Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια βγάλαμε το πρώτο μας δόντι!!!! Ίσα που φαίνεται δηλαδή αλλά έσκασε μύτη! χαχα :tongue: Πλάκα΄έχουν σ'αυτή την ηλικία τα μικρά εεε?

Άντε γράψτε κάνα νέο ν'αλλάξουμε καμιά σελίδα επιτέλους!!!!!!!!;)


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσακια μου τι κάνετε?

Εμείς τις τελευταίες μέρες ήμασταν μες τη γκρίνια λογω των δοντιών βγάλαμε αλλα δυο σύνολο έχουμε 5 τρια πάνω δυο κάτω!!!

Εχθές είχαμε εμβόλιο πήραμε 3 πόντους αυτο το μήνα και φτάσαμε τα 9 κιλά!!


x1n1p3.png 44EHp3.png zsH7p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!!!!!! γραφω πρωτη φορα !!! η μπουμπουλινα μας ( ετσι τι φωναζουμε χαιδευτικα) γεννηθηκε 12/3/2010 εχει 6 δοντακια και εδω και 1 μηνα περιππου κανει κουπεπε και τ λεει που που!! κουναει τοχερι για να πει για κανει ζηλια και τωρα εδω και δυο μερες οταβν τρωμε το φαγητο σηκωνει τα χερια ψιλα((ολο) επειδη μια φορα τις το ειχα κανει !!εσας τα μικρα τι κανουν ;ρωταω γιατι ο μεγαλος μου γιος τα εκανε αυτα απο 10-11 μηνα:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Χρόνια πολλά σε όσες και όσους γιορτάζουν αυτες τις μέρες! Τί μου κάνετε; Εμεις τα βράδυα ψιλοδυσκολευόμαστε γιατί έχει λίγη γκρινια- από τις κινήσεις της καταλαβαίνω ότι μάλλον φταινε τα δόντια. Απλά δεν μας εχει συνηθισει σε κάτι τέτοιο (το κλάμα της δεν το είχαμε ακούσει) και μας φαινεται κάπως. Το ΣΚ ειχαμε παει σε κάτι γιορτες που ηταν κι άλλα παιδακια και ξετρελλάθηκε. Νύσταζε αλλά αρνιοταν να κοιμηθει για να μη χάσει την παρέα!!! Φιλάκια σε όλες!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!Έχω να γράψω μέρες άλλα ευτυχως είμαστε καλά!Σήμερα γιορτάζουμε και είμαστε πολύ χαρουμενοι!Απλά ο μικρός Νικόλας μας είναι λίγο συναχωμένος:((Έχουμε λίγες μυξούλες!Κατα τ'άλλα κι εμείς δεν το βάζουμε κάτω!ΦΙλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γεια σας!Έχω να γράψω μέρες άλλα ευτυχως είμαστε καλά!Σήμερα γιορτάζουμε και είμαστε πολύ χαρουμενοι!Απλά ο μικρός Νικόλας μας είναι λίγο συναχωμένος:((Έχουμε λίγες μυξούλες!Κατα τ'άλλα κι εμείς δεν το βάζουμε κάτω!ΦΙλιά σε όλες!

πω πω γιόρταζε ο γαμπρός μας κ το ξέχασα? :rolleyes: απαράδεκτες είμαστε μάνα κ κόρη!!!:D:D:D:D

Χρόνια του πολλά makrina μου να τον χαίρεσαι κ ναναι γερός κ τυχερός!!!!

