Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλημέρα και απο μένα!!!Είμαι στην 15 εβδομαδα και αν εξαιρεσετε μια βδομάδα που έμεινα κάτω εξαιτίας λίγο αίματος και τις πολλές αναγούλες και εμετούς που είχα όλο το πρωτο τρίμηνο,όλα είναι καλα!!!!εκανα και αυχενική τέλος Αυγούστου και ηταν πολύ καλη!χθες πήγα στο γιατρό για το μηνιαίο ραντεβού και μου έδωσε συμπληρώματα γιατί εκτός απο filicine δεν έπαιρνα τπτ άλλο αφού είχα εμετούς!το φύλο του μωρού δεν το είδαμε ακόμη γιατί είναι πονηρό και δεν μας κανει τη χάρη να γυρίσει!!!μας το κρατάει για έκπληξη!Έχω ηδη ενα αγοράκι 2χρονων και 8μηνων που είναι πολύ ζωηρούλης και ταυτόχρονα πολύ χαδιάρης και μας τρέχει όλη μέρα!!!Ξέχασα να σας πω οτι Πητ έχω 3/3!Εύχομαι να έχουμε όλες καλες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες και οτιδήποτε προκύψει να'ναι περαστικό και στο τέλος να κρατήσουμε τα σποράκια μας υγιεί στην αγκαλιά μας!!!!


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγώ κορίτσια σήμερα είμαι πολύ καλύτερα!!!Το μόνο σίγουρο είναι οτι μόλις κρατήσετε τα αγγελούδια σας αγκαλιά το μόνο που θα θυμάστε απο την εγκυμοσύνη θα είναι η ευχαριστες στιγμές!!!

Εμένα ο άντρας μου έχει περάσει το υπέρηχο της αυχενικής στο κινητό μου και πολλές φορές κάθομαι και το χαζεύω!!!

Την Δευτέρα θα πάω να κάνω ανταύγιες.Ρώτησα τον γιατρό μου και μου έδωσε το οκ!!!![/quote

οχι απλα εχουμε τρελαθει εχουμε ξετρελαθει.....!!!!και εγω θελω να κανω ανταυγιες αλλα φοβαμαι ακομη δεν ξερω τι να κανω μου ειπε ο γιατρος μου οτι οι ανταυγιες δεν ερχονται σε επαφη με το δερμα οποτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα...να φανταστεις ουτε τα νυχια μου δεν βαφω!:?


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!!!Είμαι στην 15 εβδομαδα και αν εξαιρεσετε μια βδομάδα που έμεινα κάτω εξαιτίας λίγο αίματος και τις πολλές αναγούλες και εμετούς που είχα όλο το πρωτο τρίμηνο,όλα είναι καλα!!!!εκανα και αυχενική τέλος Αυγούστου και ηταν πολύ καλη!χθες πήγα στο γιατρό για το μηνιαίο ραντεβού και μου έδωσε συμπληρώματα γιατί εκτός απο filicine δεν έπαιρνα τπτ άλλο αφού είχα εμετούς!το φύλο του μωρού δεν το είδαμε ακόμη γιατί είναι πονηρό και δεν μας κανει τη χάρη να γυρίσει!!!μας το κρατάει για έκπληξη!Έχω ηδη ενα αγοράκι 2χρονων και 8μηνων που είναι πολύ ζωηρούλης και ταυτόχρονα πολύ χαδιάρης και μας τρέχει όλη μέρα!!!Ξέχασα να σας πω οτι Πητ έχω 3/3!Εύχομαι να έχουμε όλες καλες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες και οτιδήποτε προκύψει να'ναι περαστικό και στο τέλος να κρατήσουμε τα σποράκια μας υγιεί στην αγκαλιά μας!!!!

Kαλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι!!!Είμαστε κοντά στην ΠΗΤ εγώ είμαι 01/03 αλλά στην πρώτη γέννα μου γέννησα 39 εβδομάδων!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!!!Είμαι στην 15 εβδομαδα και αν εξαιρεσετε μια βδομάδα που έμεινα κάτω εξαιτίας λίγο αίματος και τις πολλές αναγούλες και εμετούς που είχα όλο το πρωτο τρίμηνο,όλα είναι καλα!!!!εκανα και αυχενική τέλος Αυγούστου και ηταν πολύ καλη!χθες πήγα στο γιατρό για το μηνιαίο ραντεβού και μου έδωσε συμπληρώματα γιατί εκτός απο filicine δεν έπαιρνα τπτ άλλο αφού είχα εμετούς!το φύλο του μωρού δεν το είδαμε ακόμη γιατί είναι πονηρό και δεν μας κανει τη χάρη να γυρίσει!!!μας το κρατάει για έκπληξη!Έχω ηδη ενα αγοράκι 2χρονων και 8μηνων που είναι πολύ ζωηρούλης και ταυτόχρονα πολύ χαδιάρης και μας τρέχει όλη μέρα!!!Ξέχασα να σας πω οτι Πητ έχω 3/3!Εύχομαι να έχουμε όλες καλες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες και οτιδήποτε προκύψει να'ναι περαστικό και στο τέλος να κρατήσουμε τα σποράκια μας υγιεί στην αγκαλιά μας!!!!

