Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

γεια σου αγγελικη,

περασατε ωραια ε;

τι καλα!!!

εγω εχω απο χθες τον μικρο με βηχα ξερο,τον πηγα νοσοκομειο 2 φορες του καναμε μασκα και του εδωσα κορτιζονη,σολντεσανιλ...

το χει παθει αρκετες φορες αυτο με το βηχα κ στεναχωρηθηκα που το παθε τωρα αυτη τη βδομαδα που γενναω...

εχω ενα αγχος μη τον αφησω αρρωστο ρε γμτ δε μπορω... :(

4δεκεμβρη θα κανω εισαγωγη κ 5 γενναω...ωρα κλπ δε ξερω

ενταξει αγχος,στρες και ολα τα ωραια,που θα αφησω τον μικρο ουφφφφφφ αμαν

αντε να περασουν οι μερες να ρθει η αλλη τριτη που μαλλον θα χω βγει να ειμαι σπιτακι μου,με τα παιδακια μου να ησυχασω

καλη μας εβδομαδα κοριτσια και καλο μηνα!


eNortjKzUjIyNDc2NVCyBlwwFXcCzw,,20.png

1zNmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερούδια!!!!

Καλό μήνα!!!

Τι κάνετε κοπελιές;;

Λιτσάκι μου,

πλησιάζει η μεγάλη μέρα!!! Μάζεψαν οι μέρες!!! Λοιπόν, είχα κάνει κι εγώ εισαγωγή μία μέρα πριν όταν ήταν να γεννήσω τη μικρή. Θυμάμαι πως έλεγα "πω, πω, θα ανησυχώ για τον γιόκα μου, θα είμαι μόνη μου" κλπ... Τελικά ήταν η καλύτερή μου μέρα. ΜΟΝΗ ΜΟΥ μία ολόκληρη μέρα, χωρίς παιδί, χωρίς μωρό, είδα όση τηλεόραση ήθελα, έβγαλα τα φρύδια μου, διάβασα ένα ολόκληρο βιβλίο!!! Κοίτα να τη χαρείς αυτή τη μέρα!!!

Περαστικά στον Αποστολάκο σου!!! Ποιος θα τον κρατήσει όσο θα είσαι μέσα;;

Αγγελική μου,

χαίρομαι που περάσατε καλά!! Χρειάζονται αυτά τα διαλειμματάκια!!! Ετοιμάζεστε για εκδρομούλα μέσα στις γιορτές, ε;; Μια χαρά σας βρίσκω!!!

Φιλλιόπι μου,

χαίρομαι που μετακομίσατε και είστε καλά!!!

Το advent calender δεν το γράφω όλο από την αρχή. Υπάρχουν και τα απρόβλεπτα... Είναι έτσι σχεδιασμένο ούτως ώστε να μπορώ να γράφω σχεδόν κάθε μέρα για την επόμενη!!!

Αθηναίες, λέτε να πάτε πουθενά τα παιδάκια σας;;

Κοίταγα το snowland, κι έλεγα να το δοκιμάσουμε!! Επίσης, το Santa Clauss Kingdom μία φορά ακόμη. Το Christmas Factory στο Γκάζι δεν μου αρέσει πολύ φέτος, γιατί αυτό το 5? είσοδος (μάνι μάνι 20? για τους τέσσερις μας) και με λίγα τζάμπα και τα άλλα 2,5? έκαστο τα περισσότερα, προβλέπω να μας βγαίνει ο κούκος αηδόνι... Τουλάχιστον στο Kingdom είναι κοντά 40? για όλους μας, αλλά τα υπόλοιπα μέσα δεν τα πληρώνεις έξτρα...

Μανουλίτσες στολίσατε;; Εμείς σήμερα!!!

Φιλάκια!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και από εδώ!!! τι κάνετε; Καλό μήνα!!! Και καλές γιορτές! Εδώ έχουμε μπει για τα καλά στο κλίμα!!! Κάθε μέρα με ρωτάει η κορούλα μου: Ήρθαν ήρθαν τα Χριστούγεννα; Ανυπομονεί για τα δώρα της!!! Δεν της φτάσαν αυτά που πήρε για τη γιορτή της!!!

Καλημερούδια!!!!

Φιλλιόπι μου,

χαίρομαι που μετακομίσατε και είστε καλά!!!

Το advent calender δεν το γράφω όλο από την αρχή. Υπάρχουν και τα απρόβλεπτα... Είναι έτσι σχεδιασμένο ούτως ώστε να μπορώ να γράφω σχεδόν κάθε μέρα για την επόμενη!!!

Ναι είμαστε πλέον καλά, μπορώ να πω έχουμε τακτοποιηθεί, τα παιδάκια το συνηθίσανε, εντάξει!

