Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. Πως πανε οι εγκυουλες?? Λινα μου πολύ χαιρομαι που είσαι καλα κ ξεκινήσατε προσπάθειες. Γρήγορα εύχομαι με θετικο τεστακι.

Βασούλα μου είσαι φαντάζομαι πια πολύ καλύτερα ετσι?

Εμεις ολα καλα. Μεγαλώνουμε κ φουσκώνουμε. Ειμαι στην 29η εβδομαδα +5 κιλάκια κ εχουν αρχίσει οι κράμπες στα πόδια κατα τη διάρκεια της νύχτας. Γενικά όμως ειμαι πολύ καλα κ απολαμβάνω τις κλωτσιές της μικρής μας. Τελείωσα κ με την καμπύλη ζαχαρου ευτυχώς!!!δυσκολευτηκα λιγο να μην κανω εμετό κ μόλις γυρίσαμε σπίτι έφυγε η ρουκέτα!τωρα 26 Δεκέμβρη υπερηχος τρίτου τριμήνου (γ επιπεδου)κ τέλος!μπαινουμε στην τελική ευθεία....φοβάμαι λιγάκι :D

Πρεπει να φτιάξουμε κ το δωμάτιο της μικρής! Ακόμα δεν εχω κανει τιποτα. Βέβαια εχω διαλέξει ολα όσα θελω οποτε δεν θα δυσκολευτώ. Περιμένω νέα σας!! Φιλία πολλα :wink:[/quote

Μπράβο Φανή μου που όλα πάνε καλά! Με το καλό και ο τελευταίος υπέρηχος και οι ετοιμασίες στο δωματιάκι της μπέμπας! Μην αγχώνεσαι, προλαβαίνεις.. Και να μη φοβάσαι καθόλου! Τα καλύτερα έρχονται!! ;) Είναι ωραία η ζωή εκεί στα ξένα; :-D

Εγώ Φανή μου είμαι 18,5 βδομάδων και δυστυχώς ακόμα κάνω καθημερινά εμετούς απλά όχι όσους έκανα. Απ' ό,τι βλέπω θα με πάει όπως και στην πρώτη μου μέχρι το τέλος.. Τουλάχιστον πλέον αυτοεξυπηρετούμαι και φροντίζω και την κορούλα μου! Το μόνο που δεν κάνω εγώ είναι να την πλένω γιατί είναι 12 κιλά και δε με αφήνουν να τη σηκώνω. Κατά τ' άλλα η κοιλίτσα μου ακόμα δε φαίνεται. Έχω πάρει κάποια κιλάκια πίσω αλλά ακόμα είμαι μείον.

Φιλάκια πολλά!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κ απο μενα!εγω αδιαθέτησα τελικα...

Ναι κοριτσάκι μου; Καλά έτσι κι αλλιώς ήταν ουτοπικό να κάτσει με την πρώτη μετά από τόση ταλαιπωρία, έτσι δεν είναι; Μη μου στενοχωριέσαι! Χαλάρωσε, απόλαυσε το εορταστικό γούτσου-γούτσου με τον αντρούλη σου και θα έρθουν και τα καλά τα νέα σύντομα!!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Φανή μου που όλα πάνε καλά! Με το καλό και ο τελευταίος υπέρηχος και οι ετοιμασίες στο δωματιάκι της μπέμπας! Μην αγχώνεσαι, προλαβαίνεις.. Και να μη φοβάσαι καθόλου! Τα καλύτερα έρχονται!! ;) Είναι ωραία η ζωή εκεί στα ξένα; :-D

Εγώ Φανή μου είμαι 18,5 βδομάδων και δυστυχώς ακόμα κάνω καθημερινά εμετούς απλά όχι όσους έκανα. Απ' ό,τι βλέπω θα με πάει όπως και στην πρώτη μου μέχρι το τέλος.. Τουλάχιστον πλέον αυτοεξυπηρετούμαι και φροντίζω και την κορούλα μου! Το μόνο που δεν κάνω εγώ είναι να την πλένω γιατί είναι 12 κιλά και δε με αφήνουν να τη σηκώνω. Κατά τ' άλλα η κοιλίτσα μου ακόμα δε φαίνεται. Έχω πάρει κάποια κιλάκια πίσω αλλά ακόμα είμαι μείον.

