Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

το τσιγάρο και εγώ το έκοψα μαχαίρι από χτες και να πως την αλήθεια δεν μου λείπει.

Συμπτώματα δεν έχω ακόμα αν και στη 1η εγκυμοσύνη μου πέρα από την υπνηλία που και σε καρέκλα να με έβαζες κοιμόμουνα δεν είχα τίποτα άλλο. βέβαια τώρα και με ένα παιδί σίγουρα δεν θα είναι το ίδιο αφού ο μικρός μου είναι όλη την ώρα με ένα μαμά στο στόμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μπράβο σου!!!! καλό κουράγιο! να δεις που σε 2 μέρες θα αρχίσει να σε ενοχλεί κιόλας η μυρωδιά του τσιγάρου (δεν το πίστευα.... αλλά ισχύει, με έπιασε το κεφάλι μου)

Link to comment
Share on other sites

clelia ειμαι στην ξενιτια και μονο σε ενα μαγαζι κανουν ικανοποιητικα ελληνικο σουβλακι. Εγω δεν μασαω μια, δεν βαρυστομαχιαζω. Το μονο μου προβλημα γενικα με το φαγητο απ' εξω ειναι σχετικο με την ποιοτητα. Οπως και να'χει εγω θα το χτυπησω το σουβλακι με την πρωτη ευκαιρια. :)

Τωρα για τις καπνιστριες φιλες, κοριτσια ειμαστε μαζι σας και σας νιωθουμε και αν σας βρουμε εξω σε καμια καφετερια σας αφηνουμε να κανετε κανενα τσιγαρακι ανετα ομως, με μετρο ομως παντα. Για οσες προσπαθουν να το κοψουν, παλι ειμαστε μαζι σας, μανα προχωρα σε θελει ολη η χωρα!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Εllain μπραβο στο σπορακι σου, χτυπάει δυνατα, χαχα

Βρε και φυσικα να φας σουβλάκια..Εγκυος εισαι όχι με πυρετό, αν δε φαμε τωρα ποτε θα φαμε;;Χωρις τυψεις, μετα εχει ο Θεός και ο διαιτολόγος αν χρειαστεί, χαχα

Βασω αν σε χαλάει το τσιγαρο κανε μια προσπάθεια να το κοψεις, αφου εφτασες στα 5 πιστευω ειναι εφικτό για σένα..Αν όχι πάλι κοιτα ν το κρατησεις εκει.Απο νευρα στην πρωτη εγκυμοσυνη νομιζω πβως παίρνω το βραβειο, δεν τολμουσε ανθρωπος να μου μιλήσει, ειχα σταματησει εξασρχής και τη δουλειά και ειχα κλειστει πολύ στον εαυτό μου..με ενοχλούσε ακομη και η παρουσια μου.Αστα, ειπα τωρα θα ειμαι πολύ χαλαρη για να ευχαριστηθω την εγκυμοσυνη μου , γιατι απο την προηγουμενη, αγχος, νευρα και κλάματα εχω να θυμαμαι..

Εγω χτες δεν βρηκα τον γιατρό μου στο τηλ, θα τον καλέσω σημερα..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Stone φαινεται το σπορι παει δυνατα. Αφου σκεφτομουν μπας και μας δουλευει ο ντοκτορ και εχει βαλει κανενα cd με χτυπο απο καρδια, αποκλειεται αυτο το κουκιδακι να κανει τοσο σαματα... Τι να πω... Ειμαι αφωνη μπροστα στο θαυμα της ζωης...

Ακουστε τι μου συνεβη. Χθεςεδωσα αιμα για τις γνωστες εξετασεις και μου τηλεφωνουν σημερα και μου λενε "ξερετε πρεπει να ξαναερθετε οποτε σας βολευει γιατι ειχαμε ενα ατυχημα με το μπουκαλακι, μας εσπασε", στο μεταξυ η κλινικη ειναι μακρια κι εγω δεν κινουμαι με ευκολια με το αυτοκινητο εδω, οποτε πρεπει να αλλαξουμε το προγραμμα μας το απογευμα με τον αντρα μου για να ξαναπαμε. Οποτε με πιανουν κατι νευρα κι ηρθα στην δουλεια μεσα στην τσαντιλα. Μου λεει το αφεντικο "Αν σκεφτοσουν εστω και για μια στιγμη ποσο ευκολα σου ηρθαν τα πραγματα, ενω αλλοι ανθρωποι λαχταρουν και προσπαθουν για χρονια για ενα παιδι, δεν θα ησουν αυτην την στιγμη ετσι και κυριως δεν θα στεναχωριοσουν για βλακειες..." Και φυσικα συνειδητοποιησα κατοπιν εορτης ποσο δικιο εχει....