Αθηναίες, λέτε να πάτε πουθενά τα παιδάκια σας;;

Κοίταγα το snowland, κι έλεγα να το δοκιμάσουμε!! Επίσης, το Santa Clauss Kingdom μία φορά ακόμη. Το Christmas Factory στο Γκάζι δεν μου αρέσει πολύ φέτος, γιατί αυτό το 5? είσοδος (μάνι μάνι 20? για τους τέσσερις μας) και με λίγα τζάμπα και τα άλλα 2,5? έκαστο τα περισσότερα, προβλέπω να μας βγαίνει ο κούκος αηδόνι... Τουλάχιστον στο Kingdom είναι κοντά 40? για όλους μας, αλλά τα υπόλοιπα μέσα δεν τα πληρώνεις έξτρα...

Εγώ έλεγα να τα πάμε στο christmas factory, είχαμε πάει και πέρυσι και μας άρεσε, βέβαια ναι, έχει πολλά εξτρά που πρέπει να πληρώσεις και ειναι εκνευριστικό! Πάντως με τεχνάσματα πέρυσι καταφέραμε να μην μας ζητάει πολλά η Κατερίνα. Βέβαια είχαμε και τον Απόστολο μωρό και δεν ζήταγε! Για να δούμε φέτος θα πετύχει το εγχείρημα; Πάντως δεν θα πάμε κοντά στις γιορτές ή ΣΚ γιατί είναι πήχτρα και δεν το ευχαριστιέσαι, έχει πολύ αναμονή! Για το Kingdom πάλι ακριβά μου φαίνεται, είναι και ντροπαλή η μικρή και δεν της αρέσουν τα φουσκωτά, μπορεί να τα δώσουμε τσάμπα! Αυτό στο ΟΑΚΑ είναι το snowland; Εκεί έλε

Μανουλίτσες στολίσατε;; Εμείς σήμερα!!!

Στολίσαμε ουουουουυ πολύ νωρίς 22 - 23 Νοεμβρίου! Το ζήταγε με κλάμα το κοριτσάκι μου και της κάναμε το χατήρι!!! Με το καλό κι εσείς το στόλισμα! Καλές γιορτές!!!

Φιλάκια!!!

εγω εχω απο χθες τον μικρο με βηχα ξερο,τον πηγα νοσοκομειο 2 φορες του καναμε μασκα και του εδωσα κορτιζονη,σολντεσανιλ...

το χει παθει αρκετες φορες αυτο με το βηχα κ στεναχωρηθηκα που το παθε τωρα αυτη τη βδομαδα που γενναω...

εχω ενα αγχος μη τον αφησω αρρωστο ρε γμτ δε μπορω... :(

Περαστικά στο αγοράκι σου Λίτσα!!! Ελπίζω να είναι καλύτερα τώρα!

4δεκεμβρη θα κανω εισαγωγη κ 5 γενναω...ωρα κλπ δε ξερω

ενταξει αγχος,στρες και ολα τα ωραια,που θα αφησω τον μικρο ουφφφφφφ αμαν

Η ώρα η καλή!!! Να δεις θα σου κάνει καλό να μείνεις λίγο μόνη σου θα ηρεμήσεις!!!! Η αλήθεια είναι ότι είναι πιο δύσκολα στη δευτερη γέννα γιατί σκέφτεσαι το άλλο παιδάκι. Αλλά δεν έχεις κάποιον να τον αφήσεις; Ο άντρας μου και η μαμά μου την είχαν τη δική μου και ήταν η καλύτερη της! Την πήγανε στο Jumbo, στο luna park, ζάχαρη πέρασε 4 μέρες!!!

αντε να περασουν οι μερες να ρθει η αλλη τριτη που μαλλον θα χω βγει να ειμαι σπιτακι μου,με τα παιδακια μου να ησυχασω

καλη μας εβδομαδα κοριτσια και καλο μηνα!

Υπομονή όλα θα γίνουν σιγά σιγά, φιλάκια και θετική ενέργεια σου στέλνω!!! Αντε και καλό μας μήνα!!

Καλό μήνα μανουλίτσες!

Επέστρεψα και έχω ουκ ολίγη δουλειά στο γραφείο. Όχι ότι δεν το περίμενα δηλαδή...

Περάσαμε πολύ ωραία, συνδιάσαμε δουλίτσες και διακοπές! Ετοιμάσαμε και το σπίτι για την περίπτωση που θα πάμε με τα παιδιά λίγες μέρες τα Χριστούγεννα.

Δεν διάβασα νέα σας ακόμη, θα το κάνω ελπίζω αργότερα...

ΚΑλως ήρθατε πίσω!!! Μπράβο που περάσατε ωραία!

Σας φιλώ όλες!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

μαριλινα εγω νομιζω στο νοσοκομειο θα σκυλοβαρεθω δε ξερω δε μαρεσει καθολου,οποτε παμε δε μπορω,ολα μου μυριζουν,σιχαινομαι αχχχ δε ξερω σα φυλακισμενη θα νιωθω

εμεις παντως στολισαμε εχει κατι μερες,ε δε γινοταν ζητουσε ο μικρος κ ειπα αντε να στολισω γιατι μετα δε με βλεπω να μπορω!

τωρα περιμενει τα δωρα του το πουλακι μου :)

φιλιοπη να χαιρεσαι τη μικρη σου

αχ βρε κοριτσια τι ωραια πραγματα εχει αθηνα να πατε τα παιδια σας πολυ ζηλευω ολα αυτα τα θεατρα κ τα λοιπα

βεβαια κ θεσσαλονικη ερχονται που ειναι κοντα,αλλα που να το αποφασισεις να πας...

