Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Πάρε Νεκταρία μου όση θέλεις. Από κιλά είχα βάλει 4 λόγω χειμώνα αλλά είναι σε φυσιολογικά πλαίσια ακόμη. Καλέ έχω ψοφήσει στο σκόρδο, το γάλα και την μπανάνα. Πηγαίνω για ψώνια και ψάχνω όλα τα φαγητά αν έχουν αλάτι. Μέχρι και τα μούσλι έχουν! Δεν αγχώνομαι μόνο για την εγκυμοσύνη όμως. Τον άλλο μήνα θα αρχίσουμε να χτίζουμε και το σπίτι μας.

Μη μου πεις?? Θα πιάσεις κι εσύ το μυστρί???!!! :lol: Και πού είναι το άγχος καλέ? Για το αν γίνει καλό? Για τα έξοδα? Για τα τρεχάματα να βρείτε τι θα ψωνίσετε? Καταρχάς μην αγχώνεσαι λεφτά υπάρχουν! Κι αν δεν υπάρχουν να είναι καλά οι τράπεζες! Για να ξεκινάτε να χτίζετε όλο και κάτι θα έχετε λογικά στην άκρη και θα κάνετε τα κουμάντα σας. Από ψώνια μπορεί να θέλει ψάξιμο αλλά είναι πολύ καλή διαδικασία. Αρκεί να έχεις έναν άντρα που να λέει σε όλα ναι! :lol: Και τέλος όλα καλά θα πάνε και θα είναι τέλειο!

O γιατρός τι σου λέει για το θέμα της πίεσης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Νεκταρία μου σ' ευχαριστώ για την κατανόηση και συγνώμη αν σε έριξα. :?Μιλάμε έχει ανοίξει η στρόφιγγα και δεν λέει να κλείσει! :cry::cry:14,5 η πίεση! Το καημένο το μωράκι μου τι τραβάει...

Link to comment
Share on other sites

Νεκταρία μου σ' ευχαριστώ για την κατανόηση και συγνώμη αν σε έριξα. :?Μιλάμε έχει ανοίξει η στρόφιγγα και δεν λέει να κλείσει! :cry::cry:14,5 η πίεση! Το καημένο το μωράκι μου τι τραβάει...

Μην το ξαναπείς! Μη στεναχωριέσαι βρε για τπτ! Και μην αγχώνεσαι για το μπεμπάκι σου μια χαρά θα είναι, σε λίγο όμως που θα καταλαβαίνει θα θέλει η μανούλα να είναι ήρεμη και χαρούμενη! ;) Κι άσε το πιεσόμετρο κατά μέρος γιατί και πάλι θα αγχώνεσαι. Μην μετριέσαι συνέχεια οκ? Όλα καλά θα πάνε να λες! Πάρε να διαβάζεις κανένα βιβλίο για μωρά, για θηλασμό να δεις πώς όλα θα σου φανούν πανέμορφα! Μη σου πω να χαζέψεις μωρουδιακά, να πάρεις καμιά μωρουδιακή κρέμα να δεις πώς θα μυρίζει σε λίγο καιρό το σπίτι σας...να δεις πώς θα αλλάξει αμέσως η ψυχολογία σου! Το μωράκι σου να σκέφτεσαι κι όλα καλά θα πάνε! Σε μερικές εβδομάδες που θα αρχίσουν και τα κλωτσιδάκια κάθε που θα ξεχνιέσαι θα τρως μια κλωτσιά και θα θυμάσαι να χαλαρώνεις! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νεκταρία μην νομίζεις ότι τώρα μπήκα να διαβάσω τα νέα σου. Πρωί πρωί τα είδα! Μπράβο κορίτσι μου. Αντε, όλα καλά! Μεγάλωσε η κουκίδα ε; Ολόκληρο ανθρωπάκι έγινε!!!

Amela μην πέφτεις. Δεν επιτρέπεται! Η αυχενική είναι η πρώτη σου επαφή με το ανθρωπάκι σου. Μόλις το δείς θα πάθεις πλάκα!!!Όσο για την πίεση, πρέπει να προσέχεις.

Σας αφήνω γιατί είμαι τόσο κουρασμένη που δεν σας βλέπω!!!

Σας φιλώ γλυκά!!!

Καλημέρα κορίτσια. Νεκταρία έτσι να συνεχίσεις κοπελάρα μου. :lol:

Δεν σας πολυμιλάω γιατί είμαι λίγο πεσμένη. Πάω την Παρασκευή για αυχενική και είμαι μέσα στο άγχος! Χθες αφού χτύπησα πίεση 15,7 και έφριξα, κατέληξα στο συμπέρασμα πως η πίεση μου ανεβαίνει λόγω άγχους. Αφήστε που βλέπω κάτι εφιάλτες...:? Τη μία είδα πως έβγαλα το δόντι μου και την άλλη πως ο αδερφός μου είχε βγάλει ακμή. Και τα δύο σημαίνουν θανατηφόρα αρρώστια.:evil:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Έπεσε πολλή δουλειά χθες και δεν πολυμπήκα στο φορουμ.

