Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες, μανουλοκοιλίτσες και παιδάκια!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για τη Λόλα μου!! Να χαίρεστε και εσεις τα παιδάκια σας!!

Μαράκι να χαίρεστε και εσείς την Αθηνούλα σου, να είναι γερή και δυνατή!!

Άννυ συγχαρητήρια για την 2η εγκυμοσύνη και όντως φέτος θα πάρεις το καλύτερο δώρο χριστουγέννων! Όλα καλά να σου πάνε.

Βρε Ιωάννα δεν μας είπες τι φύλο σου είπε.... μας άφησες με την απορία. Εμένα πάντως φάνηκε στη β΄επιπέδου, πριν δεν είχε φανεί τπτ. Και από ότι κατάλαβα αν είναι αγόρι φαίνεται νωρίς, αλλιώς αν δεν φαίνεται μάλλον είναι κορίτσι.

Βίκυ και εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω εκπαιδευση τουαλέτας, αλλά ακόμα δεν μου τα λέει πριν τα κάνει. Η Λου τα λέει? Όσο για τον προσαρμογέα τουαλέτας, έχεις θέμα με τις τουαλέτες του παιδικού ή σκέφτεσαι αν βρεθείτε έξω? Πάντως καλή λύση ειναι να παίρνεις μαντηλάκια χλωρίου και να το καθαρίζεις μετά. Εγώ πάντως δεν θα αγόραζα κι άλλο γιογιο, τζάμπα λεφτά.

Αυτά κοριτσάκια και εμφανιστείτε σας παρακαλώ η Τάνια βαρέθηκε να μας παρακάλαει άλλο :D:D:D


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας και πάλι!

Λοιπόν όντως με την αγωνία μας έχεις αφήσει κυρία Ιωάννα, για 'ξηγηθείτε παρακαλώ...

Θαλίτσα μου πολύ μου αρέσει το Λόλα χιχιχι.... λοιπόν όχι δεν μας τα έλεγε πριν τα τσίσα της, απλά έκριναν στο σχολείο ότι ήταν έτοιμη εφόσον εδώ και καιρό ανεβοκατεβαίνει τις σκάλες μόνη της ένα-ένα πόδι. Ένα πρωί της έβγαλα την πάνα και της είπα ότι πλέον είναι μια μεγάλη δεσποινίς και πάνα τέλος. Την βάζω κάθε 45 λεπτά ή έως 1 ώρα στην τουαλέτα και κάνει τσίσα ή κακά. Μετά από την 3η μέρα είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα. Τώρα πάει μόνη της σπίτι ανεβαίνει το σκαλάκι και κάθεται στο στεφανάκι της. Όταν είμαστε έξω κουβαλάω το γιογιό και κάθε 45 λεπτά την πάω στην τουαλέτα.

Βρήκα και άλλο καθισματάκι αλλά αυτό θέλει κάτι ειδικές σακούλες κάθε φορά, δλδ κουκουρούκου. Βλέπω να κουβαλάω για πάντα το γιογιό ή το στεφανάκι με πανάκια καθαρισμού.

ΥΓ αν δεν σας άρεσε το γλυκό κέρασμα να μου πείτε να ψάλω κάτι σε αλμυρό, ίσως καμία σούβλα ........


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

φιλενάδες μου σας έχασα!!! καταρχάς- είδα κέρασμα κι ήρθα-!! Άντρια συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! με το καλό!!!!

οι υπόλοιπες εγκυούλες της παρέας μας πως είναι?

εμείς καλά,τα ίδια, κάναμε το πάρτυ μας κι ευχαριστούμε όλα μας τα φιλαράκια που ήρθανε και περάσαμε τέλεια( κι όσα δεν ήρθανε εννοείται,του χρόνου!!!)

Χρόνια πολλά και σε όσα παιδάκια δεν ευχήθηκα η γαιδούρα!! ελπίζω απο δω κ στο εξής να μαι πιο συνεπής!! θα μαζευτούμε οι Αθηναίες για καμια κούνια λέτε???


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

φιλενάδες μου σας έχασα!!! καταρχάς- είδα κέρασμα κι ήρθα-!! Άντρια συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! με το καλό!!!!

οι υπόλοιπες εγκυούλες της παρέας μας πως είναι?

εμείς καλά,τα ίδια, κάναμε το πάρτυ μας κι ευχαριστούμε όλα μας τα φιλαράκια που ήρθανε και περάσαμε τέλεια( κι όσα δεν ήρθανε εννοείται,του χρόνου!!!)

Χρόνια πολλά και σε όσα παιδάκια δεν ευχήθηκα η γαιδούρα!! ελπίζω απο δω κ στο εξής να μαι πιο συνεπής!! θα μαζευτούμε οι Αθηναίες για καμια κούνια λέτε???