Φιλάκια πολλά!

Ωχ ρε κοπελα μου!δεν ξερω πως το αντέχεις. Εγω μεχρι κ τον τέταρτο ειχα εμετους αλλα είχαν αρχίσει να μειώνονται.χαρα στο κουράγιο σου.τουλαχιστον τέλος οι όροι...τι να πω.

Η ζωή στα ξένα ειναι ωραια αλλα διαφορετική. Στη φάση που βρισκόμαστε μας αρέσει γιατι ειμαστε πολύ τα δυο μας κ χαιρόμαστε την εγκυμοσυνη μου. Μου λείπουν οι δικοί μου δεν μπορω να πω αλλα απο την άλλη εχω ηρεμήσει αρκετά γιατι οι γονείς κ των δυο μας ειναι λιγο παρεμβατικοι οχι απο κακιά αλλα γίνονται κουραστικοί.οποτε τωρα δεν με ζαλίζουν χαχαχα.θα δείξει μπορει να τους παρακαλάω για βοήθεια οταν γεννηθεί η μικρη...ελπιζω πως οχι. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαι κι εγώ...

Ε, απείχα λίγο, γιατί δεν έβλεπα κινητικότητα βασικά, αλλά τώρα που βλέπω ότι αρχίσατε σιγά - σιγά να επανέρχεστε θα κάνω την τιμή να σας κάνω παρέα:tongue:.

Σε μας όλα καλά μέχρι στιγμής... περιμένω να κάνω τη β' επιπέδου την επόμενη Πέμπτη. Σήμερα είμαι 21 εβδομάδων. Το μικρούλι το ψιλοακούω, όχι πάρα πολύ έντονα, αλλά συχνότερα πια...

Με τη μικρή όλα καλά... Ευτυχώς είμαι ακόμα πλήρως λειτουργική και δεν της έχει κακοφανεί η εγκυμοσύνη. Βέβαια, το βράδυ αφού κοιμηθεί πέφτω κατάκοπη στον καναπέ. Με το ζόρι μαγειρεύω, το δε σίδερο το κάνω με δόσεις.... Τις περισσότερες μέρες εφόσον κάτσω στον καναπέ σηκώνομαι μόνο για τσίσα. Ο άντρας μου έχει ξενερώσει λίγο και μου τη δίνει γιατί δεν μπορεί να καταλάβει ότι ναι μεν όλη μέρα είμαι ντούρασελ, αλλά είμαι έγκυος και χρειάζομαι και ξεκούραση. Θεωρεί ότι όπως ήμουν είμαι. Πλακωνόμασε συχνά - πυκνά, όπως καταλαβαίνετε. Χθες, π.χ. μόλις είχα τελειώσει μαγείρεμα - συμμάζεμα, κλπ. και είχα κάτσει και με το που μπαίνει στο σπίτι μου λέει: "τι θα φάμε;" - σκατά, ήθελα να του απαντήσω, αλλά θου -. Καμιά μπαγκέτα του λέω (έχω στην κατάψυξη). "Μπα, μου λέει..." "Ε, τι θες" του απαντάω. "Ε", μου λέει, "έλεγα μήπως έχεις καμιά καλή ιδέα" (ναι, εγώ και ο Σκαρμούτσος πεταγόμαστε 22.30 το βράδυ και δημιουργούμε). Και απαντάω: "οι καλές ιδέες θέλουν και δουλειά και όπως με βλέπεις εγώ είμαι σε φάση αποσύνθεσης. Αν θες να σου πω ιδέα και να αναλάβεις εσύ το μενού ευχαρίστως". Μούγκα στη στρούγκα ο μάγκας και έμεινε νηστικός. Ε, αϊ στον κόρακα πια....