εγω με τον μικρο,ακομα σχολειο δε τον εστειλα,ειχε λιγο βηχα κ εκανα ολοκληρο σκετσ οτι ταχα με πηρε τηλ η κυρια το πρωι τηλ να με πει οτι θα ναι κλειστα για να μη κλαιει ο μικρος που δε θα τον παω...

αυριο ομως του το υποσχεθηκα θα παει και ανυπομονει!

το αγαπαει το σχολειο του!!! :)

κρυωσα λιγακι κ γω η κοιλια μου δηλαδη,χθες το πρωι οταν γυριζαμε απο το νοσοκ που τον πηγα για να κανει μασκα ειχα αναγουλα μετα το βραδυ πριν κοιμηθω με επιασε παλι...χαλια μιλαμε

αλλα εμενα δε μου βγαινει εμετος,εγω παω τουαλετα...και σημερα παλι κρυωμενη

εφαγα εναν λαπα σημερα να στανιαρω κ πριν ξεχαστηκα εκανα καφε ελληνικο διπλο κ μετα θυμηθηκα οτι ισως με πειραξει κ τον αφησα ετσι...αχ και μοσχοβολουσε!!!

αυτα τα νεα ελπιζω να ειμαι καλυτερα αυριο ααα γιατι εχω αγχος και για αυτο...αν ειμαι αρρωστη πως στο καλο θα παω για καισαρικη;;;;;


eNortjKzUjIyNDc2NVCyBlwwFXcCzw,,20.png

1zNmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας μανουλίτσες!

Από την Δευτέρα δεν έχω καταφέρει να ησυχάσω στην δουλειά. Εφαρμόζονται κάποιες αλλαγές από την 1 Δεκέμβρη και πολεμάμε να προσαρμοστούμε! Σε συνδοιασμό με την αλλεργία μου, η οποία είναι στα φόρτε της με τόση σκόνη στην ατμόσφαιρα, είμαι με ένα κεφάλι καζάνι κάθε μέρα:confused:

Στολίσαμε το Σαββατοκύριακο οπότε μπήκαμε σε εορταστικό κλίμα! Ο μικρός από ότι μου είπε στην Χριστουγεννιάτικη γιορτή θα ντυθεί Άγιος Βασίλης. Θα περιμένω να μου το επιβεβαιώσει και η δασκάλα του όμως.

Θα επιχειρήσω να διαβάσω και να σχολίασω τα νέα σας, ελπίζω να τα καταφέρω...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

αγορασα με 5 ευρω ενα κουτι παζλ για τον αποστολη,ενα μπουφαν πετρολ σε παρα πολλη καλη κατασταση για τον μπεμπη κ ενα ακομα πρασινο προς λαδι αμανικο μπουφανακι παλι για τον μικρο,τα ρουχα για μεγαλυτερα παιδια δε μου αρεσαν δυστυχως,προλαβαν κ τα πηραν αλλες :/

τεσπα δε πειραζει,ηταν ωραια

Με γειά τα ρουχαλάκια των παιδιών! Με 5 ευρώ μία χαρά βολεύτηκες!

ειχε κ διαφορα λαχανικα,φρουτα βιολ καλλιεργειας,δοκιμασα λωτους μαρεσαν παρα πολυ κ αγορασα λιγους γιατι μονο εγω εφαγα ο μικρος δε τα ηθελε

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ! Τι γεύση έχουν?

οσο για την ευσυγκυνησια καλα και γω σαυτη ειμαι πολυ περισσοτερο αλλα εχω κ πολλα νευρα,στην αρχη της εγκυμοσυνης,μετα μου περασαν κ τωρα απο τοτε που αρχισα τις ινσουλινες εχω πολλα νευρα μιλαμε το νιωθω θα εκραγω κ ζεσταινομαι πολυ πραγμα γενικα μες στην υπερβολη ειμαι...

Υπομονή πολύ λίγο σου έμεινε και θα ηρεμήσεις μετά!

Αγγελική μου,

καλό σας ταξίδι και καλή σας ξεκούραση!!! Φαντάζει απίθανη μία εβδομάδα άνευ τέκνων και δουλειάς!!! Με το καλό να ανανεωθείτε και να επιστρέψετε!!!

Αυτό το άνευ τέκων είναι μεγάλη δουλειά! Κάνεις τις δουλειές σου χωρίς διακοπές και χωρίς να έχεις μονίμως το νου σου που είναι και τι κάνουν!

Φιλάκια!!!

καλημερα και καλη εβδομαδα!

χθες ολη μερα ημουν ξαπλα και ξεκουραστηκα αρκετα,ουτε μαγειρεψα να φανταστειτε παραγγειλαμε μια πιτσα -με τον μικρο ημουν ολη μερα ο νικ δουλευε μεχρι το απογευμα-και φαγαμε αν κ ο μικρος εκλαιγε για μπουγατσα με τυρι -αν ειναι δυνατον ηθελε να φαει πρωινο το μεσημερι-και μαλλον του βγηκε η κουραση γιατι σπαραζε,αλλα μετα οκ εφαγε μια χαρα τη πιτσα...