σας βαζω και φωτο απο την τούρτα που έφτιαξα για τα γενέθλια της Χρυσάνθης!

post-23936-14825440827064_thumb.jpg


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας βαζω και φωτο απο την τούρτα που έφτιαξα για τα γενέθλια της Χρυσάνθης!

Φιλενάδα μου η τούρτα σου είναι Όλα τα λεφτά!!! χαχαχαχα κοίτα να δεις που έχουμε έναν παρλιάρο στην παρέα και δεν το ξέραμε!!!

Του χρόνου στα γενέθλια της Λου εσύ θα την φτιάξεις την τούρτα, το κλείσαμε από τώρα. Όχι τπτ άλλο να μην μου λές του χρόνου ότι είναι μπίζι σίζον..... Τα είπαμε και τα συμφωνήσαμε!!!

Πού είσαστε παλιοσουρτούκες όλες;;;;;;;;;;;;


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου! Τι κάνετε? Καλα Αντζυ τέλεια η τούρτα, απίστευτο που την έκανες μόνη σου, πολύ ζήλεψα! Πρέπει να ασχοληθώ με την ζαχαροπλαστική! χαχα!

Βικυ ισχύει λοιπόν αυτό για τις σκάλες, ε? Το είχα διαβάσει σε ένα περιοδικό αλλά δεν το είχα διασταυρώσει! Οπως και να χει μπράβο σας! Αυτό με τις σακούλες το εχει πάρει και η κουμπάρα μου από τα τζάμπο και την έχει βολέψει πολύ!

Σας φιλώ όλες!


B8ZWp3.png

Jk5rp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Θαλιτσα Λολα λεει οτι την λενε? εμας οταν τη ρωτας λεει Λαλάλα. Μεχρι το δημοτικο θα μαθει να λεει το ονομα της χαχα

Μπράβο στο Λουσακη που καθαρισε. Και εμεις τωρα που ξεστρωσαμε θα ξεκινησουμε την προσπάθεια. και ο θεος μαζι μας! Απο εβδομαδα περιμενουμε και το καινουργιο κρεβατι της θεοδωρας , και φοβαμαι μη μας πεσουν πολλες αλλαγες. Θα φανει...

Αντζυ μου τι να πει κανεις για τις τουρτες σου! Μπράβο φίλη!!!

Εμεις ειμαστε καλα, ξαφνικα νομιζω οτι επεστρεψε η ενεργεια μου! Προχτες ειδαμε και την μικρη μας που πια εγινε ενα κιλο. ΑΠο οτι μας ειπεο ντοκ το τρωει ολο το φαγητο της γιατι ειναι στα ανωτερα φυσιολογικα ορια! Αφρατουλα θα μου βγει αυτη.:tongue:

Ιωαννα μου χρονια πολλα και απο εδω, νομιζω οτι πρεπει να μας πεις την προβλεψη φυλου. Παντως λενε οτι τα αγορακια φαινονται απο την αυχενικη. Και τις δυο φορες προβλεψη φυλου μου εκανε στην επισκεψη μετα την αυχενικη.


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Μεταμεσονύκτιο αυτό το πόστ!

Τάνια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Ό,τι επιθυμείς! Όλα με το καλό!

Για το κρεβάτι δε νομίζω πως πρέπει να ανησυχείς! Ίσα ίσα, θα το χαρεί και θα είναι ευχάριστη αλλαγή!

Και το δικό μας μπαμπατσικάκι φαίνεται, στην αυχενική μας είπε οτι το βλέπει νωρίτερα να έρχεται!

Επίσης είπε οτι της φαίνεται για κορίτσι! Άντε να δούμε σε τί θα πέσει μέσα! :D

Βίκυ, τί ήταν κι αυτό που πέρασε το καημενάκι! Απίστευτο, να ταλαιπωρείται μετά από τόσες μέρες... :( Μακάρι να το ξεπεράσει εντελώς γρήγορα!

Μπράβο και για την τουαλέτα! Αυτά είναι! Να παίρνουμε κι εμείς σειρά! Κι εγώ είχα δει στο jumbo ένα γιογιό με σακούλα και φαντάζομαι θα βγαίνει πιο φθηνά από άλλα... Μπορείς να την βάζεις να πατάει πάνω στην τουαλέτα αφού σηκώσεις το καπάκι (αυτό με την τρύπα!) αλλά μάλλον πρέπει να μεγαλώσει λίγο...

Άντζυ, τί ωραία τούρτα που έφτιαξες! Είναι πολύ εντυπωσιακή! Μπράβο σου!

Αν θέλεις να φτιάξεις το τικεράκι σου πες μου!

Άννυ, εμένα η ΠΗΤ μου είναι ένα μήνα ακριβώς νωρίτερα, στις 12 Νοεμβρίου.

