Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ κοριτσια γεια σας και απο μενα...πολυ χαιρομαι που ζωντανεψε το καφε μας..εμεις καναμε κατι αλλαγες με τις γραμμες του ιντερνετ και δεν ειχα και τωρα διαβασα λιγο τα νεα..cate γιατι σου αλλαζει συνεχεια ημερομηνια? ο γιατρος η ο υπερηχος? ο κυκλος σου ηταν τοσο ασταθης?elsadrm εβγαλες ηδη τα ρουχαλακια?????πολλα φιλακια σε ολες, περαστικα στις αρρωστουλες και υπομονη στις...νυστικες...:( αν και τα χριστουγεννα θα ειναι λιγο δυσκολα..υπομονη, ασχοληθειτε με τα bebe να ξεχαστιτε λιγο..


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα που πηγαμε στον γιατρο η μπουμπου μας εδωσε μια δυνατη κλοτσια στο χερι του γιατρου την ωρα που εκανε υπερηχο και του το πεταξε στην ακρη! πεθαναμε στο γελιο, ειναι και κοριτσι...τι χαζομαμα που ειμαι...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα στις μανουλες!!ναι swity τα εβγαλα τα ρουχαλακια για να δω τι θα χρειαστω και τι οχι αλλα θα τα χρειστω ολα τελικα.χθες εκανα και εγω τον υπερηχο του μηνα και μου δινει πητ 28/2!!!!βαση περιοδου η πητ ειναι 15/3 στον β επιπεδου μου ειπαν 8/3 και τωρα 28/2.το μπεμπε μου ειναι λιγο μεγαλουτσικο ηδη 1 κιλο....μου εδωσε να κανω καμπυλη ζαχαρου προλειπτικα μηπως και εχω προδιαθεση για ζαχαρωδη διαβητη και ειναι τοσο μεγαλο το μωρο.αν και μου ειπε οτι απλα ειναι μεγαλος ο μπεμπαρος μου.γυρω στα 4 κιλα μου ειπαν θα φτασει....ο γιος μου γεννηθηκε 3840 και 3 εβδομαδες νωριτερα απο την πητ,οποτε τα 4 κιλα θα τα ξεπερνουσε σιγουρα.η αληθεια ειναι οτι τρομαζω λιγο στην ιδεα αλλα τι να κανεις....απο κιλα ειμαι super +1.εμας στον υπερηχο φαινοταν που ειχε τα ματακια του ανοιχτα swity και επαθα πλακα......


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια...elsa μου τι να πω δε ξερω και μενα ειναι πιο μεγαλο και ο υπερηχος βγαζει και 15-2, και αλλες ημερομηνιες ολο και πιο κοντινες αλλα ο γιατρος ειπε να μη τα κοιταω αυτα και οτι η τελικη πητ με βαση τερ ειναι 2-3..τον 1ο μου τον γεννησα στις 37+ εβδομαδες 3500.υπολογιζω περιπου σε τοσο να βγει και η μικρη αλλα δε ξερω..τυχερουλα που ειδες ανοιχτα ματια, εμας ειναι μονο ασπρομαυρος αν και απ τους καλους υπερηχους...μονο την μασελα της που ανοιγοκλεινε ειδαμε και προσωπακι οσο μπορεις να καταλαβεις..


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

για οσες οδηγανε, εμενα μου το εκοψε χθες ο γιατρος και η αληθεια ειναι οτι στεναχωρεθηκα...εσας σας αφηνει? τα κιλακια μου ειναι +4 μαζι με τα 2 που ειχα χασει στην αρχη. και καναμε και ντοπλερ για την ροη του αιματος στον πλακουντα..το ζαχαρο μου ειναι πολυ καλο οποτε δε χρειαστηκε να κανουμε την καμπυλη, και για το εμβολιο ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο επειδη δεν ειμαι δασκαλα, γιατρος κτλ...απο κει και περα ειναι στην κριση του καθενος..αυτα απο μενα...σας ζαλησα?