Κάτι τέτοια τα κάνουν τα μικρούλια μας! Εγώ λέω ότι θυμούνται, χαίρονται!

μαριλινα τι ειναι το advent calender;

γενναω την επομενη παρασκευη 5/12 αλλα θα μπω μια μερα νωριτερα νοσοκομειο και απ τη μια ανυπομονω απο την αλλη...

αυριο μπαινω στο μηνα μου...

Δηλαδή αύριο μπάινεις μαιευτήριο? Έφτασε ο καιρός! Όλα καλά να πάνε!

απο δωρα χριστουγεννων μου ζητησε κυριως τη νανουκο,ενα μωρο κουκλα που τρωει κλαιει κ κανει διαφορα,του λεω ρε αποστολη θα χουμε λαιβ μωρακι τι να τη κανουμε τη κουκλα αλλα επεμενε οποτε ειπα οκ θα του τη παρω να μαθαινει χαχα

κανενα παζλ θα του παρω,του αρεσουν κ θα δω τι αλλο...ολα αυτα θα προλαβω σε μια βδομαδα να τα παρω;;;;γιατι δε στηριζομαι στον νικο για τα δωρα

χαχαχαχα! Λίγοι άντρες το έχουν με τα δώρα! Κοίτα, ότι προλάβεις κάνε! Μην αγχώνεσαι!

να χα τη μαμα μου κοντα -ειναι γερμανια-

Μένει μόνιμα εκεί? Δεν προβλέπεται να έρθει για γιορτές?

η πεθερα μου ενταξει ουτε εχει παρει ενα τηλ να δει πως παω,πως ειμαι κατι ετσι τυπικο να δειξει οτι ενδιαφερεται,ουτε να ρωτησει αν χρειαζομαι βοηθεια με καθαριοτητα κλπ οχι οτι θα της ελεγα ελα,ποτε δε της εχω πει,αλλα ετσι για ξεκαρφωμα ρε παιδι μου...

τεσπα ειμαι αποφασισμενη να την τρεξω στο νοσοκομειο που θα την εχω συνοδο χιχιχιχιχιχιχιχιχι

Και πολύ καλά θα της κάνεις!! Μα ούτε μία τόσο μικρή βοήθεια βρε παιδί μου?

αυτα τα νεα μου!

καλημερα!

Advent calender είναι κάτι κλασικά ημερολόγια που τα ανοίγεις και έχει συνήθως δωράκι ή λέει τι να κάνετε μέσα στη μέρα. Το φτιάχνω κάθε χρόνο (τα υλικά εξαρτώνται από το χρόνο μου και το κέφι μου), το γεμίζω σιγά σιγά (γράφω σημειωματάκια, δλδ, που λέει τι θα κάνουμε ή που βρίσκεται κάποιο δωράκι) και τα ανοίγουν, ο μεγάλος διαβάζει και χαίρεται!!! Π.χ. λέει: θα πάμε σινεμά, θα φτιάξουμε κουλουράκια κλπ. Το φτιάχνω, δε, πάντα εγώ, γιατί όλα τα τυποποιημένα έχουν μέχρι παραμονή Χριστουγέννων κι εγώ θέλω να είναι μέχρι παραμονή Πρωτοχρονιάς.

Μου αρέσει που έχεις την διάθεση αλλά και πιάνουν τα χέρια σου για κάτι τέτοιο! Εγώ δεν το έχω....

Γειά σας κορίτσια!!! Τι καλά που ξαναζωντανέψατε το καφέ μας!!! Εγώ χάθηκα γιατί τελικά μετακομίσαμε και είχα πολλά τρεχάματα, έπεσε και λίγο δουλίτσα και δεν υπήρχε πολύς χρόνος!!! Εντάξει τώρα όμως τακτοποιηθήκαμε μπορώ να πω και όλα καλά! Έχετε γράψει πολλά νέα!!! Πο πο τα διάβασα στα γρήγορα, τι να πρωτοθυμηθώ, θα σας τα λέω λίγα λίγα!!!

Μετακομίσατε τελικά ε? Καλή προσαρμογή!

Αγγελική πως τα πάτε, έγινε καλά ο μικρούλης;

Ο μικρούλης έγινε καλά και ακουλουθήσαμε και οι υπόλοιποι!

Αύριο γιορτάζει και το κοριτσάκι μου και γι αυτο φτιάξαμε το σκ κεράσματα για το σχολείο και στολίσαμε και το σπίτι μας, εμ δεν μπορούσαμε να πάμε πουθενά, κάναμε ότι μπορούσαμε μέσα στο σπίτι!!!

Σας χαιρετώ για τώρα.... φιλιά!!!

Πολύχρονη να είναι!!! Ότι καλύτερο εύχομαι και για τα δύο σου ζουζούνια!

