Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Δεσποινα Χρόνια Πολλά, να τα εκατοστησεις!!

Γερη και ευτυχισμενη μανούλα να εισαι!

1465901zuxq5x8f0t.jpg

Κερναω εγω για τα γενεθλια σου λίγα σοκολατακια, να μη μας ξεσηκώνω βραδιατικά, ασε που τωρα πρεπει να προσέχουμε κιολας, χαχα

Για αμνιοπαρακέντηση μην ανησυχεις εκανα και εγω (αν και 29) όπως και πολύς κόσμος,επίσης μια φιλη μου στα 36 δεν της το συστησε καν ο γιατρός..

Καθε περίπτωση εγκύου -και γιατρού- είναι διαφορετικη.


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

To μυαλό σου στις ακολασίες και τις αλκοολοκαταστάσεις! Από το πρωί αλκοόλ, τι τα πέρασες τα παιδάκια? Σε μένα να μοιάζουνε? (Όχι, όχι τώρα δεν πίνω ούτε 1 ποτηράκι κρασί/μπύρα που μπορώ την εβδομάδα, την βγάζω με virgin mary και fruit pants χωρίς αλκοόλ).

Δεν θα σου πει η γιατρός σου τπτ τέτοιο, πάμε στοίχημα? (να κεράσεις τα ποτά τον Νοέμβρη :D)


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα .Ειμαι στην 6+ εδβομαδα(λεει 7+ το τικερακι αλλα ειχα καθυστερημένη ωορηξία) και καλως εχοντων των πραγματων αρχες Οκτωβριου θα κρατησω στην αγκαλια μου το δευτερο μου μπεμπακι!!!!!Ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!!:D:D:D:D

Ειμαι στην δουλεια και εχω τρομερες ανυποφορες αναγούλες!!!Αλλα αυτο που επισης με ενοχλει ειναι οτι νοιωθω τοσο ασχημα που στο σπιτι ξαπλωνω σχεδόν ολο το απογευμα και δεν παιζω καθολου με την μικρη μου :(:(:(:(

Καμια ιδέα για σνακ εκτος φρυγανιας για τις αναγουλες;;;;;;Τις σιχαθηκα τις φρυγανιες!!!:mad::x:x

Επεξεργάστηκαν by RENAH
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια!!!

Δεσποινα Χρονια σου Πολλα, δεν πειραζει που ειναι καθυστερημενα , σημερα το ειδα. Μην ανησυχεις για οποιες εξετασεις πρεπει να κανουμε, θα τις κανουμε , διαφορετικα δεν γινεται, μην φρικαρεις!

Ελενη ενημερωσε μας πώς σου πηγε η επισκεψη στο Ελενα (μετα και το σημερινο περιστατικο φανταζομαι θα γινεται χαμος...κριμα ρε γ@#$το!)

REΝΑΗ καλωσηρθες και με το καλο και σε σενα το μωρακι σου!!Ειμαστε περιπου στις ιδιες μερες. Εγω δεν εχω αναγουλες, αλλα λιγουρες και τις καλυπτω με κριτσινακια και καμια φορα κρακερακια (μου αρεσουν αυτα με αλατι, αλλα τα αποφευγω αν και υποτασικη). Δοκιμασε τα εναλλακτικα απο τις φρυγανιες.

Λοιπον ακουστε τι ξεφτιλα επαθα σημερα. Την προηγουμενη εβδομαδα φοραγα κανονικοτατα το τζινακι μου, χωρις κανενα προβλημα. Σημερα το πρωι το φοραω μια χαρα και ερχομαι στην δουλεια. Δεν μπορω να ανασανω, με πιεζει τρομερα και σχεδον με ποναει, Οποτε το ξεκουμπωσα, κατεβασα και το φερμουαρ και ησυχασα! Μα απο τοσο νωρις να μην μου κανει το παντελονακι μου?? Τι θα κανω? Και δεν εχω προβληματα βαρους, φαντασου στους επομενους μηνες που θα παρω κιολας κιλα... Υπομονη, ας ειναι αυτο καλα, κι ας μου κανουν μονο οι φορμες μου...


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

RENAH καλωσήρθες! Με το καλό να δεις το μωράκι σου!! Για ναυτίες έχω ακούσει ότι κάνουν καλό οι τσίχλες και επίσης λέει να καθαρίσεις ένα αγγούρι, να το βρέξεις και να το φας. Δεν τα έχω δοκιμάσει, τα έχω διαβάσει όμως κάπου, δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις...

ellain για ποιο περιστατικό στο Έλενα γράφεις? Έψαξα και δεν βρήκα κάτι... Όσο για τα παντελόνια, να ξέρεις ότι έχει ανοίξει λίγο η λεκάνη σου (σε συνδυασμό με τα 1-2 κιλά που ίσως πήρες). Σύνηθες φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης. Μην πολυ-πιέζεσαι να χωρέσεις σε τζιν! Εγώ την έχω βρει με ελαστικά παντελόνια και κολάν...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

clelia μιλαω για το περιστατικο αρπαγης ενος βρεφους 1 ημερας διπλα απο το κρεβατι που κοιμοταν η μαμα του... Τραγικο, δεν ξερω τι να πω... Δες εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1481808#post1481808

Οσο για το παντελονι, αν και δεν εχω παρει ουτε κιλο ακομα, μαλλον ειναι η μητρα που μεγαλωνει, θα υιοθετησω κι εγω τα κολαν γιατι περα απο την ξεφτιλα του ξεκουμπωτου παντελονιου, πιεζομαι κιολας αφανταστα...


