Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Και εμένα έτσι μου είχαν πει την προηγούμενη φορά απλώς επειδή σκεφτόμαστε μήπως κάναμε ένα ταξίδι μετά την ετ μήπως ενοχλήσει το αεροπλάνο λόγω αναταράξεων ή στην προσγείωση που ταρακουνάει !!! Μην πάμε εμείς για καλό να ξεχαστούμε να περάσουν οι μέρες και στη τέλος κάνουμε χαζομάρα …

      Μόνο για τον έλεγχο ασφαλειας του αεροδρομίου με τον σαρωτη δε ξέρω...οι εγκυες ζητάνε σωματικό έλεγχο ώστε να μην περάσουν από εκεί αν και η ακτινοβολία είναι αμελητέα. Σκέψου μήπως πάρεις κάποια βεβαίωση ώστε να ζητήσεις σωματικό έλεγχο και να μην περάσεις από τον σαρωτή. Οι αναταράξεις και η προσγείωση δε θεωρώ ότι εινσι θέμα μόνο αν σου δημιουργήσουν στρες και άγχος που δε το θέλουμε.  Όλα τα κέντρα λένε να ταξιδεύεις άνετα μετά την εμβρυομεταφορα...εσύ επειδή θα το κάνεις 2-3 μερες μετά που θα γίνεται η εμφυτευση ρώτησε μήπως επηρεάζουν τα παραπάνω.

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ellain ,στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ημουν ετσι και αφου περασαν 2-3 μηνες και ειδε ο γιατρος μου οτι δεν ενεβαινει με τιποτα μου ειπε χαρακτηριστικα ''πινε καφε και τρωγε αλμυρα οπωσδηποτε..οι απαγορευσεις ειναι για τις αλλες οχι για σενα''αφου καθε φορα που πηγαινα επισκεψη μου λεγε''ακομα δεν λυποθυμησες;;;'''

Παντως και γω νιωθω φουσκωματα και τα τζιν δεν με χορανε σε αντιθεση με την προηγουμενη που φορουσα ολα τα ρουχα μου μεχρι τον 6ο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

IRINI μπραβο που ακουσατε καρδουλα!!συγκλονιστικη στιγμη ετσι??

clelia γιατι σκεφτεσαι αρνητικα? καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και καθε εγκυμοσυνη το ιδιο, τωρα εχεις κανει οτι μπορουσες και ακολουθησες τις οδηγιες του γιατρου για να πανε ολα καλα, οποτε τι εχεις να φοβασαι??? Ολα θα πανε super!!!

υ.γ. βρεθηκε το μωρακι :)

αχ τι καλα με το μωρακι!!!πολυ χαρηκα!!!!φανταζομαι την στεναχωρια που περασε η μαμα του!!!

ελαινακι οντωσ ειναι πολυ συγκινητικη στιγμη!!!!!

κλελια μου μην ανησυχεισ!!!!απο τα λεγομενα σου φανταζομαι οτι εχεισ περασει πολλα....αν σου δινει κουραγιο σου λεω οτι αυτα που περασα εγω ηταν παραπανω απο πολλα και ομωσ μετα ειχα μια σχετικα ευκολη εγκυμοσυνη(εβαζα βεβαια τισ εννεσουλεσ μου ,τρομερο αγχοσ 9 μηνεσ ,παρα πολλεσ εξετασεισ κτλ )αλλα εν τελει καταφερα να πιασω ενα ροζ και υγιεστατο μωρουδακι στα χερια μου ,δηλαδη το αγγελικακι μου!!!!

γι αυτο σου λεω μην ανησυχεισ και ολα θα πανε τελεια!!!προσπαθησε να αποβαλλεισ κ οσο γινετε το αγχοσ σου γιατι δεν ειναι καλο και ολα θα πανε καλα!!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλοι αυτό μου λένε Ειρήνη μου, και εγώ το λέω στον εαυτό μου αλλά το σώμα έχει μνήμη (και εγώ πανάθεμά με)... Τέσπα, το παλεύω πάντως όσο καλύτερα μπορώ...