καλως ηρθες στην παρεα μας μαριαελενη!!!να σου ζησει το αγορακι σου...και να εχεις μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και με το καλο να το παρεις στην αγκαλια σου!!!:P


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια σήμερα είμαι πολύ καλύτερα!!!Το μόνο σίγουρο είναι οτι μόλις κρατήσετε τα αγγελούδια σας αγκαλιά το μόνο που θα θυμάστε απο την εγκυμοσύνη θα είναι η ευχαριστες στιγμές!!!

Εμένα ο άντρας μου έχει περάσει το υπέρηχο της αυχενικής στο κινητό μου και πολλές φορές κάθομαι και το χαζεύω!!!

Την Δευτέρα θα πάω να κάνω ανταύγιες.Ρώτησα τον γιατρό μου και μου έδωσε το οκ!!!![/quote

οχι απλα εχουμε τρελαθει εχουμε ξετρελαθει.....!!!!και εγω θελω να κανω ανταυγιες αλλα φοβαμαι ακομη δεν ξερω τι να κανω μου ειπε ο γιατρος μου οτι οι ανταυγιες δεν ερχονται σε επαφη με το δερμα οποτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα...να φανταστεις ουτε τα νυχια μου δεν βαφω!:?

Στο γιό μου δεν είχα κάνει τίποτα αλλά τώρα θέλω...έχω ένα γάμο και ένα πάρτυ γενεθλίων και γενικά θέλω να σουλουπωθώ λίγο...έχω και συγκέντρωση στο σχολείο του γιού μου οπότε αφού ο γιατρός έδωσε το οκ είπα να το κάνω.Τα νύχια τα έβαψα το 1ο μήνα αλλά σε μία πολύ καλή μου φίλη που ξέρω οτι τα υλικά που μου έβαλε είναι καθαρά και φυτικά τελείως!!!Τώρα λείπει και περιμένω να γυρίσει!!!:mad:


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα κανεις γιατι ανεβαζει την ψυχολογια...εγω βεβαια εκτος απο τα μαλλια μου ολα τα υπολοιπα τα κανω μονη μου γιατι ειμαι αισθιτικος!

λοιπον...εγω μενω στην κεφαλλονια..εχω εναν ιδιοτικο γιατρο εδω και με παρακολουθη...αλλα εχω και αλλο γιατρο στην αθηνα που με παρακολουθη στο μητερα μιας και εχουμε το πατρικο σπιτι του αντρα μου εκει..!!!οποτε θα ανεβω ενα μηνα νωριτερα στην αθηνα για να γεννησω εκει δεν θα γεννουσα στην κεφαλλονια γιατι φοβαμαι παρα πολυ και δεν εχουμε τιποτε αλλο παρα μονο ενα δημοσιο νοσοκομειο που δεν εμπιστευομαι καθολου


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Να καλωσορησω κ εγω τη μαριαελενη! Καλη εγκυμοσυνη να εχεις και να σου ζησει το αγορακι σου! Χαιρομαι που ειστε ολες καλα και ολα πανε τελεια!!! Να συμφωνησω με τη JimDin, οτι μολις κρατησουμε αγκαλια τα ζουζουνια μας θα τα ξεχασουμε ολα!! Αν και κοριτσια μου εγω εκει που χαρηκα για λιγο, επεστρεψε το αιματακι, πιο πολυ καφε βεβαια αλλα επεστρεψε παλι, κ ετσι αρχισαμε ξανα τα φαρμακα. Ειμαι ομως αισιοδοξη οτι ολα θα πανε καλα! Και υπομονη πολυ για τα μπεμπακια μου. Ευτυχως σας εχω εσας και οσο ειμαι μονη σας διαβαζω και παιρνω δυναμη! :)

JimDin εγω απο Κυπρο ειμαι κ θα γεννησω στην ιδιωτικη κλινικη που ειναι ο γιατρος μου κ του εχω τυφλη εμπιστοσυνη. Πολλα τα εξοδα βεβαια αλλα χαλαλι για τα μωρακια μου. Εσυ τι σκεφτεσε?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Να καλωσορησω κ εγω τη μαριαελενη! Καλη εγκυμοσυνη να εχεις και να σου ζησει το αγορακι σου! Χαιρομαι που ειστε ολες καλα και ολα πανε τελεια!!! Να συμφωνησω με τη JimDin, οτι μολις κρατησουμε αγκαλια τα ζουζουνια μας θα τα ξεχασουμε ολα!! Αν και κοριτσια μου εγω εκει που χαρηκα για λιγο, επεστρεψε το αιματακι, πιο πολυ καφε βεβαια αλλα επεστρεψε παλι, κ ετσι αρχισαμε ξανα τα φαρμακα. Ειμαι ομως αισιοδοξη οτι ολα θα πανε καλα! Και υπομονη πολυ για τα μπεμπακια μου. Ευτυχως σας εχω εσας και οσο ειμαι μονη σας διαβαζω και παιρνω δυναμη! :)