καλα οτι θα μπει μια μερα θερμοκοιτιδα προληπτικα λογω διαβητη οκ μπορω να το αντεξω...λεμε τωρα

αλλα αν τον εχω απο την αλλη μερα και γω μιλαμε θα ανοιξω σαμπανιες χαχαχαχαχα

Εύχομαι να τον έχεις από την πρώτη στιγμή δίπλα σου!

ααα αυριο μεθαυριο μπαινει η προκαταβολη του επιδοματος πετρελαιο,οσες κανατε την αιτηση για ελεγξτε καλο βραδυ!

Δικαιούται η πεθερά μου νομίζω. Θα της το πω.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

γεια σου αγγελικη,

περασατε ωραια ε;

τι καλα!!!

Ναι ήταν πολύ καλά και η αλήθεια είναι ότι το χρειαζόμουν!

εγω εχω απο χθες τον μικρο με βηχα ξερο,τον πηγα νοσοκομειο 2 φορες του καναμε μασκα και του εδωσα κορτιζονη,σολντεσανιλ...

το χει παθει αρκετες φορες αυτο με το βηχα κ στεναχωρηθηκα που το παθε τωρα αυτη τη βδομαδα που γενναω...

εχω ενα αγχος μη τον αφησω αρρωστο ρε γμτ δε μπορω... :(

Βρε κοριτσάκι αυτά τα έχουν τα μικρούλια μας! Μην ανησυχείς μιά χαρά θα είναι!

4δεκεμβρη θα κανω εισαγωγη κ 5 γενναω...ωρα κλπ δε ξερω

ενταξει αγχος,στρες και ολα τα ωραια,που θα αφησω τον μικρο ουφφφφφφ αμαν

Με τον άντρα σου υποθέτω ε? Θα πάρει άδεια?

αντε να περασουν οι μερες να ρθει η αλλη τριτη που μαλλον θα χω βγει να ειμαι σπιτακι μου,με τα παιδακια μου να ησυχασω

καλη μας εβδομαδα κοριτσια και καλο μηνα!

Επίσης Λιτσάκι! Και μην στεναχωριέσαι για το τι θα γίνει όσο είσαι εσύ στο μαιευτήριο. Όλα καλά θα πάνε!

Αγγελική μου,

χαίρομαι που περάσατε καλά!! Χρειάζονται αυτά τα διαλειμματάκια!!! Ετοιμάζεστε για εκδρομούλα μέσα στις γιορτές, ε;; Μια χαρά σας βρίσκω!!!

Δεν είναι σίγουρο, αλλά το έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας!

Αθηναίες, λέτε να πάτε πουθενά τα παιδάκια σας;;

Κοίταγα το snowland, κι έλεγα να το δοκιμάσουμε!! Επίσης, το Santa Clauss Kingdom μία φορά ακόμη. Το Christmas Factory στο Γκάζι δεν μου αρέσει πολύ φέτος, γιατί αυτό το 5? είσοδος (μάνι μάνι 20? για τους τέσσερις μας) και με λίγα τζάμπα και τα άλλα 2,5? έκαστο τα περισσότερα, προβλέπω να μας βγαίνει ο κούκος αηδόνι... Τουλάχιστον στο Kingdom είναι κοντά 40? για όλους μας, αλλά τα υπόλοιπα μέσα δεν τα πληρώνεις έξτρα...

Εμένα κανένα από τα 2 δεν αγαπάει τον πολύ κόσμο και ειδικά ο μικρός δυσανασχετεί! Οπότε μας βλέπω για χαλαρές βολτούλες μέχρι το Σύνταγμα και περπάτημα στην Ερμού, όπως είχαμε κάνει και πέρισυ.

Μανουλίτσες στολίσατε;; Εμείς σήμερα!!!

Φιλάκια!!!

Και του χρόνου!!!!

Καλημέρα σας και από εδώ!!! τι κάνετε; Καλό μήνα!!! Και καλές γιορτές! Εδώ έχουμε μπει για τα καλά στο κλίμα!!! Κάθε μέρα με ρωτάει η κορούλα μου: Ήρθαν ήρθαν τα Χριστούγεννα; Ανυπομονεί για τα δώρα της!!! Δεν της φτάσαν αυτά που πήρε για τη γιορτή της!!!

χαχαχα! Έλα και πες μου ένα παιδί που δεν θα βρει ειυκαιρία να ζητήσει κι άλλα δώρα!

Σας φιλώ όλες!!!!

μαριλινα εγω νομιζω στο νοσοκομειο θα σκυλοβαρεθω δε ξερω δε μαρεσει καθολου,οποτε παμε δε μπορω,ολα μου μυριζουν,σιχαινομαι αχχχ δε ξερω σα φυλακισμενη θα νιωθω

εμεις παντως στολισαμε εχει κατι μερες,ε δε γινοταν ζητουσε ο μικρος κ ειπα αντε να στολισω γιατι μετα δε με βλεπω να μπορω!

τωρα περιμενει τα δωρα του το πουλακι μου :)

Προσπάθησε να κοιμηθείς τουλάχιστον!