Tara ευχαριστούμε για τις ευχές σου! Και εσύ να έχεις πάντα ό,τι επιθυμείς :D


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ειρήνη χάρηκα πάρα πολύ!! :D

Εγώ αύριο θα πάω να ακούσω καρδούλα και όσο πλησιάζει η ώρα δεν είμαι πολύ καλά. Την μία λέω δεν μπορεί, αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά με τόσες ενέσεις κλπ, από την άλλη δεν έχω καλές αναμνήσεις από αυτό το ραντεβού "της καρδιάς"...

clelia μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά αύριο. λίγη υπομονή κάνε μέχρι αύριο και όλα θα πάνε τέλεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια.

Να ξεκινήσω από τα ευχάριστα. Ναι ακούσαμε καρδούλα και είμαι πολύ χαρούμενη. Την είδαμε μάλιστα να πάλεται!

Εύχομαι όλες σύντομα να ακούσετε αυτό τον υπέροχο ήχο!

Τα δυσάρεστα είναι ότι ήμουν εκεί από τις 8:30 και έφυγα 11 με έναν υπέροχο πονοκέφαλο! Ο άντρας μου ευτυχώς βρήκε να παρκάρει και την έβγαλε έξω από το Έλενα σε ένα παρκάκι. Ήρθε και μια βόλτα από μέσα γιατί νόμιζα ότι ο γιατρός θα πάρει τα 3 ευρώ αλλά από ότι με πληροφόρησαν οι υπόλοιπες κοπέλες που περίμεναν μαζί μου δεν είναι έτσι και εγώ ήμουν χωρίς πολλά χρήματα μαζί μου!

Έφτασα λοιπόν στις 8:30, από έξω κανάλια, μάθαμε τι έγινε και σταναχωρηθήκαμε πολύ αλλά όταν επέστρεψα σπίτι είδα ότι ευτυχώς το μωράκι βρέθηκε!

Το γιατρό τον παίρναμε συνεχώς τηλέφωνο, υπήρχε αρκετός κόσμος για αυτόν και ενώ στην αρχή μας έλεγε σε 10 λεπτά, τελικά μας είπε ότι ήταν σε μια σύσκεψη (εξαιτίας του γεγονότος μάλλον ) και ήρθε μετά τις 10!

Τέλος πάντων όλα καλά, και επόμενο ραντεβού σε μερικές εβδομάδες για αυχενική διάφανεια!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ελένη Μπράβο!! Χαλάλι η ταλαιπωρία αφού ακούσατε φασολο-καρδούλα :D!!

Ποιος είναι ο γιατρός σου? Δεν θυμάμαι αν το είχες γράψει...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ελενη θαυμασια τα νεα!!! Απιστευτη φαση αυτη με την καρδια, ειδικα για εμας τις πρωταρες! Ο αντρας μου με κοιταζε με το βλεμμα της αποριας "δηλαδη τωρα ειναι αληθινο αυτο ή μας δουλευει ο γιατρος?". Φανταστικο...

Σε σκεφτομουν το πρωι που διαβασα οτι ειχες ραντεβου, λεω θα γινεται μπαχαλο και θα ταλαιπωρηθει η καημενη, αλλα δεν πειραζει, αισιο τελος η ιστορια με το μωρο, μια χαρα τα δικα σου νεα, ολα καλα...

Πηρα τις απαντησεις και απο τις εξετασεις, ολα καλα, ολα αρνητικα. Τωρα σε 2 βδομαδες που θα ξαναπαω θα τον ρωτησω μηπως να κανω και μια γενικη αιματος κ ουρων, ή αν μου την βαρεσει μπορει να την κανω κι απο μονη μου την αλλη εβδομαδα. Μονο που εδω που βρισκομαστε δεν με καλυπτει καμια ασφαλεια και αναγκαστικα πληρωνουμε τις εξετασεις ιδιωτικα... Δεν πειραζει, χαλαλι ρε σπορακο μου!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!

σκεφτομαι να βρω γιατρο στο 'ελενα' και να γεννησω εκει.εχετε καμια προταση?

μου εχουν προτεινει τον ΓΑΒΑΡΗ.τον ξερετε?τι λετε?

ο γιατρος μου ειναι στο ιασω,αλλα προτιμω να γεννησω σε δημοσιο.


