Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια γραφω τα νεα μας για να προλαβω και μετα δω τα δικα σας ελπιζω ναειστε καλα και τα μπεμπακια σας επίσης!!!

Εμεις πηραμε αλλα 220 γρ.μπραβο και ειμαστε τωρα 4120 μεγαλωνει ανυπομωνω κοριτσια να΄αρχισει να μιλαει να καταλαβαινει να της λεω παραμυθια κα να μου λεει "παλι" στο ιδιο παραμυθι, τι γλυκια κουραση που θα τραβαω!!!θα παμε τελικα στην Αμφιλοχια την Πεμπτη και ελπιζω να ειναι ησυχη στο ταξιδι, να δω και γω λιγο τους γονεις μου να τη δει και ο μπαμπας μου που δεν την εχει δει ακομα!!

Κατ΄αλλα καλα δοξα το θεο! Παω να διαβασω τα νεα γιατι θα ξυπνησε και σε λιγο θα φωναζει ουαααααααααααααααααααααα!!!

καλημεραααααααααα φιλακια


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κατερινακι χαρας το κουραγιο σου!!! Τελεια τα φαγητα σου στειλε μας καλε τπτ αμα περισεψει......μιαμμμμμμμ!!!

Και μενα το μωρακι βγαζει ηχους........ καλα κουβαουυυυυυυ παλι, δε λεω άλλα!!!!!!

Αντε θα πω ενα τελευταιο εχτες την ειχε ο Χρηστος αγκαλια και ετρωγε γαριδακια και καρφωσε το βλεμμα της πανω και αρχισε να γλειφεται, πολυ γελιο εμεις τα γαϊδουρια!!!!

ινκακι τι χαρες ειν αυτες τελεια η φουφουλιτσα σου!!!!!

Καλα Felia παιδαρος μπραβο το μωρακι!!!!

mummy της εβαλα ραδιωφονο σημερα για αλλαγη, ενα τεταρτο, μετα πρεπει να βρω κατι αλλο να της κανω παλι παραπονα κανει!!!!

φιλιααααα! παωωωωωω! τρεχωωωωωωωω!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Νατασα θαυμασια νεα, πανηγυριζω, πηρα τηλεφωνο τον αντρα μου στη δουλεια και χαρηκε κι εκεινος... κατι μου λεει οτι θα εισαι η μονη μαμα που θα την ξενυχταει το μωρο κι εκεινη θα τραγουδαει αντι να γκρινιαζει:P

κοριτσια δε σας ξεχασα και μου λειπετε ολες.. η νινια μεγαλωνει ομορφα, εχει τρελη αδυναμια στον μπαμπα της και φυσικα με τρεχει οπως ολες τις μαμαδες... κανω αμαν να πετυχουμε 4ωρο!

δεν μπορω να γραψω αλλο γιατι εχω τενοντιτιδα και ποναω πολυ... να μου φιλησετε τα μπεμπακια σας:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Νατασουλα μου χαιρομαι για τα ωραια νεακια σου σας στελνουμε την αγαπη μας εγω και η μπεμπιτσα μου, γρηγορα να παρετε το μωρακι σας σπιτι και να του δωσετε ολη σας την αγαπη.........


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

kalhmera kai apo mas,

ti kanete manoules?

georgia mou kala na perasete sthn amfioloxia. etimase kanena xamomilaki gia to taksidi, pipiles kai gera neura. giati oso nane kapoia stigmi tha kourasti kai tha gkriniaksi.

mummy valto se xamili thermokrasia skepasmeno kai den tha exeis kanena provlima kai na to ksexasis;)

sas euxaristw koritsia lew na parw th paidiatro na th rwtisw. outos i allos prepei na kleisoume kai rantevou gia ta emvolia mas

Katerina ti enois periergo roz xrwma?

inka pio gymnasthrio peires sth foufoula sou?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!Γεμίσαμε κι εμείς σπυράκια 5 στο κάθε μάγουλο μικρά και με άσπρο στην κορυφή ...τι θα κάνουμε να φύγουν; Τηλεφώνησα στον γιατρό αλλα έλειπε θα το ξαναπάρω μετα να μας πει...μου την δίνουν τα σπυράκια στα μωράκια!!!!