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ellain και εγω ετσι ακριβώς και στην προηγούμενη εγκυμοσυνη και τωρα, κατευθειαν η λεκανιτσα και η περιφερειουλα πήρε τα πάνω της..Ειναι πρηξιματα και το σωμα προετοιμαζεται..Απο εδω και περα ξεχαστε τα τζινακια και τα κολλητουλια, ανετα ρουχα και βαμβακερα να προτιματε.

Τραγικο αυτο που συνεβη στο Ελενα κοριτσια..Καλα δεν ειχε φύλακα, νυχτερινη βαρδια, τπτ..Μωρο εβγαλαν μωρε, κανεις δεν τους πήρε χαμπάρι;;;


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΝΑΙ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αχ δεν φανταζεστε ποσο χαρηκα!!!σημερα πηγα και για αιματολογικεσ αλλα επειδη ειναι παρα πολλεσ θα τισ παρω την αλλη πεμπτη και μετα θα παω στον ντοκτορ!!!

maraki μπράβο!! Σφαίρα πάει και η δική σου χοριακή!! Αν είναι δίδυμα καλώς να τα δεχτείς, αλλιώς (όπως είπα και στην Δέσποινα) θα είναι ένα αλλά λύκος! Εννοείται πως το παιδί σου έχει ψυλλιαστεί κάτι. Ξέρεις τι ένστικτο έχουν τα σκασμένα??

εδω να φανταστεισ οτι μεχρι και η δικια μου αλλαξε συμπεριφορα....!!!!:confused::confused:εχει προσκοληθει ακομα πιο πολυ πανω μου...δεν ξερω!!!μηπωσ ειναι ιδεα μου νομιζα...

Άντε Ειρήνη να μας πεις τα νέα σου αργότερα. Να σου πω: προληπτικά και παίρνεις 6 utrogestan??? Εγώ είδα λίγο ροζ και παίρνω την ημέρα 3 των 100. Τα παίρνω από το στόμα, σαν χαπάκια. Αν έχω καταλάβει καλά κολπικά τα παίρνουν όσες κάνουν εμετούς, για να μην μειωθεί η δράση τους.

κι εγω χαπακια απο το στομα τα παιρνω...απλα επειδη φοβαται λιγο ο γιατροσ μου λογω ιστορικου ,προφανωσ γι αυτο μου εδωσε 6!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ειρήνη χάρηκα πάρα πολύ!! :D

Εγώ αύριο θα πάω να ακούσω καρδούλα και όσο πλησιάζει η ώρα δεν είμαι πολύ καλά. Την μία λέω δεν μπορεί, αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά με τόσες ενέσεις κλπ, από την άλλη δεν έχω καλές αναμνήσεις από αυτό το ραντεβού "της καρδιάς"...

Γιατί σου κάνει εντύπωση που το μωράκι σου το κατάλαβε ότι του ετοιμάζεις αδελφάκι? Εδώ ένα πατσαβουρόσκυλο έχω και καταλαβαίνει πότε είμαι έγκυος από την 3-5η μέρα σύλληψης. Μην υποτιμάτε τα ροζ μωράκια σας, είναι πανέξυπνα τα σκατούλια!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

RENAH μου φαινεται περιεργο αλλα αν και ανεφερα στον γιατρο οτι ειμαι υποτασικη , μου ειπε και παλι να αποφευγω τα πολυ αλμυρα γιατι καθως θα περνουν οι μερες θα αυξανεται ο ογκος του αιματος και θα ανεβαινει η πιεση. Ομως προς το παρον νιωθω να εχω αναγκη τα αλμυρα.

Stone ο αντρας μου με λεει υπερβολικη για το φουσκωμα που νιωθω, μου λεει 6 εβδομαδων εισαι και μεγαλωσε η κοιλια σου? Τι να πω? Αφου νιωθω πρησμενη πώς να γινει? Παντως θα παω κι εγω για βαμβακερα κολανακια γιατι δεν αντεχω την πιεση!

IRINI μπραβο που ακουσατε καρδουλα!!συγκλονιστικη στιγμη ετσι??

clelia γιατι σκεφτεσαι αρνητικα? καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και καθε εγκυμοσυνη το ιδιο, τωρα εχεις κανει οτι μπορουσες και ακολουθησες τις οδηγιες του γιατρου για να πανε ολα καλα, οποτε τι εχεις να φοβασαι??? Ολα θα πανε super!!!

Ερωτηση: ο γιατρος δεν μου εδωσε γενικη αιματος και ουρων, παρα μονο τις κλασικες της εγκυμοσυνης. Να ανησυχησω?

υ.γ. βρεθηκε το μωρακι :)


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

ellain έχεις δίκιο όπως το σκέφτεσαι, αλλά εγώ δεν μπορώ να είμαι ήσυχη, καταλαβαίνεις...

Άσε τον άντρα σου να λέει, το ότι δεν σου κάνουν τα παντελόνια δεν σημαίνει πως έκανες κοιλιά, η λεκάνη σου άνοιξε.

Τι καλά που βρέθηκε το μωρό!

Τι εννοείς δεν σου έδωσε γενικές εξετάσεις? Αιματοκρίτης, ζάχαρο αίματος δεν τον ενδιαφέρουν? Στην τελική, ζήτα να τις κάνεις εσύ (από ό,τι ξέρω είναι φτηνές, δεν θυμάμαι πού θα τις κάνεις)


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...