Τα 'πα και ξέδωσα.... Αλλά που θα πάει, δε θα γεννηθεί το δεύτερο; Θα του φύγει η μαγκιά μια και καλή του πασά μου.... Α, ναι.... και του έχω και σουρπρίζ για το μεσημέρι.... Έβαλα πληντύριο και δε σκοπεύω να το απλώσω εγώ :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαι κι εγώ...

Ε, απείχα λίγο, γιατί δεν έβλεπα κινητικότητα βασικά, αλλά τώρα που βλέπω ότι αρχίσατε σιγά - σιγά να επανέρχεστε θα κάνω την τιμή να σας κάνω παρέα:tongue:.

Σε μας όλα καλά μέχρι στιγμής... περιμένω να κάνω τη β' επιπέδου την επόμενη Πέμπτη. Σήμερα είμαι 21 εβδομάδων. Το μικρούλι το ψιλοακούω, όχι πάρα πολύ έντονα, αλλά συχνότερα πια...

Με τη μικρή όλα καλά... Ευτυχώς είμαι ακόμα πλήρως λειτουργική και δεν της έχει κακοφανεί η εγκυμοσύνη. Βέβαια, το βράδυ αφού κοιμηθεί πέφτω κατάκοπη στον καναπέ. Με το ζόρι μαγειρεύω, το δε σίδερο το κάνω με δόσεις.... Τις περισσότερες μέρες εφόσον κάτσω στον καναπέ σηκώνομαι μόνο για τσίσα. Ο άντρας μου έχει ξενερώσει λίγο και μου τη δίνει γιατί δεν μπορεί να καταλάβει ότι ναι μεν όλη μέρα είμαι ντούρασελ, αλλά είμαι έγκυος και χρειάζομαι και ξεκούραση. Θεωρεί ότι όπως ήμουν είμαι. Πλακωνόμασε συχνά - πυκνά, όπως καταλαβαίνετε. Χθες, π.χ. μόλις είχα τελειώσει μαγείρεμα - συμμάζεμα, κλπ. και είχα κάτσει και με το που μπαίνει στο σπίτι μου λέει: "τι θα φάμε;" - σκατά, ήθελα να του απαντήσω, αλλά θου -. Καμιά μπαγκέτα του λέω (έχω στην κατάψυξη). "Μπα, μου λέει..." "Ε, τι θες" του απαντάω. "Ε", μου λέει, "έλεγα μήπως έχεις καμιά καλή ιδέα" (ναι, εγώ και ο Σκαρμούτσος πεταγόμαστε 22.30 το βράδυ και δημιουργούμε). Και απαντάω: "οι καλές ιδέες θέλουν και δουλειά και όπως με βλέπεις εγώ είμαι σε φάση αποσύνθεσης. Αν θες να σου πω ιδέα και να αναλάβεις εσύ το μενού ευχαρίστως". Μούγκα στη στρούγκα ο μάγκας και έμεινε νηστικός. Ε, αϊ στον κόρακα πια....

Τα 'πα και ξέδωσα.... Αλλά που θα πάει, δε θα γεννηθεί το δεύτερο; Θα του φύγει η μαγκιά μια και καλή του πασά μου.... Α, ναι.... και του έχω και σουρπρίζ για το μεσημέρι.... Έβαλα πληντύριο και δε σκοπεύω να το απλώσω εγώ :twisted:

Καλά, το ξέρω ότι εσύ τσαντίστηκες με την όλη φάση αλλά εγώ πέθανα στα γέλια από τις περιγραφές σου!! :lol::lol::lol:

Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι οι άντρες δεν έχουν τόση κατανόηση όση έχουν στην πρώτη εγκυμοσύνη που σε έχουν μη βρέξει και μη στάξει! Ίσως επειδή σε βλέπει και σένα τόσο ενεργητική ξεχνάει ότι είσαι έγκυος και έχεις ανάγκη από ξεκούραση και ότι έχεις και τα νεύρα σου πότε πότε! Οπότε εσύ καλά κάνεις και του το υπενθυμίζεις.. Κι εγώ αυτό κάνω. Αν και εμένα δεν το ξεχνάει τόσο γιατί με βλέπει με τους εμετούς ακόμα..