Με την ευκαιρία μια που ανέφερες την καισαρική, το δεύτερο δεν είναι ανάγκη να γεννηθεί με καισαρική αν δεν συντρέχει ο λόγος που υπήρχε την πρώτη φορά. Πολλοί γιατροί (και στην Αθήνα σίγουρα κάποιοι) αναλαμβάνουν πλέον φυσιολογικό και τα ρίσκο είναι σχεδόν ίδιο με το να κάνεις δεύτερο χειρουργείο. Στο parents έχει θέμα με κοπέλες που το τόλμησαν και μπορεί να πάρεις πολλές χρήσιμες πληροφορίες αν θέλεις να μάθεις σχετικά, γι' αυτό και το αναφέρω! Με το καλό όπως και να έχει!

Εμείς καλά, ο Θ. κουρεύτηκε πρώτη φορά προχθές, λίγο τις άκρες και τα μπροστά που έμπαιναν στα μάτια του και κάθισε πολύ ήσυχα κατα τη διάρκεια! Μετά έπιανε μαλλιά και πρόσωπο και έλεγε "Ααα, δεν έχω φρύδια!" :D

Θάλεια και Άννη, Παρασκευή μπορείτε για κανένα καφέ ή παιδική χαρά;

Αυτά! Φιλάκια πολλά!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μάνες!!!

Χρόνια πολλά και από εμένα για προχτές, αν και γιορτάζουμε κάααααθε μέρα!!!!

Χρόνια πολλά Τανίτσα μου, αχ βλέπω το τικεράκι σου σε 3 μήνες γεννάς!!! πω πωωωωω !!! Έχουμε πουθενά φωτό με την νέα κοιλούμπα να σε χαρούμε?

Ξεκινήσατε εσείς το κατούρημα all over? χαχαχα

Ρε Ιωάννα το καημένο το παιδί να του κόψετε τα φρύδια χαχαχαχα!!! Είναι Φοβερός!!! Γέλαγα 5 λεπτά όταν το διάβαζα!!

Αυτό το γιογιό με τα σακουλάκια το είδα στο τζάμπο τελικά, είναι φτηνό αρκετά, και έχει 10 σακουλίτσες μέσα, αλλά δεν έβρισκα πουθενά τα ανταλλακτικά του και ούτε και κανέναν να ρωτήσω και τα παράτησα. Είναι πολύ εξυπηρετικό όμως...

Πάντως, τώρα είμαστε κάπου στην 18η μέρα και παρότι έχουμε κάτι ατυχήματα του στυλ δεν προλαβαίνω να βγάλω το βρακί, ε δεν χάθηκε ο κόσμος κατουράω και με αυτό (!!) ή πάνω στην θερμή προσπάθεια να το κατεβάσει φεύγουν και τα τσίσα, ή μας φεύγουν τρέχοντας προς την τουαλέτα, δεν έχουμε προβλήματα, βέβαια είναι και πεισματάρα (από πού να πήρε άραγε??) της λές κάτσε στο γιογιό, όχι θέλω στο στεφανάκι, της λες πήγαινε στο στεφανάκι,όχι θέλω στην τουαλέτα χωρίς το στεφανάκι και κάθε φορά ψάχνεις να βρεις πού τα έκανε, τραβάει 800 καζανάκια κλπ κλπ.

Έχω και άλλα να σας πω, αλλά πρέπει να τρέξω να την πάρω από το σταθμόοοοοοο άργησααααααααααα!!!!

later!!!!!!!!


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, την έφερα, φάγαμε και είμαστε κομπλάν.

Λοιπόν, όπως σας έλεγα με την υπόθεση εκπαίδευση τουαλέτας πάμε καλά. Μου είπε η δασκάλα μας ότι αν και όποτε θελήσω να κόψω την βραδυνή να φροντίσω το τελευταίο υγρό να το πίνει 2 ώρες πριν κοιμηθεί!! Κουφάθηκα, αλλά για να το λέει δεν μπορεί να μην ξέρει.

Στα δικά μας, εγώ με την εταιρία ακόμα τζίφος, περιμένουμε άλλο ένα ακόμα δικαστήριο στο τέλος του μήνα και αισίως θα περάσουμε σε πλειστηριασμό ακινήτου σε κανα μήνα.

Εν το μεταξύ, όσες φίλες έχετε φέις θα είδατε ταααα Μωροκαμώματα!!! Έχουν και αδερφάκι blog το : http://morokamomata.wordpress.com/

Ευχηθείτε μου καλή αρχή (όσες δεν το έχετε κάνει ακόμα αφού σας έχω πρήξει στο φέις χαχαχαχα).

