Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Πήρα και τα αποτελέσματα του PAPP-A τα οποία είναι επίσης καλά! Τώρα περιμένω και τα αποτελέσματα της αιματολογικής που έκανα, η οποία θα βγει σε 10 περίπου μέρες και νομίζω πως μετά, πραγματικά, θα μου φύγει ένα πολύ μεγάλο βάρος! Ήδη,για να είμαι ειλικρινής, αισθάνομαι πολύ καλύτερα και πολύ πιο αισιόδοξα! Μακάρι να συνεχίσουν έτσι καλά τα πράγματα! Περιμένουμε νέα από τις επόμενες κοπέλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!

Athinakos και Ολυμπία, σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!:P

wmb1 ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Τελικά αυτός ο γιατρός έχει ταρίφα?Κάτι είχα διαβάσει στο internet και τον έχω απορρίψει,δεν θυμάμαι για ποιο λόγο.Εσύ πας καιρό εκεί?Αν θέλεις,μου στέλνεις π.μ.Την αυχενική την έκανες στο Έλενα?Ήταν μέσα και ο γιατρός σου?Είσαι ευχαριστημένη?Πόσο σου στοίχισε?Γύρω στο 100 δεν βγαίνουν όλα στο Έλενα?Εχώ κλείσει σε ιδιώτη με πολύ καλές συστάσεις και 120 ευρώ όλα και λέω να πάω εκεί..

Κορίτσια μου εύχομαι να τα λέμε όλες μαζί μέχρι τον Απρίλιο και όλα να πάνε καλά για τα μωράκια μας!!Φιλάκια

Λοιπόν, λεπτομέρειες για το γιατρό θα σου γράψω σε προσωπικό μήνυμα. Τώρα όσον αφορά στην αυχενική, εγώ την έκανα στο Έλενα αλλά το PAPP-A το έκανα στο Λητώ. Η αυχενική στο Έλενα κάνει 28 ευρώ, δεν ήταν μέσα ο γιατρός μου και κράτησε περίπου κανένα 20 λεπτο. Βέβαια η θέση του παιδιού ήταν πολύ καλή και δεν υπήρχε θέμα. Ασχολήθήκαν αρκετά όταν έμαθαν για το ιστορικό μου. Δεν έχω παράπονο. Εκεί μου είπαν να πάω για το PAPP-A στο Λητώ. Κάνει μόνο 28 ευρώ, επίσης, και τα αποτελέσματα, αν πας νωρίς, τα παίρνεις σε δύο ώρες ή σου τα στέλνουν με mail. Στο Έλενα μου είπαν 80 ευρώ και τα αποτελέσματα τα παίρνεις σε μια εβδομάδα. Γενικά από το Έλενα είμαι αρκετά ευχαριστημένη, απλώς τα αιματολογικά, τα οποία δεν γράφονται, είναι για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο πολύ ακριβά για δημόσιο νοσοκομείο. Όλα τα υπόλοιπα είναι σαφώς πολύ πιο οικονομικά. Τώρα, αν έχεις πολύ καλές συστάσεις γι αυτόν τον ιδιώτη γιατρό και είσαι σίγουρη ότι είναι πιστοποιημένος για αυχενική, εννοείται να πας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έλεγα κι εγώ να ανοίξει κάποια αυτό το θέμα,να μην το κάνω εγώ γιατί ακόμη φοβάμαι...Λοιπόν,εγώ κανονικά θα έπρεπε να γεννήσω στις 8 Μαίου αλλά έχω αφαιρέσει 4 ινομυώματα με ανοιχτό χειρουργείο και δεν τίθεται θέμα φυσιολογικού τοκετού οπότε πάω προς τα τέλη Απριλίου.Είναι το πρώτο μας παιδάκι και εμεινα έγκυος στην παραμονή της έναρξης της εξωσωματικής...Στην αρχή μάλιστα είδαμε 2 σάκους(!) αλλά τελικά ακούσαμε και είδαμε μία καρδούλα...Αυχενική έκλεισα εχθές για τις 30 Οκτωβρίου στο Σαρηκώστα αλλά και στις 3 Νοεμβρίου στο Έλενα όπου παρακολουθούμαι προς το παρόν στον Κα....κη.Ψάχνω όμως να βρω κάποιον πιο σχολαστικό γιατί έχω διάφορα θέματα και ανησυχώ πολύ..Η άλλη κοπέλα απο ποιον παρκολουθείται στο Έλενα?Βουνό μου φαίνεται ο μήνας που πρέπει να περάσει...Όσο για το Ρέα διαφωνώ,σημασία έχει ο γιατρός...Μια φίλη μου 30 ετών γέννησε εκεί στα τέλη Αυγούστου με φυσιολογικό τοκετό...Εύχομαι να μπορέσω να μείνω στην παρέα σας μέχρι τον Απρίλιο γιατί ,καθώς είμαι στα 40 θα κάνω οπωσδήποτε και αμνιοπαρακέντηση!!

