Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

elsadrm και γω την πεμπτη εχω το ραντεβου του μηνα. ναι και γω βαζω τηλεκοντρολ και αλλα πραγματακια, θα μας ακουν και οι αλλες μανουλες και θα λενε ετσι ειναι τα δευτερα? φαντασου στα 3τα τι γινεται..ε, να ειναι και λιγο ζωηρο....κατερινουλα μια απ τα ιδια με την κοιλια μου ξαφνικα φουσκωσε, τωρα πια με προσεχουν οταν βγαινω εξω, με ρωτανε αν θελω να καθησω, μου δινουν τη σειρα τους..ενω μεχρι πριν απο λιγο που ειχα τα χαλια μου και τις αναγουλες ουτε που μου διναν σημασια..

ρε κοριτσια τελικα απο ποια βδομαδα μπαινουμε 7ο? εγω ξερω απο 29η..


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

aχ swity μου..ετσι κανω, αντί για γλυκά το εχω ριξει στα μηλα...κ ελπιζω να μην παρω πολλα ακομα.

παντως 5 μερες τωρα δεν εχω παρει ουτε γραμμαριο.

εγω νομιζω οτι στον 7ο μπαίνουμε στην 27 εβδομαδα ..

υπολογιζεις ομως καλυτερα ετσι-

αναλογα με την ΠΗΤ σου αλλαζεις μηνα..δηλαδη αν γεννας 3/μαρτιου (οπως εγω)

στις 03 κάθε μηνα αλλαζεις μηνα.

δηλαδη εγω μπαίνω στον 7ο στις 3 δεκεμβρη.


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites

Στον 7ο μπαίνουμε στην 27η κανονικά. Δηλαδή εσύ σήμερα κι εγώ αύριο swity.... Αλλά εμένα μου έχει αλλάξει πάλι ΠΗΤ και τώρα πάμε για 22-2-2010, λέει ο τελευταίος υπέρηχος. Οπότε λέω κι εγώ οτι μπήκα ήδη στον 7ο.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε σημερα;εγω βαση της πητ μπαινω στον εβδομο 8/12 και θα ειμαι στην 27η εβδομαδα οποτε το ιδιο δεν ειναι οπως και να το υπολογισεις;και εμας οσο περναει ο καιρος μας πιανει τρομερη ανυπομονυσια σαν χαζοι κανουμε και εγω και ο αντρας μου...ανοιγω συνεχεια το συρταρι με τα ρουχαλακια που εβγαλα και τα βλεπω...


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια!!!η αληθεια ειναι οτι είναι μπερδεμα οι εβδομάδες με τους μήνες.το πιο σωστο ειναι η μετρηση με τις εβδομάδες, οι οποιες ειναι 40 που σημαινει αν το καλοσκεφτειτε 10 μηνες αλλα απο την τερ.Απο τη συλληψη ειναι γυρω στους 9,5 μηνες περιπου ανάλογα και με τον κύκλο της καθε γυναικας.γιαυτο λέμε να κλεισουμε τον 9ο και να παρουμε και λιγο από τον 10ο!!ουσιαστικά λοιπον με το που συμπληρώνουμε 36 εβδομαδες κλεινουμε τον 9ο και συνηθως οι γεννες γινονται στην38η-39η εβδομάδα.(ειπαμε αναλογα και με τον κυκλο μας)!!!αυτα!!!σας τα λεει καποια που δουλευει στους μαιευτικούς υπερήχους, trust me!!:tongue::P