Καρδούλα της πήρα κι εγώ γυμναστήριο της fisherprice 0+ εγραφε εχει ενα πιγκουινάκι που παίζει μουσική ένα καθρεφτάκι και ακομα ένα παιχνιδι ,είναι ωραίο η δικιά μου χαζεύει τον καθρέφτη συνέχεια...

Φέλια αντε μεγαλώσατε και εσείς......αντε να σαραντίσουμε να παμε καμια βόλτα έσκασα μεσα στο σπίτι τόσες μέρες!!!!!!!!!

Νατάσα τελεια νέα με το καλό να πάρετε το παιδάκι σας στο σπίτι.!


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Εχω μπει τέσσερις φορές να διαβάσω τα νέα σας και καμμια δεν έχω προλάβει γιατι έχει ξυπνήσει και κλαιει!! Τα πρωινά κοιμόμαστε ελάχιστα ειναι συνέχεια αγκαλιά η στον μάρσιππο. Μαγείρεμα κτλ μονο με το μάρσιπο μπορώ να κάνω!! Η έρμη παλευει να κοιμηθεί αλλα ή θα την πιάσουν πονάκια ή θα εχει λόξυγγα ή θα θέλει να χέσει ή θα θέλει να φάει και θα ξυπνήσει!! Και μαζι μ'αυτη τρέχω και εγω!!το απόγευμα ειναι ο ανδρας μου σπιτι και δεν εχω υπολογιστή αφήστε που παλεύω να κοιμηθώ λιγάκι!! Το βράδυ εχουμε πονάκια και ου το καθεξής!! Να σας πω πόσο πτώμα ειμαι;Συνεχίζω τα χάπια μαγιάς και βλέπω μια μικρή βελτίωση!! Η μικρή θηλάζει κανονικά, δεν την βλέπω να πεινάει, χθες το βράδυ που θηλάζαμε 4 ώρες περίπου (φανταστειτε τι τράβηξα!!) της έδωσα 100μλ συμπλήρωμα μητρικό γαλα μετα!! Εχει βγάλει κατι σπυράκια στα μάγουλα και η παιδιάτρος μου έδωσε μια αλοιφή και αντισιπτικό σαπουνι!!Αλήθεια ποσες φορές μιλάτε με την παιδιατρο τον μήνα; Εχω μέσα σε 33 μέρες την έχω ήδη πάρει 3 φορές για κολικούς και τα σπυράκια.

Νατάσσα τι υπέροχα νέα ειναι αυτα; Με το καλό κοριτσάκι μου να τον υποδεχτειτε σπιτάκι σας!! Αχ δεν φανταζεσαι ποσο πολυ χάρηκα!!! Ο μικρούλης σας αντεξε ηδη τόσα, θα πάει πολυ καλα και στην συνέχεια και σε λίγους μήνες που θα έχετε τελειώσει και με το αλλο χειρουργειο ολα θαειναι σαν ενα κακο ονειρο!!

Ινκα τρομερή φάτσα!! Εγω δεν έχω κάτι τέτοιο!! Πονάκια μου έχουν μεινει και δυστηχώς δυσκοιλιότητα!! Μήπως να ρωτήσεις τον γιατρό σου για τους πονοκεφάλους, για το πόνο τον ρώτησες;

Πάρος χαρά στο κουράγιο σου!! Εξι μήνες εδω και εξι μακριά!! Θα εχεις τα παιδάκια σου, τους συγγενείς σου, τους φιλους σας!! Και θα σε απασχολούν τόσο,ειδικά τα ζουζουνια σου που θα περάσουν οι μήνες!! Θα δεις!!

Γεωργία κουράγιο με τους συγγενείς!!! Τι να πω!!! Πήγε στα 130μλ; Της δίνεις και δικό σου ή μονο ξένο; Βρε κορίτσια εγω με το θήλαστρο δεν βγάζω τοσο την φορά, μονο τα πρωινά μπορει να το βγάλω καιμε εχει πιάει αγχος αν χορταίνει η μικρή!! Αντε να παμε να την ζυγίσουμε σε 2 εβδομάδες να δω τι γινεται!!Τι έθιμο ειναι αυτό; Δεν το έχω ξανακουσει!!!