Επεξεργάστηκαν by ellain

Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως ellain πολύ σοφό αυτό που σου είπε. Κάτι τέτοιο σκέφτομαι όταν ακούω γυναίκες να χτυπιούνται "θέλω φυσιολογικό τοκετό για να νιώσω το μεγαλείο της μητρότητας" μπλαμπλαμπλα... Βρε, ας κάνω ένα υγιές ροζ μωράκι και ας μου το βγάλουν από τα αυτιά, σκασιλάρα μου!

Από την άλλη βέβαια, δεν σημαίνει πως κάθε φορά που θα γκρινιάζουμε θα ακούμε και την ατάκα: "άλλες χάνουν τα παιδιά τους/άλλες δεν μπορούν να κάνουν παιδιά" (κοινώς βούλωστο)! Έλεος δλδ!! (Τώρα με έπιασαν και εμένα τα νεύρα μου).

Το ότι είμαστε έγκυες/ευλογημένες (μέλλουσες χοντρές κλπ) δεν σημαίνει πως θα γίνουμε και Ιωβίνες! Ωχου!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

clelia ατακα το "ας μου το βγαλουν κι απ' τα αυτια"!!!πεθανα στο γελιο και ειμαι και στην δουλεια!! ενταξει νομιζω παντα η μεση οδος ειναι η σοφοτερη, αλλα πραγματικα ας ειναι γερο αυτο κι ολα τα αλλα δεν εχουν σημασια...

Σας χαιρετω, σχολαω και παω να ξαπλωσω το κορμι μου γιατι δεν την παλευω (αφου δωσω αιμα για τις εξετασεις για να αντικαταστησω το σπασμενο...γκρρρρ ;) )


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω!Είχα καιρό να μπω κι έχασα επεισόδια...

Καινούριες μανούλες καλώς ήρθατε και χαίρομαι που όλες μας είμαστε πολύ καλά!:D

Σήμερα κοριτσάκια είμαι πολύ πολύ χαρούμενη!!!Χθες που πήγαμε στο γιατρό ακούσαμε καρδούλα:D:D.Στην αρχή είδαμε μια κουκκίδα ν'αναβοσβήνει και μετά τουκου τούκου η καρδούλα!:D

Κατά τ'άλλα είμαι πολύ καλά,δεν έχω ζαλάδες και αναγούλες και θα ξεκινήσω τώρα τις πολλές αιματολογικές εξετάσεις.


as1cHgcVM3D1230NTk4MDVifDAwMDE3NTVkfGNvbWUgdG8gbWFtYSEhIQ.gif

363122t20zgo6mme.gifyou see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω Πω λαοοοοςςςςς!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:!!!! Τι εγινε ρε παιδιααα!!! Πολυ σεξ ο προηγουμενος μηνας!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κοριτσια εχω χασει το μπουσουλα!!! εχω 2-3 μερες να μπω και ουτε θυμαμαι ποια ειναι παλια ή κανουρια, ποια ακουσε καρδια, ποια ειδε φασολι, απαπαπαπα... εχει γινει κουιζ το καφε μας!!!:D:D

Συγχαρητηρια λοιπον σε οοοολεεςςςς που ακουσαν καρδια!!! που ειδαν φασολι!!! που εκαναν χοριακη!!!! γενικα!!!συγχαρητηρια σε ολες!!!

