Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Nima21 είπε:

      Μολις διαβασα το μήνυμα σου ότι ψαχνεις και πραγματικα θυμώνω και στεναχωριέμαι ρε γμτ.. εγω φαντασου είχα ανοιξει την τελευταια γκοναλ για λιγες μοναδες και εκλαιγα την ενεση που θα πηγαινε απατη.. και ρωτουσα εδω επαρχία που μενω αν υπάρχει κοπελα που θα τη χρειαστει.. ευτυχως βρεθηκε μια κοπελα, οριακα ηταν μετα το άνοιγμα αλλα της ειπα να μιλήσει με τους γιατρους της πριν τη χρησιμοποιησει. . Ειναι τεραστιο κριμα να πετιεται  πανακριβο υλικο ενω αλλες γυναίκες το χρειαζονται.. ρωτα και σε φαρμακεια αν γνωριζουν καποια κοπελα που της περισσσευει .. εγω ετσι κατάφερα να τη δωσω γιατι μενω σε επαρχια

      Έτσι ακριβώς. Διαβάζω κ γω και απαντώ σε άλλες κοπέλες γιατί μου περίσσεψαν 600 απ' την τελευταία gonal, μην πάει χαμένη. Θέλω να βοηθήσω οποία κοπέλα μπορεί να χρειαστεί gonal πριν πάει χαμένη. 

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ναι, αυτό λέω.. τι σου βγάζει; εμένα μου βγάζει ότι θα κάνω δύο παιδιά, και το πρώτο θα είναι κορίτσι..

Αλλά αν το καλοσκεφτείς όντως με 50 - 50 πιθανότητες όλο και κάπου μέσα θα πέσει.. χιχιχι..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κούλα μου είναι πολύ απλό.. Παίρνεις τη βέρα σου και την κρεμάς σε μια αλυσίδα ή σε μια κλωστή. Ανοίγεις την παλάμη του χεριού σου και ευθυγραμίζεις τη βέρα από πάνω χωρίς να κάνει ταλάντωση. Μετά από λίγο θα αρχίσει να κινείται. Αν κάνει κυκλική κίνηση λένε πως το παιδί είναι κορίτσι. Αν κάνει κίνηση μπρος πίσω λένε ότι το παιδί είναι αγόρι. Κι αν θες να δείς πόσα παιδιά θα κάνεις με το που δεις π.χ. το πρώτο μετά σταματάς την κίνηση και ευθυγραμίζεις τη βέρα από την αρχή. Αν δεις κυκλική ή μπρος πίσω κίνηση σημαίνει πως θα κάνεις και άλλο παιδί αναλόγου φύλου. Αν δεν δεις καθόλου κίνηση σημαίνει πως δεν θα κάνεις άλλο παιδί.

Ή υπάρχει και το άλλο κόλπο. Ένας γνωστός σου παίρνει ένα μαχαίρι κι ένα ψαλίδι και βάζει δύο μαξιλάρια από πάνω χωρίς να δεις εσύ που είναι το ψαλίδι ή το μαχαίρι. Μετά σε φωνάζει και σου λέει να κάτσεις. Αν κάτσεις πάνω στο ψαλίδι είναι κορίτσι, αν κάτσεις πάνω στο μαχαίρι είναι αγόρι. Και σε αυτό ενημερωτικά μου βγαίνει κορίτσι...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα δεν το ήξερα κανένα από τα δύο αλλά νομίζω επειδή είναι 50-50 σε κάποιες θα πέσει μέσα :-P

Λοιπόν κορίτσια το ανακοίνωσα στον συνάδελφο ότι είμαι έγκυος τελικά το πήρε χαλαρά μου λέει για το θέμα δουλειάς δεν με ενδιαφέρει και πολύ εγώ θα κάνω αυτά που μπορώ και από εκεί και πέρα ότι θέλουν ας κάνουν και την αλλή φορά που έλειπα έτσι έκανε ! :D Οπόταν οκ.

Και το είπα και στους υπόλοιπους διότι θα το μάθαιναν από αυτόν ούτος ή άλλιως χεχε ;)


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι υπόλοιποι επειδή δεν τους πέφτει βάρος από την δουλειά μου δεν ασχολήθηκαν και απλά με συγχάρηκαν.

Δεν ξέρω αν όλα πάνε καλέ μέχρι 2,5 βδομάδες πριν γεννήσω απλά λόγω του ότι θα φεύγω από την δουλειά για να πηγαίνω γιατρό και αυτό θα ξεκινήσει από την Δευτέρα έπρεπε να τους το πω σήμερα !;)


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tαράμ-ταράμ! "Κυρίες και... (ξέχασα...κυρίους δεν έχουμε στην παρέα μας... :lol: ) είναι μεγάλη μας χαρά και τιμή να φιλοξενούμε στο καφέ μας μια Μαρτιομανούλα 2009, καλή φίλη των Νοεμβριομανούλων 2010 κι επίδοξη μέλλουσα μανούλα του αδερφακίου-κοριτσακίου ;) ενός υπέροχου μπόμπιρα! Ανακηρύσσω την Κατερίνα Σ. επίτιμο μέλος του καφέ μας και της δίνω και το χρυσό κλειδί... :lol: εχμ...την υπόσχεση ότι θα είμαστε πάντα εδώ για αυτήν και φυσικά κάθε μέρα θα μπαίνει να λέει μια καλησπέρα-καλημέρα...ότι ώρα την αφήνει ο μπέμπης της βασικά... και να διαβάζει τα νέα μας...που δεν είναι δα και τα πολλά έτσι όπως είμαστε 3 και ο κούκος! :lol:

Καλησπέρα! Να μαι και εγώ! Ευχαριστώ για τον τίτλο κοριτσάρες! Θα μπαίνω να διαβάζω τα νέα σας!!!!!

koullam ψυχραιμος ο συνάδελφος ε;Και εγώ το σκεφτόμουνα και δεν ήξερα πως να το πώ και πως θα το πάρουν. Ξέρετε μόλις γύρισε μας ανακοινώνει εγκυμοσύνη...Αλλά ο καλός θεούλης μου έδωσε τη λύση....