Osn1p2.pngnnVbp2.pngEipGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια κι από μένα. Είχα λίγο καιρό να σας γράψω αλλά το σαββατοκύριακο που μας πέρασε ήμουν άρρωστη. Με πυρετούλη που έφτασε το 38,2 (ανά 3 ώρες ντεπόν), πολύ βήχα, και μετά μπούκωμα στη μύτη και πολύ φτέρνισμα. Ετσι έφαγα περίπου τη μισή μου άδεια (που είχα υπόλοιπο). Να ρωτήσω κάτι; Καμπύλη ζαχάρου έχετε κάνει; Εγώ έκανα τη μεγάλη και ήταν άστα να πάνε. Ξεκίνησα ειδική δίαιτα και 6 φορές την ημέρα μέτρηση του ζαχάρου με το μηχανάκι. Μπορώ να πω ότι με έχει ρίξει λιγάκι αυτό, γιατί ούτως ή άλλως δεν έτρωγα τίποτα το ιδιαίτερο. Τώρα μου έκοψε τα πάντα ακόμα και τη λίγη ζαχαρίτσα που έβαζα στο γαλατάκι μου. Αλλά, δεν βαριέσαι, υπομονή, 3 1/2 μήνες μείνανε. Ευελπιστώ μόνο την άλλη βδομάδα που θα ξανακάνω εξετάσεις ζαχάρου να μην χρειαστεί να αρχίσω και ενέσεις ινστουλίνης. Αυτά, αν σας κούρασα.


77N4p2.png

1e30b2a176.png

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι, εμένα με έχει στην ισουλίνη από το 1ο τρίμηνο. Τη συνηθίζεις. Στην αρχή βέβαια έριξα τρελό κλάμα, αλλά ούτε πονάει, ούτε ενοχλεί. Η δίαιτα που τη συνοδεύει είναι χειρότερη.... Ελπίζω μόνο μετά τον τοκετό να γυρίσω στα κανονικά μου και να μην τη φορτωθώ για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά για η δίαιτα δεν το συζητώ. Κοντεύω να πάθω μεγάλη κατάθλιψη. Αλλά για τις ενέσεις, βρε κορίτσια, δεν τις αντέχω. Ηδη κάνω ενέσεις αντιπηκτικές. Να κάνω και ινσουλίνης; Μέχρι να γεννήσω θα μοιάζω με ναρκομανή.


77N4p2.png

1e30b2a176.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγκυμονουσες!!!!τι καντε;χθες το βραδυ οταν ξαπλωσα να κοιμηθω το μπεμπε μου ερειχνε κατι δυνατες τα ειδα ολα.....για το ζαχαρο δεν ξερω για τις ενεσεις.δεν εχω κανει ακομη τη μεγαλη καμπυλη δεν ξερω αν θα την κανω δεν μου εχει πει τιποτα.στον γιο μου δεν χρειστηκε να την κανω.


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η ημερομηνία σύλληψης, είναι....ασύλληπτη. Κανείς δεν μπορεί να την προσδιορίσει με ακρίβεια. Κι εμένα ο άντρας μου ήταν με πυρετό την εβδομάδα που λένε (ημερολογιακά) οτι πιάστηκε το παιδί, οπότε σεξ, γιοκ.... Είναι ανάλογα με τον κύκλο της κάθε γυναίκας, μην πιάνεσαι από χαζομάρες....

Άσε που αν πιστέψουμε τον υπέρηχο το επιασα όταν είχα....περίοδο... (Έχουν διαφορά η ημερολογιακή από την υπερηχογραφική ΠΗΤ μου δέκα μέρες....)

Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία σύλληψης, είναι....ασύλληπτη. Κανείς δεν μπορεί να την προσδιορίσει με ακρίβεια. Κι εμένα ο άντρας μου ήταν με πυρετό την εβδομάδα που λένε (ημερολογιακά) οτι πιάστηκε το παιδί, οπότε σεξ, γιοκ.... Είναι ανάλογα με τον κύκλο της κάθε γυναίκας, μην πιάνεσαι από χαζομάρες....

Άσε που αν πιστέψουμε τον υπέρηχο το επιασα όταν είχα....περίοδο... (Έχουν διαφορά η ημερολογιακή από την υπερηχογραφική ΠΗΤ μου δέκα μέρες....)

to kserw k giauto empisteuome ton uperixo!! alla poso na ton empisteutw pia!! edw o antras mou leei den ine diko tou to pedi(k kala):confused:!!! ti na kanw pia?!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Πες του να κάνει ενα τεστ....πατρότητας. Ακούς εκεί χαζομάρες..... Ρωτήστε στον γιατρό σου, κι αυτός τα ίδια θα πει. Το πότε πιάνεται ένα παιδί είναι αδύνατον να προσδιοριστεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...