Γιωτα τι αυπνία ηταν αυτή; Απόψε κοιμήθηκε κανονικά;

Καρδούλα να διαβάσεις τις οδηγίες φύλαξης!! Εγω βγάζω οποτε μπορώ κατα την διάρκεια της ημέρας και οταν ερθουν στην ιδια θερμοκρασία μαζεύω 1-1,5 γεύμα και το φυλάω!!!

Βρε Κατερίνα 12 άτομα; με δυο παιδιά; Χαρα στο κουράγιο σου!! Νόστιμο μενού, ελπιζω να εχεις βοήθεια στο μαγειρεμα και στο σπίτι!!

Σιλβή πέταξα το χαρτάκι που εγραφα το σαπουνάκι και την αλοιφή, αλλα τα εχω παραγγειλει. Το απόγευμα που θα τα παραλάβω θα τα γράψω στο φορουμ για να δεις τι μου συνέστισε η παιδιατρος!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Σιλβή η παιδιάτρος μας είπε 3 πλύσεις την ημέρα με A-Derma (Dermalibour Moussant) και 3 φορές την ημέρα να της βάζω την κρέμμα Physiogel. Κοστίζουν 8,80 και 17,70 αντίστοιχα!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία θα τα παραγγείλω σέυχαριστώ γιατι πηρα και εγω τον δικό μου παιδίατρο και λεει είναι φυσιολογικά και θα φύγουν μόνα τους μεσα σε 3 εβδομάδες αλλα εγω δεν μπορώ να την βλέπω ετσι με τοσα σπυράκια...γιάυτο θα τα παρώ .


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Koritsia ti kanete??Ta bebakia sas??

Xthes gennise i sinifada moy ta didimakia tis, 1200 kai 1080 gr einai ta mikroutsika zouzounakia...gennise nomizw stin 30h ebdomada..bebaia ta mwrakia twra dinoun tin diki toys maxi kai elpizw na pane ola kala, na dinamwsoyn grigora kai na einai panta kalaaa!!

To prwi pigame bolta me ta paidakia mou apo to grafeio toy antra mou, piga kai sto IKA kai pira tin apozimiwsi gia tin kaisariki, 516 eyrw, mia xara mas irthane!Kai fysika piga kai pswnisa amesws sta paidakia mou, ena mpufanaki epoxiako tis bebas kai 2 mplouzakia toy Nikola..

Kai emena i beboula exei kati spirakia, alla den ta peirazw kai kapoia exoun idi figei..twra parousiase kati san ksirodermia anamesa sta fridia kai einai kai ligo kokkino..den nomizw na einai ninida i lete na einai??Den kserw kai pws einai :)

Kalo brady eyxomai kai IREMOOOOO...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια κι απο εμας. Δεν μπηκα καθολου σημερα δεν προλαβα. Ειχα βγει για εξω να ψωνισω .Πηγα και αλλαξα ενα δωρο και πηρα κι εγω γυμναστηριο φισερ πραις 0

+Ειχε διαφορα ακομα δεν τοχω ανοιξει.

Και μενα ο μπεμπης λεει γκα και γκαι και η μπεμπα αγκου οταν θελουν γαλα χαχα!!!Λενε κι αλλες συλλαβες οπως αιβ ιγκ και οταν κλαιει η μπεμπα λεει κατι σα μαμα.Επισης οσο ελειπα ηταν με το μμπαμπα τους και την επιασε μια γκρινια δεν ηθελε μπιμπερο και δεν ησυχαζε μεχρι να ρθω να τη βαλω στο στηθος, απιστευτη γκρινια. Οταν μπηκα σπιτι την ειχε ο πατερας της αγκαλια και μολις ακουσε τη φωνη μου γυρισε το κεφαλι και με κοιταγε ολο παραπονο!!!Ειναι αυτη μια!!!Κατερινακι χρονια πολλα για αυριο να τα χιλιασεις πολυχρονη. Τι ωραια φαγητα ειναι αυτα χαρας την υπομονη σου. Ολα εσευ θα τα κανεις?Εγω εκανα λαχανοντολμαδες σημερα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Koritsia ti kanete??Ta bebakia sas??

Xthes gennise i sinifada moy ta didimakia tis, 1200 kai 1080 gr einai ta mikroutsika zouzounakia...gennise nomizw stin 30h ebdomada..bebaia ta mwrakia twra dinoun tin diki toys maxi kai elpizw na pane ola kala, na dinamwsoyn grigora kai na einai panta kalaaa!!