ΜΠΡΑΒΟ ΔΟΜΝΙΝΑ. Πάντα τέτοια να ακούμε!!!!!!!

Όσο για τη βέρα, εμένα μου έβγαζε 2 κορίτσια αλλά εγώ της την έσκασα! Έκανα τον παίδαρο, χα χα χα!!!

Και για να επανέλθω στα δικά μου, σήμερα ξεκίνησε η αυτόματη αποβολή μου:-(:-(


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κατερίνα επίτιμη!:D

Κούλα γερά και μην πτοείσαι, δικαίωμά σου να κάνεις όσα παιδιά γουστάρεις όποτε γουστάρεις! Υπογεννητικότητα έχουμε!:D

Δομνίνα πολύ ευχάριστα τα νέα σου και εύχομαι από δω και πέρα να τη χαρείς όσο θες την εγκυμοσύνη σου χωρίς περιορισμούς (και σε άλλα θέματα...χμ:oops:) Αυτό πάντως με τους άντρες να τους δίνει ο γιατρός το οκ για ζουζουνιές και εκείνοι να φοβούνται....αμάν! Το καταλαβαίνω όταν φαίνεται η κοιλιά ότι δεν είναι και ό,τι πιο ερεθιστικό αλλά από τόσο νωρίς όταν κομπλάρουν... Καλά με το άλλο θεματάκι που αναφέρατε (πεθερές) ένα έχω να πω: είστε πάρα πολύ τυχερές όσες τις έχετε σε απόσταση ασφαλείας (200 χλμ και βάλε!) Αλί σε μας που είναι κοντα και σωφάρουν κιόλας...ΓΚΡΡΡΡΡΡΡ! Τα νέυρα τσατάλια ήδη μου τα'χει κάνει, άντε να δούμε πόσο θ'αντέξω!Δε θέλω να πω και πολλά γιατί ο άντρας είναι και χακεράς :rolleyes:

Α ναι, και η βέρα μου έβγαλε κορίτσι και μετα αγόρι. Μακάρι να βγει!:)

ΥΓ: Ρε γμτ το τικεράκι μου γιατί δεν προχωραει μόνο του και πρέπει όλο να το κάνω ανανέωση στο προφίλ μου;;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα!

Wannabe εμάς ο γιατρός μας έχει απαγορεύσει τις επαφές τρίτου τύπου για το πρώτο τρίμηνο.. Προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου διότι εγώ προέρχομαι από εξωσωματική και δεν θέλω με τίποτε να ρισκάρω το μπεμπέ.. Ευτυχώς για μένα ο ανδρούλης μου είναι υπεράνω και δεν θέλει ούτε αυτός να κάνει κάτι για να βλάψει το μωρό μας.. Άλλωστε η δουλειά του είναι αρκετά κουραστική και δεν του μένουν και πολλές δυνάμεις..

Εμένα η πεθερούλα μου έχει έρθει στην Αθήνα από την Τρίτη που μας πέρασε αλλά πολύ διακριτικά την παρακάλεσα να μας επισκεφθεί το σβκ με την κουνιάδα μου και τα παιδάκια της για να τους δούμε όλους μαζί.. Ούτως η άλλως ο άνδρας μου γυρνάει πολύ αργά από τη δουλειά και δεν είναι ούτε σε θέση ούτε σε διάθεση για επισκέψεις..

Εμένα η βέρα μου βγάζει 1 κορίτσι και 1 αγόρι.. Για να δούμε αν θα πέσει μέσα..

Μια πολύ όμορφη μέρα να έχετε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Μόλις γύρισα και εγώ από τον γιατρό όλα καλά ακούσαμε για δεύτερη φορά καρδούλα και μεγαλώνει κανονικά ευτυχώς.

Κατα τα άλλα τα ίδια τίποτα νεότερο το ευχάριστο είναι ότι δεν έχω κανένα άσχημο σύμπτωμα εγκυμονύσης ευτυχώς

Τώρα πάλυ θα πάω στις 15/4 για αναλύσεις και 26/4 ραντεβού με τον γιατρό και 30/4 για αυχενική

Βρε κορίτσια 12 βδομάδων κλείνουμε 3 μηνών ? Πάντα συγχύζω την αντιστοιχία


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Μόλις γύρισα και εγώ από τον γιατρό όλα καλά ακούσαμε για δεύτερη φορά καρδούλα και μεγαλώνει κανονικά ευτυχώς.

Κατα τα άλλα τα ίδια τίποτα νεότερο το ευχάριστο είναι ότι δεν έχω κανένα άσχημο σύμπτωμα εγκυμονύσης ευτυχώς

Τώρα πάλυ θα πάω στις 15/4 για αναλύσεις και 26/4 ραντεβού με τον γιατρό και 30/4 για αυχενική

Βρε κορίτσια 12 βδομάδων κλείνουμε 3 μηνών ? Πάντα συγχύζω την αντιστοιχία

Καλημέρα!!!ΜΠΡΑΒΟ που όλα είναι καλά!!!!Λοιπόν 3 μηνών θα γίνεις περίπου στην 13 εβδομάδα..Πότε είχες Τελευτ. Περίοδο; Πρόσθεσε 7 μέρες και κάθε τότε θα κλείνεις μήνα.

ΠΧ. Τελευτ. Περιοδο 10/03, άρα κάθε 17 θα αλλάζεις μήνα!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...