reo-reo-i-kaisariki-tomi-175289

τα λινκ είναι τυχαία μόνο το πρώτο είναι τσεκαρισμένο πως είναι το φθηνότερο. βέβαια γενικά εγώ αυτό που προτείνω είναι αν υπάρχει ομάδα της LLL στη πόλη που μένεις να πας γιατί εκτός ότι όλα αυτά τα βιβλία (και άλλα πολλά) μπορείς να τα δανειστείς από τη βιβλιοθήκη τους έχεις σημαντική βοήθεια και υποστήριξη από τους καλύτερους στο θηλασμό και θα μάθεις και πολλά από τις συναντήσεις.

ευχαριστω παρα πολυ για τις πρωτασεις...θα τα ψαξω!!!:P


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! Σας διαβασα ολες!! Κ εμας καπου στις 3000 θα κοστισει η κλινικη. Daip θα συμφωνησω μαζι σου, καπου τοσο μακρια εχετε παει για κατι καλυτερο ετσι καλα κανεις και το ψαχνεις με το συστημα υγειας. Μακαρι να μπορουσα να παω κ εγω στο δημοσιο, να ειχα εμπιστοσυνη δηλαδη στο δημοσιο, και θα το κανα. DimRous εριξα κ εγω μια ματια στα link που εστειλες!! :) .. Κοριτσια εκτος απο ανακατοσουρες κανετε κ εσεις εμετους? Εχει απο χθες με τρελλαναν οι εμετοι και τρελλος πονοκεφαλος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι από μένα κορίτσια!!!σας διαβάζω συνέχεια και χαίρομαι που πηγαίνουν καλά τα πράγματα σε όλες.

xeimwnas εγώ εμετούς δεν είχα αλλά οι ανακατωσούρες υπάρχουν αν και είναι πιο ήπιες κι όχι καθημερινές. Ελπίζω σιγά σιγά να σταματήσουν κι αυτές. Οι καούρες τι είναι βρε κορίτσια; Δεν μου χει συμβεί ποτέ μου.:?:

Αύριο περιμένω το αποτέλεσμα του papp-a :cool:

Για κλινική δεν έχω ψάξει, πάντως το δημόσιο δε μου χει περάσει από το μυαλό, θα προτιμούσα ιδιωτικό νοσοκομείο. Η γιατρός μου συνεργάζεται με την Γενική Κλινική στη Θεσσαλονίκη. Καμία εμπειρία από κοπέλα;

Daip, σου εύχομαι όλα να πάνε καλά στη Αυστραλία, έχω ακούσει ότι έχει πάρα πολύ καλό σύστημα υγείας, φαντάζομαι θα μείνεις ευχαριστημένη. Και όσο για το μόνη, κι εγώ μόνη με το σύζυγο είμαι στη Θεσσαλονίκη δε θα χουμε ουσιαστική βοήθεια...:-(


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Daip,και εμείς εδώ μόνοι μας εντελώς είμαστε και έχω και το μικρο μου που είναι αρκετά ζωηρό ύλης!!!εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!όσο για το συστημα πιστεύω πως θα είναι σαφως ανώτερο απο εδώ!φιλακια πολλά και να περνάς όμορφα!!!!

Κορίτσια,δεν μπορω με τις καούρες!!!!πολύ σπαστικό!!!στο γιο μου είχαν τους 2,3μηνες στο τέλος,τώρα τόσο νωρίς...?(οι καούρες είναι ενα αίσθημα καψίματος στο λαιμό και νιώθεις και ενοχλήσεις στο στομάχι και δεν μπορείς να κοιμηθεις καλά γιατί χρειαζεσαι ενα σωρό μαξιλάρια...πικρά...)είμαι ''αγκαλιά'' με τα μήλα μου και εύχομαι να το ξεπεράσω!!!

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά!!!!


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρουνα μου καλησπερα!!!την εξεταση την εκανα στην κεφαλλονια σε εναν ιδιωτικο γιατρο που με παρακολουθη...αλλα ο γιατρος μου ο κανονικος ειναι στην αθηνα και θα γεννησω στο μητερα...γυρω στις 3.000 θα μας παει ολη η ιστορια εκει εσενα ο γιατρος σου σε πιο ιδωτικο ειναι?

Εμένα η γιατρός μου συνεργάζεται με μητέρα, ρέα και γαία. Αλλά μάλλον στο γαία θα πάω επειδή είναι πιο καινούργιο.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! Σας διαβασα ολες!! Κ εμας καπου στις 3000 θα κοστισει η κλινικη. Daip θα συμφωνησω μαζι σου, καπου τοσο μακρια εχετε παει για κατι καλυτερο ετσι καλα κανεις και το ψαχνεις με το συστημα υγειας. Μακαρι να μπορουσα να παω κ εγω στο δημοσιο, να ειχα εμπιστοσυνη δηλαδη στο δημοσιο, και θα το κανα. DimRous εριξα κ εγω μια ματια στα link που εστειλες!! :) .. Κοριτσια εκτος απο ανακατοσουρες κανετε κ εσεις εμετους? Εχει απο χθες με τρελλαναν οι εμετοι και τρελλος πονοκεφαλος.