εγω με τον μικρο,ακομα σχολειο δε τον εστειλα,ειχε λιγο βηχα κ εκανα ολοκληρο σκετσ οτι ταχα με πηρε τηλ η κυρια το πρωι τηλ να με πει οτι θα ναι κλειστα για να μη κλαιει ο μικρος που δε θα τον παω...

αυριο ομως του το υποσχεθηκα θα παει και ανυπομονει!

το αγαπαει το σχολειο του!!! :)

Μπράβο στον Αποστολάκο που αγαπάει το σχολείο του! Θα περνάει σίγουρα καλά αλλά και θα ευχαριστιέται την παρέα με τα άλλα παιδάκια!

κρυωσα λιγακι κ γω η κοιλια μου δηλαδη,χθες το πρωι οταν γυριζαμε απο το νοσοκ που τον πηγα για να κανει μασκα ειχα αναγουλα μετα το βραδυ πριν κοιμηθω με επιασε παλι...χαλια μιλαμε

αλλα εμενα δε μου βγαινει εμετος,εγω παω τουαλετα...και σημερα παλι κρυωμενη

εφαγα εναν λαπα σημερα να στανιαρω κ πριν ξεχαστηκα εκανα καφε ελληνικο διπλο κ μετα θυμηθηκα οτι ισως με πειραξει κ τον αφησα ετσι...αχ και μοσχοβολουσε!!!

Είσαι καλύτερα τώρα?

αυτα τα νεα ελπιζω να ειμαι καλυτερα αυριο ααα γιατι εχω αγχος και για αυτο...αν ειμαι αρρωστη πως στο καλο θα παω για καισαρικη;;;;;

Βρε σταμάτα να αγχώνεσαι! Όλα καλά θα πάνε! Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ελα ντε γιατι τοσο αγχος και γω αναρωτιεμαι...λες και θα φυγω στα ξενα ενα πραγμα βρε παιδι μου πωπω...αλλα αυτα ειναι,ζητημα να τον εχω αποχωριστει 3ημερο και πολυ λεω αυτο το αυτοκολλητο μας εφαγε...ωραια πεθερα θα γινω...

αυριο λοιπον μπαινω πρωι πρωι κ ελπιζω μη με παρουν τα ζουμια οταν θα αφησουμε πρωτα τον μικρο στο σχολειο αλλα τι λεω,εδω σημερα ολη μερα -απο το πρωι-το ριχνω που κ που το κλαματακι μου...

ρε γμτ ευχομαι να ναι οι ορμονες αλλιως ειμαι τρελη...ναι ειμαι τρελη!!!

οι λωτοι εχουν γευση γλυκια,αλλα οχι εκεινη τη γλυκα την εντονη

ο νικ θα εχει αδεια απο αυριο μια χαρα θα του ρθει χεχε...εχει την αγωνια του κι αυτος

αχ αυτα κοριτσια σημερα τελειωσα με τη βαλιτσα...τι να ξεχασα αραγε...;


eNortjKzUjIyNDc2NVCyBlwwFXcCzw,,20.png

1zNmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λιτσάκι μου,

καλημέρα!!! Με το καλό να κάνεις την εισαγωγή σου και αύριο να αντικρίσεις τον μικρό σου γιόκα!!!

Μην ανησυχείς, τα μικρούλια προσαρμόζονται εύκολα σε όλες τις καταστάσεις!! Ο Αποστολάκος μία χαρά θα περάσει και χωρίς εσένα!!! Θυμάμαι το πως ένιωθα εγώ στη θέση σου!!!

Αγγελική μου,

κι εγώ δεν το κόβω για πολλά πολλά φέτος... Μάλλον για βολτούλες, πλανητάριο που θέλουμε να πάμε και σε μία μάλλον μεγάλη δραστηριότητα!!

Φιλλιόπι μου,

φτάνουν τα Χριστούγεννα!!! Η κόρη μου περιμένει να δει τον Άη Βασίλη και στη συνέχεια να κλείσει το σχολείο!!!

Εμένα έχουν ζητήσει από τον παππού τα δώρα τους (τον ξεφράγκιασαν τον άνθρωπο!!!) και περιμένει ο μεγάλος ειδικά πότε θα πει το advent calender ότι θα πάρει τα δώρα του!!! (Βασικά τα δώρα υπάρχουν ήδη. Απλά έχω πει στον παππού να τους τα δώσει εκεί που κλείνουν τα σχολεία, για να μην απορροφηθεί τώρα πολύ. Είναι ένα lego που θέλει πολλές ώρες για να φτιαχτεί!!)

Φιλάκια!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας κορίτσια!!! Καλημέρα special, παρέα με πολύ θετική ενέργεια, για το Λιτσάκι!!! Με το καλό το μωρουδάκι, όλα να πάνε καλά!!!

