Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία !!!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια, καλή βδομάδα σε όλες με τα καλύτερα αποτελεσματα!

Ούτε τις πανελλήνιες να περιμεναμε με τέτοια ανυπομονησία!

Καλωσόρισες valsamoula Κερκυραία!

Τί ωραία καταγωγή! Πέρασες κ συ πολύ δύσκολα κοριτσάκι μου, αλλά τώρα περιμένεις το δεύτερό σου θαυματάκι!

tonia89 τί ωραία που μας έφτιαξες πινακάκι!!! Μεγάλωσε κ η παρέα μας!!

Άντε σιγά σιγά να βάζουμε κ το φύλο του κάθε παιδιού!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!! Καλή εβδομάδα!!

Λοιπόν εμείς κάναμε την αυχενική και ολα ήταν τέλεια!!!! Τα αποτελέσματα του PAP-A θα τα έχουμε αυριο αλλά από αυτα που είδε ο γιατρός στον υπέρηχο είπε οτι δεν υπαρχει λόγος να ανησυχούμε. Το μωράκι μετράει 6 μερες μεγαλύτερο οποτε μάλλον η σύλληψη εγινε νωρίτερα στον κύκλο. Μου αλλάξει ΠΗΤ 31/3 αλλά θα το ξαναδεί και ο γιατρος μου αργότερα. Κοιταξε και τον τράχηλο κολπικά και ολα καλά. Ο πλακούντας ειναι προσθιος.

Επίσης μας είπε οτι....Κατά 85% είναι μια μικρή μπουμπού!!!!!

Αυτά τα νέα μου!!!! Αντε περιμένω ευχάριστα και από τις υπόλοιπες! !!!! Παμε να το γιορτάσουμε τωρα! Καλό απόγευμα σε όλες!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Valsamoula καλώς μας ήρθες! tonia89 πολύ ωραίο το πινακάκι μας! Atinakos, πολύ χαίρομαι για σένα κοπέλα μου! Άνοιξες και το χορό των αυχενικών στην παρέα μας! Η επόμενη είμαι εγώ, κι όπως καταλαβαίνετε, το άγχος μου όσο περνούν οι ώρες αυξάνεται με γεωμετρική πρόοδο. Άντε να έρθει το αύριο, κορίτσια μου. Θα σας ενημερώσω μόλις έχω νεώτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία για αύριο wmb1!!!! Όλα θα είναι τέλεια! Περιμένουμε νέα σου...Εγώ επειδή χθες δεν έκλεισα μάτι απο το άγχος, σήμερα με βλέπω να κοιμάμαι σαν πουλάκι. ..


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!! Καλή εβδομάδα!!

Λοιπόν εμείς κάναμε την αυχενική και ολα ήταν τέλεια!!!! Τα αποτελέσματα του PAP-A θα τα έχουμε αυριο αλλά από αυτα που είδε ο γιατρός στον υπέρηχο είπε οτι δεν υπαρχει λόγος να ανησυχούμε. Το μωράκι μετράει 6 μερες μεγαλύτερο οποτε μάλλον η σύλληψη εγινε νωρίτερα στον κύκλο. Μου αλλάξει ΠΗΤ 31/3 αλλά θα το ξαναδεί και ο γιατρος μου αργότερα. Κοιταξε και τον τράχηλο κολπικά και ολα καλά. Ο πλακούντας ειναι προσθιος.

Επίσης μας είπε οτι....Κατά 85% είναι μια μικρή μπουμπού!!!!!

Αυτά τα νέα μου!!!! Αντε περιμένω ευχάριστα και από τις υπόλοιπες! !!!! Παμε να το γιορτάσουμε τωρα! Καλό απόγευμα σε όλες!

Μπράβο Αθηνάκο!!!!! :D πολύ χαίρομαι, είδες όλα καλά. Τώρα μπορείς να ηρεμήσεις και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη...

wmb αύριο περιμένουμε τα δικά σου νέα.


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!! Καλή εβδομάδα!!

Λοιπόν εμείς κάναμε την αυχενική και ολα ήταν τέλεια!!!! Τα αποτελέσματα του PAP-A θα τα έχουμε αυριο αλλά από αυτα που είδε ο γιατρός στον υπέρηχο είπε οτι δεν υπαρχει λόγος να ανησυχούμε. Το μωράκι μετράει 6 μερες μεγαλύτερο οποτε μάλλον η σύλληψη εγινε νωρίτερα στον κύκλο. Μου αλλάξει ΠΗΤ 31/3 αλλά θα το ξαναδεί και ο γιατρος μου αργότερα. Κοιταξε και τον τράχηλο κολπικά και ολα καλά. Ο πλακούντας ειναι προσθιος.

Επίσης μας είπε οτι....Κατά 85% είναι μια μικρή μπουμπού!!!!!

Αυτά τα νέα μου!!!! Αντε περιμένω ευχάριστα και από τις υπόλοιπες! !!!! Παμε να το γιορτάσουμε τωρα! Καλό απόγευμα σε όλες!