Εγώ που δεν είχα πολλούς εμετούς πριν και αν είχα θα ήταν μόνο πρωί, τις 2 τελευταίες μέρες με έχει ταράξει το στομάχι μου και κάνω εμετό κάθε βράδυ!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τρέχαμε σήμερα όλη μέρα!!!Πήγα έβαψα, έκοψα και χτενισα τα μαλλιά μου συν φρύδια άλλος άνθρωπος!!!

Μετά πήγα και πήρα δώρα για τα διδυμάκια μιας φίλης μου που έιχαν γενέθλια και μετά πήγαμε σε ένα παιδότοπο για το πάρτυ!!! Πριν λίγο μαζευτήκαμε και κοίμησα τον μικρό.

Όμορφα περάσαμε!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το δημόσιο νοσοκομείο είναι μονόδρομος αφου εκεί είναι ο γιατρός μου και του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.Εκτός αυτού έχω και ένα θεματάκι...θέλω το μωρό δίπλα μου συνέχεια και λόγω του θηλασμού και γιατί δεν θέλω να αποχωριστώ το μωράκι καθόλου και δεύτερον δεν αντέχω όμως την πολυκοσμία!!!! Πριν μείνω έγκυος έκανα μια μικροεπέμβαση σε γνωστό ιδιωτικό μιευτήριο, θα εμενα μόνο κάποιες ώρες μέσα μέχρι να συνέλθω...ήμουν σε 3κλινο δωμάτιο και κόντεψα να πάθω ασφυξία...αναρωτιόμουν πόσο στριμωγμένα θα ήταν και με τα κουνάκια δίπλα!!! Ζήτησα και έφυγα στο 2ωρο!!!Για αυτό πήγα και είδα τα μονόκλινα λουξ του Έλενα μετα απο παρότρυνση του γιατρού μου...απόλυτα ήσυχα ,πεντακάθαρα , άνετα, πρόσφατα έχουν κάνει ανακαίνιση και με δικό τους μπάνιο και με πολυθρόνα που γίνεται κρεβάτι για τον άνθρωπο που θα μένει δίπλα μου το βράδυ και το καλύτερο για μένα φυσικά το μωράκι μου δίπλα μου συνέχεια χωρίς να έχω άγχος για τον κόσμο που μπαινοβγαίνει στο δωμάτιο μιας και θα κάνει ακόμα κρύο και ένα αχγος με τις ιώσεις το έχω και όλα αυτά χωρίς να χρειάζεται να πληρώσω μιά ολοκληρη περιουσία για 3 μέρες πρώτα ο θεός!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Κατάλαβα... Εμένα η γιατρός μου μου είπε πως συνολικά το νοσοκομείο μαζί με την αμοιβή την δική της και της μαίας θα πάει 3000. Εσείς που έχετε γεννήσει ξανά τι λέτε? Είναι πολλά ή είναι λογική η τιμή?

Μια χαρά μου φαίνεται η τιμή!Εγώ είχα δώσει αρκετά περισσότερα ...αμοιβή γιατρου+αμοιβή μαίας+αμοιβή αναισθησιολόγου+πληρωμή νοσοκομείου για 2κλινο δωμάτιο+πληρώναμε όλες της επισκέψεις στο ιατρείο του γιατρού κανονοκά!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια τι κανετε??εγω 2 ημερες τωρα εχω τρελαθει στους πονοκεφαλους και στα πονακια χαμηλα...ευτηχως οι ανακατοσουρες εχουν φυγει σιγα σιγα μονο κατι λιγες καουρες εχω και αυτες οχι συνεχεια!!!σημερα παιρνω τα αποτελεσματα τοθ papp a!!!ευχομαι σε ολες να εχετε μια ομορφη ημερα!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο μενα.

Περιμενω το δευτερο μωρακι μου με ΠΗΤ 17/03.

Θα γεννησω στην Πατρα και εγω οπως η mariaeleni1984. Εσυ σε ποιο μαιευτηριο θα γεννησεις. Εγω μαλλον στο Ολυμπιο.


C03Cp3.pngeYkOp3.png
Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαστε οι Μαρτιατικες γεννησεις;

με το καλο σε ολα τα κοριτσια, με εναν πονο ή και με κανεναν αν ειναι εφικτο...

εγω ειμαι μανουλα , με 2 υπεροχα κοριτσακια...που μονο χαρα και ευτυχια μου εχουν φερει...τωρα περιμενω το τριτο μου μπεμπε,και ειμαι στην 13 εβδομαδα...ειμαι σε αναζητηση γιατρου σε δημοσιο νοσοκομειο στην αθηνα γιατι ο δικος μου γιατρος ειναι στο μητερα και το κοστος συνολικα για τη γεννα θα ξεπερασει τα 3200 ευρω,ποσό που θα ηθελα να σπαταλησω με την οικογενεια μου και οχι σε ενα νοσοκομειο-ξενοδοχειο...οποια εχει γιατρο σε δημοσιο νοσκομειο στην αθηνα και μπορει να με βοηθησει, θα χαρω πολυ!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...