Πως είστε οι υπόλοιπες; Εμείς εδώ στην καθημερινότητα, σπίτι, δουλειά - σχολείο κλπ!!! Προετοιμαζόμαστε για τις γιορτές! Ήδη άρχισαν να φτάνουν και τα πρώτα δωράκια από το σχολείο, καρτούλες κλπ και στολίζουμε παραπάνω το σπίτι!!! Έχουμε και τη γιορτούλα των παιδιών στο σχολείο στις 20 του μήνα και θα πάμε να καμαρώσουμε ένα μικρό πιγκουίνο και μια αγέλαστη κοπέλα!!! Χα χα χα!!! Θα κρατηθώ ή θα με πάρουν τα ζουμιά;

Θα έχουμε και επισκέψεις προ - εόρτιες, δηλαδή θα έρθει η μαμά μου από πάνω και είμαστε ανυπόμονοι και χαρούμενοι όλοι! Το Σάββατο θα φτάσει με το καλό και τα παιδιά έχουν ξετρελαθεί με τα δώρα που είπε ότι θα τους φέρει!!

Από το Αη - Βασίλη η Κατερίνα ήδη έγραψε γράμμα και ζητάει την ταμειακή της minnie και του Απόστολου σκέφτομαι να του "φέρει" τον Σάκη τον Ραλάκη, ένα αυτοκινητάκι τηλεκατευθυνόμενο!!! Έχουν πλάκα όμως που ζητάνε κάτι να φέρει και ο μπαμπάς με την μαμά!!! Ζουζούνια!!!

Το σχολείο μας κλείνει πολλές μέρες φέτος μου φαίνεται.... 24/12 με 6/12 με ένα διάλειμμα ενδιάμεσα για τις 29/12 και 30/12! Μάλλον φταίει ότι είναι οι αργίες προς το τέλος της βδομάδας και επωφελούνται. Τελοσπάντων θα μείνω πιο πολλές μέρες με τα ζουζούνια στο σπίτι. Ευτυχώς, δεν ξέρω αν σας το είπα, μετακομίσαμε στο σπίτι πάνω από το γραφείο μας, οπότε έχω την δουλειά πολύ κοντά και ίσως να μπορώ να κατέβω και με τα μικρά αν χρειαστεί.

Πολλά σας έγραψα... με έπιασε "πάρλα"...... σας χαιρετώ!!! Και Λιτσάκι με το καλό και πάλι!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!

Επιτέλους ήλιος! Να φύγει και αυτή η σκόνη μπας και πάρω καμία ανάσα!

χαχαχα ελα ντε γιατι τοσο αγχος και γω αναρωτιεμαι...λες και θα φυγω στα ξενα ενα πραγμα βρε παιδι μου πωπω...αλλα αυτα ειναι,ζητημα να τον εχω αποχωριστει 3ημερο και πολυ λεω αυτο το αυτοκολλητο μας εφαγε...ωραια πεθερα θα γινω...

Παίζει μεγάλο ρόλο το ότι 4 χρόνια τώρα δεν τον έχεις αποχωριστέι ποτέ! Ελπίζω να μην έχει αντίκτυπο στην σχέση με την μελλοντική σου νύφη!!!!

αυριο λοιπον μπαινω πρωι πρωι κ ελπιζω μη με παρουν τα ζουμια οταν θα αφησουμε πρωτα τον μικρο στο σχολειο αλλα τι λεω,εδω σημερα ολη μερα -απο το πρωι-το ριχνω που κ που το κλαματακι μου...

ρε γμτ ευχομαι να ναι οι ορμονες αλλιως ειμαι τρελη...ναι ειμαι τρελη!!!

¨Ολα καλά να πάνε και με το καλό να κρατήσεις το μπεμπάκι στην αγκαλίτσα σου! Και όχι δεν είσαι τρελή!!!!

οι λωτοι εχουν γευση γλυκια,αλλα οχι εκεινη τη γλυκα την εντονη

Αν πετύχω κάπου θα πάρω για δοκιμή.

ο νικ θα εχει αδεια απο αυριο μια χαρα θα του ρθει χεχε...εχει την αγωνια του κι αυτος

Εμ είναι να μην έχει?

αχ αυτα κοριτσια σημερα τελειωσα με τη βαλιτσα...τι να ξεχασα αραγε...;

Τίποτα δεν ξέχασες! Την καλή σου διάθεση να πάρεις μαζί και όλα τα άλλα ξέχνα τα!

[quote name=Μαριλίνα;2406007

Αγγελική μου' date='

κι εγώ δεν το κόβω για πολλά πολλά φέτος... Μάλλον για βολτούλες, πλανητάριο που θέλουμε να πάμε και σε μία μάλλον μεγάλη δραστηριότητα!!

Αν πάμε Γιάννενα έχει ένα Χριστουγεννιάτικο χωριό εκεί οπότε μάλλον θα την κάνουμε την βόλτα μας κατά εκεί!

Φιλάκια!!!

[quote name=FilioPi;2406031Πως είστε οι υπόλοιπες; Εμείς εδώ στην καθημερινότητα' date=' σπίτι, δουλειά - σχολείο κλπ!!! Προετοιμαζόμαστε για τις γιορτές! Ήδη άρχισαν να φτάνουν και τα πρώτα δωράκια από το σχολείο, καρτούλες κλπ και στολίζουμε παραπάνω το σπίτι!!! Έχουμε και τη γιορτούλα των παιδιών στο σχολείο στις 20 του μήνα και θα πάμε να καμαρώσουμε ένα μικρό πιγκουίνο και μια αγέλαστη κοπέλα!!! Χα χα χα!!! Θα κρατηθώ ή θα με πάρουν τα ζουμιά;

Εμένα πάντως θα με έπερναν! Ευτυχώς ο χώρος στον σταθμό είναι μικρός και η παραστάσή τους βιντεοσκοπείται και τα βλέπουμε στο σπίτι!