Φιλάκια!

καλως ηρθες στην παρεα μας αννα!!! φυσικα θα εισαι στην παρεα μας μεχρι τον απριλη που θα παρεις αγκαλια το φασολακι σου!!! οσο για την αμνιοπαρακεντιση μη φοβασαι καθολου.. κ εγω εκανα πριν ενα χρονο στο πρωτο μου παιδακι κ ημουν 24.. θα ηθελα να σου πω πως ουτε καν στο κραβατι εκατσα κ την αλλη μερα κιολας ταξιδεψα 5 ωρες για τηνο.. κ τωρα εχω στην αγκαλια μου μια κουκλαρα 7 μηνων!!!!! εγω εκανα την αμνιοπαρακεντιση στο embryocare στον ελευθεριαδη κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη κ απο αυτον κ απο τις κοπελες που ειναι μαζι του!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Λοιπόν, κάναμε κι εμείς την αυχενική και βγήκε πολύ καλή! Το είδα το ζουζουνάκι μου και δεν το πίστευα! Κανονικό ανθρωπάκι και με το δάχτυλο στο στόμα παρακαλώ! Βγαίνει μια ολόκληρη εβδομάδα μεγαλύτερο, οπότε μάλλον θα μου αλλάξει κι εμένα ο γιατρός ΠΗΤ, όταν θα πάω. Οι μετρήσεις γενικά είναι πολύ καλές μου είπαν και- κατά πάσα πιθανότητα- είναι αγοράκι! Τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα του PAP-A τα οποία θα έχουμε μάλλον αύριο. Για την Anna74: Εμένα ο γιατρός που με παρακολουθεί στο Έλενα λέγεται Ροσόλυμος. Είμαι αρκετά ευχαριστημένη καθώς με έχει προσέξει πολύ. Βέβαια έχω και δύο παλίνδρομες στην πλάτη οπότε έχω πιο στενή παρακολούθηση της κύησης. Όσον αφορά στο θέμα της αμνιοπαρακέντησης, ο γιατρός μου πρότεινε αυτό το αιματολογικό τεστ, το οποίο ανιχνεύει τα τρία βασικά σύνδρομα καθώς και ανευπλοειδίες που σχετίζονται με τα φυλετικά χρωμοσώματα. Είναι της άποψης πως αν η αυχενική και το PAP-A είναι καλά και το αιματολογικό τεστ επίσης, είμαι καλυμμένη σε πολύ μεγάλο ποσοστό. Αν βγει κάτι προβληματικό θα συνυπολογίσουμε τις πιθανότητες και μόνο τότε θα κάνω άμνιο. Είμαι κι εγώ 40 και μετά από ό,τι έχω περάσει και μόνο η σκέψη της παραμικρής πιθανότητας αποβολής από την άμνιο με τρελαίνει. Φυσικά είναι και θέμα γιατρού και θέμα απόφασης του ζευγαριού. Αυτά! Περιμένω με ανυπομονησία και τα αποτελέσματα του PAP-A για να ησυχάσω περισσότερο. Πάντως ήταν συγκλονιστική εμπειρία η αυχενική και ανακουφιστική! Θα σας ενημερώσω για τα νεώτερα. Athinakos: Συγχαρητήρια! :) Χαίρομαι πολύ για σένα! Καλή σκυτάλη στην επόμενη κοπέλα! Σας φιλώ!

mπραβο wmb1 χαιρομαι πολυ για τα αποτελεσματα σου!! μπορεις τωρα να χαρεις την εγκυμοσινη σου!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λεπτομέρειες για το γιατρό θα σου γράψω σε προσωπικό μήνυμα. Τώρα όσον αφορά στην αυχενική, εγώ την έκανα στο Έλενα αλλά το PAPP-A το έκανα στο Λητώ. Η αυχενική στο Έλενα κάνει 28 ευρώ, δεν ήταν μέσα ο γιατρός μου και κράτησε περίπου κανένα 20 λεπτο. Βέβαια η θέση του παιδιού ήταν πολύ καλή και δεν υπήρχε θέμα. Ασχολήθήκαν αρκετά όταν έμαθαν για το ιστορικό μου. Δεν έχω παράπονο. Εκεί μου είπαν να πάω για το PAPP-A στο Λητώ. Κάνει μόνο 28 ευρώ, επίσης, και το τα αποτελέσματα, αν πας νωρίς, τα παίρνεις σε δύο ώρες ή σου τα στέλνουν με mail. Στο Έλενα μου είπαν 80 ευρώ και τα αποτελέσματα τα παίρνεις σε μια εβδομάδα. Γενικά από το Έλενα είμαι αρκετά ευχαριστημένη, απλώς τα αιματολογικά, τα οποία δεν γράφονται, είναι για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο πολύ ακριβά για δημόσιο νοσοκομείο. Όλα τα υπόλοιπα είναι σαφώς πολύ πιο οικονομικά. Τώρα, αν έχεις πολύ καλές συστάσεις γι αυτόν τον ιδιώτη γιατρό και είσαι σίγουρη ότι είναι πιστοποιημένος για αυχενική, εννοείται να πας.