To prwi pigame bolta me ta paidakia mou apo to grafeio toy antra mou, piga kai sto IKA kai pira tin apozimiwsi gia tin kaisariki, 516 eyrw, mia xara mas irthane!Kai fysika piga kai pswnisa amesws sta paidakia mou, ena mpufanaki epoxiako tis bebas kai 2 mplouzakia toy Nikola..

Kai emena i beboula exei kati spirakia, alla den ta peirazw kai kapoia exoun idi figei..twra parousiase kati san ksirodermia anamesa sta fridia kai einai kai ligo kokkino..den nomizw na einai ninida i lete na einai??Den kserw kai pws einai :)

Kalo brady eyxomai kai IREMOOOOO...

νινιδα ειναι ιωαννα εχουν κι εμενα ειδικα ο μπεμπης, τους βαζω μια κρεμουλα ενυδατικη η λαδακι.δεν ειναι τιποτα και αμα τα κανεις μπανακι τριβε το ελαφρα με το χερι σου φευγει


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια ??

εγω μαγειρευω η μπεμπα ειχε μια απιστευτη γκρινια μεχρι τωρα μαλλον κολικος της εδωσα λιγο μαραθο και ηρεμησε καπως, εντωμεταξυ ειχαμε παει και στο σουπερ μαρκετ νωριτερα και την ειχαστο μει ται και την επιασε η γκρινια της μας ακουσε ολο το σουπερ μαρκετ χιλιομετρα εκανα στους διαδρομους γιατι μολις σταματαγα εκλαιγε ευτυχως που ηταν και ο αντρας μου και ψωνισαμε αρων αρων.

Ελιτα δειξε στον γαμπρουλη μου τις σημερινες φωτο της γκρινιαρουλας!!!

post-14680-14825440074726_thumb.jpg


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

κι εμείς έχουμε κοκκινίλα εκεί, βάλαμε λαδάκι και είναι κάπως καλύτερα,

είχαμε βγάλει και μια περίεργη κοκκινιλα στα βλέφαρα, η γιατρός είπε να βάλουμε bepanthol αλλά ο φαρμακοποιός με φόβισε μου είπε ότι μπορεί να μπει στο μάτι και μου δωσε μια άλλη ίδιο φάρμακο αλλά ειδική για τα μάτια, τελικά δεν την έβαλα ούτε αυτή και πέρασε από μόνη της, μπορεί να ήταν και αλλεργία

το βράδυ μας πιάνει μια απίστευτη γκρίνια, πεινάμε και νυστάζουμε και δεν ξέρουμε τι προτιμάμε ύπνο ή φαί και με το που πιάνει στήθος κλαίει...φυσικά ζεσταίνεται κι όλας γιατί ο άντρας μου κάνει χαμάμ το μπάνιο και το σπίτι...σήμερα τον τάισα με το φανελάκι μόνο και ήταν καλύτερα, του δωσα και 50 ml από άντληση πρώτα, χόρτασε και μετά τράβηξε με περισσότερη όρεξη, πρώτη φορά κοιμάται τόσο γρήγορα, θα το ξανακάνω

λαχανοντολμάδες;;;; ρε ελίτα είσαι για το γκίνες τι να πω... άλλες δεν κάνουν μια μακαρονάδα κι εσύ με δίδυμα τα θηλάζεις κι όλας κι όλο φτιάχνεις πράγματα!! χαρά στο κουράγιο σου...

κι εσύ κατερίνα μπράβο τι να πω είστε αξιοθαύμαστες!!!

ιωάννα καλοφάγωτα!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

α δε σας είπα την κυριακή πήγαμε βόλτα στην παραλία είχε απίστευτο κόσμο, όλο οικογένειες με παιδάκια, ποδήλατα, πατίνια, βγήκαν όλοι σαν τα σαλιγκάρια

κάποια στιγμή στη μέση της διαδρομής ο μπέμπης άρχισε τη γκρίνια, καθήσαμε σε ένα παγκάκι, τον σκέπασα με ένα σεντονάκι και τον τάισα...μια χαρά! δεν ξέρω αν θα το κανα μέσα σε καφέ αλλά στο παγκάκι μια χαρά μου ήρθε άσε που δε φαινόταν τίποτα, σαν να το σκέπαζα να μην το βλέπει ο ήλιος


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...