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για οσες οδηγανε, εμενα μου το εκοψε χθες ο γιατρος και η αληθεια ειναι οτι στεναχωρεθηκα...εσας σας αφηνει? τα κιλακια μου ειναι +4 μαζι με τα 2 που ειχα χασει στην αρχη. και καναμε και ντοπλερ για την ροη του αιματος στον πλακουντα..το ζαχαρο μου ειναι πολυ καλο οποτε δε χρειαστηκε να κανουμε την καμπυλη, και για το εμβολιο ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο επειδη δεν ειμαι δασκαλα, γιατρος κτλ...απο κει και περα ειναι στην κριση του καθενος..αυτα απο μενα...σας ζαλησα?

swity apo twra ekanes doppler???den einai apo 30-34 vdomada?


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω μια απορία, είναι και η πρώτη μου εγκυμοσύνη οπότε καταλαβαίνετε ότι δεν τα ξέρω και τόσο καλά όλα...

Πώς γίνεται να βγαίνει η πητ από τους υπερήχους, πώς την προσδιορίζουν δηλαδή? Από το μέγεθος του μωρού? Και πόσο μεγάλη απόκλιση μπορεί να έχει από τη θεωρητική ημερομηνία?

Εγώ τώρα μπήκα στην 25η εβδομάδα και η γιατρός μου μου έχει πει από την αρχή ότι η πητ βάσει περιόδου είναι 26/03, αλλά δε μου έχει πεί ότι αυτό μπορεί και να αλλάξει. Επίσης, ούτε στο μεγάλο υπέρηχο που έκανα μου είπαν κάτι τέτοιο. Τώρα έχω ραντεβού σε μια βδομάδα για υπέρηχο και θα πάω να τη ρωτήσω, γιατί μου έχει δημιουργηθεί απορία..


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω μια απορία, είναι και η πρώτη μου εγκυμοσύνη οπότε καταλαβαίνετε ότι δεν τα ξέρω και τόσο καλά όλα...

Πώς γίνεται να βγαίνει η πητ από τους υπερήχους, πώς την προσδιορίζουν δηλαδή? Από το μέγεθος του μωρού? Και πόσο μεγάλη απόκλιση μπορεί να έχει από τη θεωρητική ημερομηνία?

Εγώ τώρα μπήκα στην 25η εβδομάδα και η γιατρός μου μου έχει πει από την αρχή ότι η πητ βάσει περιόδου είναι 26/03, αλλά δε μου έχει πεί ότι αυτό μπορεί και να αλλάξει. Επίσης, ούτε στο μεγάλο υπέρηχο που έκανα μου είπαν κάτι τέτοιο. Τώρα έχω ραντεβού σε μια βδομάδα για υπέρηχο και θα πάω να τη ρωτήσω, γιατί μου έχει δημιουργηθεί απορία..

ax elina8 k egw to idio provlima exw!!! mono pou emena sxedon simpiptoun iperixoi me pit pou mou exoun dwsei opote den exw megali apoklisi...alla na ksereis stous iperixous metrane to mwraki k apo to meso oro vgazoun peripou poso einai...to ka8e mwraki omws diaferei, mporei na einai mikrokamomeno 'i megaloutsiko..opote moprei na exei mia me 2 vdomades diafora apo tin kanoniki imeroninia silipsis...pistepse me k egw agwniw na ma8w telika pote egine silipsi!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

μην ανχωνεστε με τις ημερομηνιες και τους υπερηχους..η πητ δεν αλλαζει γιατι ειναι με βαση τερ. τωρα αν καποια εχει φοβερα αστατο κυκλο μπορει να παιξει λιγο..αλλα ο υπερηχος βγαζει βαση μεγεθους και δε ξερω τι αλλο αλλα δε σημαινει οτι ολα τα μωρακια γενιουνται ακριβως τα ιδια κιλα.. το καθενα οποτε ειναι ετοιμο βγαινει..γενικως υσχυει αυτο που λεει ο γιατρος σας και οχι ο υπερηχος..

ελενα μου ωραια κοιλιτσα εχεις θα βαλω και γω καποια στιγμη τη δικια μου..ντοπλερ μπορει να μου κανει ο γιατρος μου χωρις να παω αλλου οποτε μου το εκανε χθες χωρις να υπαρχει καποιος λογος,η επομενη επισκεψη θα ειναι 32η εβδομαδα...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...