Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Τα μωράκια μας γίναν 10 μηνων . Ολοκληρα ανρωπάκια . Φιλια σε ολες τις μανούλες και ας μαζευτούμε καμια μέρα να πουμε τα νεα μας . ;)

Μάλλον χρειαζόμαστε επίσημη πρόσκληση Κλειώ μου στα σπίτια μας ;) γιατί αλλιώς δεν βλέπω να γίνεται δουλειά!

Μα τι πολυάσχολες μανούλες που είμαστε.....:rolleyes: χαχα

Για ρίξτε κ εδώ ένα βλέφαρο...

http://www.mlsi.gov.cy/mlsi/dli/dli.nsf/All/A499DB2F44AFC3A0C225780E0026E973/$file/Anakoinosi%20RAPEX%2001-2011.pdf

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μάλλον χρειαζόμαστε επίσημη πρόσκληση Κλειώ μου στα σπίτια μας ;) γιατί αλλιώς δεν βλέπω να γίνεται δουλειά!

Μα τι πολυάσχολες μανούλες που είμαστε.....:rolleyes: χαχα

Για ρίξτε κ εδώ ένα βλέφαρο...

http://www.mlsi.gov.cy/mlsi/dli/dli.nsf/All/A499DB2F44AFC3A0C225780E0026E973/$file/Anakoinosi%20RAPEX%2001-2011.pdf

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Ευχαριστώ για την ενημέρωση . ;)

Ωραια θα ηταν να τα λεγαμε εστω και μια φορά το μηνα .


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια. Καλή Χρονιά σε όλες μας και τις οικογένειές μας. Ερημιά βλέπω έπεσε στο καφέ μας. Εγώ χάθηκα γιατί με φάγανε τα ταξίδια. Διορίστηκα επιτέλους αλλά επαρχία και πηγαινοερχόμουν για την ορκομωσία και άλλα διαδικαστικά οπότε έλειπα αρκετά. Τελικά πηρα την άδεια ανατροφής τέκνου και ξαναγύρισα. Η δικιά μου μεγάλωσε αρκετά και τώρα θέλει να την κρατάμε για να περπατάει το βέζβελο.

Φανουλα πως πας με τη δευτερη εγκυμοσύνη;

Κορίτσια να σας πω και κάτι αστειο: συνταξίδευα με μια φίλη μου και μου ειπε οτι η πεθερά της με βάση κάποια στοιχεία σου βρίσκει τι φύλο θα είναι το επόμενο παιδί σου. Δεν έχει πεσει έξω μου είπε ποτέ σε δεκάδες παιδια. Είναι φυσιολογικό άτομο και μου είπε οτι της έχει κάνει εντυπωση αυτό αν και δεν το πολυπίστευε στην αρχή. Της ειπα κι εγώ μεταξύ σοβαρού κι αστείου να μου πει και για μένα και τελικά είμαι το μόνο άτομο που δεν μπορεί να το βρει κι εκανε εντυπωση στη γιαγιά! Οπότε έκανα κι εγώ τις ακόλουθες σκεψεις: ή δεν θα κάνω άλλο παιδί ή θα κάνω δίδυμα διαφορετικου φύλου ή το επόμενο παιδί θα είναι γκέι και μπερδευτηκε η κακομοιρα η γιαγιάκα!

Φιλάκια σε όλες κι ελπίζω να τα λεμε συχνοτερα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου βρε Φωτεινούλα, καλή χρονιά! Όταν έρθει η ώρα να ρωτήσω κι εγώ τη γιαγιά να δούμε!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Αργεί πάντως εκείνη ή ώρα! χαχα

ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???:twisted:

Άντε σκυλοβαρέθηκα να βλέπω τα μούτρα μου συνέχεια στη σελίδα :cool:

Fanoula? Swity? anybodyyyyyyyyyy? Αχ μοναξιές...:cry:

Α, ερώτηση. Εσείς που θηλάζετε ακόμη, σκέφτεστε καθόλου τον αποθηλασμό? Εγώ αναρωτιέμαι να της το κόψω όταν χρονίσει ή να συνεχίσω??.. Δεν θέλω ρε γαμώτο να αρχίσει να μου τραβάει τη μπλούζα στο τέλος, ξέρω κι εγώ... ολόκληρο κορίτσι θα'ναι πια :rolleyes:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε???

τα ζουζουνια σας??δεν μπορω να το πιστεψω ακομη οτι σε 1μιση μηνα χρονιζει το ζουζουνι μου!!!απιστευτο μου φαινεται περυσι μου λεγανε κανε υπομονη εφαγες το γαιδαρο και τωρα θα κανουμε ΠΑΡΤΥ!!!:D:D

Βγαλατε δοντακια??εμεις μονο 2 κατω!!

Ελπιζω να σας πετυχω καποια στιγμη να τα πουμε!!!


nQeqp3.png

hX2Ap3.png

Link to comment
Share on other sites

kellymania εχασες τοσα πολλα κιλά ? Πως τα κατάφερες ? Εκανες δίαιτα ?