Α, και μία αναζήτηση της μέσης Ελληνίδας, παρακαλώ πολύ βοηθήστε με να τις βρω....

http://supermommies-online.blogspot.com/

Φιλιά πολλά στις μαμάδες στα παιζάκια στα μωράκια και στις κοιλίτσεςςςςςςςςς!!!

bb


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες και μωρά!

Τί κάνετε; Κοιτάζω εδώ και μέρες στο καφέ και λέω "πάει χάλασε! Μάλλον δε χωράει άλλα μηνύματα γι' αυτό δεν υπάρχει κανένα!" ευτυχώς έγραψε η Τάνια και η Βίκυ!

Χρόνια μας πολλά λοιπόν, να γιορτάζουμε όσο περνούν τα χρόνια και με άλλα παιδάκια!

Βίκυ, καλή αρχή! Ωραία τα φτιάχνεις, μου άρεσε κι η ιδέα για το πουγκάκι, δεν το είχα ξαναδεί! Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά!

Δήμητρα, πότε είναι η βάφτιση; Με το καλό!

Εμείς έχουμε νέα, δεν είναι και τα καλύτερα που περιμέναμε αλλά είμαστε αισιόδοξοι!

Ενώ η αυχενική βγήκε άψογη, οι αιματολογικές που τη συνοδεύουν βγήκαν χάλια και εκεί που με τον υπέρηχο η πιθανότητα για down ήταν 1/2500 χθες που πήραμε και τα άλλα αποτελέσματα έγινε 1/116... :?

Συνήθως κάνουν αμνιοπαρακέντηση με τέτοια ποσοστά, αλλά εμείς το μωράκι μας το θέλουμε με ή χωρίς σύνδρομο οπότε σκεφτόμαστε να μην την κάνουμε μια που και αυτή έχει κίνδυνο για αποβολή. Δεν έχει πολύ νόημα δλδ να την κάνουμε αφού δεν θα διακόψουμε. Ελπίζουμε πως όλα θα είναι καλά τελικά, στο κάτω κάτω είναι μόνο μια πιθανότητα (και ποτέ δεν κερδίζω σε διαγωνισμούς και λαχεία! ;):P)

Τώρα ήρθαμε με το Θ. στους γονείς μου μαζί με την αδερφή μου που ήρθε για λίγο από Γερμανία για να τη δούμε πριν ξαναφύγει!

Πείτε κανένα νέα βρε μάνες! Τί κάνετε; Χαθήκατε όλες!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου ,ευχομαι τα καλύτερα!!! Και γω να σου πω την αληθεια και εγω το ιδιο θα εκανα, δεν προχωρουσα σε αμνιοπαρακεντηση! Θετικη σκέψη και όλα θα πανε καλά!!!

Βικυ μου καλη αρχή με τα μωροκαμώματα, ειναι πολύ ομορφα αυτα που φτιάχνεις!!

Εμεις ειμαστε καλά, φτιαξαμε και το καινουργιο μας δωματιο και η Θεοδωρα απο χτες κοιμαται στο καινουργιο της κρεβατι, στην αρχη δεν της πολυαρεσε αλλα τελικα νομιζω οτι εκτιμησε την απλα που έχει !!!

Οι υπολοιπες που εχετε εξαφανιστει??? ΚΑλε μπειτε να πειτε εστω ενα γεια!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε νέα, δεν είναι και τα καλύτερα που περιμέναμε αλλά είμαστε αισιόδοξοι!

Ενώ η αυχενική βγήκε άψογη, οι αιματολογικές που τη συνοδεύουν βγήκαν χάλια και εκεί που με τον υπέρηχο η πιθανότητα για down ήταν 1/2500 χθες που πήραμε και τα άλλα αποτελέσματα έγινε 1/116... :?

Συνήθως κάνουν αμνιοπαρακέντηση με τέτοια ποσοστά, αλλά εμείς το μωράκι μας το θέλουμε με ή χωρίς σύνδρομο οπότε σκεφτόμαστε να μην την κάνουμε μια που και αυτή έχει κίνδυνο για αποβολή. Δεν έχει πολύ νόημα δλδ να την κάνουμε αφού δεν θα διακόψουμε. Ελπίζουμε πως όλα θα είναι καλά τελικά, στο κάτω κάτω είναι μόνο μια πιθανότητα (και ποτέ δεν κερδίζω σε διαγωνισμούς και λαχεία! ;):P)

!

Και πολύ καλά θα κάνετε. Μην βασίζεστε πολύ σε αυτές τις εξετάσεις που δίνουν πιθανότητες, κάνουν πολλά λάθη.

Όλα θα πάνε καλά, να κένεις θετικές σκέψεις και να αγαπάς πολύ αυτό το θαύμα που έχεις στην κοιλίτσα σου....!!!!


an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG15IGxpdHRsZSBhbmdlbCBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...