Clelia πως τα πας??? (ειδες μωρε εσενα το αγχωμενο δεν σε ξεχναω!!!! ασε που την περνας ζωη και κοτα ολη μερα ξαπλα και παραπονιεσαι κιολας!!! ελα εδω να δεις πηξιμο με το μαιμουνι!!! ολη μερα τρεχω!!!:wink:;-))

Σημερα πηγα και εγω στο ντοκτορι και μου εγραψε τις εξετασεις αιματος και μου ειπε οτι θα κανουμε αυχενικη 20-25 Μαρτη...εχω φρικαρει τρελα....πριν μερικες μερες μια φιλη μου που εχουμε την ιδια ηλικια (34) εκανε αυχενικη και λογω ηλικιας της βγηκε χαμηλο το ποσοστο και την εβαλαν και εκανε αμνιο:confused::confused::confused:Και τα εχω κανει πανω μου γιατι φρικαρω με την ιδεα της αμνιοπαρακεντησης...και δεν μου ξεκολλαει απο το μυαλο οτι θα κανω και εγω....μπουχουχου...γερασα....:-(:-(:-(:-(:-(

Και μια και λεω για ηλικιες.....σημερα εχω γενεθλια....:tongue::tongue::tongue::tongue:

Κερναω γλυκο!!! (αμα ηξερα πως σκατα τα βαζουν αυτα τα γραφικα σε αυτο το φορουμ θα το βλεπατε κιολας αλλα ειμαι αχρηστη...2 χρονια εδω μεσα ακομα δεν το εμαθα....γκρρρ....)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Δέσποινα!!!

Κορίτσια εγώ αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου στο Έλενα. Πρώτη επίσκεψη.

Σήμερα πήρα και τις αιματολογικές και ο αιμακοτρίτης είναι λίγο χαμηλός ενώ ένα μήνα πριν που είχα ξανακάνει ήταν μια χαρά.

Έχω αγχωθεί λίγο σχετικά με το πως θα πάω. Κορίτσια εσείς που πάτε στο Έλενα καμια πληροφορία για τη διαδικασία που θα ακολουθήσω; Σε ποια πτέρυγα πρέπει να πάω;

Επίσης είμαστε άσχετοι από Αθήνα και δεν έχουμε ξανακατέβει με το αυτοκίνητο. Που θα βρω ποια αυτοκίνητα κυκλοφορούν αύριο; Ψάχνω, ψάχνω αλλά τίποτα ακόμα. Επιπλέον όση ώρα είμαι στο γιατρό ο άντρας μου με τα μικρά που να πάνε; Να κάνουν βόλτες με το αυτοκίνητο; Όποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη και συγνώμη που σας ζάλισα!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Δέσποινα!!!

Κορίτσια εγώ αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου στο Έλενα. Πρώτη επίσκεψη.

Σήμερα πήρα και τις αιματολογικές και ο αιμακοτρίτης είναι λίγο χαμηλός ενώ ένα μήνα πριν που είχα ξανακάνει ήταν μια χαρά.

Έχω αγχωθεί λίγο σχετικά με το πως θα πάω. Κορίτσια εσείς που πάτε στο Έλενα καμια πληροφορία για τη διαδικασία που θα ακολουθήσω; Σε ποια πτέρυγα πρέπει να πάω;

Επίσης είμαστε άσχετοι από Αθήνα και δεν έχουμε ξανακατέβει με το αυτοκίνητο. Που θα βρω ποια αυτοκίνητα κυκλοφορούν αύριο; Ψάχνω, ψάχνω αλλά τίποτα ακόμα. Επιπλέον όση ώρα είμαι στο γιατρό ο άντρας μου με τα μικρά που να πάνε; Να κάνουν βόλτες με το αυτοκίνητο; Όποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη και συγνώμη που σας ζάλισα!

Θα πας στο κτιριο Μαρικα Ηλιαδη. Στα ταμεια θα κοψεις χαρτι για επισκεψη στο γιατρο σου (3 ευρουδακια) και μετα ακριβως διπλα στο διαδρομο ειναι τα γραφεια των γιατρων (θα σου πουν και στη γραμματεια). Εκει πας στην προισταμενη και δινεις το παραπεμπτικο που θα σου δωσουν στο ταμειο και μετα περιμενεις την σειρα σου να σε φωναξουν...(υπομονηηηηηη...το πρωι γινεται κολαση!!!)

Αυριο κυκλοφορουν τα ζυγα και για τον δακτυλιο κοιτα εδω http://www.emvelia.gr/daktylios_map_big.htm

Στο ελενα εχει 2 καντινες που μπορουν να πιουν πορτοκαλαδιτσα τα μικρα αλλα ειναι πολυ μικρες και θα βαρεθουν τη ζωη τους... αν εχει καλη μερα ειναι προτιμοτερο να τα παει μια βολτα στον εθνικο κηπο με το μετρο (εχει σταση πολυ κοντα στο Ελενα (ρωτα στο περιπτερο απεξω να σου δειξουν που ειναι) και το συνταγμα ειναι μονο 4 στασεις του μετρο...