Τελικά το άπλωσε το πλυντήριο;;; :D


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, τον θυμάμαι και στην πρώτη εγκυμοσύνη πόσο μη βρέξει και μη στάξει με είχε... Ένα περιστατικό μόνο θα σου πω: Σάββατο πρωί, εγώ ή 4 ή 5 μηνών ξεκινάω γενική... ο δικός σου στο λάπιτοπι να έχει αποχαυνωθεί. Να ανεβαίνω σε σκάλες, να κατεβάζω φωτιστικά, να τραβάω καναπέδες, κρεβάτια, τραπέζια, τραπεζαρίες κι εκείνος απλά να ρίχνει κλεφτές ματιές... Αφού λοιπόν έχω γλύψει το σπίτι και έχω μαγειρέψει, έρχεται το μεσημεράκι και καθόμαστε για φαγητό. "Πως νιώθεις" τον ρωτάω. "Μια χαρά" απαντά. "Το μόριό σου;" Γουρλώνει μάτια, υιοθετεί το βλέμμα της αγελάδας.... "Τι;" ψελλίζει... "Το μόριό σου, ντε... Πως το νιώθεις τώρα που μεγάλωσε 3 - 4 πόντους;" (Έχει μείνει μ@λ@κ@ς κυριολεκτικά όμως) "Τι λες παιδάκι μου;" ψυθιρίζει σχεδόν. Ανέμελα απαντάω: "Μα πως. Δε γίνεται. Μετά από τέτοιο πρωινό που καθόσουν και θαύμαζες την εγκυμονούσα γυναίκα σου να έχει ψωφίσει στην κούραση καθαρίζοντας το σπίτι, ενώ περνούσες εσύ πίστα την πίστα στο λάπι τόπι, ε, δε γίνεται πρέπει να αισθάνεσαι και πολύ αρσενικό"....

Είπατε κάτι.....;;;;;;;;;;;;

Το Σ/Κ πάντως που στολίσαμε... Βγάζω ηλεκτρική και παίρνω το σημείο, όπου θα βάζαμε το δέντρο. "Κάνε και το υπόλοιπο σαλόνι" ακούω μια φωνούλα από πίσω μου... "Όχι, μωράκι μου, απαντάω, μόλις τελειώσουμε θα κάνεις εσύ το υπόλοιπο σαλόνι, και την κουζίνα και το μπάνιο...".

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τον θυμάμαι και στην πρώτη εγκυμοσύνη πόσο μη βρέξει και μη στάξει με είχε... Ένα περιστατικό μόνο θα σου πω: Σάββατο πρωί, εγώ ή 4 ή 5 μηνών ξεκινάω γενική... ο δικός σου στο λάπιτοπι να έχει αποχαυνωθεί. Να ανεβαίνω σε σκάλες, να κατεβάζω φωτιστικά, να τραβάω καναπέδες, κρεβάτια, τραπέζια, τραπεζαρίες κι εκείνος απλά να ρίχνει κλεφτές ματιές... Αφού λοιπόν έχω γλύψει το σπίτι και έχω μαγειρέψει, έρχεται το μεσημεράκι και καθόμαστε για φαγητό. "Πως νιώθεις" τον ρωτάω. "Μια χαρά" απαντά. "Το μόριό σου;" Γουρλώνει μάτια, υιοθετεί το βλέμμα της αγελάδας.... "Τι;" ψελλίζει... "Το μόριό σου, ντε... Πως το νιώθεις τώρα που μεγάλωσε 3 - 4 πόντους;" (Έχει μείνει μ@λ@κ@ς κυριολεκτικά όμως) "Τι λες παιδάκι μου;" ψυθιρίζει σχεδόν. Ανέμελα απαντάω: "Μα πως. Δε γίνεται. Μετά από τέτοιο πρωινό που καθόσουν και θαύμαζες την εγκυμονούσα γυναίκα σου να έχει ψωφίσει στην κούραση καθαρίζοντας το σπίτι, ενώ περνούσες εσύ πίστα την πίστα στο λάπι τόπι, ε, δε γίνεται πρέπει να αισθάνεσαι και πολύ αρσενικό"....