Τα δικά μου νέα τα ίδια. Χθες έφαγα κάτι παραπάνω και σήμερα πονάω λίγο το στομάχι :mad: Βασικά το νιώθω λίγο ανακατεμένο γιατί άργησαμε και το βράδυ να φάμε λόγω του μωρού που άργησα να τον κοιμήσω και ήταν και το φαγητό λίγο βαρύ και μάλλον για αυτό.

Κατα τα άλλα όλα καλά.

Σήμερα έχω να κάνω πολλές δουλειές στο σπίτι γιατί αύριο θα λείπω. Έχει ζηλέψει η αδερφή μου με τα φορέματα μου που είδε και θέλει να πάμε να πάρει και εκείνη και φυσικά και με τις τιμές που άκουσε τρελλάθηκε :D;) Και είπαμε να πάμε αύριο το απόγευμα μιας και τον μπέμπη μου θα τον προσέχει η μητέρα μου. Επι ευκαιρίας να πάρω και εγώ ακόμα λίγα γιατί θέλω να τα αλλάζω συνέχεια και είναι και πολύ άνετα.

Θέλετε να πάρω και για σας ?? :D:P


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μελλουσες μανουλες και μανουλες !!!δεν εχω βαλει τικερακι ακομα....

εχω ΠΗΤ 10 νοεμβρη , αλλα κατα τα τελη οκτωβρη θα γεννησω μιας και που ειναι το 2ο μωρακι μου .η μπεμπα μου μολις μπηκε στον 9ο μηνα ....

η εγκυμοσυνη μου πολυ καλη ( φτου-φτου) , εκανα και αθχενικη ολα καλα , 4, 6 το σπορακι μου και μαλλον αγορακι τωρα περιμενω παπ-α ..αλλα νομιζω οτι ολα καλα θα ειναι !!!!ενα θεματακι εχω με θυρεοειδη ( μια πανω , μια κατω στις εξετασεις) και δεν αποφασισαμε ακομα αν θα παρω χαπι !!!

σας φιλω ολες ...


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλοσώρισες κατερίνα

Έχουμε την ίδια ΠΗΤ τώρα και εγώ δεν ξέρω πόσο θα πάω γιατί και μένα είναι το δεύτερο μωράκι μου. Στο πρώτο μου όμως πήρα όλες τις μέρες μου και 4 περισσότερες. :o Τώρα δεν ξέρω θα δείξει ελπίζω όμως να μην πάω περισσότερο γιατί μιλάμε είναι ένα μαρτύριο σε τρώει το αγχος !!!!


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου ..εγω θα παω με καισαρικη και επειδη ειναι και συντομη ( τον αυγουστο γεννησα) φανταζομαι οτι τελη οκτωβρη θα μπω στο Μητερα

εσυ εχεις γεννησει φυσιολογικα??


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλα τα έμορφα κορίτσια...

Και το ξενύχτι συνεχίζεται... 5.30 σήμερα το πρωί.. το μάτι γαρίδα.. Μήπως το παιδί μου θα γίνει εφημεριδοπώλης (ξεπερασμένο) ή ψαράς (μπα.. δεν έχει μέλλον) ή μήπως τραγουδιστής (τώρα τα πιάσαμε τα λεφτά μας)! Με τέτοιο ωράριο δεν βλέπω κάτι άλλο στον ορίζοντα...

Κατά τα άλλα μια χαρά είμαστε, εξακολουθούμε να είμαστε ασυμπτωματικοί... το στήθος πονάει αρκετά αλλά κατά τα άλλα σαν να μη συμβαίνει τίποτε (Φτου να μη το ματιάσω το μωρό μου, με προσέχει)!

Πείτε με παρανοϊκή αλλά από τώρα σκέψτομαι τη λήψη τροφοβλάστη που θέλει ο γιατρός μου να κάνω.. Απ' όσο γνωρίζω γίνεται την 10η με 11η εβδομάδα και από τώρα το σκέφτομαι.. Θα το κάνω λόγω ηλικίας (36) και επειδή θέλουμε να γλυτώσουμε την αμνιοπαρακέντηση... Έχει κάνει καμία μανούλα να μου πει εντυπώσεις; χρησιμοποιούν τοπική αναισθησία;

Πάσα εμπειρία και γνώμη δεκτή...

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

κσλημερα ..και εγω αυπνιες εχω ...

τροφοβλαστη δε ξερω ...αμνιο εκανα στη μπεμπα ..

δεν ποναει , δεν παιρνεις ναρκωση ...αγωνια εχει !!!

μετα την αμνιο εχει λιγο αντιβιωση , λιγο πρεπαρ για να μη κανεις συσπασεις και ξαπλα κανα 3ημερο ...

φανταζομαι και για τροφοβλαστη ..παρομοια διαδικασια


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...