αυτααααα...καλο κουραγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! Να τα εκατοστήσεις, ό,τι επιθυμείς με το καλό το νινί σου!!

Εξακολουθώ να είμαι πολύυυυυ αγχωμένη, να ελέγχω τα συμπτώματα αν εξακολουθούν να υφίστανται (έφθασα σε σημείο να χαίρομαι που είδα λίγο ροζ επειδή είναι ένδειξη ότι κάτι προχωράει - psycho γκόμενα!).

Κατ' αρχήν σιγά την ηλικία που έχεις, σε πήραν τα χρόνια, πρόσεχε :tongue:!! Δεν πρόκειται να έχεις χαμηλά ποσοστά, αλλά αν 1 στις 7000 χρειαστεί να κάνεις άμνιο, θα δεις εδώ στο φόρουμ θέματα που λένε ότι δεν είναι τπτ αγχωτικό, όλα μια ιδέα είναι! Αλλά τζάμπα τα γράφω, δεν θα την χρειαστείς την εξέταση, θα το δεις (επειδή το λέω ΕΓΩ!).

Ελένη μου για το "Έλενα" δεν ξέρω, δεν έχω εμπειρία. Ξέρω όμως ότι αύριο κυκλοφορούν στο κέντρο τα αυτοκίνητα που το τελευταίο τους νούμερο είναι ζυγό. Σχετικά με τα παιδάκια, γενικά θα δυσκολευτεί να παρκάρει ο άντρας σου... Αν είναι τόσο τυχερός και παρκάρει κάπου κοντά, μπορεί να πεταχτεί στην πλατεία μαβίλη που υπάρχουν κάτι καφέ να καθήσουν. Αλλιώς τον "βλέπω" να κάνει γύρω-γύρω-όλοι με το αυτοκίνητο...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! Να τα εκατοστήσεις, ό,τι επιθυμείς με το καλό το νινί σου!!

Εξακολουθώ να είμαι πολύυυυυ αγχωμένη, να ελέγχω τα συμπτώματα αν εξακολουθούν να υφίστανται (έφθασα σε σημείο να χαίρομαι που είδα λίγο ροζ επειδή είναι ένδειξη ότι κάτι προχωράει - psycho γκόμενα!).

Κατ' αρχήν σιγά την ηλικία που έχεις, σε πήραν τα χρόνια, πρόσεχε :tongue:!! Δεν πρόκειται να έχεις χαμηλά ποσοστά, αλλά αν 1 στις 7000 χρειαστεί να κάνεις άμνιο, θα δεις εδώ στο φόρουμ θέματα που λένε ότι δεν είναι τπτ αγχωτικό, όλα μια ιδέα είναι! Αλλά τζάμπα τα γράφω, δεν θα την χρειαστείς την εξέταση, θα το δεις (επειδή το λέω ΕΓΩ!).

Ελένη μου για το "Έλενα" δεν ξέρω, δεν έχω εμπειρία. Ξέρω όμως ότι αύριο κυκλοφορούν στο κέντρο τα αυτοκίνητα που το τελευταίο τους νούμερο είναι ζυγό. Σχετικά με τα παιδάκια, γενικά θα δυσκολευτεί να παρκάρει ο άντρας σου... Αν είναι τόσο τυχερός και παρκάρει κάπου κοντά, μπορεί να πεταχτεί στην πλατεία μαβίλη που υπάρχουν κάτι καφέ να καθήσουν. Αλλιώς τον "βλέπω" να κάνει γύρω-γύρω-όλοι με το αυτοκίνητο...

Που να τα παει μαρη στη Μαβιλη τα μικρα???Στο μπρικι για ποτο????:lol::lol::lol::lol::lol:

ΑΑΑΑΑ.... ευχαριστω για τις ευχες!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Στο Ελενα θα βρει να παρκαρει..εμεις βρισκουμε παντα. αλλα για βολτα αλλου σκουρα τα πραγματα. για αυτο προτεινα μετρό...

Και τελευταιο...αμα μου πει η γιατρος για αμνιο θα της πω ΟΟΟΟΧΧΧΙΙΙΙΙ!!!Η Clelia μου υποσχεθηκε πως δεν θα κανω!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...