Είπατε κάτι.....;;;;;;;;;;;;

Το Σ/Κ πάντως που στολίσαμε... Βγάζω ηλεκτρική και παίρνω το σημείο, όπου θα βάζαμε το δέντρο. "Κάνε και το υπόλοιπο σαλόνι" ακούω μια φωνούλα από πίσω μου... "Όχι, μωράκι μου, απαντάω, μόλις τελειώσουμε θα κάνεις εσύ το υπόλοιπο σαλόνι, και την κουζίνα και το μπάνιο...".

Ε τότε σηκώνω τα χέρια ψηλά! Καλά κάνεις και του τη λες! Πρέπει κι εκείνος να συμμετέχει στις δουλειές, πόσο μάλλον όταν είσαι έγκυος και δεν πρέπει να κουράζεσαι! Μην ανησυχείς, θα μεγαλώσει κι άλλο η κόρη σου και θα την έχεις σύμμαχο!! ;)


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Σαν τα μούτρα μου θα την κάνω για να δει αυτός... Εμένα ο μπαμπάς μου όλα στα χέρια μου τα έφερνε - και συνεχίζει δηλαδή. Καθόμουν πασάς στην πολυθρόνα και ζήταγα... Έτσι θα εκπαιδεύσω και την κόρη μου... δούλο και κυρά θα τον κάνει τον μπαμπά της......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μενα,τι ωραια νέα,ευχομαι ολες συντομα να κρατήσετε αγκαλιά τα νινακια σας!!!

Εγω αυτο τον μήνα νομίζω οτι πέτυχα τις μερες..τωρα θα δείξει!!!υπομονη..


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μενα,τι ωραια νέα,ευχομαι ολες συντομα να κρατήσετε αγκαλιά τα νινακια σας!!!

Εγω αυτο τον μήνα νομίζω οτι πέτυχα τις μερες..τωρα θα δείξει!!!υπομονη..

Άντε καλή επιτυχία κοριτσάρα! Και αν θες τη συμβουλή μου, μη μετράς μέρες ούτε θερμοκρασία ούτε σφυγμούς! Όταν έρθει μόνο του θα είναι μια ωραία έκπληξη και θα χαρείτε ακόμα περισσότερο!!

Άντε εμείς να λέμε για τα νινιά μας και να σε συμβουλεύουμε για την εγκυμοσύνη!;)


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια!πως ειμαστε?

lina μου συμφωνώ με τη Βασω,δεν πρεπει να μετράς μέρες.ξερεις πως πιάνεις εύκολα μωρακι οποτε πολύ σύντομα θα ακούσουμε ευχάριστα β:tongue:

Εγω σε τρεις μέρες μπαινω στον όγδοο!!!εχω βάλει πια εξι κιλάκια αλλα δυσκολεύομαι στον ύπνο ρε γαμωτο. Στριφογυρναω όλη την ωρα. Η μικρη τα δίνει εκεί μέσα. Τρελή κλωτσιά!!! Περιμένω πως κ πως να δω το μουτράκι της. Εδώ στα ξένα εχει τρομερό κρύο. Χιόνισε κιόλας προχθές κ ήταν όμορφα. Ξεκινήσαμε τωρα να αγοράζουμε τα απαραίτητα. Πρώτα το καθισματάκι αυτοκινήτου κ βάση isofix.μεθαυριο πάμε να κλείσουμε κ κούνια...και και και!!!!πολυ πράγμα ρε γαμωτο!μπανακια ριλαξ πάρκα ουφ!πολλα λεφτά φεύγουν. Στις 26 κάνουμε κ το Doppler.οι υπόλοιπες εγκυουλες?vtgian mamavassoyla mkcm mvkπως είστε?

