Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες!!!!!!

Λοιπόν.... όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!! γ@μw τα αλφα τεστ τους μεσα *&%$##@@@##$$%%^.

Είναι ένας Κορίτσαρος τέλειος!!! κάπου 400 γραμμάρια με τα δαχτυλακια του τα χεράκια του τα πατουσάκια του την μυτούλα του την γαλική (ντοινγκ χάζεψα).

Εξάλλου θα με δείξουν μάλλον και στις ειδήσεις αφού χοροπήδαγα καταμεσής στο κολωνάκι.......

Κανένα πρόβλημα δεν ανιχνεύτηκε, με είχε και με ψηλάφιζε ώρα ατελείωτη, μου έδειχνε το μυαλουδάκι της τα ματάκια της τα δάχτυλάκια της και εγώ σνιφ σνιφ σιγά σιγά για να μην κουνιέται η κοιλιά .... Έφυγε ένα τεράστιο βάρος από επάνω μου.....

Σας ευχαριστώ όλες τις καλές μου φίλες για τις ευχές σας, τελικά έπιασαν όλες, και εύχομαι και εγώ με την σειρά μου όλες σας να έχετε το ίδιο υπέροχα νέα από την Β' επιπέδου.

Θα σας πω κι'αλλα μόλις ξεπεράσω το αρχικό σοκ....

Φιλάαααααακιαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:P:p:p:p:pΥΕΑΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p:p:p:p:p


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπραβοοοοοοοοοο :)angel_ αυτα ειναι νεα.

Οσο αφορα την Β'Επιπεδου και εμενα 140ευρω μου ζητησαν (30/11 εχω ραντεβου)

:)

Επεξεργάστηκαν by Marakious

k30rm7.png

 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!!!!!

Λοιπόν.... όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!! γ@μw τα αλφα τεστ τους μεσα *&%$##@@@##$$%%^.

Είναι ένας Κορίτσαρος τέλειος!!! κάπου 400 γραμμάρια με τα δαχτυλακια του τα χεράκια του τα πατουσάκια του την μυτούλα του την γαλική (ντοινγκ χάζεψα).

Εξάλλου θα με δείξουν μάλλον και στις ειδήσεις αφού χοροπήδαγα καταμεσής στο κολωνάκι.......

Κανένα πρόβλημα δεν ανιχνεύτηκε, με είχε και με ψηλάφιζε ώρα ατελείωτη, μου έδειχνε το μυαλουδάκι της τα ματάκια της τα δάχτυλάκια της και εγώ σνιφ σνιφ σιγά σιγά για να μην κουνιέται η κοιλιά .... Έφυγε ένα τεράστιο βάρος από επάνω μου.....

Σας ευχαριστώ όλες τις καλές μου φίλες για τις ευχές σας, τελικά έπιασαν όλες, και εύχομαι και εγώ με την σειρά μου όλες σας να έχετε το ίδιο υπέροχα νέα από την Β' επιπέδου.

Θα σας πω κι'αλλα μόλις ξεπεράσω το αρχικό σοκ....

Φιλάαααααακιαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο κούκλα, αυτά είναι νέα!!!! Χαίρομαι πολύ για σένα, αντε τώρα να παιρνουμε και οι εμείς σειρά!!!:P:p:p:p


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.Κι έγω κρυωμένη.Ξέκινησε με συνάχι αλλα τώρα πονάει πολυ και ο λαιμος και εχω και βήχα.Περαστικα μας λοιπον.

Οσο για το εμβολιο εμένα ο γιατρός μου επειδή έχω επαφη με κοσμο λόγω δουλειας μου είπε να κάνω το εμβολιο της απλης γρίπης αλλα όχι το καινουριο του Η1Ν1.

Χάρηκα πολύ με την angel που είδε την κοριτσάρα της υγειεστατη στο β επιπέδου.Αντε και στα δικά μας οι υπολοιπες.

Εγώ εκλεισα ραντεβου για βεπιπεδου 21/12 η τιμη που μου είπαν τηλεφωνικα είναι 180ευρω ελπίζω να μου δώσει πισω κατι και το ικα αν και δεν θα την κανω στα προτεινομενα ιατρεια που είχε ο καταλογος που μου εδωσαν.

Απορεια annie ποια ειναι τα καταστηματα Η&Μ που είναι;


dtMvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.Κι έγω κρυωμένη.Ξέκινησε με συνάχι αλλα τώρα πονάει πολυ και ο λαιμος και εχω και βήχα.Περαστικα μας λοιπον.

Οσο για το εμβολιο εμένα ο γιατρός μου επειδή έχω επαφη με κοσμο λόγω δουλειας μου είπε να κάνω το εμβολιο της απλης γρίπης αλλα όχι το καινουριο του Η1Ν1.

Χάρηκα πολύ με την angel που είδε την κοριτσάρα της υγειεστατη στο β επιπέδου.Αντε και στα δικά μας οι υπολοιπες.

Εγώ εκλεισα ραντεβου για βεπιπεδου 21/12 η τιμη που μου είπαν τηλεφωνικα είναι 180ευρω ελπίζω να μου δώσει πισω κατι και το ικα αν και δεν θα την κανω στα προτεινομενα ιατρεια που είχε ο καταλογος που μου εδωσαν.

Απορεια annie ποια ειναι τα καταστηματα Η&Μ που είναι;

Joanna μου συγνώμη αλλά α80 μου φαινονται παρα πολλά . έλεος εγώ στην επαρχία όπου βρισκομαι έκαν μια ερευνα και βρήκα απο 70 εως 120 ευρώ. Για αυχενική την πατησα πηγα Ιασω και τα σκασαμε χοντρα. Μήπως να κανεις κ εσύ μια ερευνα πάλι ?? δε χανεις κατι.