μπραβο Athinakos τελεια νεα!!! αντε με το καλο κ το PAP-A..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έλεγα κι εγώ να ανοίξει κάποια αυτό το θέμα,να μην το κάνω εγώ γιατί ακόμη φοβάμαι...Λοιπόν,εγώ κανονικά θα έπρεπε να γεννήσω στις 8 Μαίου αλλά έχω αφαιρέσει 4 ινομυώματα με ανοιχτό χειρουργείο και δεν τίθεται θέμα φυσιολογικού τοκετού οπότε πάω προς τα τέλη Απριλίου.Είναι το πρώτο μας παιδάκι και εμεινα έγκυος στην παραμονή της έναρξης της εξωσωματικής...Στην αρχή μάλιστα είδαμε 2 σάκους(!) αλλά τελικά ακούσαμε και είδαμε μία καρδούλα...Αυχενική έκλεισα εχθές για τις 30 Οκτωβρίου στο Σαρηκώστα αλλά και στις 3 Νοεμβρίου στο Έλενα όπου παρακολουθούμαι προς το παρόν στον Κα....κη.Ψάχνω όμως να βρω κάποιον πιο σχολαστικό γιατί έχω διάφορα θέματα και ανησυχώ πολύ..Η άλλη κοπέλα απο ποιον παρκολουθείται στο Έλενα?Βουνό μου φαίνεται ο μήνας που πρέπει να περάσει...Όσο για το Ρέα διαφωνώ,σημασία έχει ο γιατρός...Μια φίλη μου 30 ετών γέννησε εκεί στα τέλη Αυγούστου με φυσιολογικό τοκετό...Εύχομαι να μπορέσω να μείνω στην παρέα σας μέχρι τον Απρίλιο γιατί ,καθώς είμαι στα 40 θα κάνω οπωσδήποτε και αμνιοπαρακέντηση!!

Φιλάκια!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αννα καλώς ήρθες στην παρέα μας. Με το καλό να δεχτείς κι εσυ το μωράκι σου. Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά. Δυστυχώς δεν ξέρω κάποιο γιατρό στο Έλενα αλλά υπάρχουν αρκετά σχετικά θέματα στο forum, που θα μπορέσουν να σε κατευθύνουν.


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Λοιπόν, κάναμε κι εμείς την αυχενική και βγήκε πολύ καλή! Το είδα το ζουζουνάκι μου και δεν το πίστευα! Κανονικό ανθρωπάκι και με το δάχτυλο στο στόμα παρακαλώ! Βγαίνει μια ολόκληρη εβδομάδα μεγαλύτερο, οπότε μάλλον θα μου αλλάξει κι εμένα ο γιατρός ΠΗΤ, όταν θα πάω. Οι μετρήσεις γενικά είναι πολύ καλές μου είπαν και- κατά πάσα πιθανότητα- είναι αγοράκι! Τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα του PAP-A τα οποία θα έχουμε μάλλον αύριο. Για την Anna74: Εμένα ο γιατρός που με παρακολουθεί στο Έλενα λέγεται Ροσόλυμος. Είμαι αρκετά ευχαριστημένη καθώς με έχει προσέξει πολύ. Βέβαια έχω και δύο παλίνδρομες στην πλάτη οπότε έχω πιο στενή παρακολούθηση της κύησης. Όσον αφορά στο θέμα της αμνιοπαρακέντησης, ο γιατρός μου πρότεινε αυτό το αιματολογικό τεστ, το οποίο ανιχνεύει τα τρία βασικά σύνδρομα καθώς και ανευπλοειδίες που σχετίζονται με τα φυλετικά χρωμοσώματα. Είναι της άποψης πως αν η αυχενική και το PAP-A είναι καλά και το αιματολογικό τεστ επίσης, είμαι καλυμμένη σε πολύ μεγάλο ποσοστό. Αν βγει κάτι προβληματικό θα συνυπολογίσουμε τις πιθανότητες και μόνο τότε θα κάνω άμνιο. Είμαι κι εγώ 40 και μετά από ό,τι έχω περάσει και μόνο η σκέψη της παραμικρής πιθανότητας αποβολής από την άμνιο με τρελαίνει. Φυσικά είναι και θέμα γιατρού και θέμα απόφασης του ζευγαριού. Αυτά! Περιμένω με ανυπομονησία και τα αποτελέσματα του PAP-A για να ησυχάσω περισσότερο. Πάντως ήταν συγκλονιστική εμπειρία η αυχενική και ανακουφιστική! Θα σας ενημερώσω για τα νεώτερα. Athinakos: Συγχαρητήρια! :) Χαίρομαι πολύ για σένα! Καλή σκυτάλη στην επόμενη κοπέλα! Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Athinakos και Ολυμπία, σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!:P

wmb1 ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Τελικά αυτός ο γιατρός έχει ταρίφα?Κάτι είχα διαβάσει στο internet και τον έχω απορρίψει,δεν θυμάμαι για ποιο λόγο.Εσύ πας καιρό εκεί?Αν θέλεις,μου στέλνεις π.μ.Την αυχενική την έκανες στο Έλενα?Ήταν μέσα και ο γιατρός σου?Είσαι ευχαριστημένη?Πόσο σου στοίχισε?Γύρω στο 100 δεν βγαίνουν όλα στο Έλενα?Εχώ κλείσει σε ιδιώτη με πολύ καλές συστάσεις και 120 ευρώ όλα και λέω να πάω εκεί..

Κορίτσια μου εύχομαι να τα λέμε όλες μαζί μέχρι τον Απρίλιο και όλα να πάνε καλά για τα μωράκια μας!!Φιλάκια


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...