Ααααααα το ξενέρωμα ειναι πως εχω πρόβλημα με το θυρεοειδή δυστυχώς κ ξεκίνησα τα γνωστά τ4.ελπιζω να ειναι της εγκυμοσυνης. Θα δείξει. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!πως ειμαστε?

lina μου συμφωνώ με τη Βασω,δεν πρεπει να μετράς μέρες.ξερεις πως πιάνεις εύκολα μωρακι οποτε πολύ σύντομα θα ακούσουμε ευχάριστα β:tongue:

Εγω σε τρεις μέρες μπαινω στον όγδοο!!!εχω βάλει πια εξι κιλάκια αλλα δυσκολεύομαι στον ύπνο ρε γαμωτο. Στριφογυρναω όλη την ωρα. Η μικρη τα δίνει εκεί μέσα. Τρελή κλωτσιά!!! Περιμένω πως κ πως να δω το μουτράκι της. Εδώ στα ξένα εχει τρομερό κρύο. Χιόνισε κιόλας προχθές κ ήταν όμορφα. Ξεκινήσαμε τωρα να αγοράζουμε τα απαραίτητα. Πρώτα το καθισματάκι αυτοκινήτου κ βάση isofix.μεθαυριο πάμε να κλείσουμε κ κούνια...και και και!!!!πολυ πράγμα ρε γαμωτο!μπανακια ριλαξ πάρκα ουφ!πολλα λεφτά φεύγουν. Στις 26 κάνουμε κ το Doppler.οι υπόλοιπες εγκυουλες?vtgian mamavassoyla mkcm mvkπως είστε?

Ααααααα το ξενέρωμα ειναι πως εχω πρόβλημα με το θυρεοειδή δυστυχώς κ ξεκίνησα τα γνωστά τ4.ελπιζω να ειναι της εγκυμοσυνης. Θα δείξει. :(

Στον όγδοο;; Ουαου!!! Να προσέχεις στον όγδοο, μην κάνεις πολλές δουλειές και τέτοια. Είναι σημαντικός μήνας για τα πνευμονάκια του μωρού. Οι τρέλες όταν μπεις στο μήνα σου!

Ε 6 κιλά είναι πολύ λίγα. Ζήτημα να φτάσεις τα 10 κι αυτό αν πάρεις όλο τον 9ο!

Τι ωραία που χιόνισε! Ζηλεύω!! Να ντύνεσαι καλά. Άσε εγώ είμαι με ίωση 1 βδομάδα τώρα και δε λέω να γίνω καλά! Έχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ..

Το ξέρω, είναι πάρα πολλά τα πράγματα που αγοράζεις και πανάκριβα αλλά το καλό είναι ότι τα παίρνεις 1 φορά. Εγώ τώρα ούτε έχω πάρει ούτε θα πάρω τίποτα απολύτως! Εφόσον είναι και τα 2 κοριτσάκια και ίδια εποχή ούτε καν ρούχα!

Εγώ έχω χρόνια θυροειδή και απλά τώρα μου αύξησε τη δόση. Νομίζω ότι αν κάνεις θυροειδή στην εγκυμοσύνη φεύγει μετά.

Εμένα κλωτσάει η μπεμπούλα μου! Τη νιώθει και ο άντρας μου! Τη Δευτέρα το πρωί πάω για β' επιπέδου!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Στον όγδοο;; Ουαου!!! Να προσέχεις στον όγδοο, μην κάνεις πολλές δουλειές και τέτοια. Είναι σημαντικός μήνας για τα πνευμονάκια του μωρού. Οι τρέλες όταν μπεις στο μήνα σου!