όλα τα λεφτα μας θα μας φάνε οι γιατροι Μερικοι εκμεταλλευονται Προσοχή λοιπόν φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Και σχετικά με τις εξετάσεις και τα χρήματα έχω να πώ τα εξής.....

Δεν σημαίνει πως ότι είναι ακριβό = είναι καλό, αλλά....

μην περιμένεις το οικονομικό να είναι αυτό που χρειάζεσαι, τουλάχιστον όσο έχει να κάνει με την ποιότητα.

Την σημερινή μου εξέταση την έκανα στο Εμβρυο και συγκεκριμένα με τον κ. Μαλιγιάννη. Δεν μπορώ να πώ τίποτα άλλο παρά του ότι είναι άψογος επαγγελματίας και επιστήμονας, αλλά πάνω απ'όλα άνθρωπος σωστός και λογικός.

Είχα ρωτήσει και αλλού αλλά δεν είχα ακούσει τα καλύτερα. Την αυχενική την είχα κάνει σε νοσοκομειο του ΙΚΑ... Ουγκάντα σας λέω. Να φανταστείτε την ώρα που ο γιατρός έκανε την εξέταση μιλούσε στο κινητό του με τον χρηματιστή του για τις μετοχές του και όταν τον ρώτησα να μου εξηγήσει στο τέλος τί είδε τσαντίστηκε χοντρότατα. Μόνο όταν τα πήρα εγώ στο κρανίο απάντησε "Ε, 1,4 καλό είναι". Σε αντίθεση με τις νοσηλεύτριες εκεί που είναι εξυπηρετηκότατες και ευγενέστατες.

Σήμερα καθυσυχάστηκα, έννιωσα σαν άνθρωπος και είμαι σίγουρη ότι μου λύθηκαν οι απορίες. Για του λόγου το αληθές την ίδια εξέταση θα την επαναλάβω στο Ελενα την άλλη εβδομάδα και θα σας πώ συγκριτικά.

Πάντως παρόλα τα χρήματα που έδωσα (180 ευρώ με το DVD, με απόδειξη), θα την επαναλάμβανα και πάλι και θα πρότεινα τον συγκεκριμένο γιατρό αν κάποιος με ρωτούσε.


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμένα πολλά μου φάνηκαν αλλά εκει με έστειλε ο γιατρός μου.Είναι το''εμβρυο'' στο κολωνάκι.Και στην αυχενικη έδωσα 190.Απο την αρχή θεωρώ οτί βγάζει προμήθεια και ο γιατρος γιατι κάθε φορά που παίρνω για ραντεβου με ρωτάνε ποιος γιατρός με παρακολουθεί.

Αλλα πρωτον θα στείλει και τη μαια του να είναι παρον στην εξέταση και αν χρειαστει κάτι θα μίλησει αυτός με το εργάστηριο όπως έιχε γίνει και στην αυχενική.

Πάντος κι έγω εχω πάθει σοκ με το πως φευγουν τα λέφτα στις εξετάσεις εγκυμοσύνης.Και πόσα θα φύγουν ακόμα....


dtMvp3.png
Link to comment
Share on other sites

angel κι εμένα στο εμβρυο με εστειλε αλλα στον Παπαπαναγιωτου.Πολυ κάλος κι αυτος αλλα δεν έχω μέτρο σύγκρισης γιατι δεν εχω παει κι αλλου.

Επεξεργάστηκαν by Joanna30

dtMvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τις τιμές , επειδή είχα ρωτήσει , κάτω από 140 ευρώ δεν είχα ακούσει.

Και άμα καλοσκεφτείς το κόστος για τις μηνιαίες (το κλασσικό τσεκαπ) και όλες αυτές τις μεγάλες είναι ένα σοβαρό έξοδο. Αλλά δεν έχουμε την πολυτέλεια να ρισκάρουμε και πολλά για 30 ευρώ διαφορά.

Στο μόνο που δεν συμφωνώ είναι η υπερ-χρέωση των ιδιωτικών μαιευτηρίων στα δωμάτια, αλλά και εκεί συνήθως ακολουθείς τον γιατρό σου και τα παραβλέπεις....


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

angel κι εμένα στο εμβρυο με εστειλε αλλα στον Παπαπαναγιωτου.Πολυ κάλος κι αυτος αλλα δεν έχω μέτρο σύγκρισης γιατι δεν εχω παει κι αλλου.

Κοίτα, στην Β' επιπέδου δεν υπάρχει εργαστηριακός έλεγχος. Η εξέταση είναι ΜΟΝΟ υπέρηχος. Άρα στηρίζεσαι στον έλεγχο που θα σου κάνει ο γιατρός.

Βέβαια, στο ΕΜΒΡΥΟ σου δίνουν και σε DVD την εξέταση οπότε μπορεί να την δεί ο γιατρός σου μετά και να την επαναξιολογήσει.

Μαζί , παίρνεις και μία ανάλυση όλων των μετρήσεων και τις επεξηγήσεις τους.

(Εγώ το DVD το έχω ήδη δεί 2 φορές απόψε.....)


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

angel Σε καταλαβαίνω εμένα απο την προηγούμενη επισκεψη dvd μου εδωσε και ο γιατρός μου και θα το πηγαίνω σε κάθε εξεταση να γραφουμε τα υπεριχογραφηματα.Οντος δεν χορταινεις να τα βλέπεις

Στο β επιπεδου είδατε το μωρο και τρισδιαστατα ή μονο σαν απλο υπεριχο;

Επεξεργάστηκαν by Joanna30

dtMvp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...