Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Τι καλά που μαζευόμαστε πολλές. Καλώς ήρθες Βάσω!

Άντε σιγά σιγά να ακούσουμε όλες καρδούλα!

Έχω ραντεβού με το γιατρό την Πέμπτη το πρωί και ελπίζω να έχω ευχάριστα νέα. Δυστυχώς η πεθερά μου δεν μπόρεσε να έρθει, θα πάω μόνη μου αλλά δε με πειράζει καθόλου!!! Ανυπομονώ!!!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

hellooooooooooo

καλως ηρθατε stone και Βασω!Με μια καλη εγκυμοσυνη σας ευχομαι!

ελενη οχι δεν ειναι τακτικη του γιατρου μου,απλα λενε οι γιατροι,γιατι ρωτησα και αλλον οτι μεχρι τοτε επιτρεπεται,οχι οτι ειναι απαραιτητο και το κανουν ολοι.ελπιζω να εδωσα να καταλαβαιτε τωρα.

clelia ναι τα καφε υγρα δεν μου εχουν φυγει πληρως ακομη και με τα χαπια.ισως επειδη ξεχναω να περνω καμια μερα και τα 3.δε ξερω αλλα εχω πηξει στο χαπι.

εγω παλι μη μου πειτε για νερο.με ανακατευει.γιαυτο αλλωστε αποφευγω και τα χαπια,αλλα δεν γινεται ετσι.γενικα,εχω μονο κατι λιγες ζαλαδες και λιγο το απογευμα ανακατευεται το στομαχι μου.Συχνοουρια δεν εχω,αφου να φανταστειτε πηγαινω 2 το πολυ 3 φορες την μερα.και εγω εχω απειρα νευρα και δεν εχω ορεξη για τιποτα.αντε να κλεισουμε το 1ο τριμηνο μπας και χαρουμε λιγο.


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!! Μανούλα οκτωβρίου κι εγώ, καλώς εχόντων των πραγμάτων. ΤΕΡ 14/01 και αύριο θα κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο! ανυπομονώ τόσο πολύ! από συμπτώματα σχεδόν τίποτα κι εγώ, μόνο πόνο στο στήθος και μερικές φορές πονοκέφαλο. μακάρι να μας πάνε όλα καλά!! Μάλλον έχετε πέσει για ύπνο ε? δε βλέπω καμιά online!


tMJnp2.pnglQPGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την nana!!

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!!

Στην ουσία είσαι 4 εβδομάδων και κάτι? Αν είναι έτσι, μπορεί να μη δείτε αύριο τπτ αλλά μην αγχωθείς! Μπορεί να δείτε και σάκο, οπότε άκυρο... Αλλιώς σε καμιά εβδομάδα θα αρχίσεις να βλέπεις πραγματάκια... :D


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

όχι, μπαίνω στην 6η εβδομάδα μεθαύριο! μήπως υπολογίζω κάτι λάθος? και η χοριακή μου σήμερα ήταν 5500, ο γιατρός είπε ότι μπορούμε να κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο. έστω και με το σάκο είμαι πολύ ικανοποιημένη, δεν μπορώ να πω. για να το συνειδητοποιήσουμε, γιατί ακόμα δεν μπορούμε να το πιστέψουμε! δεν ξέρω τι θα γίνει αργότερα, πάντως ως τώρα νιώθω απίστευτα ευτυχισμένη. πετάω στα σύννεφα!


tMJnp2.pnglQPGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουπς! Υπολόγισα λάθος με το πανέξυπνο μυαλουδάκι μου...

Εννοείται τότε ότι θα δείτε σάκο!! Θα σου αρέσει πολύ, θα δεις!!

Καλά κάνεις και είσαι έτσι χαρούμενη, εδώ που λες είναι το κλαμπ των χαζοχαρούμενων μαμάδων του Οκτωβρίου!! Το πρώτο σου και σένα, ε??

Με το καλό, με το καλό! Όταν πας αύριο στον γιατρό να μας γράψεις μετά τα νέα σου!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλημέρα πήρα τη χοριακή μου και είναι 18641 αφού η γιατρός με ρώτησε αν έχω ιστορικό διδύμων. πρέπει να πάω το μεσημέρι στο σπίτι να δω τη πρώτη χοριακή μου στο γιο μου και για τι για να πω την αλήθεια έχω αγχωθεί λίγο. άσχετα που ο γιος μου λες και έχει καταλάβει κάτι και ζητάει μονίμως αγκαλιές.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!καλη σαρακοστη να εχουμε!!!

τι κανετε?σημερα εχω παλι υπερηχο για να ακουσουμε την καρδουλα!!!αχ μακαρι να πανε ολα καλα!!

utrogestan παιρνω κι εγω ,προληπτικα και ηδη νιωθω το φουσκωμα που προκαλει!!!..παιρνω 6 την ημερα (2 πρωι-μεσημερι-βραδυ..).να σασ ρωτησω ,οσεσ τα παιρνετε?τα βαζετε κολπικα ή απο το στομα?


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


maraki μπράβο!! Σφαίρα πάει και η δική σου χοριακή!! Αν είναι δίδυμα καλώς να τα δεχτείς, αλλιώς (όπως είπα και στην Δέσποινα) θα είναι ένα αλλά λύκος! Εννοείται πως το παιδί σου έχει ψυλλιαστεί κάτι. Ξέρεις τι ένστικτο έχουν τα σκασμένα??

Άντε Ειρήνη να μας πεις τα νέα σου αργότερα. Να σου πω: προληπτικά και παίρνεις 6 utrogestan??? Εγώ είδα λίγο ροζ και παίρνω την ημέρα 3 των 100. Τα παίρνω από το στόμα, σαν χαπάκια. Αν έχω καταλάβει καλά κολπικά τα παίρνουν όσες κάνουν εμετούς, για να μην μειωθεί η δράση τους.