Θα έχουμε και επισκέψεις προ - εόρτιες, δηλαδή θα έρθει η μαμά μου από πάνω και είμαστε ανυπόμονοι και χαρούμενοι όλοι! Το Σάββατο θα φτάσει με το καλό και τα παιδιά έχουν ξετρελαθεί με τα δώρα που είπε ότι θα τους φέρει!!

Αυτά είναι! Έτσι τα παιδιά καταλαβαίνουν ότι κάτι ξεχωριστό συμβαίνει τα Χριστούγεννα!

Από το Αη - Βασίλη η Κατερίνα ήδη έγραψε γράμμα και ζητάει την ταμειακή της minnie και του Απόστολου σκέφτομαι να του "φέρει" τον Σάκη τον Ραλάκη, ένα αυτοκινητάκι τηλεκατευθυνόμενο!!! Έχουν πλάκα όμως που ζητάνε κάτι να φέρει και ο μπαμπάς με την μαμά!!! Ζουζούνια!!!

Εννοείται! Άλλο ο άγιος Βασίλης και άλλο η μαμά με τον μπαμπά!

Το σχολείο μας κλείνει πολλές μέρες φέτος μου φαίνεται.... 24/12 με 6/12 με ένα διάλειμμα ενδιάμεσα για τις 29/12 και 30/12! Μάλλον φταίει ότι είναι οι αργίες προς το τέλος της βδομάδας και επωφελούνται. Τελοσπάντων θα μείνω πιο πολλές μέρες με τα ζουζούνια στο σπίτι. Ευτυχώς, δεν ξέρω αν σας το είπα, μετακομίσαμε στο σπίτι πάνω από το γραφείο μας, οπότε έχω την δουλειά πολύ κοντά και ίσως να μπορώ να κατέβω και με τα μικρά αν χρειαστεί.

Μας είχες πει ότι μετακόμισες αλλά όχι ότι είσαι πάνω από το γραφείο σας! Τι καλά να μην σε τρώνε οι δρόμοι για να πας στην δουλειά!

Πολλά σας έγραψα... με έπιασε "πάρλα"...... σας χαιρετώ!!! Και Λιτσάκι με το καλό και πάλι!!!

Πολλά φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Τρώω τρελό πήξιμο στην δουλειά και δεν την παλεύω λέμε...Σήμερα σχολάω κατά τις 7,30 στην καλύτερη περίπτωση :confused:

Τέλος πάντων! Λιτσάκι μου θα είσαι ήδη μαιευτήριο! Εύχομαι άυριο με το καλό να κρατάς το νινάκι σου αγκαλίτσα! Θα περιμένουμε νέα σου!

Εύχομαι καλό Σαββατοκύριακο σε όλες τις μανουλίτσες! Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Ανοίξαν οι ουρανοί!!!

Λιτσάκι μου,

πιστεύω ότι αύριο το αργότερο θα είσαι σπίτι με τα δύο σου μωρά!!! να μπεις να μας πεις νέα, από τη γέννα, το μπέμπη, την αντίδραση του Αποστολάκου!!! Το πως την παλεύεις!!!

Εμείς ήμασταν μόνοι το Σαββατοκύριακο: ο μπαμπάς μας πήγε μία βόλτα στο χωριό. περάσαμε πολύ ωραία, Σάββατο πρωί πάρτυ σε παιδότοπο, μετά ήρθαν δύο φίλες σπίτι και παίζαμε χαρτιά μέχρι τις 3:00 - 4:00 το πρωί!! (Αφού κοιμήθηκαν τα παιδιά...)

Εχθές ανοίξαμε ένα παιδικό μικροσκόπιο που είχαμε πάρει, κι επειδή η μία φίλη ασχολείται με εργαστηριακά κλπ τους έδειξε και ενθουσιάστηκαν!!!

Εσείς πως περάσατε;;


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι μανουλίτσες!

Το Σαββατοκύρικαό μοας ήταν σε γενικές γραμμές ήσυχο. Το Σάββατο, ανήμερα του Αγίου Νικολάου, γίνεται μεγάλη λιτανεία της εικόνας του Αγίου στον Πειραιά μιά και είναι ο προστάτης των ναυτικών. Εκεί λοιπόν καμάρωσα το κοριτσάκι μου σημαιοφόρο! Και φυσικά με πήραν και τα ζουμιά...

Λιτσάκι θεωρώ πως έχεις μαζί σου πιά και το νινάκι σου! Περιμένουμε να μας πεις τα νέα σας....

Μαρινάκι είχατε μοναξιές το Σαββατοκύριακο ε? Μιά χαρά περάσατε πάντως και χωρίς τον μπαμπά σας!

ΠΟλλά φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...