Ε 6 κιλά είναι πολύ λίγα. Ζήτημα να φτάσεις τα 10 κι αυτό αν πάρεις όλο τον 9ο!

Τι ωραία που χιόνισε! Ζηλεύω!! Να ντύνεσαι καλά. Άσε εγώ είμαι με ίωση 1 βδομάδα τώρα και δε λέω να γίνω καλά! Έχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ..

Το ξέρω, είναι πάρα πολλά τα πράγματα που αγοράζεις και πανάκριβα αλλά το καλό είναι ότι τα παίρνεις 1 φορά. Εγώ τώρα ούτε έχω πάρει ούτε θα πάρω τίποτα απολύτως! Εφόσον είναι και τα 2 κοριτσάκια και ίδια εποχή ούτε καν ρούχα!

Εγώ έχω χρόνια θυροειδή και απλά τώρα μου αύξησε τη δόση. Νομίζω ότι αν κάνεις θυροειδή στην εγκυμοσύνη φεύγει μετά.

Εμένα κλωτσάει η μπεμπούλα μου! Τη νιώθει και ο άντρας μου! Τη Δευτέρα το πρωί πάω για β' επιπέδου!

Β΄ επιπεδου!!!πωωωω πως περνάει ετσι ο καιρος!απιστευτο μου φαινεται. Ολα καλα θα ειναι!περαστικα σου κιόλας.με τους εμετους ο σ εισαι?τελειωσαν?το ξερω ειναι λίγα κιλα αλλα πια η ζυγαριά ανεβαίνει κάθε μερα. Θα δείξει. Αύριο εχω γιατρό κ πήγα η καημένη να ξυριστω κ πια δεν βλέπω τιποτα!!χαχαχα γελάγαμε με τον άντρα μου.

Εδώ οι Βέλγοι ειναι πολύ συνηθισμένοι στις λίστες γεννάς.την κανεις δυο μήνες νωρίτερα κ ετσι δεν γεμίζεις δώρα άχρηστα μετα τη γεννα.θα το κάνουμε μεθαύριο κ εμεις. Τωρα δεν ξερω πως θα αντιδράσουν οι Έλληνες φίλοι κ συγγενείς. Εγω σκέφτηκα πως ειναι κ εξυπηρέτηση για κάποιον που ετσι κ αλλιώς θα έστελνε δώρο. Τωρα ελπιζω να μη μας δουλεύουν. Ο άντρας μου δεν ήθελε. Σκέψου ουτε στο γάμο κάναμε λίστα κ γέμισα πολύ βλακεία. Για καποιο λόγο το θεωρεί γυφτια. Τωρα όμως τον έπεισα μόνο λέγοντας του ποσο κανει το καρότσι που θελω!! Χαχαχα :mrgreen:

Θα τα παρω ολα σε ουδέτερο χρώμα ώστε να μη χρειαστεί στο δεύτερο να αγοράζω τα ίδια.

Που θα γεννήσεις με το καλο?

Link to comment
Share on other sites

Β΄ επιπεδου!!!πωωωω πως περνάει ετσι ο καιρος!απιστευτο μου φαινεται. Ολα καλα θα ειναι!περαστικα σου κιόλας.με τους εμετους ο σ εισαι?τελειωσαν?το ξερω ειναι λίγα κιλα αλλα πια η ζυγαριά ανεβαίνει κάθε μερα. Θα δείξει. Αύριο εχω γιατρό κ πήγα η καημένη να ξυριστω κ πια δεν βλέπω τιποτα!!χαχαχα γελάγαμε με τον άντρα μου.