εμενα στο ιδιο κεντρο με την αυχενικη μου παιρνουν κ το αιμα για το παπ-ακ ειναι ολα μαζι στα 120 ευρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ ρε κορίτσια!Σήμερα είχα σουβλιές αριστερα,πέρασαβ τώρα...έχω και καφέ που και που..Πριν ,στα ούρα ,είδα μια καφε κλωστούλα 5 εκ περίπου και γενικά στα ούρα βλέπω σποραδικά κάποιους λευκούς ιστούς...είμαι πολύ στενοχωρημένη,θα πάρω σε λίγο το γιατρό..ελπίζω να δείξει ενδιαφέρον...ελπίζω όλα αυτά να είναι από το δεύτερο σακο που δεν προχώρησε..τι να πω..είμαι χάλια...:(


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Άννα μην αγχώνεσαι πριν μιλήσεις στον γιατρό σου! Και συγγνώμη τι πάει να πει ελπίζεις να δείξει ενδιαφέρον; Ασθενής του είσαι! !!! Αν δεν θέλει να ασχοληθεί καλό είναι να βρεις άλλο γιατρό! Και εγω σε προηγούμενη εγκυμοσύνη άλλαξα γιατί ο διευθυντής και καθηγητής στο Έλενα δεν ειχε πότε χρόνο να μου μιλάει στο τηλέφωνο. Ο γυναικολόγος πρέπει να ειναι εκεί και να ασχολείται μαζι μας οπότε τον έχουμε ανάγκη! !!! Εγώ αλλάξα 5 μέχρι να βρω γιατρό που ήταν και άνθρωπος!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα λευκά θα τα βλέπεις συνέχεια στην εγκυμοσύνη, μην ανησυχείς! !! Η μαία μου εχεί πει οτι και σουβλιες θα νιωθω...ολα ειναι φυσιολογικά! !!! Οτι σε αγχώνει ομως να παιρνεις αμέσως τον γιατρό σου!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε κορίτσια!Σήμερα είχα σουβλιές αριστερα,πέρασαβ τώρα...έχω και καφέ που και που..Πριν ,στα ούρα ,είδα μια καφε κλωστούλα 5 εκ περίπου και γενικά στα ούρα βλέπω σποραδικά κάποιους λευκούς ιστούς...είμαι πολύ στενοχωρημένη,θα πάρω σε λίγο το γιατρό..ελπίζω να δείξει ενδιαφέρον...ελπίζω όλα αυτά να είναι από το δεύτερο σακο που δεν προχώρησε..τι να πω..είμαι χάλια...:(

Κορίτσι μου μην τρελαίνεσαι πριν μιλήσεις με το γιατρό. Σουβλιές δεξιά κι αριστερά έχω από την πρώτη στιγμή που έμαθα ότι είμαι έγκυος μέχρι και σήμερα που έχω κλείσει τη 12 εβδομάδα. Και άσπρα υγρά επίσης! Ο γιατρός μου, που είχα τρέξει κι εγώ πανικόβλητη, μου είχε πει πως δεν είναι τίποτα. Τώρα για την καφέ κλωστούλα δεν ξέρω να σου πω. Πάρε το γιατρό και πήγαινε να κάνεις έναν υπέρηχο να ηρεμήσεις. Και ειλικρινά, αν δε σε εμπνέει ο γιατρός σου, όπως σου είπε και η Athinakos, άλλαξέ τον το συντομότερο δυνατό! Πρέπει να σε παρακολουθεί κάποιος που να αισθάνεσαι άνετα να τον πάρεις για οποιαδήποτε ερώτηση. Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ κοριτσια!

Πήρα και τους 2 γιατρούς.Μου είπαν και οι δύο για γενική ούρων αύριο και θα πάω να κάνω.Ο γιατρός στοΈλενα μου είπε να πάω για υπέρηχο αν συνεχιστούν οι σουβλιές αλλά ο ιδιώτης θα μου κάνει υπέρηχο αύριο,θα με χώσει κάπου κι ας έχει φουλ ραντεβου...Θα σας ενημερώσω αύριο!Φιλάκια!:P


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κοριτσια!

Πήρα και τους 2 γιατρούς.Μου είπαν και οι δύο για γενική ούρων αύριο και θα πάω να κάνω.Ο γιατρός στοΈλενα μου είπε να πάω για υπέρηχο αν συνεχιστούν οι σουβλιές αλλά ο ιδιώτης θα μου κάνει υπέρηχο αύριο,θα με χώσει κάπου κι ας έχει φουλ ραντεβου...Θα σας ενημερώσω αύριο!Φιλάκια!:P

ευχομαι να ειναι ολα καλα Anna74 περιμενουμε ευχαριστα νεα σου..:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...