JimDin εγω απο Κυπρο ειμαι κ θα γεννησω στην ιδιωτικη κλινικη που ειναι ο γιατρος μου κ του εχω τυφλη εμπιστοσυνη. Πολλα τα εξοδα βεβαια αλλα χαλαλι για τα μωρακια μου. Εσυ τι σκεφτεσε?

καλημερα!!!!!ετσι να εισαι παντα κοριτσι μου γεματη αισιοδοξια και θα δεις οτι ολα θα πανε καλα λιγο υπομονη και θα περασουν ολα και τα μπεμπακια σου θα ειναι μια χαρα και θα ερθει η ωρα που θα τα παρεις στην αγκαλια σου θα τα ξεχασεις ολα!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ,κορίτσια μου,καλώς σας βρήκα!!!τα νύχια απο τα χερια εγώ τα βάφω,όχι συνέχεια αλλά οποτε έχω ορεξη,όσο για τα πόδια τα βάφω παντα!και στον μικρο μου τα εβαφα και τα ξεβαψα παραμονή της γεννας (τυχαία γιατί γέννησαν 3μερες νωρίτερα απ'οτι περιμενε ο γιατρός)!μαλλια δεν έτυχε να βαψω οπότε δεν ξέρω.το Γιωργάκη μου τον γέννησα στην Άρτα γιατί είμαστε απο εκεί στο νοσοκομειο της πολης και ηταν όλα πολύ καλα(εκτός απο καποιες μαίες)!έχω πολύ καλες αναμνησεις απο την πρώτη γέννα!τώρα θα γεννήσω Πάτρα (πρωτα ο Θεός)γιατί έχουμε μετακομίσει εδώ και λίγο καιρο,στο πανεπιστημιακο στο ριο.


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας!!! Είμαι και εγώ μια μέλλουσα μανούλα του Μαρτίου με ΠΗΤ 19-3. Την Πέμπτη ετοιμάζομαι για την αυχενική και έχω πολύ άγχος!!!! Μέχρι τώρα όλα είναι καλά. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, οι εμετοί ήταν με μέτρο, αλλά είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έχω πολύ άγχος.... Εγώ μάλλον θα γεννήσω στο Γαία. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!!

HTygp3.png

SeOep3.png


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες,ρουνα!με το καλό το μωράκι σου και με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!φυσικο είναι να ανησυχείς,αλλά θα δεις πως όλα θα πάνε καλά!αν είσαι τυχερή στην αυχενική θα δεις και το φύλο του μωρου!σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και μην αγχωνεσαι για τπτ!!!απόλαυσε το και ξεκουρασου όσο περισσότερο μπορείς γιατί μετα δεν θα κάθεσαι!!!α!και κοιμήσου παραπανω απο οτι θες γιατί δεν θα το ξανά ζήσεις!!!!!:);)


2Yq2p2.png

Pig8p3.png

uAlxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες,ρουνα!με το καλό το μωράκι σου και με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!φυσικο είναι να ανησυχείς,αλλά θα δεις πως όλα θα πάνε καλά!αν είσαι τυχερή στην αυχενική θα δεις και το φύλο του μωρου!σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και μην αγχωνεσαι για τπτ!!!απόλαυσε το και ξεκουρασου όσο περισσότερο μπορείς γιατί μετα δεν θα κάθεσαι!!!α!και κοιμήσου παραπανω απο οτι θες γιατί δεν θα το ξανά ζήσεις!!!!!:);)

Γεια σου mariaeleni1984!!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!! Από ξεκούραση και ύπνο άλλο τίποτα!!!! Δεν δουλεύω και έτσι έχω πολλές ώρες να ξεκουράζομαι. Σου εύχομαι να πάνε και σε εσένα όλα καλά και να έχεις σε λίγους μήνες το μωράκι στην αγκαλιά σου!!!

HTygp3.png

SeOep3.png


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σήμερα είχαμε επέτειο και ο άντρας μου μου έφερε λουλούδια και φυσικά ένα αυτοκινητάκι για τον μικρό μας...καλά έγινε ο χαμός γιατί ο μικρός ήθελε να πετάξει τα λουλούδια!!!Μόνο έγω θα δίνω λουλούδια στην μαμά μου έλεγε!!!Φανταστήτε τι θα γίνει όταν έρθει το μωρό στο σπίτι!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...