:tongue: Σε ψάρωσα εεε? χαχα Εννοώ τα κιλά που είχα πάρει στην εγκυμοσύνη φυσικά! Είχα μείνει έγκυος 53, πήρα 19 κιλά κ τώρα είμαι στα ίδια πάλι απλά με μεγαλύτερη κοιλίτσα. Ας είναι καλά η μπουμπού που με τρέχει κ θηλάζει όοοολη μέρα κ τα'χασα! ;) Αυτό κι αν είναι γυμναστήριο!!!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

:tongue: Σε ψάρωσα εεε? χαχα Εννοώ τα κιλά που είχα πάρει στην εγκυμοσύνη φυσικά! Είχα μείνει έγκυος 53, πήρα 19 κιλά κ τώρα είμαι στα ίδια πάλι απλά με μεγαλύτερη κοιλίτσα. Ας είναι καλά η μπουμπού που με τρέχει κ θηλάζει όοοολη μέρα κ τα'χασα! ;) Αυτό κι αν είναι γυμναστήριο!!!

Μια χαρά σε βρίσκω !!! ;) Και εγω γύρω στα 19 είχα πάρει , αλλα δεν τα έχασα . Εχω 10 να χάσω για να γίνω οπως πριν μείνω έγκυος και κάποια επιπλέον που είχα απο πριν ........

Είναι 15 μέρες που εβαλα το στόχο να αδυνατίσω και ελπίζω να δω αποτελέσματα .

Η δική μου ανα 2ωρο τρώει πρωι και βράδυ . Είτε είναι στερεές είτε θηλασμός . Μου εχει αλλάξει τα φώτα .

Τώρα πλέον εχουμε ξεκινήσει να περπατάμε και χωρις χεράκια . Οποτε ξεκινά και το τρέξιμο και για εμάς .


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ερημια επεσε στο καφε μας. Τι μου κάνετε; Αχ το θεμα των κιλων με ποναει. Τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχασα αμεσως γιατι δεν ειχα παρει πολλά αλλά τι γινεται με τα κιλά των εορτών; Είμαι και γεματουλα (λεμε τώρα) γενικά οποτε άστα... Σε λίγο καιρο χρονιζουν τα μωράκια μας. Πως σας φαινεται;


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?χάθηκα αλλα πλέον δεν υπάρχει καθόλου χρόνος έχω και εξεταστική και οπως καταλαβαίνετε πολύ διάβασμα!!!

Η μικρούλα μου έχει μεγαλώσει πολύ θέλει όλη την ώρα να της κρατάω το χεράκι για να πεπατάει συνεχίζουμε να θηλάζουμε και πριν 2 εβδομάδες περίπου κάναμε την επεμβασούλα στο μάτι και ευτηχως πηγαν όλα καλά και το ματακι μεχρι τώρα δεν έχει βγαλει παλι τσίμπλα.

φιλάκια στα μωρακια σας!!!


x1n1p3.png 44EHp3.png zsH7p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?χάθηκα αλλα πλέον δεν υπάρχει καθόλου χρόνος έχω και εξεταστική και οπως καταλαβαίνετε πολύ διάβασμα!!!

Η μικρούλα μου έχει μεγαλώσει πολύ θέλει όλη την ώρα να της κρατάω το χεράκι για να πεπατάει συνεχίζουμε να θηλάζουμε και πριν 2 εβδομάδες περίπου κάναμε την επεμβασούλα στο μάτι και ευτηχως πηγαν όλα καλά και το ματακι μεχρι τώρα δεν έχει βγαλει παλι τσίμπλα.

φιλάκια στα μωρακια σας!!!

Μπραβο βρε joanna, χαίρομαι πολύ! Φαντάζοκμαι το ματάκι συνεχίζει να είναι super εε?

Τι κάνετε γενικώς? Πως τα πάτε με τα φαγητά? Εμένα μου κανε ένα πολύ άσχημο πνίξιμο χθες με ψωμάκι που της είχα δώσει, να προσέχετε πολύ! Παρόλο που την πρόσεχα την πάτησα:cry:! Προσοχή μανούλες!!! Να φανταστείτε το κακόμοιρο, το χτύπαγα κ εγώ κ ο μπαμπάς της κ τίποτα. Και έκανε εμετό στο τέλος για να μπορέσει να πάρει ανάσα :? Πάλι καλά που αντέδρασε ο οργανίσμός της γιατί...

Ερώτηση, αυγό ξεκινήσατε? κ τρώτε μόνο κρόκο ή όλο το αυγό?

Εμείς ξεκινήσαμε κρόκο κ σε λίγο καιρό θα της το δώσω ολόκληρο. Αν καμιά σας το δίνει ολόκληρο για πείτε, πόση ώρα το βράζουμε κ μετά το χτυπάμε με κουταλάκι ή απλά το ανακατεύουμε?:confused:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σου τρώει μη αλεσμένα ? Εμένα οχι ακόμη . Χθές της έδινα μπανανούλα που γλιστράει και την δάγκωνε και εδειχνε να της αρέσει , αλλα στο τελος μου έκανε εμετο για εβγαλε ολα τα κομμάτια μπανάνας που είχε καταπιεί και ήταν αμάσητα !!!!