περαστικο΄υλια του κιόλας!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κοριτσάκια μου, τι κάνουν τα μπεμπέ σας? :tongue:

Να σας πω μωρέ, πως τα πάτε με τους χρόνους των γευμάτων? Εμείς ακόμη παλεύουμε να καταφέρουμε το μεσημεριανό να το φάμε στην ώρα του αλλά τζίφος... Όλο κάνει πως θέλει στήθος για να κοιμηθεί εκείνη την ώρα (κατά τις 2-3), καταλήγει να πίνει γάλα αλλά ύπνος ...πάπαλα. Και τελικά καταλήγουμε να τρώμε μεσημεριανό στις 6 μέχρι να ξαναπεινάσει. Προτιμώ να της αργώ το μεσημεριανό κ να μην τρώει αυτά τα Farin lacte που είναι όλο ζάχαρη παρά να της το καταργώ τελείως όταν την πατάω έτσι. Από κιλά πάντως μια χαρά είναι, τσουπωτή τσουπωτή. Εσείς την πατάτε σαν κ μένα ή όλα ρολόι?


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελιες! Kellymania κι εμεις τα ίδια με τα γευματα. Ξυπνα το πρωι αργα η δικια μου κι ετσι ολα καθυστερουν. Έτσι κατήργησα κι εγώ την απογευματινή κρέμα. Απλά καποιες φορες κατά τις 8 της δινω γιαουρτάκι. Ρωτησα και το γιατρό της και μου ειπε οτι ακομα καλό είναι να ακολουθω τους ρυθμους της και φυσικά πιο σημαντικά είναι τα υπολοιπα γευματα. Φιλάκια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε κοριτσάκια μου με τα γευματάκια!Θα στρώσουν που θα πάνε!Εμείς δεν μπορώ να πω κύριοι:))Θα τα φάμε τα γευματάκια μας απλά κι εμείς με το μεσημεριανό έχουμε ένα θέμα.Θα φάει μεν αλλά όχι όλο το πιάτο:)Το μισό όμως το παλεύουμε και το τρώμε!

Α!Επίσης δεν τρώμε το αυγό και πρέπει!!!Ρώτησα τον γιατρό και μου είπε να το βάλω στη φρουτόκρεμα!!ΜΠΛΙΑΧ!Δεν το επιχείρησα ακόμη αλλά που ξέρετε??Καμιά μέρα θα το κάνω κι αυτό!:cool:

Μα Kellymania μην μας κάνετε σιλουέτα από τόσο μικρούλες!Η νυφούλα μας θέλω να είναι πιασάρικη όπως λες κι εσύ:))):D

Και θα συμφωνήσω με το χρόνο των γευμάτων καλύτερα να τρωει μεσημεριανό εστω και λίγο πιο αργά παρά καθόλου!Θα πω αυτό που λέω πάντα:ΥΠΟΜΟΝΗ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα κοριτσια..χαθηκα τοσους μηνες..ειναι που ειμαι στην πεθερα μου και δεν εχω ιντερνετ , ειναι που τρεχω και δε φτανω γενικως με παιδια , διαβασμα , πτυχιακη..ουφ..η μικρη μου Ζωη ακομη δεν εχει βγαλει κανενα δοντακι και παιδευομαστε γενικως...και κυριως το βραδυ..περιμενω να περασουν οι μερες ως την τεταρτη για να χαλαρωσω 3 ολοκληρες μερες για τα χριστουγεννα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια. Θα ήθελα να ευχηθω Καλά Χριστουγεννα σε όλες μας και να χαιρομαστε τις οικογενειες μας. Εύχομαι η καινουρια χρονια να μας φερει αυτα που επιθυμουμε και κυριως υγεια. Φιλάκια!!!!!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κ καλά κοριτσάκια μου κ ότι επιθυμείτε ευχές μου!!!

Κυρίως υγεία για όλους κ για τα ζουζούνια μας ιδιαιτέρως!!!

Φανούλα!!!!! Έκατσα μόλις 3 μέρες Αθήνα κ δεν πρόλαβα να σε πάρω για να βρεθούμε :-( Με πλάκωσαν όλοι οι συγγενείς για να δούνε την μπουμπού και την πάτησα! :roll: Είχα κ κάτι ψώνια απο δω, κάτι βαφτιστήρια απο κει κ καταλαβαίνεις! Ελπίζω την επόμενη φορά που θα ανέβω να το οργανώσω καλύτερα!

Φιλιά σε όλες! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...