Εδώ οι Βέλγοι ειναι πολύ συνηθισμένοι στις λίστες γεννάς.την κανεις δυο μήνες νωρίτερα κ ετσι δεν γεμίζεις δώρα άχρηστα μετα τη γεννα.θα το κάνουμε μεθαύριο κ εμεις. Τωρα δεν ξερω πως θα αντιδράσουν οι Έλληνες φίλοι κ συγγενείς. Εγω σκέφτηκα πως ειναι κ εξυπηρέτηση για κάποιον που ετσι κ αλλιώς θα έστελνε δώρο. Τωρα ελπιζω να μη μας δουλεύουν. Ο άντρας μου δεν ήθελε. Σκέψου ουτε στο γάμο κάναμε λίστα κ γέμισα πολύ βλακεία. Για καποιο λόγο το θεωρεί γυφτια. Τωρα όμως τον έπεισα μόνο λέγοντας του ποσο κανει το καρότσι που θελω!! Χαχαχα :mrgreen:

Θα τα παρω ολα σε ουδέτερο χρώμα ώστε να μη χρειαστεί στο δεύτερο να αγοράζω τα ίδια.

Που θα γεννήσεις με το καλο?

Οι εμετοί δε μου τελείωσαν και ούτε πρόκειται! Άπλά κάποιες μέρες μπορεί να κάνω μόνο έναν και τέλος. Κάποιες άλλες όμως μπορεί και 10 (πιο σπάνια ευτυχώς)!

Θα γεννήσω στο ΡΕΑ που γέννησα και την κόρη μου. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη και είναι δίπλα στο σπίτι μου!

Καλά κάνεις και τα παίρνεις ουδέτερα. Εγώ σε γενικές γραμμές ουδέτερα τα πήρα, σε μερικά όμως δεν κρατήθηκα (όπως στο καρεκλάκι φαγητού) και φοβόμουν μην το μετανιώσω αλλά ευτυχώς πάλι κόρη θα κάνω (και για τρίτο δε με κόβω!).

Μεγάλωσε τόσο η κοιλίτσα σου που δε βλέπεις την.. έξοδο του μωρού;;; :lol::lol::lol:

Κοίτα, αφού είναι συνηθισμένη εκεί η λίστα δεν υπάρχει πρόβλημα. Μπορεί κάποιοι Έλληνες να το παρεξηγήσουν λίγο αλλά τι να κάνουμε;; Ξυδάκι! χιχι

Πάντως να ξέρεις ότι κανένα δώρο στο πρώτο παιδί ειδικά δεν πάει χαμένο. Ό,τι και να σου πάρουν θα σου χρειαστεί και ό,τι δε χρειάζεται το αλλάζεις. Ειδικά ρούχα χρειάζονται πολλά και ειδικά το δεύτερο νούμερο (το 3-6 μηνών δηλαδή.. το 0-3 μη νομίζεις ότι το φοράνε για πολύ καιρό). Φαντάσου εγώ φέτος το χειμώνα δεν αγόρασα ούτε ένα ρουχαλάκι στη μικρή γιατί τα είχα αλλάξει όλα πέρσι στη βάφτιση! Βέβαια, εσύ έχεις και το θέμα ότι μπορεί κάποιοι να σου στείλουν από Ελλάδα και να μη μπορείς να το αλλάξεις αν κατάλαβα καλά ε; Ε, τότε η λίστα είναι καλή λύση ή αλλιώς αν έχεις θάρρος να τους πεις τι θέλεις.


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Σήμερα κάναμε τη β' επιπέδου και πήγαν ευτυχώς όλα τέλεια! Το δεύτερο κοριτσάκι μας μεγαλώνει φυσιολογικά. Και ήταν και καλό κορίτσι γιατί δε μας ταλαιπώρησε καθόλου! Τελειώσαμε πολύ γρήγορα.. Έκανα και τις συγκρίσεις με της κόρης μου και η μόνη διαφορά είναι ότι είχα οπίσθιο πλακούντα ενλω τώρα έχω πυθμενικό. Δεν έχω ιδέα τι σημαίνει αυτό αλλά μου είπε ότι είναι πολύ καλός.

Εύχομαι σε όλες σας γερά μωράκια και καλά Χριστούγεννα!!!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...