Δεν ξέρει να μασάει . Εχουμε 8 δοντάκια , αλλα ακόμη τίποτα ......... Δεν ξέρω πως να την βοηθήσω . Οταν με βλέπει να μασάω κάνει μια κίνηση , αλλα είναι σε λάθος κατεύθυνση . :confused::confused::confused::confused:

Επίσης δυστυχως δεν εχει μάθει να κοιμάται μόνη της και παιδευόμαστε . :(


Link to comment
Share on other sites

Σου τρώει μη αλεσμένα ? Εμένα οχι ακόμη . Χθές της έδινα μπανανούλα που γλιστράει και την δάγκωνε και εδειχνε να της αρέσει , αλλα στο τελος μου έκανε εμετο για εβγαλε ολα τα κομμάτια μπανάνας που είχε καταπιεί και ήταν αμάσητα !!!!

Δεν ξέρει να μασάει . Εχουμε 8 δοντάκια , αλλα ακόμη τίποτα ......... Δεν ξέρω πως να την βοηθήσω . Οταν με βλέπει να μασάω κάνει μια κίνηση , αλλα είναι σε λάθος κατεύθυνση . :confused::confused::confused::confused:

Επίσης δυστυχως δεν εχει μάθει να κοιμάται μόνη της και παιδευόμαστε . :(

Ακριβώς τα ίδια κ η δικιά μου Κλειώ. Κοιμάται μόνο στο στήθος (εκτος αν λείπω απ'το σπίτι :rolleyes:) και τα τρώει όλα αλεσμένα. Εμείς 4 έχουμε μόνο. Φαντάσου. Μάλλον είναι στο παιδί, εγώ θα της κάνω κράτει κ δεν θα της δίνω ακόμη, δεν την ξαναπατάω! Χέστ... πάνω μου τις προάλλες!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε joanna, χαίρομαι πολύ! Φαντάζοκμαι το ματάκι συνεχίζει να είναι super εε?

Τι κάνετε γενικώς? Πως τα πάτε με τα φαγητά? Εμένα μου κανε ένα πολύ άσχημο πνίξιμο χθες με ψωμάκι που της είχα δώσει, να προσέχετε πολύ! Παρόλο που την πρόσεχα την πάτησα:cry:! Προσοχή μανούλες!!! Να φανταστείτε το κακόμοιρο, το χτύπαγα κ εγώ κ ο μπαμπάς της κ τίποτα. Και έκανε εμετό στο τέλος για να μπορέσει να πάρει ανάσα :? Πάλι καλά που αντέδρασε ο οργανίσμός της γιατί...

Ερώτηση, αυγό ξεκινήσατε? κ τρώτε μόνο κρόκο ή όλο το αυγό?

Εμείς ξεκινήσαμε κρόκο κ σε λίγο καιρό θα της το δώσω ολόκληρο. Αν καμιά σας το δίνει ολόκληρο για πείτε, πόση ώρα το βράζουμε κ μετά το χτυπάμε με κουταλάκι ή απλά το ανακατεύουμε?:confused:

Εμείς εδώ και εναμιση μήνα περίπου εχουμε σταματήσει τα αλεσμένα, αυγό το τρώμε ολόκληρο και της το βράζω 3 λεπτά και το ανακατευω ,της αρέσει μελάτο!Επίσης εδώ και ένα μήνα έχουμε ξεκινήσει ψάρι και της αρέσει παρα πολύ!!!

Με τον ύπνο το ίδιο πρόβλημα έχουμε και εμείς μονο το στήθος τη νανουρίζει!!!


x1n1p3.png 44EHp3.png zsH7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!Απ'ότι φαίνεται τα μικρά μας έχουν βγάλει νοκ αουτ και δεν έχουμε χρόνο να πούμε τα νέα μας!Εμείς μεγαλώνουμε και σε δυο εβδομάδες χρονίζουμε κιόλας!!Αύριο θα πάμε και σε παρτυ γεννεθλίων μασκέ χιχιχιχ!!Δοντάκια έχουμε 8!!!Αλεσμένα τρωμε ως επί το πλείστον αλλά του δίνω να δαγκώνει από όλα για να συνηθίζει να μασάει!Δοκιμάζει και από όλα τα φαγητά...Καλά πάμε προς το παρόν...Ειδικά τα μιράντα τα μπισκοτάκια τρελένεται!!!!Αχ τα καημενούλια έχουν ακόμη να γευτούν...

Αβγουλάκι τρώμε καιρό τώρα και του το βράζω περίπου 4λεπτά(σφιχτό θα το έλεγα)και του το βάζω στα φρούτα..Ξέρετε δεν το τρώει σκέτο,οπότε σε συνεννόηση με το γιατρό και ψάχνοντας λύσεις,καταλήξαμε στα φρούτα!!!

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...