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! βλέπω όλες είμαστε μια χαρά, είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα τέλεια για όλες μας!!! εμείς κάναμε τον πρώτο υπέρηχο χθες, όλα καλά είπε ο γιατρός. Αλήθεια, εσείς στον πρώτο σας ήσασταν μαζί με το σύζυγο μέσα? Γιατί σε μας δεν τον φώναξε να μπει μαζί, παρά μόνο μετά του έδειξε τις εικόνες που είχε παγώσει στο μηχάνημα. βέβαια κι εγώ δεν του το πρότεινα αλλά από το άγχος μου εκείνη τη στιγμή τι να πρωτοσκεφτώ... μετά όμως που το σκεφτόμουν μου έκανε πολύ εντύπωση που έγινε έτσι. αλλιώς τη φανταζόμουν τη σκηνή. :( δε θέλω να είμαι αχάριστη όμως, πάνω απ όλα χαίρομαι που είναι όλα καλά! αχ, μακάρι να συνεχίσουμε όλες έτσι!


tMJnp2.pnglQPGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο nana! Πάντα καλά νέα να ακούς κορίτσι μου!!

Προφανώς δεν έχεις την τρελλή οικειότητα με τον γυναικολόγο σου, ε?

Όταν ήταν να πάω την πρώτη φορά για να δούμε τον σάκο, τον ρώτησα στο τηλέφωνο αν μπορώ να φέρω τον άντρα μου. Μου απάντησε φυσικά και μπορείς, αλλά δεν θα δείτε και πολλά (εννοώντας ότι δεν θα ακούσουμε καρδούλα, ή θα δούμε ένα ανθρωπάκι - αχ! πότε θα δούμε το ανθρωπάκι?). Οπότε όταν ετοιμάστηκα για τον υπέρηχο και ήταν ο γιατρός δίπλα μου, τον φωνάξαμε. Από εκεί και πέρα το θεωρεί δεδομένο ότι θα είναι και ο άντρας μου μέσα...

Μπορείς την επόμενη φορά να ρωτήσεις τον γιατρό σου αν μπορεί να μπει και ο σύζυγος, μην κολλάς...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι έπαθα βρε παιδί μου.... τον ξέρω τόσα χρόνια το γιατρό αλλά χτες ήμουν τόσο τρακαρισμένη...όχι από φόβο, δεν ξέρω πώς να το περιγράψω, σαν να έχουν ξεκινήσει όλα απ την αρχή, βλέπω τη ζωή με τόσο διαφορετικά μάτια από τότε που βγήκε θετικό αυτό το τεστ... φαντάσου να γεννηθούν και τα ανθρωπάκια μας...τι πράγμα είναι αυτό...ούτε να μιλήσω δεν ήθελα χτες, είχα ένα κολλημένο χαμόγελο μόνο. θα του το πω την επόμενη φορά. έχεις δίκιο.


tMJnp2.pnglQPGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη, και ενα υγιες μωρακι στην αγκαλια σας!

Θερμες ευχες ιδιαιτερως σε Ρενα, Ελενη, Ειρηνη και Γκρετα!

Ταρούλα!!!:DΕυχαριστούμε πολύ για τις ευχές!Να είσαι πάντα καλά!

Να καλωσορίσω κι εγώ την Ρένα!:DΜε το καλό και το δεύτερο μπεμπάκι!

Βρε κορίτσια!Έχω ένα πρόβλημα από χθες...γουργουρίζει συνέχεια το στομάχι μου!24 ώρες το 24 ωρο!Δεν το αντέχω πλέον...Στην αρχή είπα...αχ μωρέ...το μπασματάκι πεινάει....μετά είπα...δεν χόρτασε το καημένο,θέλει κι άλλο...Όταν όμως πέρασε ένα 24ωρο στη μάσα κι αφού πόνεσαν οι σιαγόνες μου,κουράστηκα!!!Δεν μ 'αρέσει να πεινάω όλη την ώρα.Και ό,τι και να φάω δεν ικανοποιούμαι...Και μετά φυσικά πίνω απεριόριστες ποσότητες νερού,οπότε και πάω συνέχεια προς νερού μου...Είναι φυσιολογικό?Μήπως είναι ψυχολογικό?Εσάς σας συμβαίνει?

Καλό βράδυ!:Dπάω να φάω πάλι...


as1cHgcVM3D1230NTk4MDVifDAwMDE3NTVkfGNvbWUgdG8gbWFtYSEhIQ.gif

363122t20zgo6mme.gifyou see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...