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Βασω και nana καλωσηρθατε στο october power!!!ειμαστε πολλες για Οκτωβριο και ολο και πληθαινουμε!!! Μακαρι να πανε ολα καλα σε ολες μας!

Πηγαμε κι εμεις γιατρο εχθες (σε δευτερο στον οποιο και θα μεινουμε) και ναι...ακουσαμε την καρδια! Βεβαια δεν ειμαι σιγουρη αν ηταν του σποριου ή η δικη μου που κοντευε να βγει εξω απο το σωμα μου!!! Τρελη συγκινηση.... Φαντασου τι αλλο μας περιμενει... Κατα τα αλλα ολα καλα. Θα κανουμε και τις εξετασεις αιματος και ξανα σε 2 εβδομαδες.

Επισης, ποια μιλησε για νευρα??Εδω κι αλλη μια, καλα ημουνα που ημουνα ψιλουστερικη να με πω, ψιλοπαρανοικη να με χαρακτηρισω, παντως μια παθολογια την ειχα, τωρα ηρθα κι εδεσα!!!

Εσεις τι αλλα?

Ρε κοριτσια εχω μια ερωτηση ζωης και θανατου. Κανενα σουβλακι που και που παιζει ή...αστο καλυτερα?

Επεξεργάστηκαν by ellain

Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα όμορφες μανούλες!!!!!! october power!

Καλώς μας ήρθατε Νάνα, Stone, Μαρακι, Βασω

σας ευχομαι να έχετε όμορφες και χαλαρές εγκυμοσύνες!

Clelia και Elain, μια από τα ίδια κι εγώ. Καμία ναυτία! Βέβαια λένε ότι σε πολλές ξεκινάνε μετά την 7η εβδομάδα! Τι να πω?

Πονοκέφαλο έχω συχνά, νύστα κλασσικά, και πείνα!!!!!!!!!

Όσο για νεύρα;;;;; καλό είναι να μην μου μιλάει άνθρωπος!

Βασω σχετικά με το τσιγάρο: κάπνιζα 20 στριφτά κι εγώ, τα τελευταία 20 χρόνια...... αλλάτο έκοψα μαχαίρι, τα νεύρα μου τσαντάλια βέβαια αλλά τουλάχιστον ξεμπέρδεψα μια και καλή από το να παιδεύομαι καθημερινά. Δεν είμαι άνθρωπος του μέτρου εγώ δυστηχώς, δεν θα μπορούσα να κάνω 4-5......

Τώρα έχουν περάσει 2 εβδομάδες, είμαι σαφώς καλύτερα. Η αποτοξίνωση από την νικοτίνη διαρκει 72 ώρες, το έψαξα, κάνε ένα κουράγιο και στείλτον τον υπέροχο δαίμονα!

Θα πάω να κάνω τις εξετάσεις αύριο στο ΙΚΑ γιατί αλλιώς μου είπαν ότι κοστίζουν καμιά 500 ευρώ!!!! έχω και ενδοκρινολογικές να κάνω και υπέρηχο θηροειδούς ( μου τα ζήτησε η ενδοκρινολόγος μου). Εσεις κάνατε; Αγωνία;;;;;;;

Elain: πολύ χαίρομαι που ακούσατε την καρδούλα!!!!!!!!

όσο για το σουβλάκι κάνει μωρέ μια στο τόσο....

εγώ προσπαθώ να προσέχω να μην παρω βάρος γιατί ξεκίνησα με πολλά παραπανίσια, ευτυχώς είχα ήδη αρχίσει πρόγραμμα με διαιτολόγο πριν συλλάβω και είχα χάσει 7 κιλά! Μου είπαν ο γιατρός και η διαιτολόγο ς ότι μέχρι 10 το πολύ μπορώ να πάρω, όχι παραπάνω

Επεξεργάστηκαν by tsipoura
Link to comment
Share on other sites

ellain μπράβο!!! Τόσο νωρίς και καρδούλα?? Εγώ θα πάω την Παρασκευή να δούμε... Εννοείται πως επιτρέπεται το σουβλάκι (όχι καθημερινά). Οι γιατροί σου λένε να το αποφεύγεις αφενός διότι είναι παχυντικό και προσπαθούν (αυτοί, όχι εμείς) να μην πάρουμε πολλά κιλά (χα!) αφετέρου διότι αν δεν ξέρεις τον κύριο σουβλατζή, μπορεί να σου δώσει μάπα κρέας και να βαρυστομαχιάσεις. Άσε που λένε ότι είναι βαρύ (αυτοί το λένε, όχι εμείς!!).

tsipoura εγώ ό,τι κάνω, το κάνω εκτός ΙΚΑ. Δεν είναι ότι μου περισσεύουνε, απλά δεν έχω καμία διάθεση να συγχίζομαι και στο ΙΚΑ της περιοχής μου είναι βλαμμένοι. Βέβαια ο άντρας μου πήγε προ ολίγου στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού στην Δροσοπούλου για να μου γράψει άδεια για αυτή την εβδομάδα που είμαι ξάαααπλα και δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα. Όχι μόνο του έγραψε την άδεια ο γιατρούλης, αλλά και τις ενέσεις που κάνω καθημερινά, και τα utrogestan και τα filicine! Ντόινγκ! Αν δουν άντρα σκύβουν το κεφάλι και γράφουν, στις εγκυμονούσες το παίζουν ξύπνιοι ("γιατί να σου γράψω φάρμακα άλλου γιατρού, και πού ξέρω εγώ ότι είσαι έγκυος" και άλλες σαχλαμάρες).


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...